Jump to content

Zamjena radija


kristijan

Recommended Posts

Da to sam si i mislio. Samo jos jedno pitanje. Vidim da tih originalnih radia ima dvije vrste označene Tuner List i Update List. Moram li paziti na to ili ce oba jednako raditi? Moj Megan je redizajnirani model iz 2006. godine

Link to comment
Share on other sites

@djambrle

Moraš paziti ako oćeš da ti display radi.

Ako ti je display nebitan onda nemoraš paziti.

 

ništa 

Onda ti je pojačalo u prtljažniku desno.

big-5218529390.thumb.jpg.337314a76b88939

Tu su spojeni ISO konektori napajanja i zvučnika. 

Ako ideš ugraditi naprijed aftermarket radio odavde trebaš povući produžne kabele sve do prednje konzole. Prekomliciran i veliki posao (pola auta imaš rastaviti).

Ako ti taj originalni Cabasse radi moj ti je savjet da sve ostaviš tako kako je.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

i komande jednako nece raditi ako je krivi HU, na ph2 je vecinom dolazio udate list, i on ti ima analogni AUX (smao pristekas u mob)

Nikad nije dobro ulaziti u raspravu o percipiranoj kvaliteti bilo čega, a osobito audio opreme. Nisam audiofil, osobito ne u automobilu, i htio bih što jeftinije proći, a da imam punu funkcionanost auto radia, znaći komande na volanu i displej na ploči. Čini mi se da ja nabavka polovnog originalnog auto radija najeftinija opcija. Ako netko ima neku drugu sugestiju rado bi je čuo.

ima stvari koje su subjektivne, (ton, šum itd) to je pitanje tko ce kolko uociti i kome kolko smeta isti. imas pak objektivne kao sto su npr hvatanje radio postaja, sama funkcija, dal zvucnik krči s istim itd. 

Link to comment
Share on other sites

Dragan - identicno ko na slici je na jednom meganu kojeg vozim povremeno.Ono sto je interesantno je da NE radi onaj prednji display di je sat i temp., imam osjecaj da je to povezano nekako.

Imas ideju kako to osposobiti?

Drugo pitanje, di je kabel od antene za radio, konektori za radio su tamo di trebaju biti kod radio, ali za antenu ih nema...isto u gepeku kod cd changera?

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

Dragan - identicno ko na slici je na jednom meganu kojeg vozim povremeno.Ono sto je interesantno je da NE radi onaj prednji display di je sat i temp., imam osjecaj da je to povezano nekako.

Imas ideju kako to osposobiti?

Drugo pitanje, di je kabel od antene za radio, konektori za radio su tamo di trebaju biti kod radio, ali za antenu ih nema...isto u gepeku kod cd changera?

kod ovakvih odvojenih tipova radia kao kod Renaulta, antena, napajanje i zvucnici te mali iso i jos neki plavi konektor su meni bili ispod sjedala. Dakle uz glavnu jedinicu, ne cd changer. Ako ne postoji razdjelnica za zvucnike i napajanje kod cd changera ( kod mene postoji) onda se samo provede antena jer nje nema kod cd changera.

Link to comment
Share on other sites

Dragan - identicno ko na slici je na jednom meganu kojeg vozim povremeno.Ono sto je interesantno je da NE radi onaj prednji display di je sat i temp., imam osjecaj da je to povezano nekako.

Imas ideju kako to osposobiti?

Drugo pitanje, di je kabel od antene za radio, konektori za radio su tamo di trebaju biti kod radio, ali za antenu ih nema...isto u gepeku kod cd changera?

1. Onda je moguće da je u prekidu instalacija između pojačala u prtljažniku i displaya. Izvadi pojačalo i vidi šta je sa žutim mini-ISO konektorom i njegovim ožičenjem do displaya.

2. Treba biti isto u prtljažniku spojena na pojačalo. Izvadi i pogledaj. Na desnom C-stupu se nalazi konektor s kojim su spojeni originalni kabel antene sa i antenski kabel iz ovoga pojačala.

Link to comment
Share on other sites

Postoji li ikakva šansa da se na "tuner list" izvuče aux bez dodatnog kemijanja?

