Jump to content

Jesu čemu ove žarulje?


zoky

Recommended Posts

Kupovao sam vise puta preko mall.hr i svaki put je sve bilo u org ambalazi tako da nemam nikakvih zamjerki. Ako se ne varam oni imaju glavno skladiste u Pragu i kamion ide par puta tijedno po robu.

Link to comment
Share on other sites

Ja inace nemam dobra iskustva sa ovakvim i slicnim zaruljama. Doduse na cliu 3. Uvik bi mi izgorila desna. A one najjeftinije obicne i zaboravim kad stavim. A i nisam nesto bija odusevljen sa osvjetljenjem. Po fejsu se vrte nekakve vintex i vidim da ljudi fino komentiraju. Sad jel sa laznih profila...

https://www.facebook.com/vintaxshop/

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam sljedeće H7 žarulje:

  • Ultimate Speed H7 (Lidl) - 20kn
  • Philips X-treme Vision H7 (Mall.hr) - 145kn

Napravio sam improvizirani lightbox od starog ATX kučišta sa neobojanom "srebrnom" unutrašnjošću, izvukao mjernu opremu i bacio se na mjerenje. Napon 12.1V:

Ultimate Speed H7 Longlife (Lidl)
Svjetlo: 3200 lux
Struja: 3.88A

Philips X-treme Vision H7
Svjetlo: 3374 lux
Struja: 3.89A

Možda je moja metodologija mjerenja nedostatna u nečemu - prosudite po fotkama. Svjetlomjer je bio postavljen na MAX da zabilježi najveću razinu svjetla dok je ATX kučište zatvoreno. Ne vidim da je Philips 130% svjetliji iako u lightboxu izgleda da je nešto svjetliji odnosno bijeliji :nezna:

xtreme_vision-vs-lidl.thumb.jpg.70bc4764lightbox.thumb.jpg.3a49e51aa928c5ba9dbe0

Link to comment
Share on other sites

stavi uv i IR filtar ispred svjetlomjera da biljezi samo vidljivi spektar boja, pa analiziraj ponovo :D 

Link to comment
Share on other sites

Napravio bi to da imam te filtre :dobroje:

Najviše sam to napravio jer me kopkalo da li taj Philips troši više struje od obične H7. Ispalo je da troši identično. Sumnjivo identično :dry:

Čini mi se da je prosječna obična H7 žarulja puno kvalitetnija nego što je to bio slučaj prije 5-10god

Link to comment
Share on other sites

Jbg uzmu tanju nit i kracu i eto :) jednak otpor a vise se grije znatno

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ekipa, ne stavljajte Ultimate Speed halogenke iz Lidla u auto.

Da znam, nisam to trebao ni pogledati. Uzeo sam ih iz vica za probu dok mi ne dođu Philips. Žarulje su svjetlile doslovno dva puta po pola sata u mom autu i oštetile mi reflektor. Očito nemaju IR filter.

Šteta čini se nije velika. Na gornjem dijelu reflektora iznad same halogenke se vidi sjena nastala od prevelike topline. Vidi se tek kad se upali far kao zadimljena okomita crta. Fizičke deformacije se ne vide.

Sad me strah da se to ne počne širiti jer reflektor više neće toliko reflektirati na tom mjestu pa će se dodatno grijati.

Link to comment
Share on other sites

To je klasika kod no name zarulja. Kak to nisi znao. Samo bendove stavljaj..

Link to comment
Share on other sites

ne IR nego UV, preveliko uv zracenje dovodi do ostecenja aluminijskog premaza reflektora. IR zracenje jest veliko ali ono ne ostecuje aluminij na takav nacin

Link to comment
Share on other sites

ja sam uzeo jednom neke xenon effect za 44kn, bacio sam ih odmah nakon 2 dana, svjetlile su KOMA.

neznam kako mozete usporedivati takve fus zarulje sa renomiranim...imam nb laser vec preko pol godine i ne posustaju. istina zadnjih mj dana mi svjetle dnevna svjetla u maglenkama

i da...uzeo neki dan za dzabaleske lovu komplet 2xH7 + 2xH1 + 2xHB4 LED no name...cisto za probu, pa da vidimo kako ce svjetliti (a i da se naucim mjenjati zarulju maglenke, posto ce mi sad goriti stalno po danu)

Link to comment
Share on other sites

kupio nekakve philips +50% na akciji u Pevecu (44kn par) za kćerinu Thaliu. Unutra bile neke no name. Razlika nebo-zemlja

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kakva su iskustva sa Osram Silverstar 2.0 što se tiče trajnosti?
Vidim na mall.hr ima duo paket za 87kn..
Koje bi općenito žarulje bile best buy?

Link to comment
Share on other sites

Best buy su ti obicne Osram za 25kn komad..

