Jump to content

Obavezno osiguranje AO


tino

Recommended Posts

1.2 43kW, 25% bonus, bez šteta, 1988. godište:

Neki su me čak pitali i za datum polaganja vozačkog, boju auta i je li sa efektom ili bez! :D

 

Uniqa 20/40 - 1591 kn  

          40/80 - 1619 kn

Jadransko 40/80 - 1638 kn (sa zaštitom bonusa 1825 kn)

HOK 20/40 - 1718 kn

Izvor 20/40 - 1722 kn

Wiener 20/40 - 2060 kn

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

jucer me zvala zenskica iz osiguranja da me podsjeti da mi osiguranje istice i rekla mi je da ako dam od tate broj tablice da mogu preko njega dobit jos 10% nizu cijenu osiguranja. ja sam euroherc a ono croatia osiguranje. znate mozda nesto o ovome?

Link to comment
Share on other sites

Ako ti tata ima 50%, pitaj u njegovom osiguranju što možeš dobiti.

Link to comment
Share on other sites

Jel vam itko rekao da ako tako dobijete 50%, u slučaju nesreće u kojoj ste vi krivi na svim policama gubite određeni do sav bonus, ovisno o šteti.

Zaboravite da će vam osiguranje nešto dati džabe.

Link to comment
Share on other sites

Doslo je opet vrijeme sredivanja 50%.imaju neke fore preko obiteljske police...

Link to comment
Share on other sites

Ja u 6mj kad dode osiguranje sredujem 50 posto,ako se oni cigane na forama za mlade vozace i ja cu se ;)

Link to comment
Share on other sites

ja sutra na blef idem. nemam zapisane dimenzije gume koje sad imam na njima, a ljetne nemogu stavit jer su celave i nikakve

Link to comment
Share on other sites

Ne kužim kako se određuju cijen za ta osiguranja. Največa nebuloza je ta da ja sa svojih 26 godina spadam u rizičnu skupinu vozača i zato plačam više! To je totalni idiotizam! Znači čovjek koji položi vozački s 31. godinom i kupi si auto je sigurniji u prometu od mene.. Toga ima samo kod nas.

 

Znači u jednom auto osiguranju dobijem za svog megana od 60Kw ponudu na 3200 kn sa 0%, onda mi drugi da sa 10% 3300 a onda u matičnoj kući, u kojoj sam sad osiguran, bez ikakvog bonusa(jer su smradovi), da ponudu na 2200!! Mislim ko je tu lud! Ili nabijaju cijene pa ak prođe prođe, ili su razlike tak astronomske..

Link to comment
Share on other sites

Ne kužim kako se određuju cijen za ta osiguranja. Največa nebuloza je ta da ja sa svojih 26 godina spadam u rizičnu skupinu vozača i zato plačam više! To je totalni idiotizam! Znači čovjek koji položi vozački s 31. godinom i kupi si auto je sigurniji u prometu od mene.. Toga ima samo kod nas.

 

Znači u jednom auto osiguranju dobijem za svog megana od 60Kw ponudu na 3200 kn sa 0%, onda mi drugi da sa 10% 3300 a onda u matičnoj kući, u kojoj sam sad osiguran, bez ikakvog bonusa(jer su smradovi), da ponudu na 2200!! Mislim ko je tu lud! Ili nabijaju cijene pa ak prođe prođe, ili su razlike tak astronomske..

Kad dođeš bilo gdje, prvo reci da imaš super ponudu od jedne osiguravateljske kuće pa te samo zanima kolko ti oni mogu ponudit... ;)

Link to comment
Share on other sites

joj joj decki jeste amateri :)

ak ste u Zgu il okolica posaljite mi na pm kw auta, godiste vase i godiste auta te koliko% bonusa imate na staroj polici, pa cu vam rec koliko mozete dobit..

recimo u ovom slucaju ak covjek ima 0% bonusa tu ispod 2200 nemrem ni ja izvuc ..

 

u svakom slucaju drago mi je kaj nisam prije prebacival auto an sebe, iako sam se i sam bojao tog da cu kad tad morat krenut od 0% ..

olabavili su i stim , sad se moze sa roditelja prenjet, ak 1 auto ima 50% drugi ide odmah na 50% , moze se  bonus prenjet nasljedno sa osobe koja vise nije ziva (rod prvi jel) i tak ima jos caka..

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

Jel vam itko rekao da ako tako dobijete 50%, u slučaju nesreće u kojoj ste vi krivi na svim policama gubite određeni do sav bonus, ovisno o šteti.

Zaboravite da će vam osiguranje nešto dati džabe.

