Jump to content

Chipanje


BALEV

Recommended Posts

Pa sad kopko se to isplati na autu tolke snage i momenta, jel se to osjeti uopce??

Link to comment
Share on other sites

Išao sa frendom nedavno kod Srđana SM chiptuning u gradišku auto je e46 330i

 

u špici dobio 7ks a u srednjima što je još bitnije 12ks

a oni obecavaju navodnih 17 tj 23ks...

Link to comment
Share on other sites

da i ja sam to bas isao pogledat i usporedit... puno je koliko lazu i u apsolutnoj vrijednosti a jos vise u postotku...

Link to comment
Share on other sites

na stranicama skn, sedox i slicni proizvođači se "razbacuju" svakakvim brojkama sto se tice dobitkna snage za atmosferce... npr za moj pise da je moguce dobit 12 ks znaci sa 110 na 122 ks na 1.6 16V (k4m) motoru... ne mogu rec da im bas vjerujem... iako sam se cuo sa, mislim da se zove hrvoje iz sedox.a i kaze mi odi na valjke prije i poslje ako ne dobijes sta pise vraca pare... mislim opet naravno da ce to rec, moze se zaradit a prakticki nema sta izgubit osim nesto vremena...

 

inace dali je u tako cipane aute (što atmosferce benzince sto turbo benzince) potrebno tocit nakon cipanja 100/98 ili i dalje se moze tocit 95 ? naravno govorim o stavljanju neke pre made mape...

 

Pa jer ti se isplati to? mislim na čipanje sa 110 na 122, to nećeš ni osjetiti.

Link to comment
Share on other sites

Puno je bitnija krivulja nego vršna snaga.

 

Može se dogoditi da JAKO primjeti povećanje snage ili minimalno (primjetiti će kako god jer 12ks nije malo za N/A auto).

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

A kak se krecu cijene za chipanje plus remap? Neka cirka

 

Chipiranje - zamjena eptom chipa (memorije) na ecu

Mapiranje - iscitavanje preko obd2 interface-a mape iz ecu-a i njeno fino podesavanje.

 

 

tj kod auta kod kojih se moze, se ide na ucitavanje nove mape u ECU, a tamo gde je to namoguce, mijenja se eprom ship na kojem se nalazi mapa i jos dosta podataka te se tako vrsi izmjena mape.

jedino jedno postoji a da radis 3nes slicno onome sto je Krule napisao a to je stand alone ECU + mapiranje istog

Link to comment
Share on other sites

A kak se krecu cijene za chipanje plus remap? Neka cirka

 

Dobro jutro! :zubo: 

 

Šta ti bi na auto stavljao kompletan trkači ecu sa mapom raženom iz nule? :D 

Link to comment
Share on other sites

Pa jer ti se isplati to? mislim na čipanje sa 110 na 122, to nećeš ni osjetiti.

12 ks bi se i te kako osjetilo i to je puno na ovakvom autu... samo je problem sta je vjerojatno kad platis tih 12 ks na papiru a ne u praksi  :glare:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pitanje za nekog tko je mapirao megane 1.9 cdi da li vam zadimi pri dodavanju gasa i ako da koliko? I da li vam je manja potrosnja goriva?

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za nekog tko je mapirao megane 1.9 cdi da li vam zadimi pri dodavanju gasa i ako da koliko? I da li vam je manja potrosnja goriva?

Crni dim je "normalan" kod diesela.. To nek te ne brine. Ak je sivi onda....
Link to comment
Share on other sites

Crni dim je "normalan" kod diesela.. To nek te ne brine. Ak je sivi onda....

Ma nisam ga jos mapirala, razmisljam o tome pa sam pitala decka koji mapira aute i rekao je da po njegovom iskustvu kod tih motora da se zadimi pri dodavanju jakog gasa. No ako nije to nes jako ne smeta me. Edited by sporty412
Link to comment
Share on other sites

To je vise ono od nule na 1300 okretaja npr stisnes pun gas, dobije previse nafte i zadimi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

pitanje  dali je netko chipirao u sm-u atmosferca i iskustva di ,kako,zasto,preporuke???

dakle mene zanima moj cliac i mislim da nekih 12 ks kolko se dobi  sa optimum chipom je ok  i nest vise okretnog momenta

1.6 16V 107 KS                    

Tehnički podaci:

ORGINAL

 OPTIMUM

 POWER

Snaga (KS/rpm)

107/5750

119/5850

124/5900

Okretni moment (Nm/rpm)

148/3750

162/3680

166/3650

Cijena (euro)

-

200

300

Link to comment
Share on other sites

kupi si ćevape. Više ćeš uživati. 

 

Čipanje atmo motora nema previše smisla pogotovo ne nekog visokoturažnog. 12 ks nećeš dobit. nećeš niti 6. 

Link to comment
Share on other sites

pitanje  dali je netko chipirao u sm-u atmosferca i iskustva di ,kako,zasto,preporuke???

dakle mene zanima moj cliac i mislim da nekih 12 ks kolko se dobi  sa optimum chipom je ok  i nest vise okretnog momenta

1.6 16V 107 KS                    

Tehnički podaci:

ORGINAL

 OPTIMUM

 POWER

Snaga (KS/rpm)

107/5750

119/5850

124/5900

Okretni moment (Nm/rpm)

148/3750

162/3680

166/3650

Cijena (euro)

-

200

300

 

* možda se dobije max 5% više snage s modificiranom mapom, ako želiš da se osjeti porast snage trebalo bi poraditi još na ispuhu/usisu...

Link to comment
Share on other sites

kupi si ćevape. Više ćeš uživati. 

 

Čipanje atmo motora nema previše smisla pogotovo ne nekog visokoturažnog. 12 ks nećeš dobit. nećeš niti 6. 

Potpis :lek:

Link to comment
Share on other sites

ok zahvaljuhem na odgovorima znaci nista od chipa ja sam mislio da bi se stvarno moglo dobit tih nekih 10% ali ako samo 5% onda nista radije te pare ulozim u lakiranne auta

Link to comment
Share on other sites

chipanje 1.5 dCi 48 kW sa 110k km?

išao bi kod sm chiptuninga jer mi je najbliži. koliko to zadovoljstvo košta? :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.