Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

Nije ista kada naš uvoznik redovito naručuje vozila s manje opreme a prodaju se pod istim nazivima paketa opreme.

A cijena je zato redovito veća nego čak i u HU gdje je PDV 27% ali nemaju sigurno ovu debilanu zvanu PPMV

Link to comment
Share on other sites

On 17. 12. 2023. at 9:42, DCA13 said:

Da jasno, kada je frka i trebas auto svaki dan (sto ja ne trebam ovdje pa nemam feel za to), onda je problem.

Ali eto opcenoto, kupis xyz kolicinu necega i dobijes popust, dobijes uskugu. Ovima ostavis 20k€ za nov auto i niko te ne benda pol posto, prave te bedakom, dolazis samo sto moras tih 100k umjesto da vode racuna da i drugi put ostavis jos 20 i preplacujes im servise.

 

A isto interesantana stvar, taj dan kad smo razg o tome je prijatelj pitao sto ako ti zelis donjeti svoje ulje a ovlasteni ga ne zeli uzeti (ako je ulje orginal npr.) I kaze mehanicar da te oni naravno mogu odbiti jer to je privatni servis nevezano sto je zastupnik, ali da ce u vecini slucajeva ako inzistiras pristati jer u suprotnom ljudi pisu lose recenzije po internetu.

Znaci ta stavka im ocito igra, pa kad bi narod manje kukao po forumima a vise im na sluzbenu recenziju udarao konkretne situacije, time bi ih donekle mogao pritisnuti da se upristoje.

20kE za novi auto?

Što se sada novo u HR može dobiti za 20 kila?

Link to comment
Share on other sites

Možeš, Sandero i Clio su dosta ispod a mislim da još i Duster taman upadne za cca 20k

Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam pisao o kupovini novog automobila a ne polovnog?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ne mogu vjerovati:

za novi Megane Grandtour imaju samo dva modela i to:

equilibre Blue dCi 115 EDC 29.690,00 €    i       techno Blue dCi 115 EDC 32.190,00

ja sam kupio novog prije 9 godina ali bio je skoro duplo povoljniji ?!?  jasno mi je inflacija je ali zar skoro 100% poskupljenje ?!?!?!?

i samo 2 modela ?!?!?  ode sve u ...

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

I to samo edc?

Link to comment
Share on other sites

Toliko je bio RS ne tako davno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bit ce sve manje dizela. Dacia nema vise dizela u ponudi. 

Duster:

Ima 1.0 tce benzin/plin

Hibrid 1.6 atmo i elektromotor

I 1.2 tce mild hibrid 48V je za 4WD.

Bas me zanima taj zadnji, jasno zbog pogona ali kakva je kombinacija motora 1.2 tce (to valjda nije onaj stari 1.2 tce) i malog elektromotora..

Nigdje ne nalazim podatke o tom motoru, slike i video. Treba vidjet pod renault austral, on ima taj motor također..

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ivan.martinko said:

Bit ce sve manje dizela. Dacia nema vise dizela u ponudi. 

Duster:

Ima 1.0 tce benzin/plin

Hibrid 1.6 atmo i elektromotor

I 1.2 tce mild hibrid 48V je za 4WD.

Bas me zanima taj zadnji, jasno zbog pogona ali kakva je kombinacija motora 1.2 tce (to valjda nije onaj stari 1.2 tce) i malog elektromotora..

Nigdje ne nalazim podatke o tom motoru, slike i video. Treba vidjet pod renault austral, on ima taj motor također..

 

Kako nema? Šogi preuzeo u prosincu Dustera 4x4 1.5 dci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Chupi inflacija je i veca (i ako ne zvanicno) ali kad se pogledaju drugi indikatori inflacije a ne vjeruje u ono sta nam vlada iznosi obradjene podstke...

Inflacija je 100% od pocetka Corone do sada. A di su jos godine od pre toga

Link to comment
Share on other sites

Novi modeli nisu valjda ni u salonima jos..

Link to comment
Share on other sites

Vozicemo ono sta nam dozvole... Tj uskoro necemo ni voziti.. 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MilosB said:

Vozicemo ono sta nam dozvole... Tj uskoro necemo ni voziti.. 

Ma uvijek će se naći neki dizel u skorijoj budućnosti...

Npr. da kupujem polovnjaka za neke 3-4 godine to bi bila Mazda CX5 iz 2023 godine sa 2.2 dizlom i 150 konjova manualac ili edc sa najačom izvedbom od 185 konjova.

