Jump to content

Druga Marka Vozila


jure

  

179 members have voted

  1. 1. Da li bi Kupili Vozilo Nekog Drugog Proizvođaća Kada bi Imali Dovoljno Novca?

    • Da
    • Ne
    • Ne Znam
    • Nikad Neću Imati Dovoljno Love da Mogu Birati
    • Nema Rasprave - Renault for Life


Recommended Posts

Kaj ste se razbacali! Ko Rockfelleri!

ja bi samo dva auta,

1. BMW Z4 (stara linija)

2. Renault Avantime.

Uz to eventualno još koji X6, ali nije neopodno...

Link to comment
Share on other sites

Ja bih probao voziti drugu marku, ali u ovom momentu ne mogu reci sta jer ne poznajem toliko dobro auto industriju niti sam vozio puno automobila u zivotu da bih mogao imati zelju. Ono sto meni treba u ovom momentu jeste automobil za velike kilometraze, dakle: udoban, ne ispod 150ks, da nije monstruozan potrosac, motor mora biti pogonjen lancem. U remenje nemam neko povjerenje. Bas ovih dana nesto kontam, uzeti jeftiniji automobili u startu i ustediti a potom taj ustedjeni novac dati na velike servise, imam osjecaj da mnogi tu pogrijese. Zelju za iole nekom klasikom sam sebi udovoljio, tako da, tu je sve ok. Uvijek moze drugacije, brze, skuplje ali zelje moraju imati kraj da ne bi postale opsesije a to nije dobro. Istini za volju, trazio sam Opel Rekord C Coupe zbog sentimentalnih razloga, ali nisam uspio-ono sto je bilo, bilo je bezobrazno skupo i nije vrijedilo taj novac.

Onako iz daleka mjerkao bih nekog Merca koji nemora da ima svu mogucu i nemogucu opremu, meni dosta neki osnovni model. Ne bih da se prepustam mastanju jer bi mi se vozni park sveo na automobile starosti 30 i vise godina.

Uglavnom, vozni park bi mi uvijek bio neka klasika i every day car, cije karakteristike sam gore opisao. U slucaju veceg priliva novca isto bi bilo samo vjerovatno skuplje.

Edited by El Bayanero
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi u toj kombinaciji (s tim parama) išao na prosječnu Octaviu 1.9tdi sa 105Ks i nekom srednjom opremom. Ništa previše. :kava:

Al pokraj nje bi onda morao biti crvendać 1098 sa duplim akrapovičem... :hdbg:

Link to comment
Share on other sites

Dovoljno novaca za svakog od nas znaci nesto drugo, ne patim za novim autima pa bi moja lista zelja izgledala ovako nekako:

-Sierra Cosworth

-Willy

-nesto kao Jurina kocka

-Delta Evo

-RS225

Mada bi bio i vise nego sretan da mi vrijeme (a malo i novac) dozvoli da si slozim peticu u neko dogledno vrijeme.

Link to comment
Share on other sites

Bmw E60 sa M paketom redizajn...za koju godinu će bit cca 15000e :D

ili Kia Sportage, Ford Kuga

Link to comment
Share on other sites

Slike govore više od riječi, limuzinski Ferarri sa pripadjućim hebenim zvukom :hearts;

post-2505-028410600 1309164638_thumb.jpg

post-2505-090606600 1309164654_thumb.jpg

post-2505-008194400 1309164671_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

80.000 eura je već natezanje "prosjeka" :laugh: al ako može 80 onda može i 100, a u tom slučaju onda C63 AMG :ahaa:

Na toj "donjoj" granici bi se svakako našlo nešto od BMW 3er... neki veći dizel + X + karavan + kuka... taman... :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Nisam porodičan čovjek, a volim beštije od auta.

Trenutno kako razmišljam, dobro bi došao kakav GT-R, polovan, sa nekih 15-30000 km i cca. 60k€.

Pa eto. Ima još cvanja za dijelova, zlu ne trebalo.

