Jump to content

Chipanje


BALEV

Recommended Posts

Cekaj a zasto ti sad tu vices...mozda na mene?Pa ja se nisam ni bunio...ali je netko rekao da je 200e malo i zasto se nitko nejavlja a njemu se zuri...e pa ako netko nema 150 kn za clanarino netko zasigurno nema 200e za chip koliko on jeftin bio.Mene osobno to nesmeta jer ako budem to radio ici cu kod Dasteka.Da kod njega,a to sugurno ne dokazuje kako mislim da je netko skup ili nije.Ja novaca imam i zelim najbolje za svoj auto.Ali nazalost nemaju svi i o tome se radi.Cinjenica je da kad vidis kako Tibor to napravi za relativno kratko vrijeme da ti se cini da je 200e puno.I meni se cinilo i stojim iza toga.Ali daleko da je taj novac za proizvod koji ti on napravi i vise nego posten ;)

Ali ja sam se nadovezao na ono da svi imaju 200e pa azasto necipaju, ako niste skuzili sto sam htio reci vas problem.Apsolutno se slazem i sa tobom coupe i sa Balevom i sa svima da je to jako jeftino za ono sto ti napravi na autu i ako si zadovoljan.Ali nemogu progutat knedlu i necu je progutat ako netko misli da svi imamo 200e viska u dzepu i zasto se netko nejavlja na doticno chipanje.

Nadam se da sam svima bio jasan i molim da se neke nebitne stvari ovdje(tipa moje oznake) ne spominju ovdje jer je to em djetinjasto vise,em je OT.

Tko ima viska novaca i nesto ga cini sretnim vjerujte napravit ce onako kako ga ta stvar u tom trenutku cini sretnim i amen.To treba shvatiti i sve ce biti ok ;)

stari Ti kod Dasteka samo mozes doc ulje promjenit, a ne slagat nekakav cip tuning na 1.2 16V motoru..

a quotao sam te jer sam slucajno vidio post, nisam ni vidio datum..

2Rain: tnx za ispravak, malo sam zazujo..

sta se tice cipanja i Tibora, drugi tjedan ca meni slagat mapu za druge bregaste pa cete vidjet koliko i sta moze.. jer Dastek bas i nije neke razultate postigao na "jednom" RS-u..

Link to comment
Share on other sites

meni je dastek na 1.2 16v twingo ,sa svim svojim preinakam izvukao s cipom 6 konja+2,3 konja usisom i ispuhom prije chipa stoga sad ima recimo 8,9 konja vise, tocnije 72 konja na kotacima( 86 konja na radilici) i 114 NM sada.

i ja osjetim tu razliku, ja zadovoljan :D

a drugo, po meni samo ubacivanje mape u iste modele automobila mi nema smisla jer svaki motor zahtjeva individualno mjerenje, a mjerenje se nemoze vrsiti ako nemas valjke a radi se tako da mapiraju na svakih iducih 200 okretaja motora pa do kraja na valjcima,

a druga je stvar ako njegovi valjci nevaljaju( negdje gore sam porcitao)

rsr motorsport je s**nje, Sole je prekinuo suradnju s njim.

a sole je rekao da trenutno nema adekvatnih chiptunera u hrv stoga trazi pravog kad naide za poslovnu suradnju, to sam izvukao iz konteksta kad sam ga pitao za slaganje turbine i ponovog elektronickog podesavanja...stoga je reko da mi nema koga preporucit za koga bi garantirao..

ovo sto se tice soleta,ja vam kazem samo kao informaciju sto je on rekao..to sto je skup ne znaci da je i glup :D

ali ja ga ne hvalim ni ne branim , on je za mene Ok.

