Jump to content

Clio 197...da ili ne ?


Guest Brane1987

Recommended Posts

Ja sam mišljenja da je 197-ca dobar auto, samo je pitanje kakav je gazda :??:

Potpis dobroje.gif Vrijedi za sve aute

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zrmi RS

    24

  • Tomislav

    8

  • N3n0

    8

  • jure

    6

zimi ovo za konje opce je poznato da renault sport modeli imaju manje ks nego deklalirano i naravno da nisam mislio da ima 180 ks na kotacima nego auto ima oko 180 ks na radilici ilitiga oko 140ks na kotacima (obicno se za prednji pogon racuna snaga na kotacima *1.3)... sam razmisli zasto je onda type r koji ima 201 ks (znaci po papirima isto) toliko brzi a tezi je ...

neznam kako se zove onaj decko sa crvenim cliom 197 RS, ali on je ulozio masu para da bi dobio deklariranu snagu na motoru... a ni taj clio koliko sam cuo nikad nije radio kako spada i 2 puta se rasula masina njemu... mislim da ima vise o tome na myhraweb.u

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

da se razumijemo osobno mi je clio 3 sport pre pre pre dobar autic i ovjes i kocnice koliko sam gledao (tada kad sam razmisljao o tom autu ) su jako hvaljeni al motor mislim da je ipak klasu ispod K20 (type R 2.0) i da se ne moze nikako mjerit s tim motorom....

Link to comment
Share on other sites

Čuj, ja mislim da je F4R 730-832 (2.0 16v) jako dobar motor, valjda bi ga dosad zakopali da nije, al ga već 10ak godina koriste pa ono...

Al vele da su mišljenja ko šupak, svi ga imaju, svakom tuđi smrdi. :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Ako je honda brza na ravnom neznam zasto sam je uvijek dobivao. I to nebrojeno puta s drugim vozacem!

Link to comment
Share on other sites

Nekako je tih nezadovoljnih vlasnika dosta, ali....većina su balavanderi koji su mast vadili tom autu...pa nije to to, nit auto za stazu...to je mali gradski trkač za povremen izlete u više okretaje...nikako za klanje a još manje za chipanje.

Pa kakvi bi to materijali trebali bit da ga vi gazite a on vozi 100 000km bez kvara!

Tehnologija iz f1??? :nezna:

Stoga kakav gazda takav i auto...ništa osobno vlasnicima, koji su ujedino mislili da imaju bolid u koji nisu potrebna ulaganja! :hura:

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

Za chipanje cu se sloziti jer je auto vec dovoljno optimiziran i mjesta za chip ima jako malo ako uopće i ima. No i ako ima onda to nece sigurno niti jedan nas chiper odraditi kako spada. U Engleskoj vec hoce ali tu kod nas nitko nema blage veze. Nazalost ja sam se u to i uvjerio.

E ovo drugo ti je glupost. Ako je taj auto tek mali gradski trkac s povremenim izletima u vise okretaje reci mi onda po cemu se takav auto razlikuje od drugih ne obicnih??Znaci njih nesmijes ni povremeno odvest na izlet.LOL Pored toga auto je iz Renault sporta mislim da bih trebao opravdati onaj sport u imenu. Tolike reklame na stazi i ostalo , jednostavno nerazumijem sto si zelio time reci no dobro.

Znas kakvi bi materijali trebali biti? Dovoljni da s tim autom prijedjes barem 200-250 000 ako ga koristis kao sto ga ja koristim a to je za normalnu upotrebu i uz redovan servis van nekih trkacih staza. I uz normalno koristenje njegovih mogucnosti.

E sad kakav sam ja vlasnik. Vlasnik koji toci gorivo koje je najkvalitetnije, vlsnik koji je mjenjao ulje na 10-15000km max, vlsnik koji je picajzla na autu za sve i koji sve voli da je po spagi. Vlasnik koji ga je vozio normalnu uz povremene izlete u vise okretaje. Vlasnik koji ga je chipao, vozio takvog 1,5g bez problema. Vlasnik koji je osao na nagovor kretena u SM chip tunig i nanovo ga remapirao. I vlasnik kojemu se nakon toga drugi dan raspao motor. Vlasnik koji je kriv jer je slusao druge i bio pohlepan a nije bio zadovoljan s time sto je imao. I vlasnik koji je na debeli nacin izvukao pouku iz svega. Ali balavac i neodgovoran vlasnik nisam niti sam blizu tome.

