Jump to content

Tuning ispusnog sistema vaseg Renault-a


newbie

Recommended Posts

Ne diraj ništa,ako ti tako paše,da ti kasnije ne bi bilo žao. Jako teško je na autu dobiti zvuk,baš onakvi kakav hoćeš,a ako si još dobio na performansama,odzivu na gas

kud ćeš bolje. Za 1ks i 2nm se ne isplati zajebavat,trošit novce a pogotovo trpiti buku u autu. Vozi se ko čovik,a ove druge kombinacije,uzmi u obzir tek kad kupiš rs-a...

:nene: ako hoćeš mene poslušat.

Sad se vozi ko čovjek i ak se malo čuje uživaj u tom.

A ako ikad kupiš RS-a, nemoj ništa dirat jer to čudo vozit je nešto prekrasno, i tiho, dok se ne razvrti na 7.000 a onda je još bolje.

Kolko sam čitao na forumu, sva čačkanja uglavnom loše završe.

Nakon puno buke u slabim autima zbog kojekakvih prerada sad napokon uživam u mom CS 197 baš onakvom kakav je izašel iz dućana. :driver;

Link to comment
Share on other sites

2 dario: paaaaaaaaa to ti inace ide ovako: pitas na forumu, svi kazu ostavi, al tebe kopka kako bi se cuo da napravis to i to, onda odes napravit, odusevljen si, mislis kak su svi glupani, napravis oko 5000km i onda ti pocne ic na zivce, ali i dalje si mislis kak si bio u pravu, a onda nakon jos 5000km ti fakat pocne ic na zivce i vratis sve kak je bilo u pocetku :zubo:

iz iskustva :)

Link to comment
Share on other sites

a kopka me da...sad mi nes ruzi u ispuhu,neznam jel srednji il kat,ak je kat ide cjev i srednji protocni malo veci,ak je srednji ide srednji drugi gore al ne veliki... :D

Link to comment
Share on other sites

ma igraj se i guštaj dok možeš, ako nećeš sa 19 onda nećeš ni sa 37 sigurno :plazi:

kod mene nakraju kažu 4-2-1 supersprint, cijev 55 i zadnji protočni s dva izlaza... i iz iskustva već 15 000km ne smeta nikome osim juri i baki koja se baš ne voli vozit samnom al neznam jel zbog siceva ili auspuha s obzirom da je nagluha a ima slomljen kuk (tj. imala ga je pa sad ima zamjenski :zubo: ) pa joj je malo teško izać iz auta :laugh:

a i njubi ti je dobro reko... kad dosadi lako je vratit serijalu :dobroje:

Edited by MaRiO_St
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

:D skinut katalizator kod lastovčića,kad sam upalio auto skoro sam se rasplako kak se odvratno čulo,ko yugić.Nisam bio zadovoljan pa smo kemijali sa srednjim loncem koji ima nekakvu zvijezdu unutra,da malo utisa zvuk...

uglavnom razlika s drugim srednjim loncem i sa serijskim nebo i zemlja,konacno sam zadovoljan sa zvukom,do 3000 se lagano čuje a poslje sa porastom okretaja sve jače i jače... :D

frendovi koji su vozili moj auto veli da bolje ide sad,ja iskreno nisam nista primjetio osim mozda da je malo življi iznad 130km/h

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

da ne otvaram novu temu. zanima me dali postoji komplet sportska grana za twinga? koja je cijena, performanse i tako? nemoj sudit...znatizelja :)

Link to comment
Share on other sites

lijepo zvuci. ali meni nije toliko do zvuka nego da mi auto malo zivljni postane, nije meni mijenjanje grane uopce u planu ako ako mozda naletim na neku polovnu ili tako nesto...onda bi cak i razmislio. npr. znam da je najbolje da se grana razdvaja na cilindrima, tj. da svaka dva cilindra imaju svoju granu do katalizatora, pa se onda opet razdvaja na dvije cijevi i na zadnjem loncu se opet spajaju u jednu

Link to comment
Share on other sites

Nije iz iskustva, ali u svakom slučaju zanimljiv video ispuha paprene cijene

uuu ovo mi je neostvarena zelja :D
Link to comment
Share on other sites

kolika je cijena ispuha, kompletnog?

neznam sad napamet, al mislim da je prek 2 hiljke ojra. Imas na supersprintovoj stranici bas sve dijelove ispuha i cijene pod 1.4 tce Edited by homer
Link to comment
Share on other sites

Samo SuperSprint grana za npr E7J je 500eura. Prije nekoliko mjeseci je jedna bila na Njušci za čini mi se 1000kn, od Megane 1 1.6 8v.

 

Treba pratit oglase, takve stvari rijetko kad nalete...

Link to comment
Share on other sites

Samo SuperSprint grana za npr E7J je 500eura. Prije nekoliko mjeseci je jedna bila na Njušci za čini mi se 1000kn, od Megane 1 1.6 8v.

 

Treba pratit oglase, takve stvari rijetko kad nalete...

gledao sam i ja malo sinoc. a nije bitno ako je od nekog drugoga auta, bitno da ima 4 cilindra ili? logicno je da od opela sa 4 cilindra nece pasat na renault sa 4 cilindra

Link to comment
Share on other sites

Sami supersprint za 1.4 TCE da je full cijev znači turbo downpipe nadalje skroz do zadnjeg lonca sa stealth exit cijevi nekih 12000 kuna preračunato s našim PDV-om...ali treba dodati maržu i tralala pa to postane više... napominjem verzija full cijevi sa zadnjim loncem samo što bi za srednji lonac i katalizator vjerovatno bilo preko 20000 kuna sigurno.

Link to comment
Share on other sites

ja razmisljam ovako napravit. stavit granu tipa ovo: od renaulta naravno http://www.njuskalo.hr/tuning-snage/grana-ispusna-4-1-oglas-7784229

katalizator http://www.supersprint.com/en/IT/prod-c-97-6421-9231-renault_twingo_12_mot_d___96_E28093E280BA.aspx

i neki auspuh, to je to

 

Zašto to radiš? 

Link to comment
Share on other sites

Zašto to radiš? 

 

nada da cu malo performanse poboljsat. mislim, planiram samo zadnji lonac stavljat ali ako mi nesto ostane mogao bi ovo uzet. mogao, ne govorim da ocu :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.