Edited by Cofa
Link to comment
Share on other sites

meni je dastek na 1.2 16v twingo ,sa svim svojim preinakam izvukao s cipom 6 konja+2,3 konja usisom i ispuhom prije chipa stoga sad ima recimo 8,9 konja vise, tocnije 72 konja na kotacima( 86 konja na radilici) i 114 NM sada.

i ja osjetim tu razliku, ja zadovoljan :D

a drugo, po meni samo ubacivanje mape u iste modele automobila mi nema smisla jer svaki motor zahtjeva individualno mjerenje, a mjerenje se nemoze vrsiti ako nemas valjke a radi se tako da mapiraju na svakih iducih 200 okretaja motora pa do kraja na valjcima,

a druga je stvar ako njegovi valjci nevaljaju( negdje gore sam porcitao)

rsr motorsport je s**nje, Sole je prekinuo suradnju s njim.

a sole je rekao da trenutno nema adekvatnih chiptunera u hrv stoga trazi pravog kad naide za poslovnu suradnju, to sam izvukao iz konteksta kad sam ga pitao za slaganje turbine i ponovog elektronickog podesavanja...stoga je reko da mi nema koga preporucit za koga bi garantirao..

ovo sto se tice soleta,ja vam kazem samo kao informaciju sto je on rekao..to sto je skup ne znaci da je i glup :D

ali ja ga ne hvalim ni ne branim , on je za mene Ok.

nesto su ti mali gubitci radilica/kotaci..

da inace je sole adekvatan da prica o ciptuningu.. prije cca 2 mj. je rsr bio najbolji cip tjuner, a sad kao vise ne valje jer valjda vise ne preprucuje negove suplje auspuhe..

Link to comment
Share on other sites

Meni su razlika radilica / kotači cca 45ks, naravno nije mjereno kod dasteka.

Imam osječaj da je rađeno nešto kod njega, razlika nebi bila tolika...

2 balev - za soleta će valjci reći svoje, kao što bi rekli i za shaqala...

Link to comment
Share on other sites

Meni su razlika radilica / kotači cca 45ks, naravno nije mjereno kod dasteka.

Imam osječaj da je rađeno nešto kod njega, razlika nebi bila tolika...

2 balev - za soleta će valjci reći svoje, kao što bi rekli i za shaqala...

meni je razlika 42ks, 193/151

za shacala i tibora su valjci rekli svoje..

Link to comment
Share on other sites

Meni su razlika radilica / kotači cca 45ks, naravno nije mjereno kod dasteka.

Imam osječaj da je rađeno nešto kod njega, razlika nebi bila tolika...

2 balev - za soleta će valjci reći svoje, kao što bi rekli i za shaqala...

Da ali tebi neće biti samo Sole zaslu

Link to comment
Share on other sites

Napisao sam nulto stanje prije raznih điđa...

Ovo kak je sad neznam ni sam al ziher znam da se vozim na 3 cilindra...

Link to comment
Share on other sites

stari Ti kod Dasteka samo mozes doc ulje promjenit, a ne slagat nekakav cip tuning na 1.2 16V motoru..

a quotao sam te jer sam slucajno vidio post, nisam ni vidio datum..

2Rain: tnx za ispravak, malo sam zazujo..

sta se tice cipanja i Tibora, drugi tjedan ca meni slagat mapu za druge bregaste pa cete vidjet koliko i sta moze.. jer Dastek bas i nije neke razultate postigao na "jednom" RS-u..

Cuj meni i to cini zadovoljstvo,ja sam zadovoljan i s malim dobitkom,nisam gramziv ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo da javim dojmove nakon chipanja... isprva mi se cinilo da nest malo bolje vuce, nis posebno... al cim vise vozim sve vise osjecam razliku... da sve ne ostane na subjektivnom dojmu, napravili smo par mjerenja prije i posle... nekoliko intervala, izmjereno po 3 puta i uzet prosjek...

