Jump to content

Chipanje


BALEV

Recommended Posts

rekao je cca+50nm ,a tako sam vidio i na drugim stranicama cca 210-220nm ..ma vredit će jer mislim još vozit clia,a prodavat ga ne mislim..

Link to comment
Share on other sites

Tko slovi za najboljega i najpouzdanijeg za clia 197? Jel netko prokuzio kak spada taj auto da su mu mape pouzdane. Mene ne zanima samo pitam za nekoga.

Link to comment
Share on other sites

Tko slovi za najboljega i najpouzdanijeg za clia 197? Jel netko prokuzio kak spada taj auto da su mu mape pouzdane. Mene ne zanima samo pitam za nekoga.

Zar jedan motor nije bio dosta? :D
Ma mislim da je to sve bezveze... turbaci jedino

Link to comment
Share on other sites

Zar jedan motor nije bio dosta? :D
Ma mislim da je to sve bezveze... turbaci jedino

obicno slovenija ... kod nas tko ih cipao većinom su raskopani ili raspadnuti ili ih slažu :p

salim se , kolko znam i u sedox u ih dosta cipa ...al bez valjaka se clio rs ne mapa ... jer ispuh usis ovisi sto radeno ,,,mora se ispeglati jebeno i podesiti ...a ne upuknuti bilo koja gore a ne odgovara dodacima , tak da na valjke i igranje i 400 500€ laksi i 10 ks više =) jej ... 

Link to comment
Share on other sites

obicno slovenija ... kod nas tko ih cipao većinom su raskopani ili raspadnuti ili ih slažu :p

salim se , kolko znam i u sedox u ih dosta cipa ...al bez valjaka se clio rs ne mapa ... jer ispuh usis ovisi sto radeno ,,,mora se ispeglati jebeno i podesiti ...a ne upuknuti bilo koja gore a ne odgovara dodacima , tak da na valjke i igranje i 400 500€ laksi i 10 ks više =) jej ... 

Sve ja to znam i to zadnjih 15 godina :p
Poanta je bila na neisplativosti remapiranja atmosferaca

Link to comment
Share on other sites

Ukratko, naši pojma nemaju, mape rade grci i portugalci, ovi samo odrade remap :)

Ovi decki mapiraju par auta godisnje, nisu bas po tome pitanju razvikani, ali se bave auto utrkama i znaju posao, meni su ovi moji samo ucitali mapu i to je to, ali portugalci odradili custom mapu iz prve.

Link to comment
Share on other sites

160 + 50 je 210, a ne 240 kako si napisao

240 mu piše na stranici,a on je reko da raste cca50nm

Link to comment
Share on other sites

A šta je s ovim englezima ? Koliko sam čuo dosta njih stavlja mape od RS tunninga (Paul?)

Slovenija - TunERC?

Link to comment
Share on other sites

Ko stavlja kod nas njihove mape? Samo BB koliko ja znam, i to isto bez valjaka, ispravite me ako grijesim.

 

Edited by therrlu
Link to comment
Share on other sites

A problem je upalit logove na box-u i složit custom mapu? Recimo na praznoj obilaznici rastegnut ;)

Link to comment
Share on other sites

Nije naravno,  ali si izmjeris sve na mjestu, imas rezultate, podesis ako treba i miran si.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je kod TunErca dolazio paul ili netko takav pa su imali "chipanje" day kod njega na valjcima ,pisalo se o tome na slovenskom forumu  

Link to comment
Share on other sites

Nije naravno,  ali si izmjeris sve na mjestu, imas rezultate, podesis ako treba i miran si.

govorim ti to zato jer sam on the go radio logiranje za moj auto, logove poslao hanku RSTuner i lik mi poslao custom mapu nazad... nekoliko puta sam radio dok nije bilo kako treba... nije ko na valjcima da će sve otprve, ali nije ni da sam platio puno

Link to comment
Share on other sites

govorim ti to zato jer sam on the go radio logiranje za moj auto, logove poslao hanku RSTuner i lik mi poslao custom mapu nazad... nekoliko puta sam radio dok nije bilo kako treba... nije ko na valjcima da će sve otprve, ali nije ni da sam platio puno

Sve ok, upoznat sam s time, tak je i meni napravljena mapa kod portuagalaca, ali ja sam nekak vise pobornik toga nek se na valjcima napravi mapa i u k....

