Jump to content

Gordini


pešekan

Recommended Posts

I da...ova boja mi nije ni blizu one "gordini svijetloplave" koji se nekima sviđa a nekima ne. Gordini je u toj boji i amen...ne treba podilaziti masama.

Upravo to sam htio napisati. Razočarali su me izborom boje. "Gordini plava" je daleko najprepoznatljivija "Gordini" boja i daleko najbolja! A ako su već htjeli probuditi legendu,

onda bi po mom mišljenju mogle proći i sljedeće boje.

Gordini žuta (bez perle ;) )

3357434802_85a0cef22a.jpg

Gordini narancasta :) Iskreno mislim, da bi i u toj boji odlično izgledao.

54_1348.jpg

Bila je i bijela Gordini boja ali puno rijeđe nego plava i narancasta.

54_1644.jpg

Eto, ja mislim da bi sa odabirom ovih boja postigli onaj pravi efekt koji su imali u planu.

Edited by Kiko
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DU-roller

    14

  • Zrmi RS

    10

  • lagunaCoupev6

    9

  • Tecoot

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Malo mi je čudno zvati glanc novi auto Gordini zbog povijesne reputacije. U biti smeta mi što recimo kod današnjih RS-a to nema težinu. Npr. da su napravili nekog od RS za neko natjecanje, rally, brdo... što ja znam, pa da je taj model pod imenom Gordini postigao uspjehe pa onda da su izbacili cestovnu verziju "Gordinija" e onda bi ime imalo na težini.

Link to comment
Share on other sites

Dakle steta sto nema tih old skul boja i ja kad sam kupovao bio sam ogranicen na neku metalik plavu,sivu,srebrnu,crnu i moj izbor crvena... Zute nije bilo a ni Gordini plave,a tek nedavno je izisla bijela valjda za Englesko trziste... Nevolim te pimped tralala boje metalik s efektom! Ok Clio 200 zelena!

Link to comment
Share on other sites

samo su u tom vražjem abartu i napravili nešto od kola, dok je ovo kombinacija twinga 133 i plavo/bijele boje :D

Link to comment
Share on other sites

Ako može Abarth, može i Gordini. ;)

Upravo me to i smeta što Renault gubi originalnost. Kopiraju tuđe jeftine taktike, Clio III i Megane III mi i nisu nešto originalni kao recimo njihovi predhodnici. Megane II RS (F1 Team) mi je tako dojmljiv što zbog reputacije, a posebno radi dizajna i izgleda. Megane II mi je poseban auto nimalo sličan drugima.

Prije par godina sam bio siguran da ću cijeli život voziti Renault (po pitanju novih automobila), danas i nisam baš.

Link to comment
Share on other sites

meni iskreno je gordini plava boja prehebena, savršena i ne znam zašto su to promjenili, ali imaju neku računicu (vrlo vjerojatno je ona financijska)

moraju se ljudi u prilagodit prilikama tržišta (pogotovo u ova teška vremena kad se zatvaraju tvornice i odpuštaju ljudi), đabe njima što je vas par ljubitelja zaljubljeno u auto kad vas je jako malo, a i pitanje dal ćete ga kupit

a onih drugih koji traže "atraktivnost", tipa corse ili meganeta III i slično ima puno više i oni su njihova ciljana skupina

za vas će eventualno na izlasku modela pustit neki r26r ili slično

nažalost

Link to comment
Share on other sites

^ to je to, zato i ne treba prebirati arhivu u potrazi za original gordini bojama kad sadašnje ciljano tržište ide za lijepom etiketom iza koje su novi sjaj i blještavilo. Pogledajte razliku u pristupu detaljima između RS197 i 200 - mat je postalo lakirano, crno je postalo žuto, a nekad skriveno sad vrišti optočeno lažnim kromom.

Link to comment
Share on other sites

^ to je to, zato i ne treba prebirati arhivu u potrazi za original gordini bojama kad sadašnje ciljano tržište ide za lijepom etiketom iza koje su novi sjaj i blještavilo. Pogledajte razliku u pristupu detaljima između RS197 i 200 - mat je postalo lakirano, crno je postalo žuto, a nekad skriveno sad vrišti optočeno lažnim kromom.

