Jump to content

Automatska svjetla


marconi444

Recommended Posts

Meni se čini da bi pasalo ako su kugle iste na oba. Ima kao neki osigurač koji se skine pa onda retrovizor ide s kugle.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mafro

    28

  • usrmaatre

    26

  • mata73

    17

  • DraganST

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma nisam se usudio skinuti onaj oklop oko retrovizora na laguni.

Kako se dođe do tog osigurača?

Tapatalk & SwiftKey bez naočala

Link to comment
Share on other sites

Obično to bude nešto kao segerov prsten, nisam siguran da je tako i na laguni. Ako i je onda je jako nedostupan.

Link to comment
Share on other sites

Oklop oko retrovizora se kod svih skida na isti način.

Evo ti u prilogu kako skinuti oklop kod Megana 2. Kad skineš ovaj oklop lako ćeš vidit kako skinuti retrovizor. Vježbaj kod sebe prije nego kreneš na tuđu Lagunu. :D

MEGANE6.pdf

Link to comment
Share on other sites

kako ću vježbat kod sebe kad je kod mene obični? Kojeg btw, skinem jednim podtezom prema gore. Ali hvala na uputama, anyway

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno je s Meganeom slična priča kao i kod Lagune, idu tri vrste retrovizora.

Link to comment
Share on other sites

jebiga mislio sam da je onaj dio što je zalijepljen za šajbu univerzalan za sve retrovizore

Link to comment
Share on other sites

Osjetljivost kišnog senzora namještaš na ručici brisača, sa onim prstenom oko sredine ručice. Što više pomakneš prema naprijed to je osjetljiviji.

Na automatska svijetla sam mislio da se sama pale i gase prema količini vanjske svijetlosti, npr. uđeš u garažu ili tunel i upale se, a kad izađeš nakon 15-20s se ugase ako ima dovoljno vanjske svijetlosti (senzor svijetlosti kako si i naveo).

Meni ovo namještanje osjetljivosti nije jasno. Ja imam senzor za kišu, ali nemam štelanje osjetljivosti. Dakle, uključim brisač na položaj za senzor i on odrađuje sve sam, bez namještanja osjetljivosti i to odlično radi. Također, na mom autu drugačije izgleda ovaj unutarnji dio gdje se nalazi retrovizor i senzor temperature/vlažnosti.
Link to comment
Share on other sites

Eeee, jbg. već smo zaključili da je tvoja Laguna neka GMO, ili ima nešto što druge nemaju, ili nema što većina ima. Zar nemaš taj prsten koji se okreće na ručici brisača?

Link to comment
Share on other sites

Nemam, u tome i jest problem. Na desnoj ručici imam 3 položaja brisača. Senzor, prva brzina i druga brzina. Nema namiještanja osjetljivosti, ali senzor dobro radi.

Link to comment
Share on other sites

Osjetljivost kišnog senzora namještaš na ručici brisača, sa onim prstenom oko sredine ručice. Što više pomakneš prema naprijed to je osjetljiviji.

 

 

Što će reći - ako ne pada kiša, kako god namjestim unutarnji prsten (osjetljivost senzora), brisači bi stalno trebali raditi jednakom brzinom jer - senzor nema na što reagirati, je li?

Link to comment
Share on other sites

Kod mene ti je ovako: ako kiša ne pada brisači se uopće ne pale. Kad počne padati slaba kiša senzor upali brisače, ali preko releja (čuje se klikanje). Ako kiša pojača senzor pali brisače na prvu brzinu (rade konstantno). Ako pada pljusak brisači se pale na drugu brzinu.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene ti je ovako: ako kiša ne pada brisači se uopće ne pale. Kad počne padati slaba kiša senzor upali brisače, ali preko releja (čuje se klikanje). Ako kiša pojača senzor pali brisače na prvu brzinu (rade konstantno). Ako pada pljusak brisači se pale na drugu brzinu.

