Jump to content

Obavezno osiguranje AO


tino

Recommended Posts

Mene zvali iz croatia osiguranja da imaju neku akciju 25% popusta. Zvala me zenska u ponedjeljak za to. Pa provjerite ak netko ima osiguranje sada

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

baš me zanima za tih 25% uskoro mi izlazi osiguranje! Može li se sredit ipopust 50 % ? Zna netko

 

  frenchkey upravu si! ali jebat ga kriza je.... Starog mi je lupio nek tip, ima jadransko, uredno naplatio svoju štetu. sve 5
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

baš me zanima za tih 25% uskoro mi izlazi osiguranje! Može li se sredit ipopust 50 % ? Zna netko

 

Ne može se sredit bonus već dosta vremena, nitko, pa ni rukovodeće strukture ne može 'riješiti' pravovaljani bonus.

Što se tiče cijena, kao što ste vidjeli, generali je prvi dampirao, allianz nešto djelomično drugi, sad je krenula i croatia sa nekim šemama, a ostali idu iza nove godine, tj najavljeno je kod nas u koncernu od 1.1. da ide personalizacija polica direktno po klijentu i snižavanje cijena. No već i sada postoje svakakve 'igre' sa cijenama, tako da samo treba biti sposoban pregovarač :D

Link to comment
Share on other sites

Ja riješio u euroherzu prošli mjesec - 25% popust na keš a na polici piše puni iznos - varijante samo takve :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo da se i ja malo uključim...čuli ste da Allianz ima novi cijenik koji je odobren od Hanfe pa ako nekog zanima izračun slobodno neka se javi.

negdje smo povoljniji negdje skuplji

 

-može na PM

-silvio.stefanovic@allianz.hr (ako se netko javi na mail neka napise da je s foruma)

-095/9009-024

 

osnova za izračun:

1.zg,st,čk,ri,....

2.popust dosadašnji

3.starost klijenta

4.keš(računa se i kartica naplata u komadu) ili na rate

Edited by kugla27
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

22.01. prva rega sa 0% bonusa.

pravi sam komad mesa za sve kuće i u ponedjeljak krećem po ponude.

razmišljam o: grawe, allianz, CO, generali - trebam li još koga uključiti u igru.

namjera mi je ići od poslovnice do poslovnice. razlika od 100/200 kuna mi nije bitna ako su uvijeti osiguranja bolji/kvalitetniji, dakle pokrivaju više toga.

 

ima li kakovih zamki ili da mi netko ponudi nešto što nije ispravno? na primjer da ja sve platim,a prilikom nezgode da mi kažu da imam nelegalno rješeno osiguranje i da to ne vrijedi???

Link to comment
Share on other sites

To vjerojatno misliš na kasko? Za obavezno auto osiguranje svi imaju manje više iste uvjete, a ionako se od tvoje police plaća šteta drugom sudioniku. Što te briga, uzmeš najjeftinije

Link to comment
Share on other sites

nikakav kasko. obavezno osiguranje.

nemaju manje/više iste uvijete. često osiguranje vrijedi samo za vozača i/ili suvozača. ima tih sitnih stvari dosta.

zatim dva osiguranja sa istim uvjetima - uzet ću ono koje ima manje problema pri isplati i koje ne zajebava svoje klijente i traži dlaku u jajetu samo da ne isplati.

100 nijansi sive  :rtfm:

Link to comment
Share on other sites

svako obavezno osiguranje vrjedi samo za vozaca

za osigurati sve ostale putnike u vozilu se dodatno placa.

putnike si osiguraj iako to zakonom nisi dužan, nikad

neznaš sta se može desiti tako da u slucaju nesrece imaju

otkuda naplatiti.

ako nisu osigurani isto tako si mogu naplatiti posljedice nesrece

ali naravno onda to placaš ti.

 

To vjerojatno misliš na kasko? Za obavezno auto osiguranje svi imaju manje više iste uvjete, a ionako se od tvoje police plaća šteta drugom sudioniku. Što te briga, uzmeš najjeftinije

tvoja polica obaveznog autoosiguranja osigurava tvoj auto, tebe

i putnike u njemu ukoliko si to doplatio.

tako da nije baš boli me briga.

Link to comment
Share on other sites

Kako misliš osigurava tvoj auto? Baš to ne osigurava nego druge aute. Ovo za osobe je točno, ali je to sića i treba se namučiti da se išta dobije.

