Jump to content

Scenic 2.0 16v,ne glasno cekicanje


zac

Recommended Posts

Tu se malo bolje vidi

 

set zupcastog remena- 296,55                              148,30

vodena pumpa- 195,70                                           97,85

set kanalnog- 202,70                                             101,35

cep bregaste- 17,25                                                  8,65

cep bregaste- 11,60                                                  5,80

varijabilna remenica- 366,20                                 183,10

antifriz ravenol 3 lit- 25,50                                      25,50

uslluga servisa- 150,93                                         150,93

    

     UKUPNO: 1266,43  KM                            UKUPNO:721,48 KM

         KUNE:4934,00 kn                                     KUNE: 2810,86

 

Orginal dijelovi,godina dana garancije.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • zac

    25

  • usrmaatre

    20

  • tera

    10

  • direstraits

    9

:D   ja vec u  BiH,ako se potvrdi i kod mene da je do varijabilne idem i ja u skoro isti pohod ali ipak mi Gradiska nije najbliza.....nek bude sa srecom.... :00009019:

Link to comment
Share on other sites

:D   ja vec u  BiH,ako se potvrdi i kod mene da je do varijabilne idem i ja u skoro isti pohod ali ipak mi Gradiska nije najbliza.....nek bude sa srecom.... :00009019:

 

E ima nas još ja poslao upit u Mostar pa cu vjerovatno i ja na veliki  servis.             :hey:  :hey:

 

Posto ovi nasi malo kenjaju da nekazem nesto gore

Iako sam u +5 programu na varijabilnu nema popusta koja kurvanjska posla  :mad:  :ranting:

 

Pa  kad je tako ostavit cemo pare u BIH  :dobroje:

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

Tu se malo bolje vidi

 

set zupcastog remena- 296,55                              148,30

vodena pumpa- 195,70                                           97,85

set kanalnog- 202,70                                             101,35

cep bregaste- 17,25                                                  8,65

cep bregaste- 11,60                                                  5,80

varijabilna remenica- 366,20                                 183,10

antifriz ravenol 3 lit- 25,50                                      25,50

uslluga servisa- 150,93                                         150,93

    

     UKUPNO: 1266,43  KM                            UKUPNO:721,48 KM

         KUNE:4934,00 kn                                     KUNE: 2810,86

 

Orginal dijelovi,godina dana garancije.

jel se vrača porez na dijelove..meni bi se čak iz Vž isplatilo potegnut do tamo za istu stvar na 1.6 16 V

Link to comment
Share on other sites

samo kolko sam ja skužio...treba najprije otići na preventivni pregled i onda u roku od 30 dana iskoristit popust

Poštovani u prilogu imate predračun sa cijenama pri redovnoj prodaji i drugi sa akcijskim popustom 50%.

Akcija kreće 30. 31. janura i 01. febrauara , i u ta 3 dana potrebno je vozilo dovesti na besplatan pregled i onda na osnovu sačinjenog predračuna o specifikaciji dijelova u narednih 30 dana realizovati , sa cijenama rezervnih dijelova sniženih 50%

Lijep pozdrav

Edited by viry
Link to comment
Share on other sites

Kakovi crni ravenol antifriz u ovlaštenom servisu? U renault rashladne sustave ide isključivo Glaceol RX Type D, a ne nikakav Ravenol. Da mi je to u ponudu stavio neovlašteni bilo bi OK, ali ovlašteni servis. To je nedopustivo.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Možete zamisliti kakve sve dijelove ugrađuju ovlašteni, ili kakovo ulje stavljaju u motor kad ovdje u ponudu stavljaju antifriz koji Renault uopće ne odobrava za svoja vozila. Ja im osobno u ruke ne bi dao motokultivator, a ne auto.

Link to comment
Share on other sites

o Ravenolu ne znam nista,Renault forsira Elf ulje,ja sam vec odavno presao na neko drugo koje se meni cini boljim i primjerenijim cijeni koju platim u ostalom kao i bar pola(ako ne i vise) vlasnika Renauta koji su na forumu................unaprijed se izvinjavam ako grijesim ali ne mogu se oteti utisku...............na osnovu ponude rashladne tecnosti ovako procjenjivati neki ovlasteni servis mi djeluje pomalo neozbiljno pa cak i zlonamijerno........ ako je tako ne znam sta je cilj ovakve konstatacije........ne iskoristiti ponudjeni popust ili .............. :conf:

Link to comment
Share on other sites

Ovlašteni servis Renaulta ne može sebi dopustiti da u vozila za koja se isključivo propisuje Glaceol RX Type D stavlja rashladnu tekućinu koja je preporučena za vozila VAG koncerna. Renault nigdje ne propisuje Elf ulja za svoje motore, već ih samo preporučuje. Ali u slučaju rashladne tekućine propisuje isključivo Glaceol i niti jednu drugu. Za motorna ulja je samo bitno da zadovolje RN normu.

