Jump to content

Druga Marka Vozila


jure

  

179 members have voted

  1. 1. Da li bi Kupili Vozilo Nekog Drugog Proizvođaća Kada bi Imali Dovoljno Novca?

    • Da
    • Ne
    • Ne Znam
    • Nikad Neću Imati Dovoljno Love da Mogu Birati
    • Nema Rasprave - Renault for Life


Recommended Posts

Renault mi se je uvukao pod kožu malo pomalo i ima i njih kojih bih se nakupovao,al ajmo sad van Renaulta sad...

Dakle da imam malo deblji novčanik uzeo bih si:

1. Za gušt i komfor Mazdu 6 s malo jačim motorom nebitno kojim (benzin/dizlo).

2. BMW 3 s nekim turbo dieselom do 180KS za malo ugazit nekad. Ferariji i konji mi nisu napeti do te mjere da uzmem neznam ni ja Zondu. :zubo:

3. Za nešto sitno teglit ušminkanog Tourana (to auto mi je fantazija iako mi se fauve ne sviđa previše).

4. Za se penjat po drveću Nissan Murano. Jako mi je to drag autić. :srce:

Drugo me manje više ne zanima. Da sam šeik od Perzije i da imam zilijun novaca,opet bih uzeo nešto full opremljeno gore s liste i ništa luksuznije. Jednostavno me ne zanima. Ja sam skromna beštija :)

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Ja bi mecku,novu c klasu ili e90 LCI 330 d crvene boje...

A Renault modeli mi bas i nisu napeti,osim GTturbo petarde...

Link to comment
Share on other sites

ma u ovoj temi nema smisla spominjat financije :) to je i cilj, zar ne? :)

Zasto ne? Zamislio sam ovaj topic/poll kao realan, a ne sto bi bilo da me Elton John naguzi i ja mu uzmem 50% imovine.

Mislim da je dovoljno tema o tome tko bi vozio Zondu ili neku Scuderiu. Ne valja bjezati u svijet maste jer onda neces doci ni do Alfe, a kamioli Zonde ili cega vec. :cool:

Link to comment
Share on other sites

uh, tip ankete koja će napunit stranice :)

a što je to "dovoljno novaca"? npr. kad bi imao toliko da ni ne znam koliko imam, preskočio bi Renault, iz jednostavnog razloga što mi nema što ponudit za 100-150-200 k Eura.... :zubo:

živio snobizam :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Da odgovoru ukoliko novac nije bitan je očekivan odgovor. Znatiželja nam je u prirodi

Link to comment
Share on other sites

Dovoljno novaca je recimo nekakav prosjek od 40k € do 80k €. Barem sam ja tako zamislio ovu temu. Sve iznad je, po meni, SF za nase standarde. Isto kao i 5 auta svaki za razlicite potrebe. Glupo mi je raspravljati o autima od 150k € kad za to mozes kupiti jako fin stan ili slicno.

Ne mozes reci da ne bi kupio npr. napucano trendi auto tipa MiTo, Cooper, DS3 umjesto Clia kad bi imao para, a trebao bi ti auto tih dimenzija. O tome pricam.

p.s. Valjda smo svi odrasli ovde da mozemo suvislo pisati, raspravljati, komentirati, a ne zaliti nesto tipa nosac aviona pretvoren u penthouse. ;)

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites

ja sam išao na bezobrazni dobitak na lotu pa sam spomenuo sve osim renoa ali bih sigurno vozio nešto iz Diepea a i šarafao bih po Twingu: bijesni motor straga, pogon straga, drag zvijer.... :ahaa:

Link to comment
Share on other sites

Odgovorio sam sa da, ali uzeo bih neku drugu marku tek kada ne bih imao dovoljno novaca. Uvijek se šalim da ću prodat Clio kad zagusti, uzet Citroen AX il tako neku prdilicu i za ostatak love proputovat svijet. :zubo:

