Jump to content

Korištenje Dialogys-a


Smuchac

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Smuchac

    32

  • DraganST

    30

  • frenchkey

    11

  • Brumen

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja imam pitanje..

 

imam instalacijske CDe (0,2,3,8,10,11) za program, trebam ga u pravilu za izvalačenje tvorničkih brojeva za dijelovve prema šasiji..

e sad neki cdi fale..

dali netko zna na kojem CDu se nalaze traženi podaci i dali je moguče prek interneta nadopuniti instalaciju?

Edited by pufy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Instalirao sam 4.6 na win 8.1 i proradio mi je.  :)

 

Sada predstoji malo igranja dok skužim kako se koristiti programom.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Šta si matereti napravio da proradi?

Link to comment
Share on other sites

Tri dana sam izgubio tražeći po netu zašto nemogu otvoriti MR i NT fajlove. I sada znam zašto nisam mogao, a sada sve radi uredno.

 

Prvo informacija za tebe i sve ostale koji nakon instalacije programa nemogu otvoriti NT (tehničke note) i MR (Repair Manuals). Ako vam je instalacija programa (bez obzira koja je verzija u pitanju) uredno prošla i ako možete startati program tada je sve OK i sigurno vam rade gore spomenute opcije ALI (ovo sam namjerno stavio velikim slovima) postoji kvaka 22.

 

O tome koji ste jezik programskog sučelja izabrali ovisi da li će prikazivati NT i MR ili neće. Ove note se nalaze u bazi podataka programa i meni su nakon instalacije programa bile samo na Francuskom. Tada sam skužio da ih mogu otvarati jedino i samo onda ako se izabere jezik Francuski. Za sve ostale jezike koje sam stavljao (Engleski, Hrvatski) izbacuje poruku "Document not found". Šta je i normalno jer da ima za sve jezike onda program nebi imao 11Gb nego 500-tinjakGb.

 

Ovo je bio samo uvod a sada detaljno.

Da bi znali za koje jezike imate instalirane tehničke note potrebno je otići u direktorij gdje Dialogys instaliran i onda otvoriti poddirektorij gdje se note nalaze. Kod svih je putanja otprilike ista, ovakva:

 

C:\Program Files (x86)\Dialogys\data\mrnt

 

E u ovom direktoriju mrnt se nalaze poddirektoriji (jedan ili više) sa tehničkim notama. Kada otvoriš ovaj direktorij pogledaš za koje jezike postoje note i taj jezik izabereš za sučelje i onda sve šljaka.

 

Konkretno nakon instalacije u ovom direktoriju se kod mene nalazio sam jedan poddirektorij naziva "fr" u kojemu su note na Francuskom. S obzirom da nema direktorija za druge jezike ako se ne odabere jezik Francuski program normalno izbacuje poruku "Document not found".

 

S obzirom da Francuski neznam (osim par izraza potrebnih za ljetnu komunikaciju) to mi nije odgovaralo nego sam tu ubacio direktorij sa tehničkim notama na Engleskom i sada kada izaberem jezik sučelja Engleski uredno mi otvara tehničke note na Engleskom.

 

Ako vam treba detaljno kako sam to izveo mogu napraviti jedan DIY kako sam to odradio.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Kada sam prvi put instalirao v4.6 i startao program opcije MR i NT mi nisu radile (razlog sam opisao u prethodnom post, ali ga tada još nisam znao). U početku sam mislio da je greška u torrentu koji sam skinuo pa sam program deinstalirao i tražio na netu neki drugi torent. Naletim na torrent za dialogys v3.94 gdje je u napomeni stalo da je EN verzija tehničkih nota. Skinem tu varijantu i krenem u instalaciju, ali mi javi grešku da nije kompatibilno sa mojim OS (win8.).

 

Opet instaliram v4.6 i kako sam u prethodnom postu objasnio dobijem MR i NT da mi rade, ali samo na Francuskom.

 

Tada otvorim DVD1.iso od v3.94 i na moje ugodno iznenađenje vidim da u toj verziji postoje tehničke note samo na Engleskom jeziku (postoji samo direktorij "en" i u njemu note na engleskom). 

Odlučio sam izvaditi (copy/paste) kompletan direktorij en. Da bi znao šta sve trebam izvaditi otvorio sam u jednom exploreru direktorij fr u instaliranoj v 4.6 (da znam točnu strukturu tog direktorija), a u drugom eksploreru sam po takvoj istoj strukturi gradio direktorij en iz instalacijskih DVD-ova v 3.94. Ovo mi je bilo važno jer se dijelovi direktorija en nalaze na tri različita DVD-a zbog ukupne veličine direktorija en (cca. 10 Gb).

 

Kad sam skinuo kompletan direktorij en ubacio sam ga u program Dialogys v4.6 u direktorij mrnt koji mi sada izgleda ovako:

 

post-14075-0-62194500-1405246727_thumb.p

 

Startao sam dialogys, izabrao engleski jezik i sada mi rade opcije MR i NT sa notama na engleskom jeziku.

 

Malo je duži post, ali vjerujem da kužite šta sam radio.

Najidelnije bi bilo da sam uspio instalirati verziju v3.94 i onda nebi morao vaditi pojedinačne dijelove direktorija en nego bi ga kompletnog iskopirao na neko privremeno mjesto i kao takvog ubacio u v4.6.

 

Ovaj direktorij en koji sam složio nemogu ovdje uploadati jer je prevelik (10Gb).

 

Ako imate bilo kakvih dodatnih pitanja, tu sam.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Mogu ja?

