Jump to content

Obavezno osiguranje AO


tino

Recommended Posts

Ajde lupi mi na pm sta ti treba od podataka za neku ponudu. 

Link to comment
Share on other sites

Trenutna kataloska ili kad je bio nov? Ako se gleda kataloska sada, onda ce mi za prednji branik proglasit totalku  :D  :D

Link to comment
Share on other sites

Trenutna kataloska ili kad je bio nov? Ako se gleda kataloska sada, onda ce mi za prednji branik proglasit totalku  :D  :D

 

 

vrlo vjerojatno nabavna cijena :D

Link to comment
Share on other sites

A jel važi ta shema sa "prebacivanjem" bonusa sa samoga sebe??? 5 God sam vozio auto na punomoc a sad poceo iz 0%.Mogu izvuć papire da sam imao 50% prije 7-8god

Ajd da sam sebi odgovorim,danas sam posjetil eurohertz zena izvadila neku policu od prije 7 god na moje ime gje se vidi da imam 50% i vazi isto i dalje -kod njih normalno.

Link to comment
Share on other sites

Trenutna kataloska ili kad je bio nov? Ako se gleda kataloska sada, onda ce mi za prednji branik proglasit totalku  :D  :D

na temelju nabavne cjene

ti izracuna koliko danas vrjedi

i po tome placaš.

auto se slika tako da mora biti u ok stanju :smile:

Link to comment
Share on other sites

Jos jedna novost u Croatii. Doplatak uz policu obaveznog osiguranja koja pokriva nastalu stetu na vozilu od pada snijega i leda sa krova zgrade. Doplata od 220kn.

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam bonus, imam 22 godine, i pošto mi je prvi auto u životu platio sam 100% osiguranje za 1.6 16v 79kw, koštalo je 3000kn u osnovnoj verziji bez nekih dodatnih opcija tipa osiguranje od smrti, invaliditeta itd. Da nije to ipak previše, bez obzira na to što se radi o mladom vozaču sa 100% ? uzeo sam na rate, pa su mi još na to uzeli neki dodatak jer nije kao KEŠ. Al opet je to puno. Radi se o Eurohercu. Pa to moraš novac sr*t kod kuće da to sve plaćaš. Meni je to sve izvrnuta logika, jer je logičnije da mladi vozač koji si je tek kupio auto i jedva skupio pare za njega (a većina je takvih) plaća jeftinije osiguranje baš zato što je mlad, često nema siguran posao ili ga uopće nema itd.

 

Na kraju će me zajedno sa tehničkim registracija koštat 4000 kn Bog te neće. A moj kolega koji ima 40 godina, ima plaću 6000 kuna, on za auto iste snage plaća policu cca 2000-2200 kuna sa 50%.

 

Nažalost pošto živim sa mamom, a ona nema niti je ikad imala auto, nisam od nikog mogao uzeti 50% policu. Jako je to skupo, jako skupo. Auto sam platio 12 000kn zajedno s prepisom i porezom, a sad ću samo tehnički i policu platit 4000 kn. Koje su to perverzije isuse...

Link to comment
Share on other sites

Onda kupi motor, vozi se javnim prijevozom, auto regaj na staroga, staru i slično... 4000kn te izađe 330kn mjesečno... ti odluči je li ti to treba ili ne :p

Kad se uzme u obzir da u većini firmi isplaćuju prijevoz u visini mjesečne karte građanina, onda ti je to otprilike to... ne daj se pokolebat, dobrodošao u klub :p;)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam za isti motor ko i tvoj platio 4200 kn sa 100% u zagrebu isto bez ikakvih dodataka

Jadransko osiguranje

To ie bilo prije 3 g i isto bi me izaslo u bilo kojem osiguranju

U nekima jos i vise

Tak da je ovo tvoje ok po meni

Link to comment
Share on other sites

Karlivac,isti motor osnovno 2150kn,bilo nest popusta,obiteljski i za kes,inace 2350kn..

Hvalim se kak sam jeftino prosao i onda saznam da sam mogao prebacit sa starog 50%...bit ce hebanja majke nagodinu

Link to comment
Share on other sites

Mene je neki dan obavezno osiguranje za Lagunu III 1.5 dCi 110KS, izašlo 400 manje nego za dosadašnji auto od 80KS jer su mi na 50% bonusa dodali još 20% pošto nisam imao udesa u zadnjih 15 godina.

