Jump to content

Dijelovi - originalni vs. zamjenski, upiti, iskustva, preporuke


sikanjic

Recommended Posts

Ja se bojim bubnjeve na cliu otraga uopće otvoriti 🙂

Koliko ja znam, nisu nikad mijenjani, odnosno valjda jesu jednom u Slo ovlaštenom, račun je bio za servis 300€ 🙂

Na tehničkom prošli mjesec razlika kočenja L-D otraga na nožnoj bila je 8%.

Jedino ručna nešto zeza (sajla valjda) jer je tamo 25% razlike, 2019 bilo 12%, a 2018 5% - ide na gore.

Ima netko da je mijenjao sajlu ručne na cliu 2 i da li tu treba paziti koju marku kupiti?

Ima i tu više varijanti kočionog sustava?

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, shogo said:

Anđelko je normalan :)

ovo je bilo upitno jos 2005te :yeah: ali da, radi punom parom...

Edited by riceburner
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Da...skužih pitanje :)

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Lowlife said:

mada ate prepakirava plocice sto rijetki znaju u slucaju Galfera nije se nitko usrecio. dugorocno. 

Galfer ne proizvodi sve što se nalazi u kutiji s Ate pločicama. Tako ni Ate ne proizvodi sve što se nalazi u kutiji s Ate diskom s uprešanim ležajem. 😉

Link to comment
Share on other sites

Samo da napisem lose iskustvo da zimmermann diskovima. Nakon 12400km otkrio sam da se pregrijavaju nakon 3 4 jaca kocenja...najvj je bilo i prije, ali nisam primjetio plave povrsine diska neposredno nakon kocenja...
Posto se spremam za grobnik, nabavljujem ate power disc i ferodo ds2500, jer drugo nema smisla

Btw. Sretno s textarom

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ne privlaci me danas osrednja marka, sa nekim sufiksima zbog kojih ljudi misle da je nesto...

mozda se i varam, al eto nemam dobra iskustva opcenito

a kombinacija ate/ferodo je miljardu puta provjerena i drzat cu se toga

Link to comment
Share on other sites

Pozz,

pitanje za znalce... Kako saznati tocan OEM broj dijelova ovjesa (spona volana, kugle, krajnici)... U online webshop katalozima tipa autodoc.si, za moj tip motora (BB08) dobivam po dvije verzije kugli, sa promjerom 10 i 12mm, ista stvar sa sponama i promjerom navoja na krajevima... bez OEM broja nemam pojma koja verzija mi odgovara bez fizickog mjerenja.

Trazio sam po Dialogys i tu za te dijelove nema broja, za neke druge sam uspio naci, ali konkretno za navedene nista... da li ima jos neku manual ili software preko kojeg se ovo moze saznati?

Link to comment
Share on other sites

@TheDamir Za moj broj šasije piše u Dialogysu da mogu biti četiri različite letve volana, te isto toliko spona. Isto tako dva kočiona sustava na zadnjoj osovini i sl.

Kako imaju dijelove u tvornici tako stavljaju :D 

Vidi oznake na letvi volana ako se nisu izbrisale od vode. Naljepnica s oznakama bi trebala biti na sredini letve volana vidljiva od ispod.

Edited by Med0
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za moj clio isto pišu 3 ili 4 vrste u dialogysu, u ovlaštenom mi rekli da moram dovesti auto da ga dignu i pogledaju. To je bilo prije cca 4g tako.

Prošle godine kad sam trebao manžetu za letvu volana, u jednim autocijelovima su po VINu odmah našli koja je letva i vele 100% je ta. Anđelko je na neku foru isto bio siguran koja je. Zašto se to sad može i u neovlaštenom, a prije nekoliko godina nije se nigdje moglo, nemam pojma :)

Slučajno znam koja je letva jer sam si fotkao naljepnicu taj prvi puta, ali eto, popravili se u trgovinama.

@TheDamir

Probaj odozgora pogledati, iza motora dolje prema letvi. Možda imaš sreće pa je naljepnica na njoj vidljiva. Ili se zavuci pod auto. Ako je nema, onda možeš mjeriti promjer letve i spona, tako su meni rekli u ovlaštenom da rade :)

 

