Jump to content

Korištenje Dialogys-a


Smuchac

Recommended Posts

Nema sta da ti otvori, ti imas stand-alone verziju. Ako prihvati ovo sto upises, onda je sve ok. Mislio sam da uopce nece da ti prihvati unos prvih slova. Ako prihvati unos prvih slova onda je ok. Sve ostalo upisujes pjeske... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Smuchac

    32

  • DraganST

    30

  • frenchkey

    11

  • Brumen

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Misliš da je to ok? Jer mi ostaje puno polja prazno, a ne mogu ih ni ručno upisati.

 

Osim toga, i one podatke koje bi mogao sam upisati, otkud da ih znam? Npr. verzija, tip limitirane edicije, sufix tipa motora, o mjenjaču cijeli dio, i još ponešto.

 

Ak je to i tebi tako, onda se moram pomiriti...

 

Hvala i pozzz...

Link to comment
Share on other sites

Ostala polja upisujes sa ovalnog dijela naljepnice B-stuba. Naravno, broj motora i mjenjaca procitas s motora i mjenjaca. Sve mi se cini da imas neku stariju ili nepotpunu verziju.

Link to comment
Share on other sites

Za podatke s ovalne naljepnice mi je jasno, tu nemam problema. Tu sam sve uredno unio, i to je ok.

No, nisam znao da podatke o motoru i mjenjaču moram vidjeti direktno s njih, mislio sam da će ih dialogys sam naći po podacima s naljepnice s b stupa.

 

Niš, idem gledati gdje se na motoru nalazi njegov broj...

Link to comment
Share on other sites

Ej Dragane,

 

tnx. Sad mi je jasno, ove podatke iz screenshota i ja dobivam.

Ja sam mislio da mogu dobiti i ove nedostajuće, ali očito tražim previše:)

 

Naime, osim podataka za rezervne dijelove, tražim detaljne podatke o mom scenicu jer sam ga kupio polovnog, pa nisam siguran koju sve opremu ima.

Npr. zanimaju me airbagovi: imam oznake na prednjim sjedalima da su unutra, to još ok, ali ima oznaku airbagova na krovu iza stražnjih sjedala, e pak mi se to čini predobro da bude istinito...

 

Uglavnom hvala dečki!

 

Pooksee

Link to comment
Share on other sites

Ako imaš naljepnicu onda imaš i jastuke straga. Neznam zašto misliš da imaš samo naljepnicu jer to nisu stvari za se za*ebavat pa da ti stave samo naljepnicu...

Link to comment
Share on other sites

Na toj slici iz screenshot-a se vidi da možeš unijeti samo one podatke koji u startu na desnoj strani kad uneseš Model vozola nemaju (n/a) - not applicable. Sve ostale možeš unijeti. Ja nisam unio ukupno 13 podataka jer ne znam šta i kako imaš od opreme.

Kad ubaciš "fabrication number" sam izbaci tip motora K4M, ali trebaš na naljepnici motora vidjeti koji je "suffix" (pisati će troznamenkasti broj 700 i nešto).

 

A šta se tiče naljepnica za air begove, apsolutno se slažem sa Smuchcom. Sigurno nebi stavljali naljepnice ako ih stvarno nema.

 

Inače, kad ja za svog Clia ubacim fabrication number sam upiše suffix broj motora i osnovnu oznaku getribe bez suffiksa.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Za tvoje auto (JM1R) u tehničkoj noti stoji da je suffix motora 766. Znači motor je K4M766, 1598 kubika, a getriba je oznake TL4.

Link to comment
Share on other sites

.

 

 

3. Unutar njega, u poddirektoruju hr\d3k\indexation\ potrebno je fajl Arborescence_Element_EN.xml preimenovati u Arborescence_Element_HR.xml

4. Sada taj kompletni novi direktorij hr prebacite natrag u program Dialogys u Dialogys\data\mrnt , gdje se već nalaze direktoriji en i fr.

 

I sada kad startate Dialogys i izaberet jezik Hrvatski i nakon klika na RK i TN otvaraće vam manuale i tehničke note na Engleskom.

 

Ako šta zapne pitajte.

 

Meni je u engleskoj verziji ovaj direktorij prazan - gdje sam zeznuo?

Link to comment
Share on other sites

Rješil sam problem iz prethodnog posta. Još sam da skužim kak se to koristi...

 

Npr. kako promjeniti jezik?

Edited by Vladek
Link to comment
Share on other sites

Hvala! Sada radi kako si opisao. Sutra ću biti siguran kada ubacim podatke sa pločice na vratima auta.

Link to comment
Share on other sites

I opet problemi - nemrem naći svoj tip vozila... LB0B nema na popisu :(

Link to comment
Share on other sites

Ima ga na popisu, ali pod Clio II. Prvo slovo B je oznaka za Clio II, a slovo L je oznaka da je karoserija salon sa četvero vrata.

