Jump to content

Clio 197...da ili ne ?


Guest Brane1987

Recommended Posts

Guest Brane1987

Pozdrav svima, vec dugo pratim ovaj forum zbog jednog razloga...zelim clia sport :) Gledajuci po oglasim pronasao sam dosta zanimljivih vozila za malo km novijeg godista...pa me to jako zainteresiralo .

Gledam krecu se od oko 80-95k kunića, za 197 ondnosno ph1. Prateci ovaj forum naisao sam na dosta negativnih kiritika na racun tog clia.. kvarovi,lupkanje..letva volana...nosaci motora itd..itd..i sad mi nista nije jasno, da li je

to stvarno tako lose kao sta citam ili je to jednostavno klasicno forumsko pljuvanje po svemu, jer ne bi volio dati dosta novaca za auto pa placati skupe poopravke. ? angr.gif Iako bih puno radije volio novi RS 200, trenutno mi je novi pre skup ali polovnih jos nema nigdje. Mislim da bi 197 zadovoljio moje potrebe ali mi treba vase misljenje o tome da li ga kupiti ili ne, ili cekati jos neko vrijeme pa naci dobar rs 200 ??

Hvala ! P.S. : Recimo ovo mi se cini kao jako dobra prilika, osim ako auto nije bio karamboliran ili nesto.. ? http://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-sport-oglas-1154077

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zrmi RS

    24

  • Tomislav

    8

  • N3n0

    8

  • jure

    6

Ja sam isto u pocetku mislio da se radi o forumskom pljuvanju i pretjerivanju...pa sam vidio uzivo (neke i provozao) nekoliko 197-ica s dosta greski. Jednome je lupalo u volanu i imao je luft u podvozju pa su mu dotezali sarafe na servisu, drugi je u 15000 km zamjenio 4-5 nosaca motora, treci je lose kocio i ostao bez klime...a i bilo je i nekih sitnica koje neke ljude zivciraju a neke ne...tipa lupkanje plastika, zvrndanje iz auspuha pri nekim okretajima, Recaro koji se brzo podere itd. Neznam, glupo je generalizirati...meni je taj auto super ali dvaput bih promislio, mislim da ga nebih bas bezrezervno preporucio nekome.

Link to comment
Share on other sites

clio 197 sam ja gledao prije nego uzeo megana 3, razlog zasto nisam uzeo clia je sta mi mama pizdila da je pre jak auto :) i jbg.a i da konkretno bas sam gledao ovaj oglas jer mi se cinio kao ok ponuda (a prije je bio mislim cak 3000 eura skuplji)... sada dali mi je zao sta nemam clia 197 s jedne strane da jer je puno brzi auto s druge strane i ja sam se masu raspitivao o tom autu i cuo xy puta kako neko pljiva po njemu ( letve volana, onda onaj crveni i sa foruma plavi sa havarijama motora)... uz to nadam se da znas da (koliko sam ja upucen) ima 180ks mozda mrvu vise a ne 197ks...

iako vjerujjem da se po forumima javljaju vecinom oni koji imaju problema jer tesko da ce netko doc i napista meni je sve super sa autom (a znam da ima i takvih s kojima je sve 5) i radi toga otvorit temu a da ce otovorit temu radi kvara to oce...

Link to comment
Share on other sites

Moj ti je prijedlog da kupis auto s produzenim jamstvom i onda nemaš brige... Nemoj gledat na to dal je bio malo lupan ili ne, bitno da je dobro složen jer mislim da nema tog auta koji nije bio barem malo polupan...

