Jump to content

Korištenje Dialogys-a


Smuchac

Recommended Posts

Pozdrav!

Vjerojatno ste pomislili da cu se sad raspisat kako koristiti program. E pa neću. :plazi:

Želim od nekoga od vas da meni,a i ostalima malo pojasni korištenje programa.

Dakle,VIN (broj šasije) imam ali ga program ne nalazi (no match bla bla)

Podatke s suvozacevih vrata na naljepnici imam,i ukucao sam ih,al svejedno mi ne da uc npr. u MT ili u MR (technical notes i repair manual) tj. izbacuje mi "document not found". Imam instaliran Dialogys 3.81. Sastoji se od CD0,DVD 1,DVD 2, i DVD 3. Instalacija je savrseno prosla i sve je naizgled super,ali ja se nisam bas uhodao s tim i lakse mi je pitat nekoga s iskustvom. Takoder imam jedan dobar .pdf file s uputama,al đaba. Program je instaliran kao standalone terminal (cisto informativno).

Nesto pomoci nasao sam na renault forumu.ba:

http://renault-klub.ba/forum/viewtopic.php?f=3&t=3225&hilit=Dialogys

i u ovom pdf-u:

Jedan klik je za otvaranje a save target as za download.

Svaka uputa bi dobrodosla jer sam se izgubio. :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Smuchac

    32

  • DraganST

    30

  • frenchkey

    11

  • Brumen

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

A da zoveš pandure da ti provjere broj šasije, ono, možda je ukraden :zubo::bigl:

Link to comment
Share on other sites

razlog tome šta nemožeš ući u MT i MR je taj što tvoj program unutar instalacije nema te dijelove.

Noviji program koji imam također nema ove dijelove, dok je stara verzija koju sam koristio imala i najjednostavnije je radila običnim klikom mišem.

Nisu svi manuali bili tu ali dosta toga je bilo.

Link to comment
Share on other sites

Dakle,VIN (broj šasije) imam ali ga program ne nalazi (no match bla bla)

Podatke s suvozacevih vrata na naljepnici imam,i ukucao sam ih,al svejedno mi ne da uc npr. u MT ili u MR (technical notes i repair manual) tj. izbacuje mi "document not found".

Ista stvar i kod mene - išao istraživati. Instalirao sam HR verziju, i uredno je prošla, sučelje je na HR, ali kada pogledaš u Program files vidjet ćeš u jednom od pod foldera da imaš samo RU folder sa ruskim PDF-ovima... barem je tako kod mene. Pretpostavljam da zato ne radi. Koliko sam shvatio, 99% Dialogys-a na net-u je rusko i problem je naći HR verziju sa HR PDF-ovima.

Znači nije dovoljno imati sučelje na hrvatskom jer instalira ruske manuale.

Ako netko zna link na HR dialogys koji radi neka ga posta ovdje.

Lp

Link to comment
Share on other sites

Ja svog nisam uspio instalirati :D

Svaki put mi stane odmah na početku bez obzira dal sam mountao, zapržio na cd.

Link to comment
Share on other sites

ja imam isti Dialogys kao ti Smuchac i meni radi. :nezna:

Nemaš. :plazi:

Imamo isti,al ja sam novijega skinuo i ne rade mi ti dijelovi programa. Starog više nemam,tj DVD 2 mi trokira i ne da se instalirat,skopirat niti prepržit. Da to štima imao bih sve a ovako ćorak. Linkovi za download te verzije su prdnuli i sad do tog DVD-a ne mogu doć. :ljut:

Link to comment
Share on other sites

Evo,kad se sve zbroji,u 37 sati posla,jedan mali programčić za spašavanje podataka s oštećenih CD/DVD medija je izvukao sve (nadam se) s tog nesretnog DVD-a. Na netu nisam našao za tu verziju odvojene linkove za DVD 2 pa sam se ovako zajebavao. DVD ni najmanje nije oštećen,i samo je jednom korišten,al svejedno ne želi instalirat do kraja,skopirat na HDD ili se prepržit pa sam ga izubijao s ovim programom i sad cu opet zapržit pa pokušat. Pa majku mu njegovu,ni manje ni više nego 15 različitih optičkih uređaja sam stavljao u komp da nije možda do njih,al uvijek ista pjesma. Na kraju je neki stari LITE-ON JVC počupao sve van,a starudija teška... :D