Edited by Alen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok hvala, a onda cu ga staviti na kanal pa pogledati ako se moze nesto ocitati... ili probat izmjeriti, samo ne znam ako je razlika u unutarnjem ili vanjskom navoju letve, jer unutarnji se ne moze mjeriti bez skidanja... 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se po vanjskom promjeru letve prepozna koja je točno (SMI,...) pa se onda zna i kakav je unutarni navoj. Ali nemoj me baš držati za riječ, radije provjeri. Ja sam nabavljao jednom krajnike spone letve volana, a nakon nekoliko godina kad je pukla manžeta sam odmah promijenio sve ostalo: spone, manžete, cijele vilice, amortizere itd. Ne isplati se svakih godinu-dvije raskopavati sve, jednom ode jedan dio pa drugi,... Ovako sve stavljeno novo i miran sam nekoliko godina sigurno. Jer štogod da takneš oko volana i spona, ajde opet na trap/špur, više košta optika nego jedan krajnik s izmjenom 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Alen said:

Mislim da se po vanjskom promjeru letve prepozna koja je točno (SMI,...) pa se onda zna i kakav je unutarni navoj. Ali nemoj me baš držati za riječ, radije provjeri. Ja sam nabavljao jednom krajnike spone letve volana, a nakon nekoliko godina kad je pukla manžeta sam odmah promijenio sve ostalo: spone, manžete, cijele vilice, amortizere itd. Ne isplati se svakih godinu-dvije raskopavati sve, jednom ode jedan dio pa drugi,... Ovako sve stavljeno novo i miran sam nekoliko godina sigurno. Jer štogod da takneš oko volana i spona, ajde opet na trap/špur, više košta optika nego jedan krajnik s izmjenom 🙂

 

To je i meni bio cilj... mijenjam desnu poluosovinu zbog homokinetickog i desna letva ima lufta, gumice stabilizatorske sipke pojedene.. pa kad se vec to sve radi, mislio sam ubacit nove kugle i krajnike, pa da sam na miru.. a cijene nisu pretjeranje tako da parsto kuna gore dolje, a ovako ce barem sve biti novo i utegnuto.

Link to comment
Share on other sites

On ‎4‎.‎6‎.‎2020‎. at 9:15, Alen said:

U korespondeciji sam s njim, u ovakvoj gužvi kao sad nisam ga još vidio. Ako misliš nešto naručivati, požuri jer ide na GO krajem mjeseca :)

Ja čekam 10 dana da mi odgovori na dva poslana maila ali još ništa, trebaju mi dijelovi za mali servis u 7 mjesecu pa nije tako hitno. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TheDamir said:

To je i meni bio cilj... mijenjam desnu poluosovinu zbog homokinetickog i desna letva ima lufta, gumice stabilizatorske sipke pojedene.. pa kad se vec to sve radi, mislio sam ubacit nove kugle i krajnike, pa da sam na miru.. a cijene nisu pretjeranje tako da parsto kuna gore dolje, a ovako ce barem sve biti novo i utegnuto.

Koliko km ti ima clio?

 

Link to comment
Share on other sites

nadi nekoga tko ima account na partslinku24

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alen said:

Koliko km ti ima clio?

 

200k, tek se razradila masina :D

35 minutes ago, Ruske said:

nadi nekoga tko ima account na partslinku24

Napravio bi i ja account, samo po demo prikazu cini mi se da su isti manualy kao dialogys, a tamo nema za ovjes tocni brojevi, jer kao sto su neveli 4 su razlicite verzije letve volana, pa nema info koja je gore.

24 minutes ago, direstraits said:

Napiši broj šasije pa dobiješ kataloški broj. 

VF1BB080F28036251 👍

Link to comment
Share on other sites

Letva volana 8200711397

Spona 7701473655

Krajnik L 7701474492 i D 7701474493

Vilica D 8200942408 i L 8200942407

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, direstraits said:

Letva volana 8200711397

Spona 7701473655

Krajnik L 7701474492 i D 7701474493

Vilica D 8200942408 i L 8200942407

 

Hvala 😃

Ako ti nije problem da li mi mozes jos samo pogledati za kugle, mislim da ista ide na obje strane, ali opet imaju dvije verzije 10 i 12mm... i za desnu poluosovinu.. za nju sam izvukao OEM 8200613820, pa samo da provjerim jer imaju dvije poluosovine s razlicitim brojem zuba, pa da budem siguran.

Link to comment
Share on other sites

ATE disk ploćice: nema dva tjedna, te soma i pol km. Cvile.

Reklamirane, zamijenjene za Textar. Bumo vidli...

Link to comment
Share on other sites

Di si kupio?

Nemoj me plašiti, prije tjedan dana došao mi od Anđelka  komplet ATE stražnjih diskova i pločica za scenica....

Baš razmišljam kad ću stići ostaviti auto kod mehaničara.

Nego, cvile baš pločice ili je neka neispravna ugradnja u pitanju?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Med0 said:

ATE disk ploćice: nema dva tjedna, te soma i pol km. Cvile.

Reklamirane, zamijenjene za Textar. Bumo vidli...

Ko je montirao? Koji auto u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.