197 je odličan auto i ako ne ne smetaju cvrčci, kojih ima sigurno, bit ces prezadovoljan...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam vlasnik najkvarljivije 197-ice na forumu. Imao sam i havariju s motorom. Auto sam chipao i vrlo vjerojatno je chipanje bilo uzrok masovnih problema sa svime. Zao mi je sto sam slusao sve te silne chipere koji kao znaju svoj posao. Iskreno nitko ga nezna. Dali bih preporucio takava auto. Odgovor je ne i zaobisao bih ga u sirokom luku. Nema veze sto je moj sada kao nov i sto sve stima kao iz salona kad je izasao. Takav auto bez produzenog jamstva nikad nebih uzeo. Doduse zapitaj se zasto je bilo toliko 197-ica u oglasima. Svi ih se zele rijesit jer je auto kvarljiv i nepouzdan. Zao mi je sto sam ga uzeo. Jos jedna stvar. Za takav auto trebas imati novaca. Ako nemas dobru placu zaboravi na njega osim ako ce ti mama i tata sve placati.Od osiguranja, kaska, goriva i servisa te poreza. Vjeruj mi kad ti ovo kazem i kazem ti dobronamjerno. Netko je rekao da nema 197 konja na valjcima. Pa naravno da nema, kad nema ni jedan. Ima na radilici koliko pise po papirima,osobno sam gledao da ni 182 nemaju deklariranih 182 konja. Da je sporiji od 182 to nije upitno. No da je robusniji, da bolje koci i drzi da je sve ostalo to je. Mani se takvog auta u sirokom luku i neka ti nebude nimalo zao.

Link to comment
Share on other sites

Guest Brane1987

Hvala svima na odgovorima , tako sam i mislio. Sto ae tice troskova, naravno da si moram sve sam placati...mozete mi reci kolika je cijena osiguranja obaveznog+rega za njega bez popusta recimo, i kasko ! Znam da je skupo ali jednom se zivi i mozda sutra vec umrem ;) znaci jedino se ovakav isplati : http://m.njuskalo.hr/auti/renault-clio-sport-oglas-2872043

Link to comment
Share on other sites

Pa nebih ga kupio ni za jednom se zivi. Ali nisi ti svjestan troskova tog auta uopce. Oko 4000kn za obavezno i 4000 za kasko. Ja to mogu jeftinije ali necu pisat. Servisi oko 1000kn, 1200kn za godisnji porez i za gorivo koliko se vozis. Ali do jedno 1000kn mjesecno ako se vozis.

Link to comment
Share on other sites

ja sam bio prezadovoljan svojom 197-micom, nikakvih gluposti s njom, super avto i opet bi ga kupio da mi ne treba nešto veće.

Link to comment
Share on other sites

Guest Brane1987

Pa nista strasno, osim za godisnji porez je dosta vise nego moj auto sad, ostalo je blizu. Mislim da cu za sad odustati od tog auta, mozda budem cekao povoljne 200-tke da se pojave. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ali do jedno 1000kn mjesecno ako se vozis.

ja sa svojim meganom potrosim vise od 1000kn na benzin, a razlika u snagi je vise nego ocita!

nemam osobnih iskustava s njim :frown: ali ne vjerujem da su bas svi tako losi i da su svi vlasnici tako nezadovoljni!

i bas kao sto je kolega Hyko rekao, na forume se uglavnom javljaju koji traze informacije za kvarove nego da pohvale auto i kazu kako su zadovoljni s njim!

Link to comment
Share on other sites

Zato jer ih je vecina sa 197-icama koje su kvarljive. Malo je onih koji nisu imale bar jedan veci kvar. Brbo je izuzetak , mozda sve ovisi i o broju prijedjenih kilometara ko zna. Za gorivo sam rekao za mene koliko potrosim, znaci i vise za neke koji su konstantno u autu. Ma vecina ljudi koji su uzeli taj auto ili koji ga zele zapravo nisu svjesni troskova i ostalog. Meni ne financiraju roditelji nista i imam dobru placu pa sam rob tog auta.

Link to comment
Share on other sites

ja sam svojim isto zadovoljna i glupo mi je sto se uopce spominju troskovi tog auta. porez se placa po kw i starosti, kasko po vrijednosti, obavezno osiguranje po kw, gorivo kolko se vozis. i za svaki drugi auto slicne vrijednosti i jacine, troskovi ce biti isti. nije tu RS nista skuplji.

ako ti auto nije pod garancijom neces valjda mjenjati ulje u ovlastenom. ima servisa koji su cak i pouzdaniji i jeftiniji.

mislim da zrmi ne moze biti objektivan jer je imao previse sranja sa svojim.

ja sam zadovoljan vlasnik i kao takav prodajem auto jer me 3,5 god sluzio i nebrojeno vise puta mi je izmamio osmijeh na lice nego sto sam bila ljuta i razocarana. a kad je i nesto krepalo vise sam bila razocarana nesposobnoscu ovlastenog servisa da otkloni kvar nego samim kvarom jer smatram da ne postoji auto kojem bar nesto u garantnom roku nije krepalo.

