Jump to content

Clio Storia tempomat


Matekhr

Recommended Posts

Hvala PUNO na uputstvima jer mi je puuuuno pomoglo

Danas sam ja ugradio tempomat u Megana II 1,5 dci 1o6 KS, i funkcionise bez problema samo jos moram na clipu da ukljucim jer nemam lampice i ono SET-

Ja sam morao nove kablove da razvučem do compa i prikopčam, jos sam morao da kupim onu plastiku sa špulom ispod volana i NOVI SPORTSKI VOLAN sa tipkama na volanu ali relativno jeftino sam prošao jer sam uzeo na otpadu iz Megana RS iz 2oo6 sa vjerovali ili ne pređenih 2500 km slupan od pozadi u Francuskoj (Čova ima i ovog novog Scenika starog 3 (tri) mjeseca :oo: ) ma nema sta nema za Francuze a inače se nalazi u Podgorici

Volan sa airbegom, prekidaci, Džekovi, spula bukvalno sve što za tempomat treba, sve zajedno sam platio 150€ misli mda je realna cijena

PS. Pozdrav iz SARAJEVA :zacugu::piju:

ima li kakav www od tog otpada?

malo sam zahtjevan al nikad se nezna.....

Link to comment
Share on other sites

Reci te mi gdje bi moga aktivirat opciju tempomat, da mi svijetli na tabli kad se upali. Inace sve funkcionira osim sta nema indikacije.

Na podrucju sibenika i splita nitko nece ni da cuje!

Link to comment
Share on other sites

Treba ti netko tko ima Renault Clip (dijagnostički uređaj). Opcija se aktivira u podešenjima instrument table.

Link to comment
Share on other sites

Tema "Ugradnja tempomata" me je počela jako zanimati onog trena kad sam kupio lagunu u kojoj nema tmepomata u standardnoj opremi.

Proučavajući temu pronašao sam što bi na autu trebalo biti kako bi se bezbolno ugradio tempomat.

Nedavno sam raskopao jedan mali dio unutrašnjosti kako bi sebi odgovorio na pitanje oču li ja moći imati tempomat na laguni.

Kao prvo. Ova tri konektora su skrivena iza armature na lijevoj strani od volana, pored prekidača za reguliranje osvijetljenja instrument table

post-142-12677360773639_thumb.jpg

Sljedeće. Na onom glavnom "bijelom" konektoru, nažalost, imam samo tri žice, a ne pet kako je opisano na početku teme

post-142-12677363861009_thumb.jpg

post-142-12677362874271_thumb.jpg

Također zavirujući ispod volana i gledajući u pedale primjetio sam da kvačilo sigurno nema nikakav prekidač na sebi

Dok papučica kočnice ima, ali pošto je jako nepristupačno (zatvoreno je raznim ukrasnim zaštitama) nemogu točno reći kako izgleda taj prekidač. Neki prekidač mora biti, jer kako bi se inače palila Stop svijetla.

Po svemu ovome mogu zaključiti da ću jako teško moći ugraditi tempomat u lagunu.

Jedina nada mi ostaje da postoji program u kompjuteru koji bi omogućio rad tempomata.

Ako to postoji onda provlačenje žica spada u manje zahtjevan posao.

Zahtjevniji nego kod Vas koji imate sve ove preduvjete, ali ipak ostvariv.

Isto bih molio "drugo" mišljenje ljudi koji su uspjeli ugraditi tempomat.

Da li je izvediva ugradnja tempomata na moj auto?

Samo da nadodam.

Laguna je 1.6 16v (K4M 710 motor) grandtour iz 2001 sa Expresion paketom opreme

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Moguće je.

Možeš početi odavde: http://renaultlaguna.free.fr/

Nakon što sam napisao prethodni odgovor naletio sam na ovaj gore spomenuti opis radova na nekom francuskom forumu.

Iz svega što sam pročitao, mogu zaključiti da su na mom autu provedene žice za limitator brzine ali ne i za tempomat.

Lagano krećem u razradu svega.

Ukoliko nastanu problem znam gdje se mogu obratiti :fucka:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Reci te mi gdje bi moga aktivirat opciju tempomat, da mi svijetli na tabli kad se upali. Inace sve funkcionira osim sta nema indikacije.

Na podrucju sibenika i splita nitko nece ni da cuje!

Daj neke slike opis, sta ti je sve trebalo, osim prekidaca za kontrole limitatora i tempomata.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Jel možda netko radio ovo na Megane II ph.1 1.6 16V? Luxe Privilege oprema?

2 Matekhr: Iz kojeg dijela Koprivnice ste?

Link to comment
Share on other sites

luxe privilege ima preinstalaciju, i isla bi upravo po istim uputama...znaci prekidaci za tzempomat/limitator, volan sa tempomatom, ili samo airbag pa kupit posebno prekidace, i onda ti treba jos rotiraujci kontaktor ispod volana...

pri tome moras provjerit za navedene prekidace, al mislim da ih moj ima, tako da bi i tvoj trebao imat

Link to comment
Share on other sites

rotiraujci kontaktor ispod volana????

Jel to dodje na volanu (sastavni dio volana) ili je odvojeno od volana?

Link to comment
Share on other sites

odvojeno....to je uglavnom rotirajuci dio koji omgucava da se kontakti prenose unatoc tome sta se volan okrece 4 kruga ako se ne varam, da su zice, uvrnule bi se a s vremenom i pukle...obicni bez tempomata imaju 4 izvoda (2 za airbag, truba i masa), dok sa tempomatom ima jos jedan za tipke

koliko sam uspio skuzit, za megane ii je renault ukinuo ovu prvu varijantu i sada se za obje opcije isporucuje sa ovim drugim koji je opremljen sa tempomatom, neznam od kojeg godista je to uvedeno

post-11256-035719500 1295972142_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Zato i pitam, jer ja koliko sam skuzio kod mene ima cjela priprema, samo tipke i airbag trebaju, nego pomislih da nema jos sta. Moj bi trebao biti taj sa pet, al provjerim svakako za koji dan kad se sve bude montiralo. Inace imam sve potrebno, ali je airbag od ph.1, tako da sam u potrazi za istim od ph.2

Link to comment
Share on other sites

Crne boje, ja platio 100€ sve sa tipkicama i (doduse dobro pohabanim) volanom, ako naleti ovaj od ph.2, dogovorimo se lahko.

Link to comment
Share on other sites

http://www.cliosport.net/forum/showthread.php?521679-Cruise-control-on-a-RS-172-or-a-dCi-%28DIY%29

ovdje su to isto opisali kako se radi. ako uspijem dobiti "SET ---" i na volanu sve bude već instalirano, bacit ću se i ja na posao.

evo i tu još detaljnije: http://www.renault-klub.si/forum/viewtopic.php?p=368139

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

ako uspijem dobiti "SET ---" i na volanu sve bude već instalirano, bacit ću se i ja na posao.

U međuvremenu sam skužio kako na Ph2 (barem na onima s jačom opremom) dobiti "SET---" bez odlaska u servis. :)

Treba samo jeftini k-line interface i DDT2000 software.

Naravno, to vrijedi za novija godišta, kod starijih se SET--- prikaže "sam po sebi".

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.