MOram se nadovezati na ovo.Sve ovo sto si naveo ide uz doplatu.Sto se boje tice ja zaista neznam kako se nekome nemoze svidjeti boja koja u sebi ima perlu i koja je na oko vidljiva da je necu reci kvalitetnija ali boja "Gordini" mi je kao da je netko umocio cetku u neznam kantu s tom bojom i prefarbao auto.Na suncu i kad su auti cisti pa to je nebo i zemlja.Mozda vama te dvije crte puno znace na takvoj boji ali jos jednom ponavljam.Hebes naljepljene crte kad se to radi ofarbano tvornicki.By the way ne osjecam se pogodjenim sto je tebi Coupe ljepsi auto od Spin jer svatko ima svoj ukus ali mi je jednostavno nepojmljivo da se nekome moze svidjati naljepljene crte na autu koji simbolizira povijest Gordinija i svi misle da on to je, a auto je isti osim u boji.I s crtama koje je netko tako dobro zaljepio kao da sam dao dijetetu od 5g da ih zaljepi i to pogotovo na zavrsetcima.Idemo se malo uozbiljit.Ljepiti crte je po meni totalna idiotarija,da su lakirane onda da ali ovo mi nebi prolazilo nigdje.

Ova boja je po meni nesto izmedju moje i nijanse koja dolazi na Meganima.Koliko vidim malo tamnija i drugacija perla.Neznam ako su se zaustavili na unutrasnjosti u kojem prevlava nista spesl u korist Gordini i ako nisu napravili nesto sto ce taj auto zaista razlikovati od serijskog to je po meni glupost.Znaci ja nakeljim na svog nalje i eto Gordini.

Kako su neki rekli Clio F1 team nije auto koji je doneo novine u naljepnicama nego se nesto napravilo i s ovjesom.Iskreno se nadam da ce u tom smjeru ici i Megan i Clio a ne samo u sminkeraj.

I nema boje do zute pa zvao se on Gordini na kvadrat ;)

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

Sto se boje tice ja zaista neznam kako se nekome nemoze svidjeti boja koja u sebi ima perlu i koja je na oko vidljiva da je necu reci kvalitetnija ali boja "Gordini" mi je kao da je netko umocio cetku u neznam kantu s tom bojom i prefarbao auto.

Zrmi...tvoj auto je lakiran jednako kao i onaj nemetalik od Antonije. Baza + bezbojni lak...sve na vodenoj bazi. Razlika je samo što je tvoja baza s efektom a njena bez. I to je sva razlika...nit je tvoja kvalitetnija nit je sjajnija...a nekima nije ni ljepša. Naravno, ovo zadnje je stvar ukusa. Zapamti da sjaj ne daje baza (ona je ionako mat) nego završni sloj bezbojnog laka...a on je identičan i kod tebe i kod nje. Ako su auti jednako dobro održavani onda će sjaj jednog i drugog auta biti li-la. To što će tvoj biti u presijavanju a njen neće ne znači da je to nešto bolje, jednostavno što se kome više sviđa.

Na suncu i kad su auti cisti pa to je nebo i zemlja.Mozda vama te dvije crte puno znace na takvoj boji ali jos jednom ponavljam.Hebes naljepljene crte kad se to radi ofarbano tvornicki.By the way ne osjecam se pogodjenim sto je tebi Coupe ljepsi auto od Spin jer svatko ima svoj ukus ali mi je jednostavno nepojmljivo da se nekome moze svidjati naljepljene crte na autu koji simbolizira povijest Gordinija i svi misle da on to je, a auto je isti osim u boji.

Nije zbog crta...nego je ta boja jednostavno posebna, ima nešto, da obojaš skuter ili nekog BMW-a u tu boju bacao bi te na povraćanje. Ali na Cliu II i Cliu III RS to jednostavno stoji samo tako. Tako isto odjelo nebi stajalo jednako dobro/loše meni i tebi Zrmi, ni iste naočale, cipele...ništa. I ne možeš sad reći da je netko bolje obučen jer mu je odijelo polusjajno i presijava se...a ovaj drugi do njega ima jednako kvalitetno odjelo ali je običan tekstil bez sintetičkih ili svilenih vlakana. Nije zlato sve što sija...

