Jump to content

Chipanje


BALEV

Recommended Posts

200 km/h je na nekim mjestima i previše. :D

Sa 200 km/h svakako ostaješ bez dozvole na x mjeseci. U mom slucaju, ako je to preko mjesec dana - ostajem bez posla. Tako da, nije se s tim stvarima zayebavati. A nije ni neki gušt (meni) voziti 200+ u tim autima tipa Clio/Corsa/Polo/Punto...

Link to comment
Share on other sites

Ja se po autoputu vozim max 150-170km/h ovisno o uvjetima i raspoloženju. Tempomat i kopam nos, bacim pogled na koji spot...i tak...lepo je. :cool::D

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Sve to stoji, samo zelje da auto ima 220-250ks i max brzinu od 200kmh u blokadi i nisu nesto.

Evo meni je sad 5.u blokadi na 7500 215kmh. Na 3000okr je na 85kmh.

Znaci neka putna brzina od 150-170kmh sam 5500-6000okr sta je pun k, em radi potrosnje goriva em radi tranja auta.

Tako da to sve stoji za max brzinu ali ja bi jos doda zadnju, kruzing, brzinu kojoj je max 350kmh di mi lipo na 170kmh plovi na 3500okr :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Znam, ali onda znaš za šta imaš auto i ne voziš 150-170km/h već 120-130km/h u šestoj. ;)

 

Jbga, vučeš se po autoputu (kad baš moraš) ili ideš po staroj cesti.

 

Ovak si, kak se kaže - ni vrit, ni mimo. :D

Link to comment
Share on other sites

Ti bi ono sto su ranije imali override ili tak nesto se zvao. Mogao si ukopcat ja mislim u bilo kojoj brzini i on je bio 1:1.5 tj za jedan ulazni je davao 1.5 izlazni

Link to comment
Share on other sites

Sa 200 km/h svakako ostaješ bez dozvole na x mjeseci. U mom slucaju, ako je to preko mjesec dana - ostajem bez posla. Tako da, nije se s tim stvarima zayebavati. A nije ni neki gušt (meni) voziti 200+ u tim autima tipa Clio/Corsa/Polo/Punto...

 

Ja nisam rekao da preporucam voznju od 200 km/h na cesti gdje je to zabranjeno. To se prakticira na mjestima u DE nakon nailaska na ovaj znak:

 

31298938.png

 

Ili eventualno na mjestima kao sto je ovo:

 

renault_nurburgring.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na autoput ni ne idem ako bas ne moram, a ako i zalutan vozim do 110-120 plafom :-) :-)

Milos B, tako je, to bi ja tija. Da imam ovaj sad mjenjac i po potrebi da ukopcam u taj 1.5 i prst u uho!

Link to comment
Share on other sites

Sve to stoji, samo zelje da auto ima 220-250ks i max brzinu od 200kmh u blokadi i nisu nesto.

Evo meni je sad 5.u blokadi na 7500 215kmh. Na 3000okr je na 85kmh.

Znaci neka putna brzina od 150-170kmh sam 5500-6000okr sta je pun k, em radi potrosnje goriva em radi tranja auta.

Tako da to sve stoji za max brzinu ali ja bi jos doda zadnju, kruzing, brzinu kojoj je max 350kmh di mi lipo na 170kmh plovi na 3500okr :-) :-)

Stvarno puno. Za usporedbu meni se Focus pri 150 vrti oko 4500 okretaja. Mozda i malo manje. Trebao bi provjeriti.
Link to comment
Share on other sites

Stvarno puno. Za usporedbu meni se Focus pri 150 vrti oko 4500 okretaja. Mozda i malo manje. Trebao bi provjeriti.

Vjerojatno ti se i manje vrti.

Meni je tako jer imam skraceni diferencijal 20%.

Link to comment
Share on other sites

Da. Naravno, manje se vrti. Do nekih 6500 ali zapravo nikad nisam ni probao ga toliko zavrtit. Nema potrebe. Na 6000 razvija maks. snagu.

