Jump to content

Gordini


pešekan

Recommended Posts

c/p Auto klub

gordini-570x250.jpg

Francuski je proizvođač najavio oživljavanje ekskluzivnog branda Gordini, koji će predstavljati sami vrh ponude Renaultovih sportskih modela

Pred ljubitelje francuskih hot-hatcheva postepeno će biti servirane tri prave poslastice. Prema svemu sudeći, modeli s oznakom Gordini trebali bi zamijeniti na tržištu one s oznakom F1, budući da se francuski proizvođač najvjerojatnije povlači iz Formule 1. Legendarni inženjer Renault racinga, Amédée Gordini, proslavio je svoje prezime sredinom 60-ih, kada su rally natjecanjima žarili i palili Renaultovi modeli R8 i 1300. Pod njegovim vodstvom, razvijeno je više od 200.000 primjeraka Renaultovih trkačih vozila tijekom 20-godišnjeg perioda, a mali plavi bolidi zaslužni su za neke od najviših sportskih dostignuća u Renaultovoj povijesti. Četiri desetljeća kasnije, francuski proizvođač ponovno oživljava Gordinijev kult – njegova značka krasit će najekskluzivnije Renaultove hot-hatcheve. Iako se radi o kozmetičkom rebrandiranju i sitnim doradama, modeli Gordini pozicionirani su iznad postojećeg asortimana Renaultsporta. Biti će gotovo identični onima s oznakom RS, ali će se isticati retro stylingom, odnosno karakterističnom plavom bojom s bijelim prugama i dodatnom opremom koja će im podariti veću dozu ekskluzivnosti. Prvi takav model biti će i najmanji Renaultov sportaš – Twingo Gordini RS premijeru će doživjeti 25. studenog u Parizu, a u prodaju dolazi na proljeće iduće godine. Obitelji Gordini nedugo zatim pridružit će se Clio i Megane.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DU-roller

    14

  • Zrmi RS

    10

  • lagunaCoupev6

    9

  • Ivan1902

    9

Znači samo šminka? Pa dobro, to se moglo i očekivati.

Ima već negdje tema Gordini, ajd nek netko to od odgovornih spoji :)

Link to comment
Share on other sites

Spin tebe to ne treba previse tangirati, ti vec imas Gordinija. :laugh:

Meni se svidja ta zamisao...ako moze Abarth, zasto ne i Gordini. :)

Link to comment
Share on other sites

Sviđa mi se ova ideja retro stila, baš me zanima kako će to ispasti u konačnici

čekamo 25. i Pariz pa da vidimo twinga....

Možda vrate one žute maglenke i svijetla kao na nekim R 8 :laugh: uz doplatu naravno

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo je došao Twingo gordini EVO

Malta blue plava boja (kao na Laguni GT i Cliu GT, bar su odustali od pomalo demodirane originalne nemetalik plave), dvije bijele štrafte, felge s plavim dodatkom, kožna unutrašnjost i čini se da je to to :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Evo je došao Twingo gordini EVO

Malta blue plava boja (kao na Laguni GT i Cliu GT, bar su odustali od pomalo demodirane originalne nemetalik plave), dvije bijele štrafte, felge s plavim dodatkom, kožna unutrašnjost i čini se da je to to :nezna:

i nesto vise opreme evo popis

Link to comment
Share on other sites

Smijali smo se Corsi GSI na "ukusnim" unutarnjim dodacima u boji karoserije. Da vas sad cujem :roll:

Link to comment
Share on other sites

..bar su odustali od pomalo demodirane originalne nemetalik plave...

ja bi samo za tu demodiranu plavu dao extra novac... 100 ljudi, 100 ćudi.

Link to comment
Share on other sites

Konacno prava boje za Gordini modele.Odustali su od one nemetalic koja je po meni manje atraktivna od ovakve.Svaka cast na potezu i nadam se da se nece ogranicavati na sminkereske detalje kod Megana i Clia Gordini

Link to comment
Share on other sites

Konacno prava boje za Gordini modele.Odustali su od one nemetalic koja je po meni manje atraktivna od ovakve.Svaka cast na potezu i nadam se da se nece ogranicavati na sminkereske detalje kod Megana i Clia Gordini

clio i megane gordini ce biti zasnivani na gt modelima koje ce srecom pod svoju znacku uzeti renaultsport... (sto znaci da ce imati dotjerani ovjes ali ipak slabije motore od rs modela)

Link to comment
Share on other sites

jedina stvar koju su dodali a da treba je

fully disconnectable ESP

ostalo mi nije baš nešto

prešareno je

Link to comment
Share on other sites

clio i megane gordini ce biti zasnivani na gt modelima koje ce srecom pod svoju znacku uzeti renaultsport... (sto znaci da ce imati dotjerani ovjes ali ipak slabije motore od rs modela)

Slabije??Cisto sumnjam moguce samo jace.I sta je s verzijom 275.Pa bas da ce napravit Megana Gordini sa manje od 250 konja bi mi bilo glupavo

Link to comment
Share on other sites

Smijali smo se Corsi GSI na "ukusnim" unutarnjim dodacima u boji karoserije. Da vas sad cujem :roll:

ovo je katastrofa a ne gordini :frown:

Link to comment
Share on other sites

Slabije??Cisto sumnjam moguce samo jace.I sta je s verzijom 275.Pa bas da ce napravit Megana Gordini sa manje od 250 konja bi mi bilo glupavo

sad mozemo mi tu raspravljat i sve, ali nema smisla... samo kazem sto sam procitao...

Link to comment
Share on other sites

Sviđa mi se auto...dobro je što su izbacili posebno izdanje...ali nisu ga trebali nazvati Gordini. I da...ova boja mi nije ni blizu one "gordini svijetloplave" koji se nekima sviđa a nekima ne, isto kao ova nova zelena na 200-tki. Gordini je u toj boji i amen...ne treba podilaziti masama.

...inače, meni osobno se više sviđa gordini plava 197-ica od Antonije (spin) nego metalik plava od Zrmija. I sve je manje novih metalik/perla auta na cestama, takvi su trendovi...obična bijela, crna, obična crvena bez perle, žuta bez efekta itd.

Link to comment
Share on other sites

Činjenica je da je Renault htio proširiti RS gamu modela jer im oni dobro idu i imaju vjernu publiku, a nisu imali para za ulagati u velike promjene (znamo da su RS tehnički već blizu maximuma ovjesom, motorom itd, ali nisu luksuzni kao cooperi i abarthi). Prvi plan je bio reaktivacija Alpine branda koji bi se odvajao i tehnički, ali kako nije bilo resursa za to oživjeli su Gordinija koji je praktički sada samo paket opreme (bilo im je lakše "potrošiti" ime Gordini nego Alpine za ovakvo polu-rješenje). Drago mi je što će se sada RS-ovi opet moći napucati opremom na razinu Initialea, ali nadam se da to neće uvijek morati uključivati OPC plavo crnu kičastu unutrašnjost.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.