Jump to content

Tuning ispusnog sistema vaseg Renault-a


newbie

Recommended Posts

Ala to je ka u mene, cili most se triba skidat ako oces bilo sta napravit :'(

Sta ces sa tehnickim onda? Moj prijedlog ti je da kat stavis na 2flanđe i kad je tehnicki samo ga zavidas, nakon njega ga maknes i to je to. Ali ako nemas mista za to, razbi taj svoj, i posli njega kreni sa inoxom i bilo di ostavi mista za ubacit kat.

Ili cenera u prometnu i nema briga sa katom ;-)

 

Netriba mu kat kad je na LPG jer vozila na plin nepodljezu eko testu

Link to comment
Share on other sites

Ne računate koliko može izgubit na snazi ako samo ubaci cijev...nije to samo stavit home made bzv...

Link to comment
Share on other sites

Ne računate koliko može izgubit na snazi ako samo ubaci cijev...nije to samo stavit home made bzv...

Nemoze izgubit nista na Turbo motoru naprotiv samo moze dobit.

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

Je da, u pravu ste, kroz sam zaboravio da je LPG i ne triba mu kat.

Jos bolje, neka stavi cijev i to je to :-)

Link to comment
Share on other sites

Pa nes ti love sta ti triba samo za cijev. Ako ces inox, fi 60mm, stijenka 1.5mm je dovoljna. Metar je oko 100kn. Uzmes 4metra cijevi par kolina 90stupnjeva. imas materijala 500tinjak kn, i sa nekim frendom to povaris i to je to ;-)

 

Sve je problem kad si bez posla :) i 100 kn je puno.

Nego kod mene je isti problem kao i kod natha. Pošto nemam plin radio bi cijev koja bi mjenjala katalizator tako da ga mogu vratit kad idem na tehnicki.

Link to comment
Share on other sites

Meni je sad ovakvi ispuh od inoxa. Ne vidi se, ali ima srednji lonac.

Ubrzo mi je tehnicki i napravit cu kat na flanđe, i izgledat ce ka na slici ispod.

post-13935-0-51296600-1391791665_thumb.j

post-13935-0-17387600-1391791753_thumb.j

post-13935-0-80547600-1391791791_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Tako sam i ja mislio bez CAT :)

 

To je jos 10 KS....onda se necu moci snosit koliko cu da budem brz hahahha

Link to comment
Share on other sites

Sa takvim ispuhom ces palit gume u 3.brzini ;-)

Kod pustanja gasa ili ubacivanja u nizu blizu blokade ces imat pucanje iz auspuha, a ako budes na LPG ide plamen sto posto :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Izgubit će sigurno jer bez obzira bio turbo ili obični ako je promjer cijevi prevelik previše će izgubit na pritisku i slabije će iči kroz njega van...ne koštaju bezveze renomirani toliko više (dobro plaća se brand i porez) jer kad bi to bilo isto kao i home made da svatko može napravit super više manje i dobit a ne izgubit onda ni oni ne bi proizvodili jer im se ne bi isplatilo

Link to comment
Share on other sites

Izgubit će sigurno jer bez obzira bio turbo ili obični ako je promjer cijevi prevelik previše će izgubit na pritisku i slabije će iči kroz njega van...ne koštaju bezveze renomirani toliko više (dobro plaća se brand i porez) jer kad bi to bilo isto kao i home made da svatko može napravit super više manje i dobit a ne izgubit onda ni oni ne bi proizvodili jer im se ne bi isplatilo

 

kod turbaka ispuh nije bitan. Samo da je cijev bez ikakvih smetala tipa lonci i katalizator i to je to. Kod atmo motora je već druga priča. tu je prava nauka fluida bitna.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

je ima tko da je stavljao cijev umjesto lonca na dizelu??

Link to comment
Share on other sites

imao je frend na fiesti 1.6TDCI, sve moguce verzije ispuha.. od turba na dalje samo cijev (jako glasno), kad je kat bio gore a ostalo cijev, bilo je ok

imao je i umjesto zadnjeg samo cijev i to se super culo i nije bilo preglasno

Link to comment
Share on other sites

ma i ja bi ostavil katalizator gore...samo se nadam da neće bit preglasan ,pa da ću ga maknut nakon mjesec dana :D aa reko je i penezic da je imal na svom dci-u samo cijev i da je predobro čul i da je nije bil preglasan,pa sad ćemo videt kako će bit kod mene.

Link to comment
Share on other sites

Ja jedva cujem neku razliku s i bez katalizatora, a imam sebring zadnji lonac prilicno otvoren

Link to comment
Share on other sites

ja sam bil izbacil sace iz predkatalizatora jer se bil zaštopal i sad se fino čuje fučkanje turbine :)  aaa još kad stavim cijev  čut će se ko kamion ee

Link to comment
Share on other sites

Da to svakako. To mi je idma bio smjesak na licu, obozavam to fuckanje :)

A i na snazi se osjeti dosta.

Al budem na kraju slozio cijev do kraja od 60mm i onda samo neki ljep zavrsetak mozda.

Dizli su tolko tihi da me cak malo zivcira :D frend na duji imao samo cijev od 70cm od turba i opet se jedva culo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Univerzalni lonac sa dva izlaza dobiješ kod Lastovčića za 400-500 kuna s montažom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo danas namontiral cijev umjesto zadnjeg lonca iii zvuk je preedobar..dubok i nije glasan..za cifru od 150 kN ja sam prezadovoljan..

Link to comment
Share on other sites

Pa kak sam videl ne dimi nista vise nego s loncem,odnosno uopće ne dimi sam da znaš [emoji12]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.