Za razliku od dosta ljudi koji bi Renault zamijenili nekim egzotičnim (super)automobilom kako bi mogli uživati, baš sam zato izabrao ovog skota iz Dieppeove radionice, a čak i da imam dovoljno para za egzotiku, RenaultSport modeli bi se našli u istoj toj garaži sa puno skupljim bolidima. Za cijenu dvije godine stare Storie može se ubost vrhunska jurilica koja pruža nevjerojatno puno zabave i užitka u vožnji. Tijekom radnog dana je marljivi daily driver koji služi svrsi, a kad smjena završi maskira se u temperamentnu francusku ljubavnicu koja voli zagristi. :ahaa:

Link to comment
Share on other sites

Dovoljno novaca je recimo nekakav prosjek od 40k € do 80k €. Barem sam ja tako zamislio ovu temu. Sve iznad je, po meni, SF za nase standarde. Isto kao i 5 auta svaki za razlicite potrebe. Glupo mi je raspravljati o autima od 150k € kad za to mozes kupiti jako fin stan ili slicno.

Ne mozes reci da ne bi kupio npr. napucano trendi auto tipa MiTo, Cooper, DS3 umjesto Clia kad bi imao para, a trebao bi ti auto tih dimenzija. O tome pricam.

p.s. Valjda smo svi odrasli ovde da mozemo suvislo pisati, raspravljati, komentirati, a ne zaliti nesto tipa nosac aviona pretvoren u penthouse. ;)

aha, krivo shvatih topic onda :)

za te pare bi vjerojatno uzeo Lagunu Coupe :) ne samo zato jer je renault, nego mi je prokleto lijep auto... :) ili to ili audi A6 3.0TDI :)

doduse, trenutno bi bio presretan sa cliom 172 koji vrijedi 6000€ :zubo:

Link to comment
Share on other sites

doduse, trenutno bi bio presretan sa cliom 172 koji vrijedi 6000€ :zubo:

Daj si uzmi Storiu za tu pinku, ipak je noviji auto. :tup:

Link to comment
Share on other sites

Može se postaviti pitanje, ne za anketu nego dalje za raspravu i ovako: da ste u trenutku kupnje novog Renaulta imali npr. 40% više love na raspolaganju (ili mogli podnijeti toliko višu ratu, whatever) bi li i tada kupili Renaulta.

100 000 kuna za dobro opremljenog Clia TCE + 40% je Polo TSI 105 sa svime

150 000 kuna za dobro opremljenog Meganea dci 105 + 40% je solidan Golf TDi

200 000 kuna je dobra Laguna dci 150 + 40% je Passat TDi 140

Rang cijene VW-a možemo primijeniti i na većinu japanaca, Alfe, Fordove itd, svakako puno širi izbor. S druge strane, možda bi netko umjesto Clia radije išao na Meganea, ili Lagunu, a možda bi i u tom slučaju izbor ostao na Renaultu :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Da naravno, previse je dobrih auta na svijetu da bi se covjek iz bilo kojeg razloga ogranicavao na jednu marku.

U slucaju da bih Clia ostavio u garazi, onda bih kao razuman porodicni auto kupio 330xDrive. Mada bih radije za razuman porodicni auto uzeo Citroen C5, a za posebne prilike Lotus Exige.

Uglavnom, koncepcija jednog jeftinijeg i drugog skupljeg auta mi najbolje odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Eh sad... Nekak c63 AMG... Ali samo u snovima...

Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da su mi Renaulti visoko na listi pozeljnih...

- Avantime V6 iz cistog gusta

- Safrane Biturbo jer je najbolji sleeper ikad igdje ikada

- Stari Twile 1.2 16V jer nema boljeg auta za grad

Od ostalog sto bi jako rado imao;

- Volvo XC70 D5 kao radnu marvu

- Porsche 928 za dusu i pimpanje, meni uz 959 najbolji Porsche ikad

- Palatov DP1 za stazu :zubo:

Link to comment
Share on other sites

malo mašte

megane r26r i ova laguna gt neznam koja je to linija pa sam stavio link...laguna gt

A realno nekvi clio 2 phase 2 sport 182 cup ili 172 meni dosta...... :hura:

Edited by ClioStreetKiller
Link to comment
Share on other sites

Meni osobno renault vrlo visoko kotira, tako da bi se jako teško odlučio za neku drugu marku.

Da imam 40% veći buđet bio bi to bolje opremljeni ili veći R.