:hey:

Link to comment
Share on other sites

Spin pricas gluposti sad.Dovoljno dobro te znam da znam sto mislis o tom autu. Prvo nitko ne usporedjuje RS-a sa ostalim autima slicne snage.To je svima jasno, no ono sto zelimo reci onima koji nisu svjesni troskova za taj auto. Misle vidi jeftini sport za 80 000kn a zapravo neznaju koliko ce ih takav auto kostat. Tako da tvoja tvrdnja nema veze s onim sto zelimo reci. Drugo ako takav auto nema garanciju onda ga svakako nebih preporucio ni najgorem neprijetelju. Bolje da da dajem lovu u ovlasteni nego da garancije nemam.Djisuusss. Pa nece mi neki kvazi bolji majstor na garanciju promjenit kompresor kad rikne. Pa kad budem izdvojio 8000kn za kompresor onda ce mi biti bitno jel imam garanciju i placam cca 500kn vise u ovlastenom servisu u koji cu ici jednom godisnje. Ili jos bolje kupit cu original ulje jeftinije drugdje i donjeti njima da mi promjene.Hvala bogu znam gdje ima.

Drugo o mojoj objektivnosti:Svaki od 5 komada u Osijeku je imao sranja. I znam vas sve kad ste pljuvali po istom autu. Pa pljunite mi u facu ako niste. Ja sam ocito jedini koji ce progutati govno do kraja i voziti ga do kraja a svi vi ga se zelite rijesit. E pa draga moja znam ih jedno 10 iz Zg-a koji su imali iste ili slicne kvarove i koji su ih se rijesili. Jednostavno zivci imaju kljucnu ulogu u svemu.

I zadnje ti je jos veca nebuloza. Kako mislis da nepostoji auto kojemu u garantnom roku nista nije riknulo??Pa nabrojat cu ti xxx ljudi koji voze Renault, ne sporta i kojima nista nije riknulo. Konkretno onom zuci nist nije riknulo, barem ne bitno. A gle za ovlastene servise je druga prica. Tebi nitko nije branio da odes u Zg ili Slavonski Brod da ti naprave sve sto treba. O prici da je RNH zahavaljujuci tom autu i ljudima koji ga voze, ukinulo bezbroj jamstva jer su ljudi bili pretjerano nezadovoljni ili su bili neodgovorni necu trositi rijeci. A i ja bih i dalje sve dobio da ga nisam chipao. To je moja greska s kojom moram zivjeti a ujedno i zivotna skola.

Link to comment
Share on other sites

Zrmi, mogla bih svasta napisati ali mi se zapravo neda jer si nebitan u ovoj prici. Od pocetka ti se nisam obracala pa se nemoj ni ti meni. Rekla sam svoje misljenje i stojim iza njega, a ti sam sebe pobijas cinjenicom da si prvi kad treba srat protiv RS-a, a jos uvijek ga vozis i ulazes u njega.

Link to comment
Share on other sites

Zrmi, mogla bih svasta napisati ali mi se zapravo neda jer si nebitan u ovoj prici. Od pocetka ti se nisam obracala pa se nemoj ni ti meni. Rekla sam svoje misljenje i stojim iza njega, a ti sam sebe pobijas cinjenicom da si prvi kad treba srat protiv RS-a, a jos uvijek ga vozis i ulazes u njega.