Sad pržim na najmanju moguću brzinu (4x) pa bumo videli... :aua: Koja jebotina a zašto... :roll:

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Imam ja to neraspakirano u kompiću, kako ti mogu poslat taj 2. dvd, nisam nikad to stavaljao na net

Link to comment
Share on other sites

Ako ne uspijem sad instalirat pa čemo se čut,ali na drugi način. To je 4 GB ravno i nema smisla dizat na net,tj ima da dobiješ na živce dok to digneš.

Vrtim trenutno DVD 1... Wish me luck. :)

UPDATE: Na kraju instalacije drugog DVD-a je izašo neki error,al program radi. Mozda nece imat neke sitnice,al NT i MR rade.

Kazite mi jel ova šema sa VIN-om pali samo ako se povezem s njihovom mrežom ili bi svejedno trebalo radit prepoznavanje auta po broju šasije?

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Po broju šasije ti koliko znam neće radit... ali u svakom broju šasije imaš model auta... tako je kod mene naprimjer:

VF1 pa onda počinje model koji kod mene ide ovako CB0M, dakle upotrijebi to za sebe...

Nadalje imaš proizvodni broj koji možeš vidit u knjižici vozila... Kod (code) razine opreme ne možeš znat bez servisa i jednog drugog programa ;)

Link to comment
Share on other sites

Može se doznat kod opreme s naljepnice sa suvozackih vrata. ;)

Evo,npr moje naljepnice:

post-7112-053421500 1283097259_thumb.jpg

BMOJ je tip automiobila

E140136 je proizvodni broj automobila

Razina opreme je EA3

Dodatak na razinu opreme je SAN913

EPACKP je dodatak ograničenoj seriji

HARN01 je unutarnja uskladenost tj boje unutarnjih dijelova osim presvlaka.

Kod presvlaka sjedala je DRAP03

I kod boje je NV676

I tako dalje... :hey:

Link to comment
Share on other sites

kod mene nije pisalo... kod opreme je bio 40, san915 razina ako se ne varam, ne sjećam se točno

ali u dialogys-u sigurno te informacije ne možeš doznat samo sa VIN-om

Edited by twingara
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

evo upravo instaliravam dialogys 3.90

uspjesno su na 3.82 radili i servisni manuali na engleskom...jedina caka je preimenovat direktorij "en" u "hr" u direktoriju dialogys/data/mrnt/

Edited by sLi
Link to comment
Share on other sites

evo upravo instaliravam dialogys 3.90

uspjesno su na 3.82 radili i servisni manuali na engleskom...jedina caka je preimenovat direktorij "en" u "hr" u direktoriju dialogys/data/mrnt/

Upalilo!

Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod toga, tko ima tu zadnju verziju Dyalogisa, jer bi mi odlično poslužila za Renault vozila i detekciju određenih dijelova.

Ili ako ništa drugo, neki link gdje bih to mogao skinuti.

Hvala! :)

Link to comment
Share on other sites

Piše li negdje u tom softwareu koju vrstu tekućina i lubrikanata se preporučuje za pojedini model ili je i to zasebno u PDFovima?

Link to comment
Share on other sites

eto gore sam napisao, imam 3.90, ali su ruski manuali, 3.82 je zadnja engl sta ja imam

E sad još napiši odakle si ga skinuo, tako da i ja odmah krenem u skidanje dotičnog :)

Link to comment
Share on other sites

Piše li negdje u tom softwareu koju vrstu tekućina i lubrikanata se preporučuje za pojedini model ili je i to zasebno u PDFovima?

moram pogledat, kad se domognem laptopa pa napisem..ali to ces prije naci u autodati

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ga sinoć metnuo na torrent. Ima kao i dosao CD 0 i 3 DVD-a. Nisam ga još ni raspakirao niti testirao. mam 3.82 ako se ne varam,pa kad probam,javim jel valja.

@ medo: Ako ti nesto konkretno treba po pitanju lubrikanata,javi mi model i godinu kao i motor pa ti pogledam u Autodati. :hey:

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.