Jump to content

Plava neman


Guest Kec

Recommended Posts

Auto se zausta bolje razvrtava, a najbolji ucinak je s upaljenom klimom. Auto se vise uopce ne pati, kao da klima nije ni upaljena.

Al to je sve nula kako ide Reneov megane. 

Link to comment
Share on other sites

Ma kako si uspio upalit klimu da hladi (kompresor upali) na ovim temp?

Sta se promijenilo da si odlucio stavit remenicu?

Nece li se rasklapat radilica radi harmonickih vibracija?

Link to comment
Share on other sites

Kakvih vibracija? Auto mi radi mirnije nego s OEM. Ocito je ona vec bila pri kraju. Nema trunka vibracije. Klima se pali cim je iznad 0. Jucer cak bilo 10 stupnjeva.

Link to comment
Share on other sites

Vibracije nisu problem jer je radilica interno balansirana, a i sloj gume je tako minimalan na oem da ne sluzi nicemu, a raspadne se s vremenom.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Vibracije nisu problem jer je radilica interno balansirana, a i sloj gume je tako minimalan na oem da ne sluzi nicemu, a raspadne se s vremenom.
Razlika je u remenicama na Cliu i Meganeu.
Na Meganeu su, ironije li, lakše nego na Cliu. 1500g vs 2300g.

5827ab55e0d4ebff58a3c62725b6c2b0.jpg

6437293fcaa08052fb14dda43cbefa81.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kakvih vibracija? Auto mi radi mirnije nego s OEM. Ocito je ona vec bila pri kraju. Nema trunka vibracije. Klima se pali cim je iznad 0. Jucer cak bilo 10 stupnjeva.
Ne nego ti je toliko razjeban Clio da je sad konačno u balansu. Minus i minus dsju plus - sheme. [emoji1787]
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Raptor6767 said:

Ne nego ti je toliko razjeban Clio da je sad konačno u balansu. Minus i minus dsju plus - sheme. emoji1787.png

ajoj, ovo su već provokacije :D

Link to comment
Share on other sites

Evo nakon cca 232000km prdnio zadnji lonac. Prvo mi osao nosac auspuha i cujem ja neku rezonanciju. Mislio jbga ipak malo visi lonac pa jbga zbog nosaca je. Zamjenim nosac, vozim jedno vrijeme i opet cujem neku rezonanciju na 2700 obrtaja. Al ajd sto je rezonancija, nego kad ga izganjam i stanem, prdi u pm nesto. Interesantno jest da prdi kad ga se isforsira. Brzo na kanal i cujem da iz srednjeg prdi. On mi se jos prije onak kad ga kvrcnes ocito raspo, ali sad je totalno osao. al nasao sam drugi pa cu i to morat zamjenit.

Ispravak. Srednji lonac. Ne zadnji hahaaha

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fino Zrmi, baš je lijepo vidjeti održavan auto u takvom stanju s 230tkm...I još vrući hač :)

Link to comment
Share on other sites

Drzim se heheheh. Upravo uzeo cijeli ispuh s katalizatorom s auta 40000km. Ko novo. Za 500kn.

Link to comment
Share on other sites

Nemam 10 000kn za evolution. A i to je jedino sto me zanima. Al iskreno auto ima i godina i km. Sad mi je samo da vozi i sto manje trazi troskova. A s 500kn sam osigurao ispusni sustav da traje dok ga god imam, i nedaj boze da imam problem na tehnickom zbog njega ili jos gore katalizatora. Ali da, jedan Akrapovic da mi ganetko pokloni, htio bih ga imati. Ko zna kako ce sad auto ici, kad cu zamjenit srednji lonac. MOzda ga je to malo kocilo. vec dugo vrijeme iz njega se cuje kao da se nesto raspalo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zrmi RS said:

Drzim se heheheh. Upravo uzeo cijeli ispuh s katalizatorom s auta 40000km. Ko novo. Za 500kn.

Našao razbijeni ili šta? Dio iz uvoza?

Link to comment
Share on other sites

Just now, dado_sk said:

Našao razbijeni ili šta? Dio iz uvoza?