Link to comment
Share on other sites

plus, zelja mi je i Lotus Omega (kaj god vi sad rekli, al meni je taj auto cista brutala :zubo: )

Taj auto je cisti kramp...90-tih je jedan moj susjed imao taj tip Omege sa nekim najjacim motorom koji je bio u ponudi i sa hrpom opreme, ali auto je bio jeftilen iznutra, poceo je hrdjati relativno nov...Lotus Omega je i dalje smetje samo ja brutalno jakim motorom. :zubo:

Sto se mene tice za novac koliko me kostao Scenic sa ovim motorom i ovom opremom mogao sam kupiti i nesto novo iz premium segmenta poput Audia A3, BMW 1-ce ili Mercedes A klase, ali ipak sam uzeo Renault i nije mi zao.

Sada mi je ovo vec drugi novi Renault po redu i mozda bi da si mogu priustiti uzeo nesto novo, neku drugu marku.

Svidjaju mi se recimo novi Audi A4, Alfa 159, Lancia Delta, Honda Accord, Civic, Citroen C5...ima uglavnom zanimljivih auta. :)

Link to comment
Share on other sites

lotus omega ima zajednicko s opel omegom samo ime i nis vise... to kaj je tvoj susjed imal "taj tip" omege ne znaci nis... mozda je bil unutra neki šestak il nest moćno, opremljeni i izubijano, al da je imal lotus omegu ti bi to jako dobro znal, cul i osjetil :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

istina! koliko ja znam, nema nitko niti jednu u HR... a na opel meetu dolazi jedna redovno (neznam odakle je, ali stranac naravno)... i taj auto izgleda novo... i svaki put mu mast izvadi na meetu :) ide jebeno

Link to comment
Share on other sites

lotus omega ima zajednicko s opel omegom samo ime i nis vise... to kaj je tvoj susjed imal "taj tip" omege ne znaci nis... mozda je bil unutra neki šestak il nest moćno, opremljeni i izubijano, al da je imal lotus omegu ti bi to jako dobro znal, cul i osjetil :dobroje:

Samo ime, vrlo zanimljiva konstatacija. :doh:

Lotus Omega ima gotovo identican dizajn (razlikuje se od obicne koliko i CS182 od Clia 1.2), unutrasnjost kao i materijali su gotovo identicni...dakle ima razlika vecinom ispod lima, u pogonu, kocnicama, ovjesu.

Link to comment
Share on other sites

Taj auto je cisti kramp...90-tih je jedan moj susjed imao taj tip Omege sa nekim najjacim motorom koji je bio u ponudi i sa hrpom opreme, ali auto je bio jeftilen iznutra, poceo je hrdjati relativno nov...Lotus Omega je i dalje smetje samo ja brutalno jakim motorom. :zubo:

Koja krajnja needuciranost po pitanju bliske povijesti autoindustrije. :bang:

Link to comment
Share on other sites

Samo ime, vrlo zanimljiva konstatacija. :doh:

Lotus Omega ima gotovo identican dizajn (razlikuje se od obicne koliko i CS182 od Clia 1.2), unutrasnjost kao i materijali su gotovo identicni...dakle ima razlika vecinom ispod lima, u pogonu, kocnicama, ovjesu.

Krasna usporedba!!

Za pocetak prosurfaj malo koliko dođe Lotusica a koliko obična omega?!

Link to comment
Share on other sites

dule, ajd pisi u skladu s godinama, znas kaj sam htio reći s tim, ako ne, jbg, al vecini je jasno... po tebi su clio storia i 182ojka gotovo identicni a? samo su neke razlike ispod lima hehe, ma bravo :laugh:... a hebate led ta dva auta nemaju veze jedan s drugim isto ko i omega vs. lotus omega... a naravno da izvana izgledaju slicno, nece valjda radit novi dizajn!

eto, preduhitrise me vec dvojica, sapienti sat :plazi:

Edited by pere
Link to comment
Share on other sites

Koja krajnja needuciranost po pitanju bliske povijesti autoindustrije. :bang:

Sreca da te imamo da nas prosvjetlis s vremena na vrijeme. :bigl:

Moj post je ionako bio zezancija (viditi smajlica) :zubo: , odnosno nesto u skladu sa tvojim drugim postom na ovom topicu, da se tema malo ozivi, a meni je Opel kao "omiljena" marka uvijek najbolji materijal za zahebavanje.

Dobro ja znam sta je bila Lotus Omega, ali ovo za susjeda je istina, obicna je bila toliki kramp da je to strasno...valjda najgori veliki auto tog doba. :bigl:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ovisno kak mi grah padne, i to redom BMW - Šerpa - AM.

