Jump to content

Clio Sport 197 potrošnja


bubi

Recommended Posts

U 197 ide iskljucivo 100-tka koliko sam ja cuo.Benzin nije za igru i nije bezveze propisana oktanska vrijednost koju jedan RS koristi.

Onda je valjda zato naš šibenski koncesionar prodao samo jednog RS-a otkad je u ponudi....jer kod nas nema 100-tke nigdje, najbli

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 360
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • aCid_cOokiE

    28

  • twingara

    24

  • zeko

    24

  • Raptor6767

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

Onda je valjda zato naš šibenski koncesionar prodao samo jednog RS-a otkad je u ponudi....jer kod nas nema 100-tke nigdje, najbli
Link to comment
Share on other sites

kod nas se vozi jedan sport phase 2,u koji je ugradjen brc uredjaj kod ovlascenog servisera bas kao reklamni projekat.koliko sam do sada uspeo da saznam nema nikakvih problema sa autom,sve radi savrseno.

ja sam razmisljao o tome,al me sprecava sama tezina uredjaja sa bocom i to sto mene preko noci pukne da prodam auto...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bas pricao sa tim momkom koji vozi BRC plin, sve to dobro izgleda, ali mi je naprijed previse sve zgusnuto, ali i cijena takvog plina nije uopste mala, mogu se uzeti vrhunski amortizeri i jos dosta napraviti na autu...Za sada meni Clio sasvim zadovoljavejuce trosi, moze se podnjeti...

Link to comment
Share on other sites

U 197 ide iskljucivo 100-tka koliko sam ja cuo.Benzin nije za igru i nije bezveze propisana oktanska vrijednost koju jedan RS koristi.

da..samo sta je problem sto u Hrvatskoj ne postoji postena 100-ka... nego to je sve tu negdje oko 98....

ćak je ovdje mo

Link to comment
Share on other sites

da..samo sta je problem sto u Hrvatskoj ne postoji postena 100-ka... nego to je sve tu negdje oko 98....

ćak je ovdje mo

Link to comment
Share on other sites

Ima razlike jer meni gtturbo drugacije radi na omv100.

Ja isto primjećujem razliku između 100ke i 98ice, a da ne pričam o 95ici (to sam samo jednom natočio i više nikada :nene: )

Link to comment
Share on other sites

ja bi tocio 98,kada bi je uopste bilo :(

kod nas samo 95 postoji,i to ako ima 90 puna kapa...

2tvingara

kakva je mogucnost da se taj isti uredjaj prebaci na drugi auto?

Link to comment
Share on other sites

Isti slucaj kao kod Boka, sipam 95, nema drugog, ali povremeno sipam oktan bust, i bas se primjeti razlika...

ika...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mislim da je u 197 najbolje točiti 100, ako nema onda najbolje šta ima na kojoj pumpi.

Prošle godine smo uzeli Golf GT (TSI motor, kompresor i turbo) sa 170 KS i u njega točili INA 98, Tifon 98 i OMV 100 pa išli na mjerenja snage u Centar za vozila. Razlika je bila 8 KS u korist OMV-a u odnosu na najslabiji Tifon. Okretni moment je bio 21.22 Nm veći u odnosu na INA gorivo.

Ak mi neko objasni kako da stavim PDF tog ispitivanja mo

Link to comment
Share on other sites

Na zalost ne mogu naci epizodu ili klip na Youtubeu ali prije par tjedana je bio prilog u 5th Gearu o tome koliko se ks i nm dobije sa gorivom koje ima vise oktana. Na testu su bili Clio 3 1.2, neki Golf i Impreza. Testovi su naravno napravljeni poprilicno ozbiljno (6 runova na dynu, resetiranje Ecua kod promjene itd) i kod Clia razlike nije bilo nikakve (mjerili su 81ks sa sva tri goriva) dok je kod Impreze razlika bila 15ks izmedju najlosijeg i najboljeg goriva i pk momenta je dobio.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Kod mene je baš obrnuto :). Kad zatopli ode potrošnja par litara gore :laugh: . Sada je u granicama normale 12-13 :)

moj ne ide ispod 14, mislim da cu mojim osjecanima vec izaci za zivce s tim. :zubo: nekad kad ga mama vozi bude 13,8, al meni obicno 14,4. nije

neka razlika al eto, razlika je kad je stikla na gasu i nike patikica, ne daj boze neka marta. :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Sudeci po ovome gore navedenom, ja sam prezadovoljan s svojom potrosnjom...

Edited by zeko
Link to comment
Share on other sites

Sudeci po ovome gore navedenom, ja sam prezadovoljan s svojom potrosnjom...

Mozda da koji put stisnes gas :laugh:

Malo mi je cudna potrosnja i to jos za grad al ajd kad ti kazes.Meni je izmedju 12-13.Trenutno pise 12,6L.Gazim ga doduse ali ne non stop

Link to comment
Share on other sites

Kad ga stiscem onak kolko ide trosi i do 15.....

ja kad mog gazim bude 15,8, kad ga vozim kulturno onda 14,4. :??: kontam ugraditi plin.

:ahaa:

Link to comment
Share on other sites

... ak se s njim lagano i salta na 2300... i vozi konstantnom brzinom moze trosit i ispod 11.

vani ljudi kazu da auto nakon chipanja trosi 8,9 u gradu lagane voznje...

Edited by zeko
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.