Jump to content

Dijelovi - originalni vs. zamjenski, upiti, iskustva, preporuke


sikanjic

Recommended Posts

23 hours ago, Alen said:

 


Purflux u svojem aftermarket proizvodu ili kao OE dobavljač za renault?
 

 

Purflux aftermarket. 

Link to comment
Share on other sites

Godinu dana imam original brisače Reno iz Rumunjske :). Kupljeni kod Lagerosa i stvarno su odlični. Javim ako izdrže još, zasad sve pohvale.

Link to comment
Share on other sites

Ma i ja stalno zamjenske nikad problema, oče kočione pločice prvih mjesec dana cvilit al onda sve ok...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ima netko iskustva sa ATE garniturom zadnjih bubanj kočnica? Set uključuje i cilindre i opruge i pakne. Vidim da je Textarov jedno u više nego duplo skuplji a dolazi s istim komponentama, ne znam da je baš opravdana dupla cijena?

Link to comment
Share on other sites

Da li oba dolaze sa ležajima?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Black.Tip said:

Ima netko iskustva sa ATE garniturom zadnjih bubanj kočnica? Set uključuje i cilindre i opruge i pakne. Vidim da je Textarov jedno u više nego duplo skuplji a dolazi s istim komponentama, ne znam da je baš opravdana dupla cijena?

Ne bih znao za bubnjeve, ali meni je ATE uvijek bio vrh sto se tice kocnica za svakodnevnu upotrebu. Imam sve osim zadnjih diskova ATE i prezadovoljan sam, a stavit cu i iza ATE diskove kad budem trebao mijenjati.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, laci said:

Da li oba dolaze sa ležajima?

Ležajima čega?

Link to comment
Share on other sites

Ate s istim komponentama bi trebao biti skuplji, ako je original

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ate MORA biti skuplji, najvj nema lezaja
A sto se tice manna, vidi u ciaku, sumnjam sa ce biti na stanju, al nam je uvijek dobavljivo u 2 3 dana iz njemacke

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ruske said:

Ate MORA biti skuplji, najvj nema lezaja
A sto se tice manna, vidi u ciaku, sumnjam sa ce biti na stanju, al nam je uvijek dobavljivo u 2 3 dana iz njemacke

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Može pojašnjenje kakvim ležajevima? Gledao sam opis od Textara i ATE-a i ne piše da su ikakvi ležajevi u setu?

Link to comment
Share on other sites

Lezajevi zadnjih kotacs, ima setova sa i bez

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aha. Ležajeve kotača sam mjenjao nema par tjedana pa mi nisu potrebni.

Link to comment
Share on other sites

hm, ako ćeš nove bubnjeve znači treba isprešati stare ležajeve i ubaciti ih u nove bubnjeve. To baš nije najbolja ideja, ma koliko oni bili novi. Možda da otokariš stare bubnjeve ako su u toleranciji kad su u njima već novi ležajevi? Najbolje bi bilo da ih nisi stavljao u stare bubnjeve ako si već imao namjeru mijenjati te bubnjeve

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

komplet je isla zamjena jbg...ovako imas novi lezaj kojeg trebas preseliti na nove bubnjeve...

Link to comment
Share on other sites

Ekipo, koju kombinaciju diskova i pločica da stavim na scenica otraga?

Imam u ponudi SNR ili ATE diskove, a od pločica TRW, OE renfault ili ATE. Tako idu i po cijeni.

Za ATE pločice čitam dosta žalbi po drugim forumima. SNR rade ležajave, ali nisam znao da rade i diskove. TRW mi isto nije baš poznat po pločicama.

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

I ate i trw ces vjerojatno dobit galfer plocice.. Ate diskovi su u zadnje vrijeme svakakve kvalitete. Probaj nac textar diskove i plocice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alen said:

Ekipo, koju kombinaciju diskova i pločica da stavim na scenica otraga?

Imam u ponudi SNR ili ATE diskove, a od pločica TRW, OE renfault ili ATE. Tako idu i po cijeni.

Za ATE pločice čitam dosta žalbi po drugim forumima. SNR rade ležajave, ali nisam znao da rade i diskove. TRW mi isto nije baš poznat po pločicama.

To nažalost ne možeš znati. I jedni i drugi jedno vrijeme imaju dobru stvar, a onda se pokvare i tako u krug. Dok ne probaš ne znaš. To je posljedica više dobavljača materijala za kočnice, a u nekim slučajevima i outsourceanja odnosno rebrandiranja od drugih proizvođača.

Meni je iza u kočnicama sve tvornički u originalnu od Lucas-TRW. Zadnje pakne su mi trenutno ATE. Za sada je sve OK. TRW mi je par puta zacvilio na kiši po zimi, ATE  mi ne cvili.

Link to comment
Share on other sites

Ate i dalje prvorazredni kvalitet. I pločice i diskovi. 
Mnogi se nebi slozili s prvorazrednom kvalitetom bar unazad par godina, mada ate prepakirava plocice sto rijetki znaju u slucaju Galfera nije se nitko usrecio. dugorocno. Za diskove od ate stvarno ima svega. U dosta slucajeva je ok ali vjerojatno ovisi puno o marki vozila na koju ugradujes.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 26. 05. 2020. at 12:49, Black.Tip said:

Ima netko iskustva sa ATE garniturom zadnjih bubanj kočnica? Set uključuje i cilindre i opruge i pakne. Vidim da je Textarov jedno u više nego duplo skuplji a dolazi s istim komponentama, ne znam da je baš opravdana dupla cijena?

Meni je točno to iza na autu (ATE cilindri, opruge i pakne) već nekoliko godina. Za sada je OK. Bolje nego TRW koji sam prije imao.

Link to comment
Share on other sites

A onda će valjda biti ATE. Ne bi za 300kn razlike u cijeni cijelog kompleta riskirao s SNR/TRW kombinacijom :)

Zeznuo sam se nekad davno na cliu s prednjim diskovima neke njemačke marke (na preporuku frenda mehaničara) koiji su protresli poslije i nikad više. Textar na cliu radi odlično. Za scenic ga Anđelko nema u ponudi, da ima vjerojatno bi to uzeo.

 

Link to comment
Share on other sites

U korespondeciji sam s njim, u ovakvoj gužvi kao sad nisam ga još vidio. Ako misliš nešto naručivati, požuri jer ide na GO krajem mjeseca :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Med0 said:

Meni je točno to iza na autu (ATE cilindri, opruge i pakne) već nekoliko godina. Za sada je OK. Bolje nego TRW koji sam prije imao.


Imaš part. nr. tih dijelova? Da kupim prije nego bude za zamjenu.

 

 

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

@borny Vidi koji sustav imaš, pa prema tome uzimaj.

Za moj auto Dialogys izbacuje dva različita stražnja kočiona sustava koja bi mogla biti na autu za moj broj šasije. Kod mene je gorespomenuti Lucas-TRW. Zamjenski dijelovi su kupljeni u CIAKu (ATE).

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.