0-100... 11.25 - 10.25

50-90, 3. brzina... 6.45 - 5.5

70-100 3. brzina... 5.8 - 5.0

80-120 4. brzina... 9.8 - 8.7

100-140 5. brzina... 15.4 - 13.1

120-140 5. brzina... 7.5 - 6.4

zelene vrijednosti su vrijednosti nakon chipanja... max speed, iako nebitan podatak, sad po ravnom ide do 190 (bez nizbrdice)... osim mene u autu je bilo jos 100kg tereta (osoba + mjuza)... gorivo na trecini... mjerenje odokativno, tj. gledajuci na brzinomjer + stoperica... znaci, neprecizno, al jednako za stanje prije i poslije... bitna je dobivena razlika koja je ocita...

da, dimi kad ga se pricepi... normalna nuspojava...

u svakom slucaju, isplativa investicija... ja zadovoljan... ak mi se od tog ne razleti turbina, preporucam svakom...

EDIT... cisto reda radi da napomenem kak sam nedavno radil GPS mjerenja i tih 100kmh je zapravo 92 il 93... tak da auto nema 10 do stotke nek prije 11...

Edited by pere
Link to comment
Share on other sites

ako je neko cuo za ARROW tuning technology znat ce o cem pricam.

slazu aute vrhunski, imaju licencu od BREMBA i tgvornicu diskova, plocica i celjusti koje neki od nas imaju na autima.

da skratim.

pricam s tipom o chipanju i kazem mu da je moj F1 chipan kod jednog tipa (Tibora) i krene ona stara prica kako u HR svi samo rade neke fusarske zahvate, kupuju softvere i stavljaju na sve aute iste....i nagovara me da njegov chip..

i kad sam mu slucajno spomenuo TIBORA - veli on da nista od chipanja.

Tibor suradjuje s njima preko neta i dosta mapa su zajedno proizveli i da radi posao odlicno,samo mu fali oprema ,tj. chipanje na valjcima.

ako oni kazu da Tibor radi odlicno i razmjenjuju s njim mape... mislim da je komentar kvalitete njegovog posla SUVI

Link to comment
Share on other sites

0-100... 11.25 - 10.25

50-90, 3. brzina... 6.45 - 5.5

70-100 3. brzina... 5.8 - 5.0

80-120 4. brzina... 9.8 - 8.7

100-140 5. brzina... 15.4 - 13.1

120-140 5. brzina... 7.5 - 6.4

ajde probaj izmjeriti

60-100 kmh 3.brzina (stock meine dci = 6.1, 6.3 s)

80-120 kmh 5.brzina (stock = 11.8 s)

Edited by Hazunfefer
Link to comment
Share on other sites

0-100... 11.25 - 10.25

50-90, 3. brzina... 6.45 - 5.5

70-100 3. brzina... 5.8 - 5.0

80-120 4. brzina... 9.8 - 8.7

100-140 5. brzina... 15.4 - 13.1

120-140 5. brzina... 7.5 - 6.4

ajde probaj izmjeriti

60-100 kmh 3.brzina (stock meine dci = 6.1, 6.3 s)

80-120 kmh 5.brzina (stock = 11.8 s)

To i mene zanima...

al sudeci po rezultatima prije-poslije, sigurno pada ispod 6 :)

Gotovo sva mjerenja su mu pala za 1sec što je zadovoljavajuce

Link to comment
Share on other sites

Guest turpija123

Sad ulijecem ko kamikaza naglavce u topic, al eto ;)

Kako se rjesava pitanje garancije i chipanja, jel postoji uopce cipanje, a da ne pogubim garanciju zbog sarafanja po autu ? Kad sam reko da hocu stavit svoj mp3 player rekli su da ce ga oni instalirat zbog garancije.

Link to comment
Share on other sites

Kako se rjesava pitanje garancije i chipanja, jel postoji uopce cipanje, a da ne pogubim garanciju zbog sarafanja po autu ? Kad sam reko da hocu stavit svoj mp3 player rekli su da ce ga oni instalirat zbog garancije.

