Jump to content

Scenic 2.0 16v,ne glasno cekicanje


zac

Recommended Posts

Znaci radi se o grand scenicu 2.0 16v,2006.god.auto ima neki cudni zvuk,nije jako glasno,ali se cuje neko cekicanje,auto ima 115000 tkm,pa ako je netko ima slicnu situaciju,svaka pomoc bi dobro dosla,unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • zac

    25

  • usrmaatre

    20

  • tera

    10

  • direstraits

    9

ako mislis u leru, moguce da su podizaci, ako ih ima uopce taj motor...

Link to comment
Share on other sites

prije da se varijabilna cuje..

odi do bilo kojeg servisa nek poslusaju...

ili snimi zvuk pa stavi da mi cujemo :)

Edited by eustahije
Link to comment
Share on other sites

vjerovatno isti problem kao i kod mene............na hladno pali super,normalan zvuk benzinca,fino povuce i sve 5 ali kad se motor ugrije pocinje to klaparanje i dobije zvuk kao dizel....ja sumnjam na solenoid koji puni uljem varijabilnu ili je otisla varijabilna remenica i jos kod mene kad je ugrijan motor ,u brdu najizrazajnije, kad odem u vise obrtaje cuje se neko brujanje i slabije povlaci.........malo sam na BHRF to piskarao pa evo pogledaj....mozda je isti problem       
http://renault-klub.ba/forum/viewtopic.php?f=3&t=6324

Edited by tera
Link to comment
Share on other sites

Znaci radi se o grand scenicu 2.0 16v,2006.god.auto ima neki cudni zvuk,nije jako glasno,ali se cuje neko cekicanje,auto ima 115000 tkm,pa ako je netko ima slicnu situaciju,svaka pomoc bi dobro dosla,unaprijed zahvaljujem.

Kad podigneš broj okretaja na recimo 1500-2000 zvuk se drastično smanji,nestane?

Link to comment
Share on other sites

Provjeri si onaj uljni elektro ventil pokraj lijeve bobine (izmedu bobine i remena). Meni je otisao navoj i tu je curilo ulje. Simptomi isti a otkrilo se tek na autocesti pod opterecenjem jer je onda bilo puno ulja po motoru. Inace simtomi isti kao i kod tebe. Ispod je gumica koja kosta 120kn pa i nju zamjeni odmah. Meni je morao napraviti novi navoj za ventil.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima,bio kod decka koji je radio u starkelju,dijagnoza varijabilna remenica,e sada pitanje gdje ju kupiti posto se zamjenska ne moze nabaviti,i koja bi bila cijena ako netko zna,da li da probam u sloveniji nabaviti mozda je tamo jeftinija,posto cu auto ostaviti sebi moram to promjeniti,auto mi je perfektan, :freak6: i jos jedno pitanjce o kojoj se potrosnji radi kod tog auta,posto ja napravim 12-14 tkm godisnje,odlucio sam se na benzinca,uvezao ga iz francuske u najjacoj opremi koja postoji,stvarno je auto perfektan,hvala svima jos jednom,pozz.

Link to comment
Share on other sites

Provjeri si onaj uljni elektro ventil pokraj lijeve bobine (izmedu bobine i remena). Meni je otisao navoj i tu je curilo ulje. 

 

 

 

Kako navoj moze otici ako se taj saraf ne dira? :nezna:

Ja sam na oko 150 tkm i nisam nikada to ni dirao niti ista tamo curi...zanimljivo i sve ostale brtve su dobre tako da cak motor nije ni mastan...na Saxu mi je nedavno otisla brtva poklopca ventila pa je cijeli motor bio mastan...srecom jeftino rjesen problem.

Varijabilnu remenicu isto nikada nisam morao mjenjati.

Link to comment
Share on other sites

Imas te remenice na e-bayu za ok lovu. Trazi po kataloskom broju 8200782671 (oko 170-tak €) ili otidji u BiH, trenutno je trodnevna servisna akcija gdje su dijelovi jeftiniji 50% za vozila starija od 5 godina. Mozda se isplati.

