Jump to content

Jesu čemu ove žarulje?


zoky

Recommended Posts

Žarulje imaju tuv, onu E1 i ostale dozvole. U Slo i Austriji su dozvoljene. Uglavnom, vozio se po noci i stvarno je odlično. I nitko ne blica, tako da ne smetaju ovima koji dolaze u susret. Kolega koji je freak za xenonima je ostao paf, i sebi kupio. Govorim iz vlastitog iskustva da je stvarno odlicna stvar, izgledaju super i ne smetaju drugima.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hmm daj taj tuv certifikat da vidimo za sto ga tocno ima.

O outoutu necu opet pricat jer mi vec disadilo :)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hmm daj taj tuv certifikat da vidimo za sto ga tocno ima.

 

O outoutu necu opet pricat jer mi vec disadilo :)

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

 

Miloš,

postavio sam ti tu pitanje al očito nisi vidio.

https://www.theretrofitsource.com/projector-kits/retrofit-kits-universal/bi-led-morimoto-m-led-headlight-projectors-kit.html

Jel si možda proučavao ovo? Navodno ima sličan kit i od CN lighta.

Jel to valja išta?

Link to comment
Share on other sites

ne, zahtjeva jako veliku modifikaciju da se dobije nivo svjetlosti koji je na razini starih morimoto mini h1 sijalica. ima dosta primjera sad cu probat staviti. 

edit, vec na ovoj slici se vidi da je lose, "hotspot" je prenisko i pre uzak, centar hotspota treba biti na liniji reza, i da bude cca 3 puta siri. probacu nac sad primjere modifikacije. https://www.theretrofitsource.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/m/o/morimoto_mled_low_beam.jpg

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

znači, treba još čekati da usavrše LED retrofit, trenutno se i dalje ne isplati. hvala ti :)

Link to comment
Share on other sites

ako hoces retrofitat led postoje opcije:
https://www.theretrofitsource.com/closeouts/2014-acura-mdx-led-retrofit-kit-51342.html
(obrati pozornost na velicinu hladnjaka... ) (mislim da oni imaju vise od 2000 lumena

https://www.theretrofitsource.com/closeouts/toyota-corolla-led-projectors.html
manje od 2000, :) 

 

evo, vec po samoj specifikaciji u teoriji imaju 3000lumena (sumnjam jer ti hladnjaci nisu dostatni i LED driwer sigurno smanji snagu da ne pregore chipovi, mozda je ta kolicina i snaga na pocetku) plus nije koncentrovana svjetlost, tako da nikako nemoze dati bolju distribuciju nego obicna xenon sijalica koja ima 3200 obicna ili one bolje 3400 lumena. takodjer ove led imaju sjenu i to ne malu.. tj nisu 360°nego punim intenzitetom mozda 240/360 
edit, uh krivo sam procitao, max potrosnja energije je 25W, znaci gubitci 15% na konverteru i stabilizatoru struje i max teretski output je 2550lumena

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Važno ja kako pravilno i precizni far baca snop. Kakvo je stanje zrcala ak je stariji auto. Sve to igra. To kaj auto ima xenon (pogotovo naknadno ugrađen kit bez atesta) to uopće ne znači da je to bolje od H-žarulje.

Xenon u gradu nije potreban. Eventualno nekim koji su puno na otvorenoj i AC bez rasvjete onda je ok.

 

Link to comment
Share on other sites

naravno da nemoze xenon u H farove, al nemoze ni ovo, nemoze me niko ubediti da to ima pravilan snop. sta se tice stanja farova naravno :D
ja sam jako jako puno na otvorenoj bez trunka rasvete, itd i zato sam i investirao, za po gradu bi me zabolelo, pa ni ne skontas kad ti ostanu iskljucena dok ne udjes u neku senku svetala ili ti neko blica :D

Link to comment
Share on other sites

znaci da se drzim erfolgda? zanima me sta ovi "balasti" ako se uopce zovu tako, dal mogu uc u kutiju fara, koja nema previse mjesta...

Link to comment
Share on other sites

mall je 189 ili 199,,,nisam siguran...stvar je u tome kad nazoves trgovinu i veliš im da ovi drugi prodaju za toliko...

Link to comment
Share on other sites

ja sam ih platio 150 kn

Ja 190 kn i zadovoljan sam. Prije sat vremena se vozio magistralom i to baš na onom najcrnijem asfaltu i kako se to lijepo vidi. 

Link to comment
Share on other sites

Bile su u Mall.hr na akciji oko 130 kn sa besplatnom dostavom.

@ fabi - kako se vide po mraku na mokrom asfaltu ?

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

Imao sam prilike to isprobati prošli tjedan pi*ki*a kiši.Bolje je definitivno nego sa običnim žaruljom, ali nije xenon. 

Link to comment
Share on other sites

Znači očekivano.

Nisam ih još stavio jer sad imam GE super nešto i nisu loše a ove su još bolje.

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

unlimited je trenutno ma mall.hr-u 146 a laser 199 H7...ja sam to jučer kupio u Čk...tako da mislim da je dobra cijena...stavio sam lepard  DRL modul na duga tak da se nadam da dotične budu potrajale

Edited by viry
Link to comment
Share on other sites

kako sam nedavno mijenjao žarulju u desnom faru, ali i grlo koje se rastopilo, uzeo sam na brzinu u Tokića običnu Osram H7 30 i nešto kuna. Ove NBU čuvam, stavit ću ih nakon poliranja farova. Čak i ova obična bolje svjetli nego stara u lijevoj strani. A na toj strani bez skidanja akumulatora izmjena ne ide, tako da mi se neda mijenjati dok ne crkne

Link to comment
Share on other sites

kako sam nedavno mijenjao žarulju u desnom faru, ali i grlo koje se rastopilo, uzeo sam na brzinu u Tokića običnu Osram H7 30 i nešto kuna. Ove NBU čuvam, stavit ću ih nakon poliranja farova. Čak i ova obična bolje svjetli nego stara u lijevoj strani. A na toj strani bez skidanja akumulatora izmjena ne ide, tako da mi se neda mijenjati dok ne crkne

Kakve su te Osram NB Laser? Jel to traje kaj? Koja je trajnija Laser ili unlimited? Imal sam davno prije obični NB i to je tak kratko trajalo da ih više nikad nisam kupil. Sad uzimam obični Osram i više ne menjam hehe.

Link to comment
Share on other sites

Prve NM su jeako malo trajale, ove + i laser bi trebale nešto više. Obični osram H7 premaši ih dvostruko po trajanju. Ne možeš i ovce i novce

Link to comment
Share on other sites

Kakve su te Osram NB Laser? Jel to traje kaj? Koja je trajnija Laser ili unlimited? Imal sam davno prije obični NB i to je tak kratko trajalo da ih više nikad nisam kupil. Sad uzimam obični Osram i više ne menjam hehe.

NBU kod mene trajao otprilike godinu i pol

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.