Uglavnom se remapiranjem (chipanjem) gubi garancija i jedini način je upitati za mogućnost chipanja "unutar kuće" da se zadr

Link to comment
Share on other sites

ajde probaj izmjeriti

60-100 kmh 3.brzina (stock meine dci = 6.1, 6.3 s)

80-120 kmh 5.brzina (stock = 11.8 s)

moze, budem... kak si ti mjeril... jesi bil solo u autu? jesi stabiliziral brzinu i onda gas do poda?

Link to comment
Share on other sites

moze, budem... kak si ti mjeril... jesi bil solo u autu? jesi stabiliziral brzinu i onda gas do poda?

mjerenje štopericom, hebga no GPS :(

stabiliziranje brzine na 60, 3brzina, gas do ibera + okidanje štoperice..

postavke: Clitach 1.5 dci 82 ks, 67.000 Km.

sam u autu (te

Link to comment
Share on other sites

Kako se rjesava pitanje garancije i chipanja, jel postoji uopce cipanje, a da ne pogubim garanciju zbog sarafanja po autu ? Kad sam reko da hocu stavit svoj mp3 player rekli su da ce ga oni instalirat zbog garancije.

U servisu nitko ni ne treba znat da si mapirao auto. ;)

Link to comment
Share on other sites

U servisu nitko ni ne treba znat da si mapirao auto. ;)

Hmmm....ne znam kako to prolazi i jel prolazi....?

Link to comment
Share on other sites

Hmmm....ne znam kako to prolazi i jel prolazi....?

npr. rikne ti bobina, auto je mapiran, dolaziš u servis i prijaviš kvar, i to je to. Sad mi reci da će gledat i elektroniku ili će se samo ograničit na tu bobinu? :roll:

Link to comment
Share on other sites

npr. rikne ti bobina, auto je mapiran, dolaziš u servis i prijaviš kvar, i to je to. Sad mi reci da će gledat i elektroniku ili će se samo ograničit na tu bobinu? :roll:

Dobro za bobinu....ok, neće gledati, ali zamisli slučaj da se raspe pumpa na dci-u (a znalo se dešavat) ili turbina slabo puni....ili ne znam šta već, nešto vezano za elektroniku.

Link to comment
Share on other sites

Guest turpija123

Da, pretpostavljam da se bez problema vidi sta se radilo ako se chipalo kad se auto spoji na dijagnostiku, jel su neki parametri definitivno pomaknuti van tvornickih.

btw jel opce netko chipao auto pod garancijom, a da ju nije izgubio usput ? ;)

Link to comment
Share on other sites

mjerenje štopericom, hebga no GPS :(

stabiliziranje brzine na 60, 3brzina, gas do ibera + okidanje štoperice..

postavke: Clitach 1.5 dci 82 ks, 67.000 Km.

sam u autu (te

Link to comment
Share on other sites

ajde probaj izmjeriti

60-100 kmh 3.brzina (stock meine dci = 6.1, 6.3 s)

80-120 kmh 5.brzina (stock = 11.8 s)

hehe, tak se radi izvjestaj...

razlika moga u odnosu na tvoj... chip... 195/50/15 ultraleggera + potenca, sve 4 gume na 2,1... kila

Link to comment
Share on other sites

:roll:

haz, kak ti se cini ova razlika?

:headbang: brrrrbbb like hm :??:

ne mogu sad naći točna mjerenja, ekstremni imaš sačuvan onaj pm kad sam ti slao elaborate?

uglavnom, 60-100 km/h 3 brzina rezultati su mi varirali od 5.8 s do 6.4 s.

s obzirom da bi Peričin čipani trebao imati 30% poboljšanje snage/momenta, raspalimo ovdje gubitke na prijenosu, koolcicu palcicu, recimo 20%.

trebalo bi to biti negdje oko 4.5 sekunde!

80-120 kmh 5.brzina tu se već pribli

Link to comment
Share on other sites

:headbang: brrrrbbb like hm :??:

ne mogu sad naći točna mjerenja, ekstremni imaš sačuvan onaj pm kad sam ti slao elaborate?

ne :tup:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.