Link to comment
Share on other sites

1. tvoj auto je osiguran znaci napraviš štetu na drugom autu osiguranje ti ju pokriva

2. nedaj bože netko sa tobom u autu napraviš prometnu kriv si

ostane invalid ukoliko si osigurao putnike može

si naplatiti sa tvoje police ukoliko nisi osigurao isto si naplati

ali naravno direkt od tebe.

i sam možeš naplatiti sa svoje police u slucaju invaliditeta

nije sica za osobe samo kao uvjek za sve treba advokat.

znaci sa tom policom si osiguran ti dok si u tom autu,

putnici ukoliko si ih osigurao i šteta koju

napraviš sa tim autom.

sa ulaskom u EU ocekivalo se smanjenje cjena obaveznog autoosiguranja

cjene su nešto išle dole sa vremenom ce ici još

neke stvari ako niste primjetili

vecina osiguranja je podigla cifra na policama

u slucaju smrti i invaliditeta.

nemoraš udariti u drugo auto lupiš recimo u kucu, kapiju, znak na cesti itd

to tvoje obavezno osiguranje pokriva.

Link to comment
Share on other sites

svako obavezno osiguranje vrjedi samo za vozaca

za osigurati sve ostale putnike u vozilu se dodatno placa.

putnike si osiguraj iako to zakonom nisi dužan, nikad

neznaš sta se može desiti tako da u slucaju nesrece imaju

otkuda naplatiti.

ako nisu osigurani isto tako si mogu naplatiti posljedice nesrece

ali naravno onda to placaš ti.

 

tvoja polica obaveznog autoosiguranja osigurava tvoj auto, tebe

i putnike u njemu ukoliko si to doplatio.

tako da nije baš boli me briga.

 

Ne iznositi netočne informacije molit ću lijepo.

Ne vrijedi svako obavezno osiguranje samo za vozača, nego dapače, ako se ne ugovori ao+ uopće ne vrijedi za vozača u slučaju njegove krivnje za izazvanu prometnu nezgodu. Dakle, da pojasnim koliko se može, ako ugovoriš osiguranje vozača i putnika u vozilu, što je DODATNO I DOBROVOLJNO OSIGURANJE, dakle neobavezno, te skriviš prometnu i pretrpiš kao vozač teže tjelesne povrede ili nedajbože trajnu invalidnost ili smrt, NISI POKRIVEN KAO VOZAČ ZA ODŠTETU osim u slučaju ugovaranja ao+ dodatka na policu, kojeg danas u vrijeme kad se svi cigane za cijenu police, rijetko tko ima, na 1000 vozača ima ga jedan. Žalosno.

Najmanje što se može i treba svatko razuman učiniti je barem platiti tih 60kn za osiguranje vozača i putnika, čisto radi nekakve odgovornosti prema putnicima u vlastitom vozilu. Tako se izbjegnu eventualni ogromni troškovi za tjelesne povrede/smrt/invalidnost u nezgodi koje sam vozač treba platiti ako nema osiguranje vozača i putnika u vozilu, te ako i ima a ima preko 0.5 promila alkohola u krvi.

Polica AO osigurava vozilo i vlasnika od ŠTETE PREMA TREĆIM OSOBAMA.

1. tvoj auto je osiguran znaci napraviš štetu na drugom autu osiguranje ti ju pokriva

2. nedaj bože netko sa tobom u autu napraviš prometnu kriv si

ostane invalid ukoliko si osigurao putnike može

si naplatiti sa tvoje police ukoliko nisi osigurao isto si naplati

ali naravno direkt od tebe.

i sam možeš naplatiti sa svoje police u slucaju invaliditeta

nije sica za osobe samo kao uvjek za sve treba advokat.

znaci sa tom policom si osiguran ti dok si u tom autu,

putnici ukoliko si ih osigurao i šteta koju

napraviš sa tim autom.

sa ulaskom u EU ocekivalo se smanjenje cjena obaveznog autoosiguranja

cjene su nešto išle dole sa vremenom ce ici još

neke stvari ako niste primjetili

vecina osiguranja je podigla cifra na policama

u slucaju smrti i invaliditeta.

nemoraš udariti u drugo auto lupiš recimo u kucu, kapiju, znak na cesti itd

to tvoje obavezno osiguranje pokriva.

Opet imaš netočnosti u tekstu.

Ne možeš naplatiti ništa sa svoje police, kao vozač ne možeš ako nemaš ao+ a kriv si za nezgodu, a kao putnik se naplaćuješ od krivca za nezgodu, znači ako je bio sudar s drugim vozilom onda s njegove police, a ako je izlijetanje, onda to stoji, onda naplaćuješ sa police vozila u kojem si se vozio kao putnik.