Zato kod nekih postoji stavka pod imenom 'zaštita stečenog bonusa' ;)

Ako nemaš zaštitu bonusa na polici, a iskoristio si pravo da registriraš (i osiguraš naravno) dodatno ili više dodatnih vozila na svoju prvu policu sa bonusom te tako imaš više polica sa maximalnim bonusom, u slučaju krivnje za nezgodu sve police gube 3 premijska stupnja unatrag, dakle sa 50% na 35%, itd. da ne seciram sve stupnjeve bonusa. Platiš pošteno tih 120-150kn za zaštitu bonusa i mirno spavaš :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

ja sam ove godine registraciju platio vise nego prosle, pitali me prosle godine ako su se prebacit iz jadranskog u euroherc, popust 250kn. ja rekao super, ali su mi smanjili bonusni razred :D

Link to comment
Share on other sites

Prošle godine sam uzeo auto i to je prvi koji je išao na mene ... uspio sam jedva 20% srediti za prvu regu.... sad sam zvao više osiguranja pošto mi za mj dana izlazi...  u svim osiguranjima mi daju 50% al moram priložit policu ili dat tablice od auta staraca kao da provjere da nisu oni imali neka sranja ... ugl 50% i kasko dost povoljnije nego prošle godine 

Link to comment
Share on other sites

3.044,71 kn AO  (HOK - komercijalan popust 30% i 0% bonusa)

 

1.612,00 kn (+- par desetaka kuna)

 

ukupno cca 4.600,00 do 4.650,00 kn. Jeftinije od AO i tehničkog za Megana 1.6 16v prošle godine. :)

Edited by Blashyrkh
Link to comment
Share on other sites

...  u svim osiguranjima mi daju 50% al moram priložit policu ili dat tablice od auta staraca kao da provjere da nisu oni imali neka sranja ... ugl 50% i kasko dost povoljnije nego prošle godine 

 

pojasni pliz ako nije problem.

znači da je moguće odmah dobit 50% ???

u istoj sam situaciji kao i ti (prošle godine prva rega i dobio sam 10%)

Link to comment
Share on other sites

ovako sto se tice HOK-a objasnjenje koje sam dobio vezano uz bonus - kuca moze dati do maksimalno 65% popusta (ubrojen bonus po polici i komercijalan popust)

e sad, ako npr ja imam 50% bonusa oni daju 15% komercijalnog popusta. u mom slucaju ja sam imao 0% oni su maksimalno dali 30%. to je max. 

dakle minimalno 15% maksimalno 30% koliko sam uspio razumjeti. razrada bonusa i popusta: 

 

od 0% do 35% bonusa (polica) + 30% popusta (komercijalan od strane osiguravajuce kuce) = 65% ukupno

36% bonusa (polica) + 29% popusta (komercijalan od strane osiguravajuce kuce) = 65% ukupno

37% bonusa (polica) + 28% popusta (komercijalan od strane osiguravajuce kuce) = 65% ukupno

38% bonusa (polica) + 27% popusta (komercijalan od strane osiguravajuce kuce) = 65% ukupno

i tako nastaviti niz...

 

napomena: sto se tice zastite police odnosno bonusa, u HOK-u nije odredjen iznos stete do koje se stiti bonus. 

Ne znam da li je takav slucaj kod ostalih kuca... koliko imam informaciju u eurohercu je polica zasticena do 5000 kn stete  ako sam dobio tocne informacije. to bi takodjer bilo dobro provjeriti.

 

za police od roditelja mislim da je tocna informacija od vox2 jer me masa kuca pitala da li ima tko od mojih 50% pa da se prebaci na mene itd itd...

Link to comment
Share on other sites

Danas me zvali iz Allianza i čovjek mi ponudio policu sa cijenom 2305kn :rotfl:

NIsam mu imao srca reći da sam već sve riješio i platio 1550kn u HOK-u.

Link to comment
Share on other sites

Znaci HOK dominira. Jedino pitanje koje ostaje otvoreno - isplata stete. Nadam se kako nitko nece imati prilike dati odgovor.

Link to comment
Share on other sites

Sve je to ista bagra... Ukoliko nisi zadovoljan kao oštećenik, zaprijetiš tužbom... Njima je u interesu platit što manje, tebi što više :)

Link to comment
Share on other sites

Danas me zvali iz Allianza i čovjek mi ponudio policu sa cijenom 2305kn :rotfl:

NIsam mu imao srca reći da sam već sve riješio i platio 1550kn u HOK-u.

1350 HRK na 9 rata

wiener

 

napomena: prošle godine imao 0%

prezadovoljan

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.