Link to comment
Share on other sites

sa ovim zadnjim postom (usrmaatre) bi se mogao i sloziti.............i ja imam poprilicno visoke kriterije,nikad jos nisam bio ni u jednom servisu(ovlastenom ili ne) a da nisam imao neku zamjerku,neke su bile manje pa sam ih zadrzao za sebe,neke su vece pa ih podijelim sa drugima...(najsretniji sam kad sam mogu sve zavrsiti ali prostor-vrijeme.....sve manje to mogu).........planiram na ovaj pregled i zahvat otici u AC OVNAK u Vitezu.....to je ovlasteni mladjeg datuma i tamo nisam nikad bio......nadam se dobru al' ko da gledam da cu i njima naci par zamjerki :D ali za ovakvu ponudu cu ih ipak pocastiti svojom posjetom  :00009019:  mozda budu i OK.......

 

P.S.  odosmo mi u OFF totalno  .......................

Edited by tera
Link to comment
Share on other sites

Nije to mala greška, nego velika. Renault u dokumentaciji navodi da ulje za motor može bilo koje samo da zadovoljava RN, ili ACEA normu, ali za rashladnu tekućinu propisuje isključivo (sigurno postoji razlog) taj f.c.ing glaceol. Isto tako primjerice za PK6 mjenjač navodi da isključivo ide Elf Tranself NFP 75W80 i niti jedno drugo, za JR5 Tranself NFJ 75W80 itd. Sad, može se staviti i drugo ulje, ali ovlašteni servis se mora držati propisa, a ne preporuke proizvođača. Baš me zanima dali ovlašteni servisi u Njemačkoj u Renault ulijevaju Ravenol antifriz.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo sad ovako,znaci ne preporucujete Renault u B.Gradisci,ravenol nikako staviti u auto,cijena u mom postu se cini(barem meni ok),da li je netko imao losih iskustava sa tim servisom,i naravno ako je bolji servis u Banja Luci odoh tamo,sutra cu bas nazvati i pitati za ponudu.

Link to comment
Share on other sites

pa kupiš taj glaceol i doneseš ga sa sobom i stvar riješena

French, nije to poanata. Poanta je da Renault ovlašteni servis uvijek teba poštovati ono što je napisano u "manualu", ili "tehničkoj noti" od strane proizvođača automobila kojem su ovlašteni servis. Ulje za motor može koje bilo marke, a potrebno je samo da zadovolji RN i ACEA norme, dok za antifiz Renault isključivo navodi Glaceol i niti jedan drugi. Znači ne smije se dogoditi da se u Renault lijeva neki drugi.

Link to comment
Share on other sites

Po vazecim zakonima u EU, mozes u motor naliti antifriz bilo kojeg proizvodjaca koji zadovoljava OE standarde. Dakle, i spomenuti Ravenol. Takodje, garancija od 2 godine se podrazumijeva. Takodje, podrazumijeva se i da ovlastenim serviserima nije previse stalo da vi to znate. :D

Link to comment
Share on other sites

Po vazecim zakonima u EU, mozes u motor naliti antifriz bilo kojeg proizvodjaca koji zadovoljava OE standarde. Dakle, i spomenuti Ravenol. Takodje, garancija od 2 godine se podrazumijeva. Takodje, podrazumijeva se i da ovlastenim serviserima nije previse stalo da vi to znate. :D

Renault isključivo propisuje glaceol jer inhibitori korozije nisu isti za G12 standard (vw vozila) i Renault. Renault koristi drugačije legure pri izradi motora od vw i sigurno mu ne pašu isti aditivi. Renault navodi isključivo glaceol u manualima i toga se ovlašteni trebaju pridržavati. G12 standard koji zadovoljava taj Ravenol je prilagođen VW motorina, a ne Renaultu.
Link to comment
Share on other sites

Nema norme (standarda) koje Renault propisuje za rashladne tekućine. G12 je VW norma isto kao G12+, i G12++. I boja se razlikuje, crvena G12, purpurna G12+. Glaceol je fluorascentno žutozeleni. Isti se koristi isključivo za Renault motore. Renault nije propisao normu kao VW, već samo propisuje da se koristi Glaceol. Isto tako nije postojala norma za ulje(RN se pojavio kasno, mislim 2007 godine), već je Renault propisivao da ulje mora zadovoljiti ACEA normu. Renault sigurno ne propisuje da rashladna tekućina mora zadovoljiti G12 normu jer je to norma koju je propisao VW za svoja vozila.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Naravno da ima norma koju rashladna tecnost mora zadovoljiti.  i to ne samo jedna norma. Ne proizvodi Renault u svojoj fabrici rashladnu tecnost, to za njega rade firme koje se bave proizvodnjom te vrste proizvoda. Sta mislis koja firma proizvodi rashladnu tecnost za Renault vozila u prvoj ugradnji? :D

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.