Nisu osiguranja podigla 'cifre na policama u slučaju smrti i invaliditeta' nego smo ulaskom u eu morali prilagoditi MAKSIMALNO POKRIĆE PO POLICI AO, znači sada JEDNA polica AO pokriva maksimalno 42.750.000kn za štete prema osobama, te 8.550.000kn za štete prema stvarima, dok je do sada bilo 1.500.000kn za stvari a 3.500.000 za osobe, znači, razlika je ogromna i manja osiguranja su u opasnosti propadanja ako se dogodi šteta sa tako velikim posljedicama i velikom isplatom, jer manja osiguranja u Hr niti nemaju tolike GODIŠNJE prihode, a kamoli fondove za isplatu šteta (generali npr., koji već par godina posluje bez dobiti).

Ako sletiš i razbiješ nekom ogradu, drvo, kuću, bilo što, normalno da to polica ao pokriva, rekoh na početku, to je osiguranje od automobilske odgovornosti prema trećim osobama, samo ako ti pri tome pretrpiš teže tjel. povrede, nemaš ništa od te police bez dodatnih vidova osiguranja, kao što je gore spomenuti ao+.

 

Eto, toliko o tome, ukratko, ak nekog još šta zanima, nek pita :D

Link to comment
Share on other sites

Može li se uplatiti osiguranje i odraditi tehnički 4-5 dana prije isteka?

Link to comment
Share on other sites

E da sam ranije pitao već sam mogao sve obaviti :)

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Share on other sites

Može li se uplatiti osiguranje i odraditi tehnički 4-5 dana prije isteka?

 

Može, tino ti je već odg. ali vidi dolje reply njemu, ima mala caka.

Moze do 30 dana prije isteka police osiguranja i tehnickog.

 

Tako je, do 30 dana prije isteka police/tehničkog, no uz malu opasku - ako se radi u mjesecu prije mjeseca isteka, npr istječe ti rega 10.2., a ti ideš npr danas, polica osiguranja će vrijediti do 10.2 jer si je obnovio unutar 30 dana do isteka, ali će tehnički vrijediti do 31.01., ne može se tehnički prebacivati u slijedeći mjesec. Glupo, al je tak. Ako se to i dogodi, onda je rješenje lako, nagodinu otići na tehnički npr 1.2. i opet će vrijediti i tehnički i osiguranje do 10.2.

 

Link to comment
Share on other sites

Ma ok je. Ističe mi 24.1. pa nema straha. Imat ću vremena samo u ponedjeljak, a radije bih to obavio kad sam slobodan nego prebacivao neke druge aktivnosti i obveze.

Link to comment
Share on other sites

Može, tino ti je već odg. ali vidi dolje reply njemu, ima mala caka.

 

Tako je, do 30 dana prije isteka police/tehničkog, no uz malu opasku - ako se radi u mjesecu prije mjeseca isteka, npr istječe ti rega 10.2., a ti ideš npr danas, polica osiguranja će vrijediti do 10.2 jer si je obnovio unutar 30 dana do isteka, ali će tehnički vrijediti do 31.01., ne može se tehnički prebacivati u slijedeći mjesec. Glupo, al je tak. Ako se to i dogodi, onda je rješenje lako, nagodinu otići na tehnički npr 1.2. i opet će vrijediti i tehnički i osiguranje do 10.2.

 

 

Točno taj za*eb sam i ja napravio kad sam prvi puta išao obnoviti regu na Cliju. Rega je isticala 03.01., a ja sam došao na badnjak. Bio sam u prolazu, stanica za tehnički je bila prazna i opa, ajmo to riješit na brzinu :) 

 

Poslije kaže lik na registraciji da ne može prebaciti ni u idući mjesec kamoli u iduću godinu....

 

Ove godine sam se vozio neregistrican par dana da to vratim na stari datum, ali osiguranje je već bilo produženo prije isteka registracije za slučaj da nešto bude ili da me zaustave plavci.

Link to comment
Share on other sites

Ne iznositi netočne informacije molit ću lijepo.

Ne vrijedi svako obavezno osiguranje samo za vozača, nego dapače, ako se ne ugovori ao+ uopće ne vrijedi za vozača u slučaju njegove krivnje za izazvanu prometnu nezgodu. Dakle, da pojasnim koliko se može, ako ugovoriš osiguranje vozača i putnika u vozilu, što je DODATNO I DOBROVOLJNO OSIGURANJE, dakle neobavezno, te skriviš prometnu i pretrpiš kao vozač teže tjelesne povrede ili nedajbože trajnu invalidnost ili smrt, NISI POKRIVEN KAO VOZAČ ZA ODŠTETU osim u slučaju ugovaranja ao+ dodatka na policu, kojeg danas u vrijeme kad se svi cigane za cijenu police, rijetko tko ima, na 1000 vozača ima ga jedan. Žalosno.