Link to comment
Share on other sites

Ja samo moram pohvaliti kvalitetu Zrmijevog pisanja koja se uvelike poboljsala otkako sam zadnji put citao njegove postove. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

par redova i od mene,

clio sad ima 50.000 km

prve gume izdurale 40.000 km prednje, zadnje još dobre

pločice 50.000 km sad ce uskoro zamjena

redovni servis 1.000 kn (k&n filter perem sam)

potrošnja 10,5-12 litara

ulja litra na 15.000

kvarovi- kangaroo, stavljen novi software no jos malo trza po zimi dok je hladan

- gumice na spoju vrata i stakla

- u trećoj godini starosti na 40.000 km zvuk iz mjenjača pri šaltanju iz 3 u 4, i nazad, zamjenjeni sinhroni 3 i 4 u jamstvu (produženo) i neki birač brzina preventivno

- gornji i doljnji nosač motora

Link to comment
Share on other sites

Za chipanje cu se sloziti jer je auto vec dovoljno optimiziran i mjesta za chip ima jako malo ako uopće i ima. No i ako ima onda to nece sigurno niti jedan nas chiper odraditi kako spada. U Engleskoj vec hoce ali tu kod nas nitko nema blage veze. Nazalost ja sam se u to i uvjerio.

E ovo drugo ti je glupost. Ako je taj auto tek mali gradski trkac s povremenim izletima u vise okretaje reci mi onda po cemu se takav auto razlikuje od drugih ne obicnih??Znaci njih nesmijes ni povremeno odvest na izlet.LOL Pored toga auto je iz Renault sporta mislim da bih trebao opravdati onaj sport u imenu. Tolike reklame na stazi i ostalo , jednostavno nerazumijem sto si zelio time reci no dobro.

Znas kakvi bi materijali trebali biti? Dovoljni da s tim autom prijedjes barem 200-250 000 ako ga koristis kao sto ga ja koristim a to je za normalnu upotrebu i uz redovan servis van nekih trkacih staza. I uz normalno koristenje njegovih mogucnosti.

E sad kakav sam ja vlasnik. Vlasnik koji toci gorivo koje je najkvalitetnije, vlsnik koji je mjenjao ulje na 10-15000km max, vlsnik koji je picajzla na autu za sve i koji sve voli da je po spagi. Vlasnik koji ga je vozio normalnu uz povremene izlete u vise okretaje. Vlasnik koji ga je chipao, vozio takvog 1,5g bez problema. Vlasnik koji je osao na nagovor kretena u SM chip tunig i nanovo ga remapirao. I vlasnik kojemu se nakon toga drugi dan raspao motor. Vlasnik koji je kriv jer je slusao druge i bio pohlepan a nije bio zadovoljan s time sto je imao. I vlasnik koji je na debeli nacin izvukao pouku iz svega. Ali balavac i neodgovoran vlasnik nisam niti sam blizu tome.

Nisam na tebe baš mislio ali, pouku si nažalost izvukao na najgori način, auto koji je za stazu je za stazu, te se na njemu nakon svake utrke, opterećenja, mijenja dosta toga...

Sport oznaka na njemu je, kako je ja shvaćam, bolji ovjes, dosta opreme, jako decentan i dobar izgled i visoko turažni spot agregat koji je kako za normalnu vožnju te za sigurna i brza pretjecanja i super zabavnu vožnju po zavojitim i brdskim cestama...auto za gušt

Ali za nekakva lomljenja i pretjerana naganjanja nije! i naravno ništa nije pravilo!

A ako tjeraš i juriš 90 posto vožnje, budi spreman i za ulaganja! :hura: pa s tim i za gorivo, ulje...

