Jump to content

Chipanje


BALEV

Recommended Posts

I da se otvori taj izduv :) eventualno od Iveca cooler :p

Link to comment
Share on other sites

Dakle nigdje nista ne mogu na netu pronaci o povecanju snage na ovoj izvedenici 1.5 dci-a, ali valjda je isto kao na obicnim 1.5 110ks.. Izgleda da bi mogao dobiti 130ks i 300Nm, mislim da bi to bilo taman!

Link to comment
Share on other sites

prijatelj ne tako davno cipao 1.5 dci 105 ks u meganeu 3 i isao na valjke prije i poslije... cip koji je stavio je sedox i najbolja stvar po nama je sta moment nije drasticno porasao (citaj nece kidat mjenjac i kuplung a vec ga i ima dovoljno) a konji su porasli... mislim da je krajnji rezultat bio oko 135ks i 270nm... prije cipanja je bilo oko 110-112 ks koliko me pamcenje sluzi i 250 momenta cca, s time da je temperatura na valjcima kod prvog mjerenja bila manja nego kod drugog mjerenja tako da je razlika vjerojatno i malo manja (valjci su vjerojatno prikazali manji dobiak ngo sta je stvarno)... cijena je bila 300 eura cca...

Link to comment
Share on other sites

Ma znam ja da se to sve moze, i Laguna mi ima cip i sve ok. Ali obzirom da je ovo novi sklop u motoru od prije godinu dana, navodno je turbina drugacija i ubrizgavanje i ne znam sto sve ne ( ako netko ima tocnije info neka napise, mozda sam krivo cuo??), volio bi znati ima li s tim mojim motorom tko iskustvo s cipanjem.

Jedino sto sam nasao je SM Chiptuning koji ima dvije mape, ali mi s njima ne pada na pamet imati posla kao ni s Tiborom.

Link to comment
Share on other sites

Dijon Fr mislis? :)

S Gubicem sam imao dobro iskustvo, a ima i jos jedan covjek kojeg moram kontaktirati.. Revo mi daleko...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ima neko da je stavljao chip u Lagunu II, 1.9dci 81kW

Jel ima koristi, misljenja, preporuke ?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Mapira se a na chipira..

Chipiranje - zamjena eptom chipa (memorije) na ecu

Mapiranje - iscitavanje preko obd2 interface-a mape iz ecu-a i njeno fino podesavanje.

Link to comment
Share on other sites

Ima neko da je stavljao chip u Lagunu II, 1.9dci 81kW

Jel ima koristi, misljenja, preporuke ?

Hvala

Ima smisla ukoliko je motor "zdrav" i održavan...i nema iza sebe neku veliku kilometražu. Ukratko - na potpuno ispravnom motoru bi imalo smisla odraditi remap...vise momenta, nesto veca max. snaga, često i niža potrošnja goriva pri umjerenoj vožnji itd.

A raditi to na već lagano "umornom" motoru koji je dosta prešao...i već staru turbinu ići forsirati da druka veći tlak itd - ne bi preporučio.

Edited by Coupe RS
Link to comment
Share on other sites

Ja kad bi imo novce mapirao bi ga bez pitanja.

Sve šta je ispod 300k km bi ja mapirao. Eto ja i čupek se tu razlikujemo :)

Samo poslje remapa bi radio izmjene ulja češće.

Link to comment
Share on other sites

I ja cekam da skupim visak 300€ i sa odem u SM kod Srdjana da napravi costume mapu.

Link to comment
Share on other sites

I ja cekam da skupim visak 300€ i sa odem u SM kod Srdjana da napravi costume mapu.

 

 

misliš custom? kostim ti ne treba za auto :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Imam 190 000 na autu, svakih 15.000 servis, a ulje jedino elf excellium sintetika. Neke preporuke koga da kontaktiram u vezi chipanja/mapiranja ?

Edited by Ceki
Link to comment
Share on other sites

Sm chiptuning moja preporuka (na osnovu procitanog o njihovom radu te na osnovu razgovora s djelatnicima sta oni rade i kako obavljaju neke od poslova)

I mislim da imas garanciju mjesec dana u smislu da ako nisi zadovoljan odes kod njih, oni ti ucitaju staru (original) mqpu i vrate pare

A imas i garanciju na mapu koja neznam sta obuhvata godinu ili vise (nisam tocno siguran kolko dugo)

Link to comment
Share on other sites

Sjecam se da je bilo losih iskustva sa sm chiptuningom na ovom forumu a i prijatelj ima vrlo negativno iskustvo s njima i to na 1.9 tdi motoru kojih su valjda najvise napravili... 

 

Inace vozio sam se/ vozio sam aute koji su bili cipan kod sm.a, skn, sedox, oct.. i najbolji su po meni bili oct i sedox s time da stavljam stavio bi sedox definitivno... Razlog je taj sta auto ni malo nije izgubio na linearnosti nakon cipanja dobio je snage a ne i momenta koliko na ostalim mapama ali to je po meni jos i bolje jer ne pati mjenjac i kuplung toliko a opet je auto osjetno brzi... tako da sada idem cipat auto isao bi na sedox...

Link to comment
Share on other sites

Pa snaga i je ono sto je potrebno a ne moment jer je njega i onako na pretek na dizlu :)

Link to comment
Share on other sites

Jesi ti uopce procitao zadnjih barem 10 stranica ili samo ovako baas pitanja bez prethodnog informiranja?

Link to comment
Share on other sites

pa da zato i kazem da je sedox dobar po meni jer dobijes dosta snage a manje momenta (dobije se i momenta naravno al ne jako puno)...

Link to comment
Share on other sites

Koja je njihova cijena? I dal radi i mapiranje cotum ili samo "pre made"

Jel bi bilo extra kad bi slozio neki hibridni turbo i costum mapa i onda je to posao

Naravno ako itko to radi kod nas (sad cu citat malo strane unazad jer izgleda da sam previdio ako ima ta ingormacija)

Link to comment
Share on other sites

nemojte sad mjesat snagu i moment...

moment je, laicki, porast snage po okretajima... sto nagliji porast snage, to veci moment...

najbitnije vam je krivulja snage, da raste konstanto i da nema prenaglih skokova u istoj... prenagli porast snage bitno skracuje vijek klipnjacama, letecim i radilici... i naravno, smjesa je bitna, ali to pretpostavljam da vise manje svi tuneri sad pogode bez problema

2 milos: TH performance radi custom mape prema setupu auta...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.