I miran sam do 2035 😉, ako i poživimo do tad kao planeta...

Edited by dizna
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

nije stvar sta ti mozes kupiti nego sta ces moci i gde ces moci voziti... vjerojatno ces moci dobit auto gratis ako se ovo dole stavi u stvarnost.. 

zabraniti prodaju ili limitirat prodaju fosilnog goriva je izuzetno lako... ujedno cak i da ne zabrane mogu napraviti tolko skupo da ti bude preskupo.. a kontrola ulaska u gradove postoji i danas... ok sva sreca kod nas sve to ptolazi liso i nece tako brzo ali nece ni tako sporo... takodjer enormne takse pri registraciji mogu biti uvedene itd... 

nece ni EV mnogo duze... jeste teoretisanje o zaverama (najlaksi nacin za diskreditiranje informacije) ali se uvodi u zakon da SVAKI NOVI AUTO mora imati remote shutoff... i ICE i EV sta znaci da ce prvo jako otezati starim autima da budu na cesti pa ce oni polako na otpadu zavrsiti a onda ces imat moderne koje ce neko iskljcuiti nakon 100km dnevnog limita, ili bilo sta drugo... javno su izneli u Nizozemskoj taj plan... nemojmo se pravit gluvi, glupi i naivni...

a ako uvedu remote shutoff, kolko njih ima znanje da to onemoguci, ili da pokrene auto bez toga cak i da je ICE..  

Link to comment
Share on other sites

Pa se onda čudimo cijenama polovnih... 

Link to comment
Share on other sites

ti svi padaju pod prvu kategoriju.. smatrace se nesigurnim jer ih neki kamikaza moze oteti i odvesti... :D 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Sviđa mi se novi duster, 4x4 varijanta sad ima neki benzinski trocilindras od 130 ks zajedno sa malim elektromotorom.

Taj motor je nov proizvod i nalazi se i u Australu.. 

Valjda valja poput 1.3 tce.. 

Ne znam zakaj su uopce izmisljali novi motor..

 

 

16124ef9-0931-4893-8e6b-55ae7d3bb417.jpg

b99b66de-4631-42a2-b3d2-b7030b63f604.jpg

c0cb4607-06c9-481d-9502-8a9af9c8b6b1.jpg

s-l400.jpg

Silnik-H5FA600-Renault-Austral-1-2-E-TECH-96-KW-131KM-2022.jpeg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MilosB said:

nije stvar sta ti mozes kupiti nego sta ces moci i gde ces moci voziti... vjerojatno ces moci dobit auto gratis ako se ovo dole stavi u stvarnost.. 

zabraniti prodaju ili limitirat prodaju fosilnog goriva je izuzetno lako... ujedno cak i da ne zabrane mogu napraviti tolko skupo da ti bude preskupo.. a kontrola ulaska u gradove postoji i danas... ok sva sreca kod nas sve to ptolazi liso i nece tako brzo ali nece ni tako sporo... takodjer enormne takse pri registraciji mogu biti uvedene itd... 

nece ni EV mnogo duze... jeste teoretisanje o zaverama (najlaksi nacin za diskreditiranje informacije) ali se uvodi u zakon da SVAKI NOVI AUTO mora imati remote shutoff... i ICE i EV sta znaci da ce prvo jako otezati starim autima da budu na cesti pa ce oni polako na otpadu zavrsiti a onda ces imat moderne koje ce neko iskljcuiti nakon 100km dnevnog limita, ili bilo sta drugo... javno su izneli u Nizozemskoj taj plan... nemojmo se pravit gluvi, glupi i naivni...

a ako uvedu remote shutoff, kolko njih ima znanje da to onemoguci, ili da pokrene auto bez toga cak i da je ICE..  

Polako milose, jedno po jedno... prvo nek puste X-a na nas, evo caskanje oko toga samo sto nije pocelo u Davosu. 🤡

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 13. 01. 2024. at 13:20, dizna said:

Ma uvijek će se naći neki dizel u skorijoj budućnosti...

Npr. da kupujem polovnjaka za neke 3-4 godine to bi bila Mazda CX5 iz 2023 godine sa 2.2 dizlom i 150 konjova manualac ili edc sa najačom izvedbom od 185 konjova.

I miran sam do 2035 😉, ako i poživimo do tad kao planeta...

Mazda i diesel 🤔

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Display said:

Mazda i diesel 🤔

A jbga, to će bit jedini najnoviji dizel tada 😉

Vidis da jedino oni još bacaju van dizlo kola

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.