Ma sta ja ulazem??Sta reci mi odvjetnice moj?Pa sta ne napises kad imas jezik. Sta hvalis svoj auto kad ga prodajes a zalis se meni kad nevalja. Joj sama sebe pobijas a ne ja. I to sto ja pisem protiv RS-a tebi se nesvidja jer ga trebas prodati. Ja svoj neprodajem, neskrivam ga ispred njegovih kvarova koji su posljedica njegove nekvalitete i mojih gresaka. Sta ces ti napisat? Sta? Bolje da napises pa cu i ja jer ja nemam vise sto izgubit. A jadan onaj tko kupi taj auto bez garancije. Nemora me volit nitko na forumu niti to ocekujem ali lagat necu. Ja sam sve napisao o svom i vozim ga i dalje jer je na kredit i placam ga. A ti to vise nemozes pa ga se zelis rijesit. Ja barem imam muda do kraja. Htio sam ga.Imam ga. Vozim ga i placam do kraja. A ja se tebi neobracam.Obracam se decku kojemu dajem savjete.

Link to comment
Share on other sites

Zrmi, udaras nisko i bezobrazan si i iz konteksta izvlacis stvari koje ti pasu da me popljujes.

I ovaj topic je opet prerastao u nesto sto si zasrao po ne znam koji put.

Debil si i NE OBRACAJ MI SE VISE.

Link to comment
Share on other sites

Zrmi, udaras nisko i bezobrazan si i iz konteksta izvlacis stvari koje ti pasu da me popljujes.

I ovaj topic je opet prerastao u nesto sto si zasrao po ne znam koji put.

Debil si i NE OBRACAJ MI SE VISE.

Vidis kako je to kad ti drugi vrati istom mjerom, pa i gorom ako treba. Smatraj me kakvim god pa i debilom to je tvoje misljenje ako to mogu tako nazvat. Ja zasro, a rekao istinu.O autu kavim ti i ja vozimo i kavim smo zajedno dijelili misljenja.Hahhahahah. Vidim istina boli.Ali mene vise neboli ama bas nista. Ni istina, ni to sto ces ti mislit o meni. Bio sam dobar kad ste me trebali, a kad kazem istinu onda sam seronja. Pa zapamti da ces tog seronju jednog dana mozda trebat za nesto vise od jednog vrijedjanja 197-ice. No bez brige neobracam se nikome po zelji. Stoga cu ti to i uslisit

Link to comment
Share on other sites

Iznit cu iskustvo kolege, kupija je RS-a 2009.g od dodatnog je uzeja Recaro + Xenon vozija ga je 2.g te je natuka oko 45000tkm... od kvarova jedino klima koja je nakon cca 1.g propišala na jednoj cijevi to je zamijenjeno pod garancijom te je još reklamira Recaro te su mu nakon toga mijenjaji navlake... nikakvih drugih problema nije ima nikakvih, auto dan danas vozi u Rijeci. ( naglašavam da RS nije ima nikakvih dorada u vidu aftermark dijelova ).

Ja sam mišljenja da je 197-ca dobar auto, samo je pitanje kakav je gazda :??:

Link to comment
Share on other sites

Sve se danas kvari... VW-ov 2.0T, masu ih se raspalo! Od RS-a, znam samo za Zrmijev da se raspao i to vjerojatno radi remap-a... sigurno da je renault jednako kvarljiv kao i svi drugi i lutrija je hoćeš li imat ikakvih problema ili baš nikakvih... Ja sam za novo, ako nemaš tih 80-ak tisuća kuna, uzimat ćeš kredit, pa produži onda 2 godine kredita i uzmi novo, pod garancijom ;) Polovne se ne isplati uzimat, ako nema garancije... kvarovi su danas jednostavno postali luksuz!

Link to comment
Share on other sites

Nakon svega pročitanog, još uvijek mi se clio 197 jako sviđa i mislim ga uskoro ubost.

Svi auti se kvare, servisi su gotovo podjednako skupi i za twinga i za clia 197, ili bilo koji drugi auto. Meni je twingo super, al se svako malo dogodi neki jako glupi kvar, semering, gumica, dihtung, pa se primam šerafanja. U konačnici mi se čini jeftin auto sa skupim dijelovima i smješnim kvarovima. A kad sam ga kupovao i nije mi bio baš jeftin nego mi se jako dopao. Sva sreća kaj većinu toga odradim sam pa me manje koštaju ruke. Ja priznam da serem po renolu jer očekujem da traje dulje al mogu se jeb... kad je proizvođač rekao mijenjaj tad i tad.