Link to comment
Share on other sites

Samo da se nadovežem na jednu stvar, Zrmi je u pravu što se tiče ovoga... Renaultsport auti, pogotovo Clio i Megane JESU auti za Cestu i povremeno za stazu... Znači, ako odeš s njim na stazu, naravno da ćeš mu vadit mast... To ne znači da si neodgovoran vlasnik i da je bolje ne kupit auto od tebe jer si ga ubijao.... Ako je Renaultsport odjel svaki svoj auto testirao na stazi, stalno obara rekorde i hvali se tim te cijeli marketing bazira na tome, ja ne vidim ni jedan razlog zasto taj auto svi mi ne bi vozili na stazi i ganjali se s njim jer ga upravo Renaultsport tako prezentira.... Druga stvar je kad ti ode neki dio onda se kao u servisu vade na to da je to ipak auto samo za cestu i normanu upotrebu...

Nisam puno km napravio sa cliom ali jesam sa Type R-om FN2, koju moj frend vozi... On se drajva jako jako zestoko, dakle ko na stazi, ide s njom na grobnik, i auto ima oko 80 k km i nije imao niti jedan problem s njom, atuo radi kao prvi dan....

Link to comment
Share on other sites

Ako je honda brza na ravnom neznam zasto sam je uvijek dobivao. I to nebrojeno puta s drugim vozacem!

možda zato jer si skinio antenu i sklopio retrovizore :laugh:

Link to comment
Share on other sites

možda zato jer si skinio antenu i sklopio retrovizore :laugh:

A mozda zato jer nisi dugo podjebavala pa da nastavis tradiciju kao legica :zubo:

Rekao sam istinu i ti to znas.Bila si i sama na pisti. Bogu hvala što mi to vise nije pri srcu :fucka:

Link to comment
Share on other sites

Bilo ti je krivo i onda, a koliko vidim i sada. Ta vasa ljubomora ce vas sve pojest :lool: :lool:

Link to comment
Share on other sites

Bolje da se s budalama i lazovima neraspravljam :fucka: :fucka:

Neznam tko se treba lijecit od te silne opsjednutoscu sa street rejsom i organizacijom od koje imas sto zapravo?Satisfakciju. Mlada damo od nje se nezivi :hey:

Ajmo nazad na temu. Pokusat cemo ignorirat ove koji nevoze 197-icu pa njihove izjave necemo uzet kao mjerodavne. Dakle Brane ako ti sto nie jasno u vezi istoga slobodno pitaj i odgovorit cu ti sve iz prve ruke. Mane i probleme vezane uz ovaj auto znam napamet, ali to i dalje nedokazuje da je isti sporiji od Honde kako bi se neki nadali :ahaa: :ahaa:

I prijateljski ti kazem da ga nikad kod nikoga chipas ako ga vec namjeravas uzeti

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

Prodavat će se za nekih godinu dana jedan crveni 200 cup, ko novi - zainteresirani dotad mogu prištedjeti za razliku u cijeni (od potrošenih 197ica) i kupiti Clia koji je sigurno brži od Type R :hopla: A ja ću kupit diz'la i vozit se ko čovjek :banana:

Mislim da će konzekventno pojava više 200tki na tržištu rabljenih smanjiti cijene 197ica još pa nije zgorega pričekati bez obzira na izbor.

BTW, Osječanke, pustite Zrmija na miru - konkretno je, objektivno, iz osobnog iskustva i koncizno rekao kako stvari stoje. Ako tražite intelektualne i filozofske rasprave probajte na forum renolaši.com.hr

Edited by DU-roller
Link to comment
Share on other sites

Prodavat će se za nekih godinu dana jedan crveni 200 cup, ko novi - zainteresirani dotad mogu prištedjeti za razliku u cijeni (od potrošenih 197ica) i kupiti Clia koji je sigurno brži od Type R :hopla: A ja ću kupit diz'la i vozit se ko čovjek :banana:

Biljezim se :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Zrmi, mislim da ovim dvjema damama fali nesto sto im ti mozes priskrbiti, a ne mogu jedna drugoj. Predji sa rijeci na djela pa ce se situacija malo primiriti. Zagarantrano. :dobroje:

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites

Zrmi, mislim da ovim dvjema damama fali nesto sto im ti mozes priskrbiti, a ne mogu jedna drugoj. Predji sa rijeci na djela pa ce se situacija malo primiriti. Zagarantrano. :dobroje:

Najbolje bi bilo da kitom odvalim cosak stola i da time rijesim njihove probleme :lool: :lool:

No Jure nazalost mislim da ni to nebih pomoglo :zubo:

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.