Jump to content

Jesu čemu ove žarulje?


zoky

Recommended Posts

Meni NBU traju oko godinu i pol. Na novijim autima euro 5 i 6 norme vjerojatno traju nešto duže nego na starijima, zbog nižeg napona.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

laseri bi trebali manje trajati od nbu. ali smece su kao i nbu. u smislu boje. u smislu duljine snopa su samo ok. ocekivao sam vise + bijela svjetla. na kraju su zuta kao nbu i skoro kao obicne od 30kn. iduca stanica: erfolg led. ima li tko iskustva iz 1. ruke? i ako hoce tko, imat cu 1 paket lasera neotvorenih, prodam mu po koliko sam i nabavio, odn. 133kn.

Link to comment
Share on other sites

to je prihvatljivo, možda budu i malo više jer ne koristim kratka po danu

Ak po zimi nisu kratka upaljena a koja su upaljena kad moramo po zakonu imati upaljena?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da velika većina automobila ako je upaljen dlr ne svijetli iza ništ.

Link to comment
Share on other sites

To baš i nije neka fora ne. Ak gledamo na sigurnost po zimi ili kad je manja vidljivost dobro da su i iza upaljena svetla. Ja sam za to da prek cele godine budu upaljena svetla jer se auto bolje vidi. Nije neki trošak da se ciganimo a dobitak je puno veći ne kaj mislite o tom?

Link to comment
Share on other sites

jasno ko dan, auto sa svjetlima je uvijek puno uočljiviji..

svijetla se gase ljeti radi ekologije jer sa njima auto troši 0.5% goriva više kao..

al i ja sam se osjećao bolje kad su i po danu svima upaljena svjetla.. btw po autoputu uvijek imam upaljena svjetla..

Link to comment
Share on other sites

Pokušavam naći Osram Cool Blue Hyper(+), ali kažu da se više ne proizvode i nema ih nitko. Čak ni na ebayu nisam našao ništa pametno.
Ono što mi nude je Cool Blue Boost, ali to su žarulje od 80W, a to nemam namjeru stavit u far.

Sad gledam Philips Diamond Vision ili White Vision... Ne znam ni sam što uzeti...

Trenutno su na autu Cool Blue Intense, ali nakon Hypera, sve mi je prežuto. Možda da stavim NB Laser pa ću barem dobiti više svjetla? Navodno su bjelje od običnih, ali mislim da su u rangu Intense žarulja.

Link to comment
Share on other sites

zasto ne bi stavio CB boost? NB laser su ZUTE. jake jesu, ali su ZUTE. vratio bi se na CB boost, ali mislim da cu istestirati lasere da vidim vijek i onda uzet erfolg led ili do tad nabaviti farove s lecom

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

Možda NB Laser jedu "žute" ali na količinu svjetla koji daju se stvarno ne možeš žalit. Druga je stvar ako je far loš, kod mene na novom faru sa lećom su top!  Jednom prilikom ću to uslikat i stavit ovdje..

Link to comment
Share on other sites

s lecom nije, ali zadovoljan sam sa kolicinom i duljinom snopa...ali boja nikako...CB boost je super, ne bi rekao da je puno kraceg snopa, a boja ugodna...cekam da vidim dal mogu isprobati erfolg prije kupnje...

Link to comment
Share on other sites

Boost je 80W u odnosu na standardnih 55W tako da nisam baš siguran koliko je to pametno.
 

@Ruske imaš još te NBL za prodat? Možda uzmem.
Taj Erfolg se može atestirat? Stavlja se umjesto H7?

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

imam, tj imat cu uskoro, uzeo sam u 2 narudzbe, ali nisam zadovoljan. H7 je. kako znam legalan je erfolg, ali bi volio da imaju neke "testere" da ne bacim 100e i onda opet bude zuckasto ili neznam sta moze biti...

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

fabi: Možda NB Laser jesu "žute" ali na količinu svjetla koji daju se stvarno ne možeš žalit. Druga je stvar ako je far loš, kod mene na novom faru sa lećom su top!  Jednom prilikom ću to uslikat i stavit ovdje..

Nema potrebe, ne kužiš poantu. Ćuneri vole da je plavo pa makar i upola manje svjetla davale od onih žutih. Plavo je in!" Podsjeća na pravi Xenon za koji nemaš para, podsjeća na pravi LED za koji imaš još manje para, a i šiparice se vlaže.  

Edit: svaka halogena koja daje bijelo ima premaz plave boje na staklu. Svaki filter, tj. boja, smanjuje količinu svjetla, tako da si uvijek na gubitku, osim za ovo gore

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Kod mene standartni H7 uopće nije žut. Svetle korektno, dost jasno i precizno a traju već dost dugo. Ovo na slici je bila maglica od toplane na parkingu. Skužil sam da su Philips neko ih metnul prije mene. Nekak me strah staviti te laser ili unlimited da mi nebu crknule prebrzo.

IMG_20171213_195731267.jpg

Link to comment
Share on other sites

radile budu ti godinu dana.. tak da si odmah kupi 4 hehee..

 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene standartni H7 uopće nije žut. Svetle korektno, dost jasno i precizno a traju već dost dugo. Ovo na slici je bila maglica od toplane na parkingu. Skužil sam da su Philips neko ih metnul prije mene. Nekak me strah staviti te laser ili unlimited da mi nebu crknule prebrzo.

 

Vidi koje žarulje točno imaš pa govori o "standardnim H7".

Link to comment
Share on other sites

fabi: Možda NB Laser jesu "žute" ali na količinu svjetla koji daju se stvarno ne možeš žalit. Druga je stvar ako je far loš, kod mene na novom faru sa lećom su top!  Jednom prilikom ću to uslikat i stavit ovdje..

Nema potrebe, ne kužiš poantu. Ćuneri vole da je plavo pa makar i upola manje svjetla davale od onih žutih. Plavo je in!" Podsjeća na pravi Xenon za koji nemaš para, podsjeća na pravi LED za koji imaš još manje para, a i šiparice se vlaže.  

Edit: svaka halogena koja daje bijelo ima premaz plave boje na staklu. Svaki filter, tj. boja, smanjuje količinu svjetla, tako da si uvijek na gubitku, osim za ovo gore

Da hocu mogu odmah staviti erfolg led. ali necu. volim testirati. kako sam testirao CB boost, tako sam sad i NB laser, tako cu i erfolg, mozda u meduvremenu i neke jeftinije ledove...ne znaci da nemam para, da nemam para bi kupio u konzumu par po 20kn i cekao akciju da padnu na 15kn...

Edited by frenchkey
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zašto se osjećaš prozvanim, kad te nitko ne spominje?

Btw, Erfolg je isti ćuning kao i plave halogenke. Da je tako jednostavno dobiti led rasvjetu stavljali te žaruljice u obični far i u tvornici

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Mene zanima kako taj Erfolg prolazi tehnički? Poslao sam upit, ali bez odgovora.

Link to comment
Share on other sites

zato jer se nadovezujes na moj post, prema tematici...

a valjda prolazi, neznam vise sta, preostaje mi staviti tvornicku lecu i unutra 4150K xenarc kao sta imam na C4 i mir

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.