Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

Kaže ~6.6L prosjek tamo (1.5 160ks, ručni 6 brzina), što mi je wow. Slažem se da je dobar, za moj Megane 2 sam bio ravno u prosjeku ekipe.

Ostatak auta je ok ? Motor? Elektronika?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vuco said:

Kaže ~6.6L prosjek tamo (1.5 160ks, ručni 6 brzina), što mi je wow. Slažem se da je dobar, za moj Megane 2 sam bio ravno u prosjeku ekipe.

Ostatak auta je ok ? Motor? Elektronika?

Racunaj da to sigurno nije gradska voznja, nego neki miks. Vidim da si iz ZG i u zagrebackim uvjetima sumnjam da se spusta ispod 8l.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo pričam jučer s frendom koji živi u Kanadi (Montreal). On vozi Mercedese i Teslu odnedavno.

Veli - nema šanse da ti s kešom uđeš u auto-salon i kupiš nešto, a da ti prodavač ne dade nekolilo papira u kojima ćeš ti navesti svoju plaću, financijske prilike općenito, uglavnom - dokazati porijeklo novca.

Osim za aute, sve transakcije iznad cca 15 tis dolara su pod povećalom.

Užasna zemlja.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, filipbabok said:

 

Užasna zemlja.

Ma grozni su! Od kud im pravo da sprječavaju rad na crno i pranje novca!?! 🤣

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, filipbabok said:

Evo pričam jučer s frendom koji živi u Kanadi (Montreal). On vozi Mercedese i Teslu odnedavno.

Veli - nema šanse da ti s kešom uđeš u auto-salon i kupiš nešto, a da ti prodavač ne dade nekolilo papira u kojima ćeš ti navesti svoju plaću, financijske prilike općenito, uglavnom - dokazati porijeklo novca.

Osim za aute, sve transakcije iznad cca 15 tis dolara su pod povećalom.

Užasna zemlja.

Barem na papiru nije ni kod nas puno drugčije.

Link to comment
Share on other sites

Znam, i ja sam to odmah pomislio. 

Zamisli, 5godina ne izdaješ račune, držiš radnike na minimalcu, hoćeš lijepo ko čovjek kupiti novu E-klasu i onda te netko z****ava...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, trapavi said:

Barem na papiru nije ni kod nas puno drugčije.

Na što točno misliš?

Znam da kod isplate većih sredstava putem net-banking aplikacija odmah zovu telefonski i provjeravaju.

Kod kupnje novog auta u salonu još nisam čuo da itko ikog pita odakle mu para.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, filipbabok said:

Na što točno misliš?

Znam da kod isplate većih sredstava putem net-banking aplikacija odmah zovu telefonski i provjeravaju.

Kod kupnje novog auta u salonu još nisam čuo da itko ikog pita odakle mu para.

Ja ni ne znam što je net benking , star sam za ta sranja. Znam da u salonu uzmeš račun i sa njim na banku uplatiš lovu sa računa (ako imaš ) i to je to . Ali ako iz cuga uplatiš više od ja mislim 10 500 eura ili nešto tu ide odmah uredu za pranje novca iz banke na provjeru. Boli onog u salonu za to odkud tebi lova ali u banci je drugo.

Pa ako i sad doneseš veću količinu kuna u banku za promjenu moraš dokazat porjeklo.

Link to comment
Share on other sites

Na što točno misliš?
Znam da kod isplate većih sredstava putem net-banking aplikacija odmah zovu telefonski i provjeravaju.
Kod kupnje novog auta u salonu još nisam čuo da itko ikog pita odakle mu para.

Kako ne? Evo kad je frend uzimao polovni u Baotiću prebacivao je lovu direktno sa svog računa na njihov i odmah je banka provjeravala što kako i zašto...
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Danchibald said:


Kako ne? Evo kad je frend uzimao polovni u Baotiću prebacivao je lovu direktno sa svog računa na njihov i odmah je banka provjeravala što kako i zašto...

A što ako napr imaš 5i više godina novac u toj banci i sad oćeš uzeti auto i naravno uplatiti preko računa toj firmi koja prodaje auto . Dali su novci koji se nalaze u banci i imaju neki trag opet problem ili bi bilo bolje  da si ih zapio , nisam baš siguran . 

Uostalom s obzirom na strah ljudi da će u slučaju nekakve propasti banke ostat bez novca (osim onog zajamčenog) nije ni čudo da ljudi čitav život imaju novac kući.

Kad je propadala Yuga nismo uspjeli svaki dinar izvuć pa sam silom prilika kupio motokutivator jer to su u banci plaćali kad bi donio račun iz firme gdje želiš kupiti. Nekoliko još stvari sam uzeo , a tako i svi iz porodice.

Link to comment
Share on other sites

Od nove godine svabe zabranjuju kupnju bilo koje nekretnine, dakle i zemljista, za gotovinu.
Sram ih bilo, sad ce ih Hr kopirati

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno što to znači , dali ako imaš novca u banci za nekretninu  to moraš učiniti tako da dižeš kredit , ili ljepo sa svoga računa na račun prodavca.

Link to comment
Share on other sites

Novac na banci ima trag. I automatski svaka transakcija preko nekog iznosa se provjerava. Ako je novac na banci legalan prodje sve ok. Ako ima neke sumnje onda se transakcija pauzira i provjerava.