Porez, e pa je... ga, zna se da je rega za 200 konja puno, a porez krvav. Ak idem na veći auto, sigurno će biti i jači pa će me ovak i onak porez i rega skuplje doć. Kaj mogu kaj mi se dopada clio 197 a ne golf GTI.

Kasko sam imao i iskoristio na twingu kad ga je ubila tuča. To mi se u potpunosti isplatilo s ponešto natezanja s osiguranjem. Po ovom kaj sam gore pročitao, kasko za clija nije puno skuplji nego za twinga.

Kaj se tiče ovlaštenih servisa i produženih jamstva nije mi jasno zašto svi misle da će tamo riješiti svoje probleme. Još davno sam shvatio da kad izađeš iz salona s novim autom sve ostaje na tebi pa se je... s tim autom kako god znaš. Mislim da te uvijek netko može sj... pa ti plači kolko oćeš i plaćaj produženo jamstvo ili ovlaštene servise. Kaj je na tom cliu tak strašno komplicirano da se ne može šerafati ko i svaki drugi auto kod provjerenog majstora?!?

Ako i ubodem clia 197 sigurno neću ić u ovlašteni servis već kod BB Braceka koji mi i twinga šerafaju kad zatreba.

E da. Nekak mi se crveni jako dopada tak da niš od kupnje ovog plavog.

Link to comment
Share on other sites

Nakon svega pročitanog, još uvijek mi se clio 197 jako sviđa i mislim ga uskoro ubost.

Svi auti se kvare, servisi su gotovo podjednako skupi i za twinga i za clia 197, ili bilo koji drugi auto. Meni je twingo super, al se svako malo dogodi neki jako glupi kvar, semering, gumica, dihtung, pa se primam šerafanja. U konačnici mi se čini jeftin auto sa skupim dijelovima i smješnim kvarovima. A kad sam ga kupovao i nije mi bio baš jeftin nego mi se jako dopao. Sva sreća kaj većinu toga odradim sam pa me manje koštaju ruke. Ja priznam da serem po renolu jer očekujem da traje dulje al mogu se jeb... kad je proizvođač rekao mijenjaj tad i tad.

Porez, e pa je... ga, zna se da je rega za 200 konja puno, a porez krvav. Ak idem na veći auto, sigurno će biti i jači pa će me ovak i onak porez i rega skuplje doć. Kaj mogu kaj mi se dopada clio 197 a ne golf GTI.

Kasko sam imao i iskoristio na twingu kad ga je ubila tuča. To mi se u potpunosti isplatilo s ponešto natezanja s osiguranjem. Po ovom kaj sam gore pročitao, kasko za clija nije puno skuplji nego za twinga.

Kaj se tiče ovlaštenih servisa i produženih jamstva nije mi jasno zašto svi misle da će tamo riješiti svoje probleme. Još davno sam shvatio da kad izađeš iz salona s novim autom sve ostaje na tebi pa se je... s tim autom kako god znaš. Mislim da te uvijek netko može sj... pa ti plači kolko oćeš i plaćaj produženo jamstvo ili ovlaštene servise. Kaj je na tom cliu tak strašno komplicirano da se ne može šerafati ko i svaki drugi auto kod provjerenog majstora?!?

Ako i ubodem clia 197 sigurno neću ić u ovlašteni servis već kod BB Braceka koji mi i twinga šerafaju kad zatreba.

E da. Nekak mi se crveni jako dopada tak da niš od kupnje ovog plavog.

he he... :dobroje:

Edited by xxx
Link to comment
Share on other sites

Nece ti biti svejedno ako budes servise radio kod neovlastenog servisera, a na garanciju ti treba nesto promjenit;)

Za one koji nemaju garanciju pa naravno da necu ici u ovlasteni servis nego kod meni provjerenog dobrog majstora...

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.