Link to comment
Share on other sites

Clio je u šestoj na 150kmh na ~4400rpm.

 

A ako stavim drugi FD, morati ću se voziti 135km/h da bi bio na istim RPM. 

 

ALI, npr. 2 brzina 50km/h stock Clio 197 3400rpm, ja na 4300rpm, a to mi puno znači. Jedino će drama biti iz nule jer će vrtiti 100%.

 

A ako stavim niži presjek gume 215/35/17, onda se moram voziti 141km/h da bih bio na 4400rpm u šestoj. 2 brzina sa 50kmh je onda 4100rpm.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Vjerovatno postoji razlog zasto nejde vise od 250 ili do 250km/h.

Ja sam svoga puknuo do 240km/h i vjerovatno bi teskom mukom bi isao do 250km/h, ali mi se više nije dalo lecat jer su gore 19-ce bile. (autobahn naravno)

Edited by therrlu
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Dali netko ima mapu za clija 1.5 dci 60kw iman onaj kontroler kabel za pisanje i brisanje mapa i jedan ecu viska :) pa bih se igrao.. Gdije se moze skinut neki link torrent ili slicno po mogucnosti neka mapa od 100 ks

Link to comment
Share on other sites

Moras na svoju mapu preslozoti parametre nemozes samo tudju mapu stavit

Link to comment
Share on other sites

Hvala na inf.. To sam i ja sada skuzio nasao sam momka koji se bavi time samo jos cekak kabel trazi 500 kn za mapiranje.. Znaci ja mu posaljem moju mapu, a on mi je vrati mapiranu po mojim zeljama, i nakon mapiranja ako jos jesto treba prilagodit on naknadno napravi.. Momak se na fejsu zove " ctc chiptuning rovinj" vidio dam da je par renola mapira clija 197 i par dizela ima ko kakvih iskustva sa njime?

Link to comment
Share on other sites

ja sam moga Clia mapirao prije 7 dana u Podgorici.

lik je došao i skinuo mapu preko OBD-a, a onda ju je poslao kolegi u Švicarsku da je presloži. nakon 2 sata ovaj mu je vratio presloženu mapu koju je instalirao u roku od 2 minute.

ovako ti je bilo u mom slučaju.

Link to comment
Share on other sites

To su super mape :)

Tako ja uslikam kuhinju svom majstoru pa mi je on vrati istjuniranu.

Link to comment
Share on other sites

To su super mape :)

Tako ja uslikam kuhinju svom majstoru pa mi je on vrati istjuniranu.

ajd budi realan, kolko mapa se radi bas za tvoj auto a kolko njih su genericke tj napravljene po jednom i samo se parametri kopiraju. to sto dodjes u radionu i onda oni to sve urade ne znaci da je nesto bolja... dok nije auto na valjcima..

Link to comment
Share on other sites

Pa sve su to genericke mape i nema se tu sta preslagivat ako se ne podesava na samom autu.

Znam ja jako dobro razliku izmedju generickih i custom mapa. Mos ti genericku preslagivat kolko oces ako ju ne preslagujes na auto radis traljav posao.

Link to comment
Share on other sites

Kolko znam radi se na nacin da se na tvoju mapu prebace parametri novi i ona se ucita mazad u auto.

Ukoliko se samo ucita mapa s drugog auta se ECU uglavnom zakljuca.

Link to comment
Share on other sites

Nisu sve generičke. Ali takve koštaju.

 

 

e, al ja tebe ne razumijem, kolko imas sad konja ? 2x0, i platio si to kolko k€ 

a mogao si samo otici kod ovih, vidi 212hp i to za samo 200€ 

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=729834063765800&set=a.233611610054717.55852.100002176400890&type=1&theater

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

A kad sam glup. ;)

Volio bih naletiti jednom na takvog.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.