 

Baš sam se ugodno iznenadio jerbo sam računao da će me izać 400kn više...  :cool:

Edited by agricola
Link to comment
Share on other sites

Nažalost pošto živim sa mamom, a ona nema niti je ikad imala auto, nisam od nikog mogao uzeti 50% policu. Jako je to skupo, jako skupo. Auto sam platio 12 000kn zajedno s prepisom i porezom, a sad ću samo tehnički i policu platit 4000 kn. Koje su to perverzije isuse...

 

Ljudi prvo kupe auto koji im se sviđa, a onda poslije gledaju koliko će ih koštati....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gdje? Spadamo u isti platni razred, pa me zanima.

Čekaj zar ti nisi u razredu preko 110kW? Ja sam u razredu 80-110 kW (da imam 1kW više išao bi u skuplji razred), a osiguranje je Jadransko.

Link to comment
Share on other sites

kroz desetak dana i ja imam regu pa svi oni koji se bave osiguranjem slobodno mogu poslati ponudu na PM.

clio 3 1.2

55kw

bonus: ne znam. ovo mi je druga rega. prošli puta je bilo 0%

 

PS u slučaju istih (do 99 kuna razlike) ponuda uzet ću mladog gospodina kod kojeg sam i prošle godine sve to obavio, a aktivni je član ovog foruma.

Link to comment
Share on other sites

Ma ja sam nesto zabrijo. Meni se Laguna vodi kao 140kw iako je 152, tako da spadam u jedan razred nize i to me sad zdere, jer netko je ocito isao na to da sjebe sistem i plati manje. Sad ja mogu imati zajebancije, a u STP nemaju pojma gdje je napravljena greska, jer kao nemaju uvid u arhivu (bullshit)

Link to comment
Share on other sites

Meni kroz 10 dana ističe rega tako da od danas kreće skupljanje ponuda za produženje! Sada sam na Jadranskom, pošto mi je prvi auto nemam bonusa ali stari ima u Jadranskom 50% i kolko sam čuo taj postotak se može i meni odmah dat bez da stari išta izgubi.. Živi bili pa videli! Svaka info je dobrodošla! :D

Link to comment
Share on other sites

Još novosti iz firme :) dakle, sve to se da doplatiti uz policu obaveznog osiguranja autoodgovornosti.

 

Zaštita bonusa u slučaju sudara (110kn)

 

Croatia asistencija (kao HAK) (98kn)

 

Kasko DUO (660kn do 80kW te 1100kn za 81kW i više, odlično za vozila koja imaju veću vrijednost)

Kasko za slučaj sudara s drugim vozilom kada je vozač vozila krivac, te je krivčev auto u pokriću

 

D kombinacija (363kn)

Pokriće šteta na staklima; limit pokrića 2.000,00 kn, osim farova i retrovizora

 

Z kombinacija (247,50kn)

Pokriće šteta na vozilu u slučaju sudara sa životinjom

 

Kasko TUČA (220kn)

Pokriće šteta na vozilu u slučaju rizika tuče: limit 7.000,00 kn

 

H kombinacija  (220kn)

Pokriće šteta oštećenja ili uništenja koja su nastala padom snijega ili leda s krova zgrade ili dijelova zgrade na vozilo

 

AO plus (pokriće A 40kn, pokriće A+B 207kn)

Ovim osiguranjem vozač koji skrivi prometnu nesreću dobiva naknadu za troškove odvjetnika kojeg je angažirao u kaznenom postupku koji se vodi protiv njega [POKRIĆE A], te novčanu naknadu za pretrpljene duševne boli zbog trajnog smanjenja životnih aktivnosti i duševnih boli zbog naruženosti [POKRIĆE B]. Kod smrtnog slučaja, bračni drug vozača, djeca i roditelji dobivaju naknadu za troškove sahrane i uređenje groba.

 

Nezgoda iliti osiguranje vozača i putnika: cijena ovisi o visini pokrića :)

 

Na sve te doplate naravno idu i popusti pa im je cijena niža od navedenih..

Link to comment
Share on other sites

Zanimljive opcije i cijene.

Naspram naših ima i boljih i gorih stvari za doplatit, jeftinijih i skupljih.

No, očekivano, tako i treba biti. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.