 

U majku mu poljubim! Kod mene ima tri brzine na ručici, viša brzina ide u smjeru kazaljke na satu oko osi rotacije volana. U nultoj, naravno, ništa. U prvoj sporo, u drugoj brže, a u trećoj jednako brzo rade brisači kao i u 2- s tim da nema pauze između ciklusa brisanja. Polažaj unutarnjeg prstena ne igra nikakvu ulogu ni u kojoj brzini. Znači, pokidano. :(

Link to comment
Share on other sites

Što će reći - ako ne pada kiša, kako god namjestim unutarnji prsten (osjetljivost senzora), brisači bi stalno trebali raditi jednakom brzinom jer - senzor nema na što reagirati, je li?

Mislim da je Dragan vidio na slikama da senzor nemaš, na tom prstenu samo određuješ interval. Pogledaj na stranicu prije, izgleda da ti je promaklo.

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

Nema kod mene tog prstena, odnosno nema namještanja rotiranjem prstena. Kod mene se jednostavno ručica spusti prema dolje jedan položaj i senzor sve radi sam. Ako hoću da brisanje radi konstantno bez intervala spustim ručicu na položaj 2 (sporija brzina), ili 3 (brža).

Link to comment
Share on other sites

Što će reći - ako ne pada kiša, kako god namjestim unutarnji prsten (osjetljivost senzora), brisači bi stalno trebali raditi jednakom brzinom jer - senzor nema na što reagirati, je li?

Jok, ako su upaljeni brisači na prvi položaj ručice i ne pada kiša oni NE rade, bez obzira kako si okrenuo prsten. U trenutku kada senzor prepozna kapi vode pali brisače i brzinu (intervale) prilagođava količini kiše koja padne na staklo.

Tako da između intervala može biti 0.5 s, 1,2,3,....10,11...21,22...30.... s

Znači beskonačno mogučnosti. Ako je ostala ručica na prvom položaju brisači ne rade sve dok nema vode na staklu.

Sa prstenom podešavaš osjetljivost senzora, tako da možes dozvoliti da se skupi tek sporadične kapi i već će reagirati ili da ih bude poprilično (smetaju vidnom polju) i onda tek pali.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Dragan vidio na slikama da senzor nemaš, na tom prstenu samo određuješ interval. Pogledaj na stranicu prije, izgleda da ti je promaklo.

 

Ma u redu to, ali... što će mi taj prsten ako nemam senzor? Recimo i da je riknula prva ručica... Tko bi išao kupovati i ugrađivati ovu sa prstenom koja, je, cijenim, skuplja?

 

Nema kod mene tog prstena, odnosno nema namještanja rotiranjem prstena. Kod mene se jednostavno ručica spusti prema dolje jedan položaj i senzor sve radi sam. Ako hoću da brisanje radi konstantno bez intervala spustim ručicu na položaj 2 (sporija brzina), ili 3 (brža).

 

Ček, ti imaš senzor a nemaš prsten. Mislim, brisači ti rade brže ako pada jača kiša?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ček, ti imaš senzor a nemaš prsten. Mislim, brisači ti rade brže ako pada jača kiša?

Link to comment
Share on other sites

Kod tebe je ista kombinacija kao i na mojoj Laguni. Imaš 0,1,2,3, u prvom položaju brisači rade s intervalom koji reguliraš s tim prstenom i dvije brzine gdje brisači rade konstantno neovisno o tom prstenu.

Mata ima senzor i na tom prstenu određuje osjetljivost istog, a usrmaatre ima senzor i nema prsten, znači kod njega sve radi automatika regulirana količinom vode koju senzor registrira.

Jednostavno.

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

automatska svjetla, automatski brisači, automatska getriba, tempomat...Pa jel vi išta radite u tim autima? Sve odrađuju umjesto vas? Oprema za invalide :p

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio si reći: automatska ručna, automatska HF kartica, automatska klima. Jedino mi predstavlja problem jer se moram sam vezati. Skinut ću onu vodilicu sa Američkih auta, pa nek me i veže.

Ti se sprdaš, a ja imam problem kad sjedam u drugi auto, jer me ovaj zaglupljava.

Drugi moram otključat sam, pa pokrenuti motor,upaliti svjetla, spustiti ručnu...

Zato sam na drugom čvrknuo branik jer sam samo izletio i nisam potegnuo ručnu, pa ga je zaustavio hidrant.

Link to comment
Share on other sites

Automatsko zbližavanje s drugim ljudima. Mene moj auto jednom mjesečno tjera kod kuma i onda šarafamo. Uvijek ima neka sitnica. :D

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.