A za keš, doslovce tu su u pitanju novčanice. Ako netko donese kofer, torbu ili nešto drugo puno novaca i kažeš hoću kupit auto. U Njemačkoj ne žele ni primiti takve iznose u gotovini. Mislim da je 10 000 eura Max. Inogi neće uzeti 200 eura novčanice a neki čak i 100 eura. Mnogi i manje. U Kanadi će primiti, ali moraš dokazati odakle ti novac i potpisati hrpu papira. Ako prebacujes na račun sve ok. Onda to više nije njihov problem. Toliko ja znam.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam jednom pitao ni kod nas ne možeš ući u salon sa torbom novca i kupiti auto . Dobiješ račun i ideš ga platiti u banku te čekaš da sjedne njima na račun a to je drugi dan sigurno . Barem je tako isto bilo i kad sam kupovao golfa prije 23 godine.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, frenchkey said:

Od nove godine svabe zabranjuju kupnju bilo koje nekretnine, dakle i zemljista, za gotovinu.
Sram ih bilo, sad ce ih Hr kopirati

Ovdje je prošle godine bilo 50k kr

Ove godine snizili na 19.999 kr maks granicu plaćanja kešom za privatne osobe. 

Znači 

🖕

Link to comment
Share on other sites

Pa je iskreno niti ne bih hodao okolo s torbom punom novaca...
I ovak imam uvijek 50-100 kn max u novčaniku za ne daj bože, a prakticiram uvijek i svugdje gdje mogu plaćati karticom. Sad pogotovo kad imam opciju preko mobitela i/ili sata...

Link to comment
Share on other sites

On 30. 12. 2022. at 10:18, filipbabok said:

Evo pričam jučer s frendom koji živi u Kanadi (Montreal). On vozi Mercedese i Teslu odnedavno.

Veli - nema šanse da ti s kešom uđeš u auto-salon i kupiš nešto, a da ti prodavač ne dade nekolilo papira u kojima ćeš ti navesti svoju plaću, financijske prilike općenito, uglavnom - dokazati porijeklo novca.

Osim za aute, sve transakcije iznad cca 15 tis dolara su pod povećalom.

Užasna zemlja.

Je, katastrofa, porez im je 5%, ali ako te ulove da si radio na crno i nisi ga platio *ebo si ježa. Bio tamo ove godinemjesec dana, standard im katastrofa, svi žive u kućama vrijednost od pol miliona dolara naviše, voze svi 3-4 velika auta koji troše 15 litara po   uredno ispeglanim širokim cestama i boliih uvo za cijenu goriva. Užasna zemlja sa razvijenom zaštitom okoliša i prikupljanja otpada (neka ide Tomo vreća vidjet malo), vrhunskom zdravstvenom zaštitom i prostornim planiranjem. Stvarno uzašna zemlja niskog standarda i jako neuređena država! 

Edited by fabi
  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Uzas je za muljatore a za postene ljude - milina. Sasvim kontra od recimo jedne Hrvatske [emoji16]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, fabi said:

Je, katastrofa, porez im je 5%, ali ako te ulove da si radio na crno i nisi ga platio *ebo si ježa. Bio tamo ove godinemjesec dana, standard im katastrofa, svi žive u kućama vrijednost od pol miliona dolara naviše, voze svi 3-4 velika auta koji troše 15 litara po   uredno ispeglanim širokim cestama i boliih uvo za cijenu goriva. Užasna zemlja sa razvijenom zaštitom okoliša i prikupljanja otpada (neka ide Tomo vreća vidjet malo), vrhunskom zdravstvenom zaštitom i prostornim planiranjem. Stvarno uzašna zemlja niskog standarda i jako neuređena država! 

Dakle, bio sam ironičan.

I ja bi htio da postanemo takva država, iskreno. Žalopojke o tome kako će zbog toga zahladiti međuljudski odnosi ostavljam ovima istima kojima poručujem da odsele u Albaniji, tamo vape za takvima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno što to znači , dali ako imaš novca u banci za nekretninu  to moraš učiniti tako da dižeš kredit , ili ljepo sa svoga računa na račun prodavca.
Kako ti nije jasno? Novac u banci nije gotovina u dzepu. Preneseš novac sa svog racuna na racun prodavatelja uz ugovor i sve ostale .je urce, palce
Link to comment
Share on other sites

Skupo je raditi s kešom. Moraš ga osigurati od pljačke npr., a postoje i zakoni ovisno o iznosu koji imaš kod sebe kako ga moraš štititi. Moraš ga stalno negdje polagati, moraš imati kusur….

Nedostatak kartica i bankovnih računa je što ne funkcioniraju uvijek (internet, struja, pad sustava banke ili kartične kuće, prelazak na drugu valutu). Keš uvijek funkcionira. Nije mi se jednom dogodilo da sam preskočio red na bengi ili u shopping centru jer sam imao keš, a svi ostali kartice.

Uz to, ako neki algoritam ili netko dovoljno moćan (krivo) procjeni da nisi bio dobar onda ti sve kartice i svi računi budu blokirani. Keš budu ti teško blokirali i s kešom ću uvijek moći nešto kupiti za dijete ako nisam u Covid karanteni ofkors.

Link to comment
Share on other sites

To je možda funkcioniralo ali i ako je onda opet van zakonske regule... Rikne net,prdac sa kešom ili ne. Osim ako nije ručno odrađeno, što sumnjam,a pogotovo veći broj puta...

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.