 

Kad startaš Dialogys odmah mu prvo klikni na "Tip vozila" i ukucaj LB0B. Sam će onda izbacit model, tip motora i tip mjenjača.

Link to comment
Share on other sites

Zasto npr u ovlascenom servisu na D kad ukucaju moj broj sasije (cup 172) izlaze slike 197? Nikad nismo sigurni koji ce dio doci kad ga narucimo .

Link to comment
Share on other sites

Ima ga na popisu, ali pod Clio II. Prvo slovo B je oznaka za Clio II, a slovo L je oznaka da je karoserija salon sa četvero vrata.

 

Kad startaš Dialogys odmah mu prvo klikni na "Tip vozila" i ukucaj LB0B. Sam će onda izbacit model, tip motora i tip mjenjača.

 

OK, ali ja vozim Thaliu. Na nekim tržištima ona se vodi kao Clio classic. Problem je što ne vidim ožičenje zadnjeg kraja i nemogu ostvoriti .pdf sa prikazom postavljanja i spajanja maglenki.

Hvala na info! 

Link to comment
Share on other sites

Znam da voziš Thaliu. I po slici iz tvoga avatara mi izgleda da ima prednja svjetla kao i moj Clio 2 ph.1 (okruglasta svjetla, nisu trokutasta kao na fazi 2). U Francuskoj se to auto zvalo Clio Sedan, a Thalia se zove za istočnoeuropsko tržište i uglavnom se proizvodio u Turskoj. Ako ti tvornički broj na onoj naljepnici počinje sa slovom R to ti znači da je proizveden u tvornici u Bursi (Turska).

 

Elektro sheme nemožeš naći u Dialogysu (tu možeš naći upute kako nešto skinuti/montirati/promijeniti, kao i originalne Renaultove brojeve pojedinih dijelova). Za elektro sheme ti treba "Renault VISU" program.

 

Ako u Dialogysu odabereš za "Model" "Symbol-Thalia" nemožeš naći svoj "Tip vozila" jer tu imaš samo zadnji model koji ima totalno drugačija prednja i stražnja svijetla u odnosu na ove koje ti imaš.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Ja imam prednja svjetla kao Clio II ph 2. Odvojeno je dugo i kratko svjetlo. Razlika između Clia II faze 2 i moje Thalie je samo u bunkeru, tj. zadnjem kraju.

Tvornički broj počinje sa R.

Link to comment
Share on other sites

Tako je, Sve je drugo totalno isto osim stražnjih svjetala i trećeg stop svjetla. I samo su se u Turskoj proizvodile Thalie za ovo naše tržište.

I zato se ne obaziri šta ti Dialogys tvoje auto naziva Clio II, slobodno koristi sve upute.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nemogu otvoriti datoteku MR 423 fron fog light: Removal - Refiting - može li je netko drugi otvoriti?

Link to comment
Share on other sites

Kako nemožeš? Dvoklik na nju i meni je otvara.

Samo šta će ti ta datoteka, to je za Thaliu 2 (proizvodnja 2008. godine pa dalje) koja je bazirana na Cliu 3?

 

Ti otvori datoteku MR 358, grupa 8.

Link to comment
Share on other sites

Kako nemožeš? Dvoklik na nju i meni je otvara.

Samo šta će ti ta datoteka, to je za Thaliu 2 (proizvodnja 2008. godine pa dalje) koja je bazirana na Cliu 3?

 

Ti otvori datoteku MR 358, grupa 8.

 

Ta datoteka mi se nudi kada upišem svoj model prema uputama koje si mi dao - tj. sa svojim brojem B0BL (Clio).

Jednostavno klikčem po toj datoteci i neće se otvoriti, ostale otvara normalno.

Sada mi više nije niti toliko bitna jer sam našao nosače maglenki koji mi odgovaraju i skužio kak idu gore čim sam vidi nosače.

Utičnicu imam sprovededenu do branika, a i nabavio sam ručicu volana za paljenje prednjih maglenki.

Ali ako ti nije problem daj mi pošalji navedenu datoteku ili onu koja se odnosi na postavljanje maglenki na moj tip vozila.

Link to comment
Share on other sites

Tvoj Clio je oznake LB0B (vjerojatno je greška u tvom postu).

 

Otvori datoteku ručno. Idi na "C" disk gdje ti je instaliran Dialogys i u folderu "Dialogys\data\mrnt\en\mr3\big\CLIOTHALIASYMBOL" otvori datoteku MR358CLIO8.pdf i na stranama 80B-4 i 80B-5 ti govori o maglenkama.

 

Osim svega toga šta imaš i šta si nabavio treba ti i relej i osigurač kao i njihova instalacija.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.