Link to comment
Share on other sites

A šta je s ovim englezima ? Koliko sam čuo dosta njih stavlja mape od RS tunninga (Paul?)

Slovenija - TunERC?

ja sam pricao sa likom iz tunerc...imaju gotove mape i sam puknu al imaju i mogucnos valjaka...kaze da ne dolazim u slo kao da mi to par ljudi moze i kod nas piknut koji kupuju mape isto kao i oni, te mi dao kontakte tih ljudi  ...tak da nisam dalje ni tražio...

Link to comment
Share on other sites

Dap.. 99% njih koriste iste mape.. A to mi je za NA totalno neprihvatljivo...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gdje da onda čovjek s nekim kilavim atmosfercem (koji ima i plin, jeeej) ode na kvalitetno čipiranje/mapiranje s valjcima? A da nije na drugom kraju planeta...

Link to comment
Share on other sites

za tvoj auto postoji rstuner https://www.fastchip.nl
možeš odraditi i logiranje u vožnji, poslat čovjeku logove, platit mu nešto novaca i on ti složi custom mapu ;)

Edited by twingara
Link to comment
Share on other sites

Već 3 godine škicam izdaleka taj RS Tuner, davno sam još i kontaktirao Henka, ali odgovor nisam nikad dobio pa sam u međuvremenu i odustao... Pitanje sam postavio da vidim da li itko u blizini radi "pravi" remap, a ne samo copy/paste gotovih mapa.

Ali izgleda da ću na kraju uzeti RS Tuner, pa da još pitam, da li da idem na onu "Premium" opciju koja sama snima log u vožnji na internu memoriju ili da uzmem samo uređaj s kablom pa da ga spojim na laptop u vožnji...?

Link to comment
Share on other sites

Već 3 godine škicam izdaleka taj RS Tuner, davno sam još i kontaktirao Henka, ali odgovor nisam nikad dobio pa sam u međuvremenu i odustao... Pitanje sam postavio da vidim da li itko u blizini radi "pravi" remap, a ne samo copy/paste gotovih mapa.

Ali izgleda da ću na kraju uzeti RS Tuner, pa da još pitam, da li da idem na onu "Premium" opciju koja sama snima log u vožnji na internu memoriju ili da uzmem samo uređaj s kablom pa da ga spojim na laptop u vožnji...?

Ne znam kakve su cijene, sa i bez snimanja log-a. Svakako da je zgodnije da uređaj sam to odradi, nego da moraš ima i laptop na sicu :)
Probaj se dogovorit s još nekim vlasnicima renaulta, dizeli recimo... pa kupite dodatne licence (po broju šasije), tako će vas cijela priča osim custom remap-a izaći bitno povoljnije
Edit: Vidim da je poprilično dignuo cijene :) Ne vidim više opciju za dokupit licencu za drugi auto, trebalo bi malo potražit. U svakom slučaju danas Hank ima sigurno više iskustva nego prije 8,9 godina kad sam se ja igrao s rstunerom i remap-om pa neke stvari vjerojatno i bolje odradi.

Edited by twingara
Link to comment
Share on other sites

evo chipan danas kod tomice i vrlo sam zadovoljan dobivenim..osjetno čupa na 1800 okr i to je sad sasvim drugi auto..bojao sam se da će počet dimit ,ali sve je kao i prije,znači ne dimi ništa..za potrošnju ćemo vidjet još..

Link to comment
Share on other sites

evo chipan danas kod tomice i vrlo sam zadovoljan dobivenim..osjetno čupa na 1800 okr i to je sad sasvim drugi auto..bojao sam se da će počet dimit ,ali sve je kao i prije,znači ne dimi ništa..za potrošnju ćemo vidjet još..

Samo da nije klasično dizanje momenta i nagla provala istog gdje stranka misli da juri, a realno auto ne ide puno bolje od stock. Jako česta pojava kod generičkih mapa na turbacima.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.