Najmanje što se može i treba svatko razuman učiniti je barem platiti tih 60kn za osiguranje vozača i putnika, čisto radi nekakve odgovornosti prema putnicima u vlastitom vozilu. Tako se izbjegnu eventualni ogromni troškovi za tjelesne povrede/smrt/invalidnost u nezgodi koje sam vozač treba platiti ako nema osiguranje vozača i putnika u vozilu, te ako i ima a ima preko 0.5 promila alkohola u krvi.

Polica AO osigurava vozilo i vlasnika od ŠTETE PREMA TREĆIM OSOBAMA.

Opet imaš netočnosti u tekstu.

Ne možeš naplatiti ništa sa svoje police, kao vozač ne možeš ako nemaš ao+ a kriv si za nezgodu, a kao putnik se naplaćuješ od krivca za nezgodu, znači ako je bio sudar s drugim vozilom onda s njegove police, a ako je izlijetanje, onda to stoji, onda naplaćuješ sa police vozila u kojem si se vozio kao putnik.

Nisu osiguranja podigla 'cifre na policama u slučaju smrti i invaliditeta' nego smo ulaskom u eu morali prilagoditi MAKSIMALNO POKRIĆE PO POLICI AO, znači sada JEDNA polica AO pokriva maksimalno 42.750.000kn za štete prema osobama, te 8.550.000kn za štete prema stvarima, dok je do sada bilo 1.500.000kn za stvari a 3.500.000 za osobe, znači, razlika je ogromna i manja osiguranja su u opasnosti propadanja ako se dogodi šteta sa tako velikim posljedicama i velikom isplatom, jer manja osiguranja u Hr niti nemaju tolike GODIŠNJE prihode, a kamoli fondove za isplatu šteta (generali npr., koji već par godina posluje bez dobiti).

Ako sletiš i razbiješ nekom ogradu, drvo, kuću, bilo što, normalno da to polica ao pokriva, rekoh na početku, to je osiguranje od automobilske odgovornosti prema trećim osobama, samo ako ti pri tome pretrpiš teže tjel. povrede, nemaš ništa od te police bez dodatnih vidova osiguranja, kao što je gore spomenuti ao+.

 

Eto, toliko o tome, ukratko, ak nekog još šta zanima, nek pita :D

sve se može naplatiti naravno uz advokata

oni koji rade u osiguranju ti takve stvari nece reci, niti smiju, niti znaju, niti žele znati jer ih ne interesira

sam kažeš da bi dosta osiguranja propalo da isplate ogromnu štetu to ti samo kaže da trebaš dobrog advokata.

a to da osiguranja posluju bez dobiti ili u gubitku su price za malu djecu tako da netreba komentirati

naravno kad radiš policu meni je normalno da da osiguraš vozaca i putnike hebeš tih 50-100 kn više

pogotovo kad uzmeš na rate to ti dođe niti jedna kava mjesecno :D

Link to comment
Share on other sites

sve se može naplatiti naravno uz advokata

oni koji rade u osiguranju ti takve stvari nece reci, niti smiju, niti znaju, niti žele znati jer ih ne interesira

sam kažeš da bi dosta osiguranja propalo da isplate ogromnu štetu to ti samo kaže da trebaš dobrog advokata.

a to da osiguranja posluju bez dobiti ili u gubitku su price za malu djecu tako da netreba komentirati

naravno kad radiš policu meni je normalno da da osiguraš vozaca i putnike hebeš tih 50-100 kn više

pogotovo kad uzmeš na rate to ti dođe niti jedna kava mjesecno :D

Ne može se naplatiti ono što nije osigurano niti pokriveno zakonom, takav se odvjetnik još nije rodio ;)

Da, propalo bi/propada već dobar dio malih osiguravajućih kuća u hr, neke spašavaju velike inozemne podružnice/vlasnici, neke nema tko pa ih otkupljuju veći/jači.

Da, posluju bez dobiti, konkretno većina manjih, vjerovao ti ili ne, imam pristup financijskim izvješćima istih, ne pričam gugl stories, nego stvari iz prve ruke ;)

Link to comment
Share on other sites

istina kaj jopis priča. samo velike osiguravajuće kuće posluju s dobitkom. konkretno, generali je prvi spustil svoje cijene, spustili su dio koji je njima dobit. za njih se veli da su na nuli. i di je tu onda zarada? a Croatia osiguranje npr. je samo po kasku u gubitku i zato su sad malo rigoroznija pravila (nema automatski 50% ako si prvi put došel osigurati u CO, nema automatski popust na starost automobila i kaj je najgore samo uz posebno odobrenje se mogu osigurati auti do 2008. godine)

Link to comment
Share on other sites

Sada ne mogu naći, a znam da se pisalo o tome...

 

Što se može platiti na policiji u Heinzelovoj da ispadne jeftinije? Kakva je procedura, gdje treba ići prije itd.?

Kolika bi bila ušteda?

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.