Jump to content

Clio Storia tempomat


Matekhr

Recommended Posts

A jel ima kakve veze šta je kod mene Sagem komp u autu?

EDIT: Kak to mislite "airbag"? Pa kaj nemaju svi zračni u volanu? Ili ovi s tempomatom imaju nekakav drugačiji?

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

Ovi sa tempomatom imaju i tipkice za isti na volanu pa je airbag malo drugaciji, ima usjecena mjesta za te tipkice, moze se i ovaj obicni malo zasjeci, mada ja nebih da fuserim.

Link to comment
Share on other sites

jel baš unutra airbag drugačiji ili je samo onaj poklopac na volanu drugačiji. To znam da imaju te tipkice za tempomat.

Link to comment
Share on other sites

Airbag je fiksiran za poklopac, nemogu se odvojiti, poklopac je drugaciji a airbag je isti

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jeli netko pronašao rješenje kako bi se mogao ugradit tempomat u Modusa 1.5 dci Privilage?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sam malo tutlek za ovo ali jel ovaj dio s slike ima sve izvode koji trebaju za tempomat/limitator brzine?

post-670-018745000 1307053309_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da ne...2 su airbag, 1 truba, i jedan masa, fali jos jedan

leka mi je pricao da su od neke godine izbacili ovoga bez zica za tempomat, valjda kako bi smanjili produkcijske troskove, pa kad odes kupit novi iako nemas tempomat dobit ces sa izvodima za njega

Link to comment
Share on other sites

Da, negdje sam i ja to pročitao. Samo jel znaš od koje godine je to tako?

Ovo je slika iz oglasnika, pa me samo zanimalo jel ima te žice da mi tip ne proda maglu.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

E hebemu, moj je 2005. :rotfl: Nikaj, nema druge nego skinut plastiku oko toga i pogledat. :fucka:

BTW, jel to to kaj treba za plug'n'play?

post-670-057372800 1307084175_thumb.jpg

post-670-081550100 1307084186_thumb.jpg

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

da...skidanjem plastike neces nista vidit :D

moras airbag skinut :p

imas sa zadnje strane rupu u koju uguras kacavidu/sarafciger i guras do kraja. U tom trenutku airbag povlacis od plosnatom stranom van

airbag_megane_2_-3.jpg

airbag_megane_2_-2.jpg

na ovoj slici sa kacavidom guras ovaj metalni komad/osigurac

evo naso sam i filmic:

http://www.megane2blog.com/shlejf-airbag/

Edited by sLi
Link to comment
Share on other sites

možeš i svoju zavojnicu pretvorit u ovu sa izvodima s tempomatom,tak da nije nužno kupovat novu....treba malo vještine,ali tebi je ionako matek u blizini :dobroje: kad pronađem slike stavim ovdje...

Link to comment
Share on other sites

to ti nije losa ideja, s obzirom da taj komad kosta oko 100€

a sad sam se sjetio da imam doma od xsare stari rotacioni kojeg bi mogao iskoristit :D

Link to comment
Share on other sites

Ovaj bijeli konektor ti je za tempomat, tako da tu nemas brige. Mozes komodno uzeti ove tipke od radija i staviti kod sebe na lijevu stranu ispod rucice za zmigavce. Uz malo znanja vrlo jednostavno se pretvori u tipke za tempomat.

Link to comment
Share on other sites

Ako je vjerovati ovom mojem Dialogysu, 1357,18kn. Ali ekipa po oglasniku traži cca. 400kn za to.

Ma najviše me brine taj airbag jer mi se neda fušarit i rezat ovaj moj nego bi najradije uzeo neki koji već ima rupe za komande od tempomata. A pošto je moja unutrašnjost bež boje, to je, usudio bi se reči, mission impissible u RH.

Evo, ako sam dobro skužio, ovo treba od djelova za Megane:

1. 82 00 079 020 - Kučište za prekidače - cca. 70-ak kn

2. 82 00 193 673 - čep (dolazi na rupu gdje ide prekidač ASR) - cca. 18 kn

3. 82 00 216 465 - ručice ispod volana - 1357,18 kn

4. 82 00 107 841 - prekidač regulatora brzine - 152, 61 kn

5. 82 00 301 516 - zračni jastuk vozača - 2157,38 kn

6. 82 00 218 170 - regulator tempomata i ogr. brzine - 410,89 kn

7. 82 00 276 080 - upravljač (volan) - 1906,04 kn

To su cijene iz Dialogysa, novi djelovi da se naručuju u Koncesiji.

Nisam imao srca zbrajati sve ovo.... :fucka:

2 Megane_dci: Ne, htio bi baš složiti na volanu ove tipke, to mi je baš fora.

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

to jesu cijene, ali ne tocne...razlike su drasticne...primjerice kabel za zadnji senzor visine pise u dialogysu da je 35xkn, a zapravo je 482kn tako da radije provjeris po kataloskim brojevima kod prvog ovlastenog

i volan drugi ti ne treba, samo drugi airbag

ali i ti si u istim problemima jer imas bez unutrasnjost...pa sam ja kontao da uzmem komplet crni

inace... http://cgi.ebay.co.u...=item5ae0d6f3f6

ali pase i sa scenica i sa clia 3

Edited by sLi
Link to comment
Share on other sites

i volan drugi ti ne treba, samo drugi airbag

Ooooo, pa to je super vijest! :dobroje:

Da, u slučaju da ne nađem bež air bag, onda sam i ja mislio sve promijeniti.

EDIT: da, i mislio sam si da cijene nisu točne...

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

da,jasno mi je za tipke,oblik i to...ali u redizajnu je multiplex veza ili kak već,a i često su drugačiji konektori nego kod ph1 :nezna: to me više pati iako mi je ljepši taj noviji zračni :laugh: ...evo baš slažem ove slike kako prepravit zavojnicu da bude i za tempomat...valjda ću danas to postavit...

Link to comment
Share on other sites

mogu pogledat po shemi, al mislim da su isti konektori..., al mislim da idu isti ti rotacioni konektori tako da bi trebalo bit sve isto

Link to comment
Share on other sites

I meni se sviđa ovaj "noviji" način...

Link to comment
Share on other sites

evo napravio sam mali tutorial...valjda će bit od pomoći,a ako netko bude radio slobodno neka potkrijepi sa još više slika i iskustava...

Ono što nisam siguran je navedeno pod brojem 7 pa netko tko zna neka odgovori da ne bi bilo belaja...

evo i ovo mi se čini ok riješenje za prekidače na volanu,iako bi bilo idelano imati sve original...al ovo je skoro za džabe...post-10379-023570000 1307096068_thumb.jp

Tempomat_zavojnica-tutuorial.pdf

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.