Jump to content

1.9 dci FAP trosi ulje


therrlu

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • therrlu

    22

  • Brainmind

    17

  • marek VZ

    9

  • dalibor s

    9

Ja minjan svake godine ulje bez obzira na kilometražu ,nije neka cjena a motoru dobro dođe ,jedne godine san pratija baš ono do 10 ijada i sukne bome litru ako ne i više ,te priče da motor ne troši ulje su mi nevjerovatne ili da se minja tek nakon 15 20 ijada također no tehnika je išla naprijed ,možda izmisle neki zatvoreni sistem koji neće trošit gorivo :)

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje, jel se smije na Excellium nadolijat Evolution? Gradacija 5w40.

Pitam jer su mi jednom u servisu stavili jedno, pa drugo, valjda kak imaju... a ja doma imam Evolution.

Edited by njambrosic
Link to comment
Share on other sites

Ja sam svog pustio neka bude kako je, vidjet ćemo što će se dalje događati, pratit ću malo više to ulje, kasnije ću probati sa 5w40 a onda ćemo dalje, ako troši, neka troši, ako se raspadne, nek se raspadne, ionako nemogu tu ništa napraviti.

Link to comment
Share on other sites

Ja minjan svake godine ulje bez obzira na kilometražu ,nije neka cjena a motoru dobro dođe ,jedne godine san pratija baš ono do 10 ijada i sukne bome litru ako ne i više ,te priče da motor ne troši ulje su mi nevjerovatne ili da se minja tek nakon 15 20 ijada također no tehnika je išla naprijed ,možda izmisle neki zatvoreni sistem koji neće trošit gorivo :)

Pa s obzirom da, u globalu, auta se sve brže mjenjaju novima (daily driveri) možda budemo u bliskoj budučnosti imali hibride kojima je ulje 'lifetime' tj. zatvoreni sustav i tokom radnog vijeka vozila neće biti zamjene ulja a auti će u presu kad napune npr. 100000 km. Ja se nebi bunio da stalno vozim novo ili skoro novo vozilo. Najmanji trošak svakako po đep. Bitna je mobilnost uz najmanji trošak.

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje, jel se smije na Excellium nadolijat Evolution? Gradacija 5w40.

Pitam jer su mi jednom u servisu stavili jedno, pa drugo, valjda kak imaju... a ja doma imam Evolution.

možeš ako je ista gradacija.

Link to comment
Share on other sites

Hvala. Ista gradacija, iste norme zadovoljavaju ta ulja...

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje, jel se smije na Excellium nadolijat Evolution? Gradacija 5w40.

Pitam jer su mi jednom u servisu stavili jedno, pa drugo, valjda kak imaju... a ja doma imam Evolution.

 

Ovi što su ti rekli da ne može, žele neke pare izvuć od tebe... Ja sam dolio evolution na shell i sve je u najboljem redu. Sad sam kupio mobil pa ću i njega malo sipati jer mi je popio 2-3 crtice malo nakon 5tkm. Naravno, sva ulja su 5w40. Ovo mi je potvrdio i mehaničar kojeg poznam. Dakle, možeš kombinirati ulja ako su različitih marki (ili serija unutar iste marke) a istih gradacija. 

Link to comment
Share on other sites

ovo gore sto sam postovao je citat iz uputstva za Lagunu 3, mada isto pise za bilo koji Renault.

nigdje ne vidim da piše renault iz citata. To se može skinuti sa googla, previše uopćeno. dajte netko skenirajte stranicu svog uputstva gdje to piše. Što ćeš kad sam sumnjičavi :bigl:

Link to comment
Share on other sites

E sad ti vjerujem ;)

 

dakle do 0,5 lit 1000 km

Onda mogu proći još 300.000 dok dođem do te potrošnje :bigl:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Možda je kriv stil voznje? Akonse vozi u 6.na malim okretajima to nikako nije zdravo.ja svoj jtd tek preko cca75 stavljam u petu. Sad,iako ovaj mjenjač s 6 brzina ima kraci omjer,ako se vozi u 6.na 90 nije to bas zdravo. Niski okretaji mogu povećati potrošnju ulja

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Ovi što su ti rekli da ne može, žele neke pare izvuć od tebe... Ja sam dolio evolution na shell i sve je u najboljem redu. Sad sam kupio mobil pa ću i njega malo sipati jer mi je popio 2-3 crtice malo nakon 5tkm. Naravno, sva ulja su 5w40. Ovo mi je potvrdio i mehaničar kojeg poznam. Dakle, možeš kombinirati ulja ako su različitih marki (ili serija unutar iste marke) a istih gradacija.

Nesmijes... Ja nemogu da vjerujem kakvi su vam mehanicari mjerodavni...

Kao prvo gradacija je jedan od mozda 10 stavki koje nije dobro da se mjesaju.

Prvo sto nisi napomenu je da MORA biti iste baze. Znaci ako imas full sintetic mora biti i ovo sto nadolivas isto.

Viskozitet cak moze da bude za 5 drugaciji ako je ostatak isti...

Imas nazad navedeno na uljima tocno koja je baza, dal su ester, eter, itd.. Ima ih preko 6. Medjusobno bas i nisu kompatibilna.

Dalje imas podatak po kojim sve standardima je ulje. To se mora takodjer poklapati zbog raznih aditiva koji se koriste u uljima a nije nuzno da se isti mesjusobno "vole"

Znaci tebi mehanicar rekao da je najbitnije ono sto u stvari i nije tolko jako bitno.... Jer on 99% nije bio obucen o tipovima ulja itd. Nego je njemu sve u viskozitetu... Neda mi se sad traziti dokument o tim standardima da vidite kolka je razlika u uljima istog viskoziteta..

Link to comment
Share on other sites

Bolje nadolit i ovu kombinaciju koju si gore naveo nego nista pa da ulje bude ispod minimuma... iako da trebalo bi kupiti isto ulje... ja uvijek kupim za starijie aute sta imamo doma malo vise ulja nego sta treba pri izmjeni pa imam za dolit ako zatreba...

Link to comment
Share on other sites

Sve je bilo ok sa autom,ti motori jednostavno hoce popiti dok ih se spana,/

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.