Ima zanimljivih auta na tržištu i da mi netko pokloni kojeg nebi se bunio ( ni na jednog) ali kod mene je najprije R pa onda ostali.

Neću reći da je R najbolji ali meni nekako najviše paše

I kad gledam oglase polovnih auta najprije pregledam R-ove.

Ako tu ne nađem nešto zanimljivo onda mi nekako zapne za oko neki citroen, Talijani me u principu ne privlače ničim (ovdje mislim na obične aute za stoku sitnog zuba), od njemaca (ovdje brojim i puste brendove iz drugih država koji su pod kapom WV-a) mi je Audi najprivlačniji. Od istočnjaka (japan, koreja i ostali...) možda kakva toyota ali prije mali jaris kao gradsko prometalo nego ovi veći modeli. Volvo mi je visoko na listi želja ali nedohvatljiv, Sabb kako koji model. Amerikenjci.....nije moj đir. Izvana mi još koji i upadne u oko (radi svojih gabarita) ali ostalo nekako nije to, to

Link to comment
Share on other sites

Malo je uspavana atmosfera pa mozda jedna ovakva tema potakne zustriju raspravu. Moram priznati da su dosadasnji, iako mali, rezulatati glasanja prilicno ocekivani.

Zasad ispada da svi vozimo Renaulte zato sto moramo, a ne zato sto bi htjeli. :)

Pa nije tako, bar što se mene tiće, osim navedenog vozila koje bi si priuštio čisto iz ekoloških a i ekonomskih situacija.

naravno da bi paralelno bilo nešto iz renault game, možda novi scenic ili laguna.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih jedan auto koji mi se jako svidja a nema ih previs na nasim putevima - Infinity FX :cool:

Link to comment
Share on other sites

renault ima ono nesto, i uvijek ce bit prisutan bar jedan u familiji, a da ne bih kupio nesto drugo bi bila laz!

ima puno dobrih auta na trzistu, ali bi to uvijek bio drugi auto u kuci ;)

Link to comment
Share on other sites

Daj si uzmi Storiu za tu pinku, ipak je noviji auto. :tup:

nes ti pomaka od mog onda :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Dovoljno novaca je recimo nekakav prosjek od 40k € do 80k €. Barem sam ja tako zamislio ovu temu.

zavisi kakav si vozač/kupac, tražiš li jurilicu ili lađu za krstarenje.... uzmi mene npr. koji brišem sline za novim meganom rs, ockej, pitaš me što bi napravio da sam u takvoj financijskoj situaciji da si mogu priuštit auto po mom guštu (u mom slučaju jurilicu) od 80 k €... megane bi me došao oko 35 k, tu negdje, jel... mogu ga uzet, uživat u njemu i pitat se koliko bi uživao da sam uzeo nešto iz sportske klase od 80 k €, a za taj rang moj voljeni Renault sport više nema igrača...

Link to comment
Share on other sites

1. rinspeed splash ovo za morski ribolov

2.Rinspeed sQuba ovo za podvodni ribolov

3.bmw x6 ovo za kopneni ribolov

4.bmw M6 ovo za guštanje u slobodnom vremenu

5.civic type r ,folcika široki,moj megy onak za ukrašavanje ulice

6.i najbitnije tenk,niš posebno,merkava,leopard il chalenger 2 ćisto kad mi netko il nešto dopizdi da ga pošaljem nebu pod oblake:))))

to su bile moje skromne želje :bigl:

Link to comment
Share on other sites

10000-12000 eura drugi ne nude nista bolje pa mi igra samo Renault...Megane 225 ili Clio 197

15000-20000 eura biram zeleni Scirocco 2.0tfsi, Nissan 350Z ili uvjetno Leon FR/Cupra

20000-30000 eura opet Megane ali 250-tica ili rabljeni Audi A5 s nekim benzinskim motorom

Dalje nemam pojma...kad sam budan i trijezan onda gledam aute do 10000 eura, kad se zanesem ili popijem onda one do 20000 eura...a sanjam one do 30000. Preko te cifre nisam nikad isao...dovoljno je u snovima otici 4-5 puta preko mogucnosti, nema smisla vise.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.