Link to comment
Share on other sites

Best buy Pevec Philips 50% za 50kn

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

vidim da nisam napisao iskustva sa LED

H7 - onako...rasprsuje se na sve strane, slabije svjetle od lasera, ali svjetlo je lijepe boje...frend vozio ispred mene i rekao da ne smetaju, nitko mi jos nije blicao...kasnije vidio da pisalo not for headlights, nego za maglenke...probat cu neke druge ili nighteye (ima li tko iskustva?)

H1 - dosla 1 razbijena, probao montirati na duga drugu, okretati, nista...ledice su socijalne, u smislu da su gole, nema stakla preko ili necega...dobro, bile su free + shipping samo - rezultat: odustao od LED dugih

HB4 - idem skidati maglenku i vidim da nije HB4, mada je pisalo na jednoj stranici da je za leona ta dimenzija...skuzio da je H3, tako da cu narucivati...

treba li kome HB4, fora su gradene, uredne, mislim nisu fus lemljene kao H1 gore spomenute :D (desne na slici, lijeve su H7)

33438356_1551867938272270_70512009812618

desno je led, lijevo nb laser

33848032_1554466494679081_34952712376203

33676153_1554466504679080_61107541673729

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

od mene si dobio dislike, zbog samog pokusaja uglavljivanja toga u farove u svrsi osvetljavanja ceste. jedino di takve mogu proc meni su baterijske, obelezavanje neceg (recimo za poziciju ili di treba da bljesti) i tu staje prica.. 

iz slika se apsolutno nis ne kuzi, ako hoces pokazat baci sliku projekcije svjetla na zidu, pa se onda moze raspravljat. ovo blicao, nije blicao nije mjerodavno.

Link to comment
Share on other sites

Naručio Osram Cool Blue Advance.

Link to comment
Share on other sites

od mene si dobio dislike, zbog samog pokusaja uglavljivanja toga u farove u svrsi osvetljavanja ceste. jedino di takve mogu proc meni su baterijske, obelezavanje neceg (recimo za poziciju ili di treba da bljesti) i tu staje prica.. 

iz slika se apsolutno nis ne kuzi, ako hoces pokazat baci sliku projekcije svjetla na zidu, pa se onda moze raspravljat. ovo blicao, nije blicao nije mjerodavno.

HVALA :) evo slike - dakle nikako

33854350_1555887401203657_23821929119628

Naručio Osram Cool Blue Advance.

kakve su to? gdje? cijena?

Link to comment
Share on other sites

HVALA :) evo slike - dakle nikako

 

like za iskrenost :D

nego ona h1 ako ti ne treba, meni treba za nesto di je cilj bas da bljesti :D 

Link to comment
Share on other sites

neznam dal ce raditi, meni ne radi

i nisi prokomentirao sliku - bas me zanima :D cutoff NULA BOD

koja razlika izmedu obicnih CB i CB boost? :D kakva slika po noci? :) 

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

Tek sam ih naručio. Po specifikaciji, identične Cool Blue Hyper koje sam imao. Cool Blue Intense su sad na autu i daju više svjetla od Hypera, a ujedno su i dosta bjelje od klasičnih žarulja pa i od bilo koje verzije Night Breakera. Očekujem da će Advance imati ful bijelo svjetlo i manje lumena kao što je bio slučaj sa Hyperom.

Boost nisu ušle u razmatranje jer su 80W.

Link to comment
Share on other sites

neznam dal ce raditi, meni ne radi

i nisi prokomentirao sliku - bas me zanima :D cutoff NULA BOD

koja razlika izmedu obicnih CB i CB boost? :D kakva slika po noci? :) 

hehe pa sta ima da komentarisem, slika govori tisucu rijeci. nazalost za dugo bi led mogao biti jako dobar, ali uz odgovarajucu optiku oko sebe, za kratko na zalost jos uvijek nisu up to the job. 

Link to comment
Share on other sites

Tek sam ih naručio. Po specifikaciji, identične Cool Blue Hyper koje sam imao. Cool Blue Intense su sad na autu i daju više svjetla od Hypera, a ujedno su i dosta bjelje od klasičnih žarulja pa i od bilo koje verzije Night Breakera. Očekujem da će Advance imati ful bijelo svjetlo i manje lumena kao što je bio slučaj sa Hyperom.

Boost nisu ušle u razmatranje jer su 80W.

ajde mogao bi probat :) ja imao boost i super su bile, ali su grijale far pun k

hehe pa sta ima da komentarisem, slika govori tisucu rijeci. nazalost za dugo bi led mogao biti jako dobar, ali uz odgovarajucu optiku oko sebe, za kratko na zalost jos uvijek nisu up to the job. 

ma koma da...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.