Ma ne. Lik je odmah stavio drugi ispusni sustav i ovaj mu doslovno smetao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

meni je isto zvocalo u zadnjem loncu. Ali lonac je bio zdrav. To su se čuli komadi katalizatora koji su tamo završili

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, frenchkey said:

meni je isto zvocalo u zadnjem loncu. Ali lonac je bio zdrav. To su se čuli komadi katalizatora koji su tamo završili

Pobrkao si loncice. Dakle meni prdi u srednjem loncu. Nikakav zadnji lonac nisam spomenio. I to kad se zagrije, i imam tu rezonanciju i tuljenje na 2700obrtaja iskljucivo u voznji. 

Link to comment
Share on other sites

Ni sanjati nisam mogao da ovaj aito jos vozi, pogotovo sa svim onim musicama s pocetka. Nema me 5 godina na forumu i prvo na sta naletim Zrmijeva plava neman. Svaka cast covjek, da te sluzi sve dok ga budes zelio voziti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Zrmi RS said:

Pobrkao si loncice. Dakle meni prdi u srednjem loncu. Nikakav zadnji lonac nisam spomenio. I to kad se zagrije, i imam tu rezonanciju i tuljenje na 2700obrtaja iskljucivo u voznji. 

Vidim da si nabrušen za ispravke krivih navoda, međutim samo sam rekao svoj slučaj pa nemoj biti uvrijeđen. Btw, raspadnuti katalizator prvo završi u srednjem loncu pa onda u zadnjem. Ne kažem da je to kod tebe slučaj, čisto kao mogućnost spominjem

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, frenchkey said:

Vidim da si nabrušen za ispravke krivih navoda, međutim samo sam rekao svoj slučaj pa nemoj biti uvrijeđen. Btw, raspadnuti katalizator prvo završi u srednjem loncu pa onda u zadnjem. Ne kažem da je to kod tebe slučaj, čisto kao mogućnost spominjem

Ma nisam uopce nabrusen samo komentiram. A sumnjam da je katalizator jer smo ga provjeravali kad je zvonilo u njemu na udarce. I kao nov je. Sad je proprdio i zvoni i to bas u njemu. Pokusat cu uplodat zvuk tj video.

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

Na kraju se ispostavilo da je kad je nosač pukao, lonac se objesio i pokidao varove na ulazu i izlazu cijevi iz srednjeg lonca. Danas to povarili i auto opet urla kako treba. Na kraju nism ni trebao uzeti lonac, ali nema veze imat cu za nedaj boze. Zanimljivo da sam uzeo zamjenski nosac, koji nije dosao s sigurnosnom gurnom. To mi se nije sviđalo iako ima mjesto s vodilicama za nju. Narucio original i danas osao po njega, kad ono doslovno isti nosač, bez sigurnosne gurtne, no 80kn veća cijena. Nisam ga ni kupio nego im vratio to i rekao im. Kakav idiotarija jer bas ona i sluzi da se isti neobjesi do kraja. Uzeli najsiru vezicu i stavili kao sigurnost i sve je sad opet u redu. To je treci kataloski broj nosaca, nznm zasto tu traku nisu stavili. Ocito da ti sjebe sve kad ode.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pobrkao si loncice. Dakle meni prdi u srednjem loncu. Nikakav zadnji lonac nisam spomenio. I to kad se zagrije, i imam tu rezonanciju i tuljenje na 2700obrtaja iskljucivo u voznji. 
Za usrat se [emoji23][emoji23]

4b028cfc00e59a9c85b99789da8794ed.jpg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, asterix said:

Za usrat se emoji23.pngemoji23.png

4b028cfc00e59a9c85b99789da8794ed.jpg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Useri se:

asterix.thumb.jpg.963626ccbcaef7d275db9c9323e9362f.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Bio godisnji i prosao. Zamjenio sam obje spone i krajnike spona te selene vilice. Bio na moru i prosao 1500km cistog gusta. Bez ikakvih problema. Clio je na 243000km. Idemo prema 250000...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.