Moj dialogys je na Hrvatskom, a taj direktorij je ''ru''. Šta sad?

Link to comment
Share on other sites

ma nemoj mi reć. Ali ja ne znam ruski, imaš ti to na engleskom ili nedaj bože hrvatskom?

Link to comment
Share on other sites

Pa napisao sam da sam ubacio tehničke note na Engleskom jeziku, a note na Hrvatskom nisam nidgi do sada vidio. Neznam da li i postoje. Vidio sam ih i na Slovenskom, a na Hrvatskom ne. 

Link to comment
Share on other sites

Malo se radilo na Dialogysu v4.6 i evo jedan update:

 

Nakon instalacije originalno sam imao samo ovo: Jezik sučelja FR - klik na RK ili TN i otvara teh. note i manuale na FR.

Zatim sam dodao direktorij en pa sam dobio ovo: Jezik sučelja EN -  klik na RK ili TN i otvara teh. note i manuale na EN.

Zadnje je dodan direktorij hr pa sam dobio ovo: Jezik sučelja HR -  klik na RK ili TN i otvara teh. note i manuale na EN.

 

Evo slika ove zadnje kombinacije nakon šta sam odabrao svoje auto i kliknuo na RK (u pozadini je sučelje na HR, a otvoreni prozor je RK na EN).

 

post-14075-0-59695100-1405336385_thumb.p

 

Kombinacija, jezik HR - note HR nije moguća, jer koliko znam note na HR nepostoje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Može li mi netko na PM poslati od kud je sigurno skinuti spomenutu aplikaciju?

Link to comment
Share on other sites

Imate obojica PM.

 

Tek sam sada vidio da sam u svom zadnjem postu napisao da sam dobio kombinaciju Dialogys na HR, koji otvara manuale i tehničke note na EN, a nisam objasnio kako sam to dobio.

Postupak je slijedeći:

 

1. Postojeći direktorij en u kojem se nalaze manuali na engleskom sam iskopirao na neko privremeno mjesto na disku (ubacio sam to u jedan Temp direktorij ali možete gdje hoćete).

2. Preimenovao sam taj novi en direktorij u hr.

3. Unutar njega, u poddirektoruju hr\d3k\indexation\ potrebno je fajl Arborescence_Element_EN.xml preimenovati u Arborescence_Element_HR.xml

4. Sada taj kompletni novi direktorij hr prebacite natrag u program Dialogys u Dialogys\data\mrnt , gdje se već nalaze direktoriji en i fr.

 

I sada kad startate Dialogys i izaberet jezik Hrvatski i nakon klika na RK i TN otvaraće vam manuale i tehničke note na Engleskom.

 

Ako šta zapne pitajte.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Imate obojica PM.

 

Tek sam sada vidio da sam u svom zadnjem postu napisao da sam dobio kombinaciju Dialogys na HR, koji otvara manuale i tehničke note na EN, a nisam objasnio kako sam to dobio.

Postupak je slijedeći:

 

1. Postojeći direktorij en u kojem se nalaze manuali na engleskom sam iskopirao na neko privremeno mjesto na disku (ubacio sam to u jedan Temp direktorij ali možete gdje hoćete).

2. Preimenovao sam taj novi en direktorij u hr.

3. Unutar njega, u poddirektoruju hr\d3k\indexation\ potrebno je fajl Arborescence_Element_EN.xml preimenovati u Arborescence_Element_HR.xml

4. Sada taj kompletni novi direktorij hr prebacite natrag u program Dialogys u Dialogys\data\mrnt , gdje se već nalaze direktoriji en i fr.

 

I sada kad startate Dialogys i izaberet jezik Hrvatski i nakon klika na RK i TN otvaraće vam manuale i tehničke note na Engleskom.

 

Ako šta zapne pitajte.

Pokušah gornje, međutim kopiranje mi predugo trajalo, pa sam odmah direktno u dialogysu preimenovao u hr i..,.RADI!! 

Link to comment
Share on other sites

pored hrvatskog mi i ne treba. Nego htjedoh vidjeti kat. broj zavojnice airbaga, ali kad kliknem na br. 9 kaže da ne postoji kataloški broj odabrani auto, grrrrrr

post-138-0-85500700-1407447847_thumb.jpg

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo, zahvaljujući DraganuST (kapa dolje) instalirao sam Dialogys 4.6 u kojega upravo ubacujem engl. dokumentaciju iz verzije 3.94.

 

 

Dakle evo me u Dialogysu, i kad ubacujem podatke o mom scenicu, zapinjem kod "vehicle fabrication number". Kad naime ubacim taj kod, mislim da ga ne "prepoznaje". Čak mi se čini da mi taj broj ne odgovara, jer sam na netu pročitao da ima jedno slovo na početku, a ostalo su brojevi. A na mom - dva slova!

 

Evo, postam fotku mojih podataka pa pliz probajte ih ubaciti u dialogys, vidite je li "otvaraju" auto.

 

Unaprijed hvala

 

 

pooksee

 

 

post-13768-0-63004800-1410023677_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Daj me nemoj zezati...

Čekaj, kad ubaciš u Dialogysov "Vehicle fabrication number" "DA33793", izbaci ti dolje "date of manufacture", version, limited edition itd...

Jel bi mi poslao na pm screen shot s unesenim podacima, možda skužim što radim krivo...

 

Jer mi inače Dialogys uredno radi, nigdje greške, čak sam ubacio bez problema englesku dokumentaciju iz starije verzije...

 

pooksee

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.