Jump to content

diskovi i plocice


partytime

Recommended Posts

Vidio sam dosta postova na ovu temu ali starijih, pa da vidimo dal su se misljenja promjenila. Trebam mjenjati sve diskove i plocice na laguni2, 15 cola. Radim oko 40k godisnje pa zelim nesto pouzdano, te mi treba vase misljenje koji brand bi bio najbolji.

Dobivao sam ponude za TRW, LPR, Snr, Ferodo, Valeo, Textar. Dal netko ima iskustva s nekim od ovih brandova?

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Kod mene naprijed diskovi zimmermann pločice TRW, natrag diskovi SNR pločice textar i sve radi kako treba i ne cvili.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Kod mene su diskovi naprijed i odostraga OEM (mislim da je TRW) a pakne su mjenjane komplet prošle godine i stavljene su Ferodo Premier i sve radi kao sat, nema cviljenja, kod kočenja zakapa.

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

Hvala na infu. Jel komplicirano promjeniti zadnje,a da se ne ostete lezajevi? Mislim jel to moze samo ovlasteni servis? pitamjer je velika razlika u cijeni onih s lezajevima i bez.

Link to comment
Share on other sites

Zadnji diskovi idu sa ležajem.

Druga stvar da tokariš diskove, pa mijenjaš samo ležaj

Link to comment
Share on other sites

Oko 700 kn je disk s ležajem i magnetnim prstenom SNR. Nije preporučljivo mijenjati disk bez ležaja zato što najprije treba isprešati ležaj, a zatim taj isti ležaj uprešati u novi disk. Postoji opasnost da se ležaj ošteti, kao i magnetni prsten ABS-a. To može raditi svaki servis koji ima prešu.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Ja sam na svojoj mijenjao nedugo prednje i zadnje diskove i pločice. Uzeo sam sve od ATE-a. Ako se dobro sjećam bilo je oko 2400kn. Zadnje nije problem promijeniti, samo pazi koliko pritežeš da ležaj ne zezneš.

Link to comment
Share on other sites

Nisu, imaju ležajeve. Uzeo sam preko lagerosa,čekao 10-ak dana da dođu. Kad dodjem kuci za dan ili dva javit cu ti točno koliko novaca i koje su dimenzije diskovi, jer je s tim bilo zajebancije. Broj šasije ne pomaže puno jer su stavljali 2 velicine.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sa stražnjim diskovima nije bilo problema jer su na svim lagunama2 bili istih dimenzija od 274, ili 276 mm. Problem je bio s prednjim diskovima odnosno u tome da su se uz različite motorne ugrađivali diskovi različitih dimenzija. Čak se događalo da se u iste modele(s istim motorom) ugrađivali diskovi različitog primjera i debljine. Recimo u lagunu s 2.2 dci motorom do 10 mjeseca 2002 godine su se ugrađivali diskovi promjera 300 mm i 26 mm debljine, nakon 10 mjeseca 2002 do prestanka proizvodnje diskovi promjera 308 mm i 28 mm debljine.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Znalci molim pomoć:

 

Clio II ph2, 2003g, 1.2-16V, napravio sa original kočnicama 68tkm.

Prednji diskovi su debljine 18.6mm, piše da je minimalno 17.7mm.

 

Jer ne znam koliko se može još na ovima.

Koje su debljine novi diskovi?

Link to comment
Share on other sites

Ovisi o promjeru diska, pretpostavljam da je ovaj manji disk od 238mm, taj je novi imao 20,1mm. Minimum je 17,7. Ima još debelo lufta, može komotno 60 tisuća okrenut na njima.

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

To je ok potrošnja i ništa izvan granica normale ako je vožen na kratke relacije. Više kočenja veća potrošnja.

Link to comment
Share on other sites

Kako mjerite koliko je ostalo "mesa" na disku? I koliki je minimum za moju Lagunu? Mislim kako da znan jeli moran prominit samo pločice (počele cvilit nakon 68 000 km) ili su i diskovi za minjat?

Link to comment
Share on other sites

Mikrometar, nanometar, subler, pomicno kljunasto mjerilo... Uporedis s minimalnom debljinom koja obicno stoji utisnuta negdje na disku i prema tome mijenja ili vozis dalje. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kako mjerite koliko je ostalo "mesa" na disku? I koliki je minimum za moju Lagunu? Mislim kako da znan jeli moran prominit samo pločice (počele cvilit nakon 68 000 km) ili su i diskovi za minjat?

Evo pridružujem tablice tolerancija ako nekome zatreba.

Ne znam kako povezati pdf pa sam to poslikao i povezao slike. Negdje sam pročitao da bi se slike trebale smještati na forum da bi ostale za stalno što je u redu ali nisam još dokučio na koji način da to napravim pa sam slike zakačio na imageshack. Molim da mi se objasni procedura ako tko zna za postavljanje slika na forum i njihovo linkanje u postove.

 

5ufa.jpg

 

 

 

 

n7qc.jpg

 

 

 

k7mu.jpg

Edited by Sulle
Link to comment
Share on other sites

kad stisnes reply onda ti dolje pise More Reply Options

kad si to stisnuo na dnu ti pise Choose File

odaberes sliku koju oces i onda stisnes Attach This File 

i na kraju stisnes Add to post

i to je to

 

:)

nadam se da budes kuzio

nije tesko

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Pa na vecini diskova imas dva udubljenja koja su signali potrosenosti diskova.Ako se vide oba ok ako se vidi jedan zrelo za zamjenu.

Link to comment
Share on other sites

kad stisnes reply onda ti dolje pise More Reply Options

kad si to stisnuo na dnu ti pise Choose File

odaberes sliku koju oces i onda stisnes Attach This File 

i na kraju stisnes Add to post

i to je to

 

:)

nadam se da budes kuzio

nije tesko

Hvala. Skontao sam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Koje diskove i pločice preporučujete za Clio 2?

Zasada su u igri ATE i TRW. Razlika je cca 100kn, ATE je skuplji.

Link to comment
Share on other sites

Ak je tak mala razlika onda ATE svakak, makar ni sa TRW-om neces pogrijesit...

Edited by ph-quick
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.