Link to comment
Share on other sites

sad kad se vidi da nisu niš revolucionarno napravili, onda je možda nekom veća fora uzet običnog RS-a (koji će garant bit jeftiniji od Gordinija), piturat ga u Gordini plavu, povuć 2 štrike preko i voilá...

Nije da mi se taj Twingač sviđa... Moram priznat da sam očekivao više...

p.s. Tko zna, možda će Gordini bit dostupan sa onom gordini plavom bojom.

p.p.s. Molim vas da se prestanete prepucavat šta je bolje/ljepše/kvalitetnije kao u threadu o Cliu 3 ph2 RS!

Link to comment
Share on other sites

A daaj to je bash mraak! Vidis da ima lakozapaljivih,a bespotrebno! Svako bi nesto dodao ili oduzeo a na koncu rijec je o opremi koja ce i kostati na koncu...

Link to comment
Share on other sites

auto je ok, sviđa mi se, ali priznajem da sam više očekivao iako se iz najava dalo pročitati da će autek na kraju biti ovakav.

sad čekamo Clio Gordini al mislim da bi se netko tko je vičniji s photoshopom mogao poigrati malo na ovom predlošku twinga pa da vidimo koliko će pogoditi budući izgled clia :laugh: . Mislim da bi pogodak bio oko 95%.

Link to comment
Share on other sites

vide ga mali sminker...hehe...nije toliko los, ali sam ocekivao da ce malo vise naglasiti povijest...jbg

IMGP6938-1_header1000x500.jpg

IMGP6924-1_header1000x500.jpg

IMGP6925-1_header1000x500.jpg

IMGP6926-1_header1000x500.jpg

IMGP6928-1_header1000x500.jpg

IMGP6931-1_header1000x500.jpg

IMGP6923-1_header1000x500.jpg

IMGP6939-1_header1000x500.jpg

IMGP6941-1_header1000x500.jpg

IMGP6942-1_header1000x500.jpg

IMGP6945-1_header1000x500.jpg

IMGP6946-1_header1000x500.jpg

IMGP6948-1_header1000x500.jpg

IMGP6953-1_header1000x500.jpg

IMGP6957-1_header1000x500.jpg

IMGP6958-1_header1000x500.jpg

IMGP6959-1_header1000x500.jpg

IMGP6960-1_header1000x500.jpg

Link to comment
Share on other sites

MOram se nadovezati na ovo.Sve ovo sto si naveo ide uz doplatu.

Vezano za Clia RS 200 sve što sam nabrojao ide serijski (lakirani difuzor, kromirane imitacije ispuha, plastike unutra lakirane u tamno sivu, crnu ili žutu, žuti obrtomjer i recaro koji se doplati je isključivo crno žuti, a ne crni kao prije). Neke od ovih stvari nema samo engleski Cup, ogoljeni kakav se ne prodaje u nas.

Ovaj mali Twingo Gordini mi na drugi pogled i nije tako loš jer djeluje da se pazila na detalje (ona svjetlucajuća slova G u bijelim trakama, nastavak bijelih traka na volanu itd...). Kožna sjedala su dobra, kao i kožne obloge na vratima, ali i dalje mi vrišti plava koža oko mjenjača. Ako budu slijedili ovu novu politiku individualizacije možda se budu mogli izbjeći plavi dodatci unutra :) Po press releasu moći se dobiti u ovoj plavoj i pearlascent crnoj boji (crna kao na Cliu RS 200, nije ova klasična Nacre 676 kao na mom Meganeu i bivšem Cliu).

Link to comment
Share on other sites

šta ja to vidim... stavili su retrovizore sa Clia 3 ph2 na Twingača... :laugh:

Link to comment
Share on other sites

ja bi samo za tu demodiranu plavu dao extra novac... 100 ljudi, 100 ćudi.

ovo je katastrofa a ne gordini :frown:

+1

pa ovo nema veze sa gordinijem,a najmanje sa gordini plavom bojom!!!

bez obzira sto patim za gordini plavom bojom,plava metalik NIKAD ne moze nositi ime gordini!!!!

Link to comment
Share on other sites

bez obzira sto patim za gordini plavom bojom,plava metalik NIKAD ne moze nositi ime gordini!!!!

Da se mene pita i ja bi isto rekao.. :frown:

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.