BMW ajd ak nije novi to nije sad tolka nauka, a ova dva, wishfull thinking :bigl:

Inace dakle neka realnost, sa 30+ bih rado u neki 525dA uskocio..

znam sto necu, Opela nebih vise i korejance opcenito..

Lotusica je bio jedan bljesak Opela, ak ose to moze nazvat Opelom jer Opel nije imao prste u tom konkretnom modelu, u motoru ovjesu ..

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

uff ja bi si uzeo Peugeot RCZa :ahaa: auto mi je savrsen, a za grad jednog Clia 2 Sporta, a obiteljski mozda novi C5 Citroen ... nekako sam vjeran Francuzima :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da li bi Kupili Vozilo Nekog Drugog Proizvođaća Kada bi Imali Dovoljno Novca?

Ček, jel vi meni hoćete reć da je Renault nekakvo jeftinije rješenje? Nisam upoznat s tom činjenicom (ili stereotipom) i nisam nikada dobio takav dojam. Zašto, kad bi imao "dovoljno novca", ne bi kupio jedan Megane RS? Što to točno ne valja na njemu? Ne razumijem, Renault ima sve rangove auta i poprilično neloše rezultate u Formuli 1. Nije li Fiat (oduvijek bio) "jeftinije" rješenje?

Link to comment
Share on other sites

Ček, jel vi meni hoćete reć da je Renault nekakvo jeftinije rješenje?

Hmmm...paaaa...da. Renault spada u "ekonomsku" klasu...nije premium brend...nudi dobar ili odličan omjer uloženo/dobiveno kako kod "običnih" tako i kod "sportskih" modela.

Nisam upoznat s tom činjenicom (ili stereotipom) i nisam nikada dobio takav dojam.

Ovo ne kužim baš.

Zašto, kad bi imao "dovoljno novca", ne bi kupio jedan Megane RS? Što to točno ne valja na njemu?

Možda zato jer Megane RS u svijetu automobila nije najbolje što novac može kupiti. Dobar je...ali kad novac nije problem onda gledaš dalje...ili "više" ako me shvaćaš...

Ne razumijem, Renault ima sve rangove auta

Renault je zastupljen je u gotovo svim klasama. Ovo "gotovo svim" je zato jer nema trenutno automobil skuplji od 50 tisuća eura. A u ovoj temi nismo ograničeni novcem, zar ne...

i poprilično neloše rezultate u Formuli 1.

Totalno nebitna stavka kupcu bilokojeg serijskog Renaulta. Uspjeh pojedine tvorničke momčadi u F1 neće u nijednom pogledu poboljšati finalni proizvod koji tvornica plasira na tržište, bar ne u ovim klasama automobila koje Renault ima.

Nije li Fiat (oduvijek bio) "jeftinije" rješenje?

Ne vidim po čemu bi jedan prosječan današnji auto proizveden u nekom Fiatovom pogonu (koncernu) bio generalno inferiorniji nekom usporedivom Renautovom modelu...? Pošto volim naučiti nešto novo - molim pojašnjenje. Hvala...

Link to comment
Share on other sites

Ovo ne kužim baš.

Pa daklem, htio sam reći da nisam znao da ljudi doživljavaju Renault kao "jeftinije rješenje", što je ispalo po ovoj anketi. Meni je to ispalo tako zbog formulacije "Da li bi Kupili Vozilo Nekog Drugog Proizvođaća Kada bi Imali Dovoljno Novca" i zbog formulacije "Nikad Neću Imati Dovoljno Love da Mogu Birati" (a i zbog najviše odgovora "Da"). Po ovom drugom posebno, se meni činilo da želite reći da kad nemaš para, onda si kupiš Renault. A ja osobno sam uvijek na Renault gledao kao baš neki elegantni auto.

A i bilo mi je "glupo" što na Renault klub stranici/forumu najviše ljudi odgovori da bi htjeli drugi auto. Otud i moj prvi post baš u ovoj temi :p

Pošto volim naučiti nešto novo - molim pojašnjenje. Hvala...

E, od mene nećeš ništa naučit, ja sam na ovaj forum došao prvenstveno jer ništa ne znam :fucka:

Edited by 3Nex
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.