Link to comment
Share on other sites

jeste akcija tek slijedi pa eto presaberi se.........http://renault-klub.ba/forum/viewtopic.php?f=7&t=6360

 

 

 

jedno me samo zanima,posto sam pisao da imam isti problem ali nisam siguran da li je remenica ili kako neko rece taj elektro ventil koji puni uljem remenicu(ako on ne radi isto se desava)...kako ste vi iskljucili mogucu neispravnost ventila............

Link to comment
Share on other sites

uh to bi bila prilika za novu ispušnu granu. Kod nas s dihtungom i vijcima 2050 kn. 

Ista takva za daciu 450 kn, samo nmoram provjeriti jeli baš ''ista''

Link to comment
Share on other sites

Znaci prije nego sam otisao kod tog mehanicara,bio sam jos kod dvojce koji su sa sigurnoscu rekli da je remenica,sutra jos idem u starkelj posto mi je frend dogovorio pregled,a ovaj decko koji je rekao da je 100% remenica ko za vraga je 3 dana prije mijenjao na istom scenicu tu remenicu,kako bi mogao saznati koliko bi kostala u Bosni i koliko bi kostale ruke,ja bi u kompletu odma napravio i veliki servis.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima,bio kod decka koji je radio u starkelju,dijagnoza varijabilna remenica,e sada pitanje gdje ju kupiti posto se zamjenska ne moze nabaviti,i koja bi bila cijena ako netko zna,da li da probam u sloveniji nabaviti mozda je tamo jeftinija,posto cu auto ostaviti sebi moram to promjeniti,auto mi je perfektan, :freak6: i jos jedno pitanjce o kojoj se potrosnji radi kod tog auta,posto ja napravim 12-14 tkm godisnje,odlucio sam se na benzinca,uvezao ga iz francuske u najjacoj opremi koja postoji,stvarno je auto perfektan,hvala svima jos jednom,pozz.

 

U nas ti je remenica cca1700kn

Link to comment
Share on other sites

Znaci u akciji 850 kn?Da li ikako mozes saznati koliko bi kostao veliki servis+remenica+ruke?Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Hvala kolega Macak,poslao sam mu poruku,ako su cijene  ok odo ja napraviti servis u Bosnu,i najblizi servis sam nasao u Gradisci,ako ce jos netko ici neka se javi pa idemo u kompi. :00009019:

Link to comment
Share on other sites

dalibor u zadnje vrijeme nije nešto aktivan na forumu pa ako si na facebooku možeš potražiti https://www.facebook.com/autoinfo.ba jer on tamo radi a mislim da uređuje ovu FB stranicu od firme.  

Možeš poslati upit u frimu GUMA M http://www.gumam.com/#kontakt.

Link to comment
Share on other sites

Zvanicno je akcija potvrdena,traje od 30.31.1.-1.2.imam pune cijene i cijene sa 50% za moj auto,varijabilna remenica+veliki servis+ruke,ja definitivno idem u Gradisku to promjeniti,posto samo kod nas varijabilna kosta 1700 kn,ako se netko jos odluci idemo zajedno pa lagano na kahva i cevape.

 

 

O.K.M.T. d.o.o. Gradiška           Put despota Stefana b.b., 78400 Gradiška, BiH         ŽR: 5673231100016003         ŽR: 5510330001024527         Tel: +38751/813-505             Fax: +38751/810-971     PDV broj: 401023700009                                               Ponuda broj: 04/14   Scenic 2.0 16V                   Mjesto izdavanja: Gradiška         31.1.2014     VF1JM0UD635571462                                           R.br. Kataloški broj Opis dijelova Jedinica Količina Cijena Vrijednost 1 130C13130R Set zupčastog remena kom 1 296,55 KM 296,55 KM 2 8200782671 Pumpa vode kom 1 195,70 KM 195,70 KM 3 7701477515 Set kanalnog remena kom 1 202,70 KM 202,70 KM 4 7700106271 Čep bregaste osovine kom 1 17,25 KM 17,25 KM 5 7700274026 Čep bregaste osovine kom 1 11,60 KM 11,60 KM 6 8200782671 Varijabilna remenica kom 1 366,20 KM 366,20 KM 7   Antifriz Ravenol lit 3 8,50 KM 25,50 KM 8   Usluga servisa sat 4,3 35,10 KM 150,93 KM 9             10             11             12             13             14             15             16             17                           UKUPNO:           1.266,43 KM                

 

To su cijene bez popusta.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.