Link to comment
Share on other sites

Vidio sam na forumima nešto kemijano na tu temu zato i pitam.

Link to comment
Share on other sites

Sa kemijanjem (lemljenje direktno na štampanu ploču) sam i ja vidio na netu.

Kad sam ti gore napisao da je šansa nikakva mislio sam na plug-n-play princip.

Link to comment
Share on other sites

evo mene nazad , ovako

-znači napred je cabasse auditorium cd changer sa 6 cd, iz njega idu dugački zeleni konektor cca 5cm i plava žica sa dva pina, to je sve što je naprijed iza cdc.

-iza u gepeku u desnoj bočnoj strani je glavna jedinica (crna kutija) naprijed nema ničega , a iza su euro konektor (zvučnici i napajanje), mali plavi konektor koji je tipa za yatour, mali žuti konektor sa mislim 6 pinova i dugački crveni konektor dužine 5 cm., u desnom dijelu onog kaveza tj. nosača HU i još nečega, u tom desnom dijelu tog nosača imam posudicu kao što je i naprijed ISPOD CDC-a-

-aux kabel nisam uspio nać pošto sam vidio mali žuti mislim 6 pinski konektor (ako ga ima uopće) možda sam u krivu 

-probao sam uštekat klasični kazić pioneer , radi ko beba, jedini nedostatak je taj kaj je kazić u gepeku, ima li koja verzija da se kazić montira naprijed osim te verzije da se raskopa pol auta i provuku kablovi naprijed iza CDC-a ?

hvala

ps: nije Sofija, Rajko je trenutno  :)

 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Rajko,

- plavi mini-ISO konektor je za spoj CD changera koji ti je naprijed,

- žuti mini-ISO konektor ti je za komande na volanu.

Aux kabel nemaš spojen.

Nema nikakve druge verzije za montirati naprijed taj kazić osim da nabaviš "produžne" kabele za ta dva velika ISO konektora (napajanje i zvučnici) i produžni kabel za antenu.

Link to comment
Share on other sites

evo mene nazad , ovako

-znači napred je cabasse auditorium cd changer sa 6 cd, iz njega idu dugački zeleni konektor cca 5cm i plava žica sa dva pina, to je sve što je naprijed iza cdc.

-iza u gepeku u desnoj bočnoj strani je glavna jedinica (crna kutija) naprijed nema ničega , a iza su euro konektor (zvučnici i napajanje), mali plavi konektor koji je tipa za yatour, mali žuti konektor sa mislim 6 pinova i dugački crveni konektor dužine 5 cm., u desnom dijelu onog kaveza tj. nosača HU i još nečega, u tom desnom dijelu tog nosača imam posudicu kao što je i naprijed ISPOD CDC-a-

-aux kabel nisam uspio nać pošto sam vidio mali žuti mislim 6 pinski konektor (ako ga ima uopće) možda sam u krivu 

-probao sam uštekat klasični kazić pioneer , radi ko beba, jedini nedostatak je taj kaj je kazić u gepeku, ima li koja verzija da se kazić montira naprijed osim te verzije da se raskopa pol auta i provuku kablovi naprijed iza CDC-a ?

hvala

ps: nije Sofija, Rajko je trenutno  :)

 

Kad izvadis cd changer od naprijed i kad maknes pretinac za rukavice cime dovijes vecu kolicinu em prostora za rad, em bolju vidljivost, imas unutra malo gore isto zice tj razdjelnicu. Tu bi trebao biti kabel za zvucnike i napajanje te mini zuti iso konektor. Jesi to dobro ispregledao? Na taj nacin samo uzmes antenu koju ces vuci iz prtljaznika do te rupe i onda u rupu gdje je cd changer bio stavis radio po zelji. Dobro to pregledaj, poslikaj jer sam se i ja mucio s istim. Na kraju mi je bezpotrwbno lemio novi napajacki dzek i zvucnicki a sve bilo tamo sakriveno. Mora biti siguran sam.

Link to comment
Share on other sites

Kad izvadis cd changer od naprijed i kad maknes pretinac za rukavice cime dovijes vecu kolicinu em prostora za rad, em bolju vidljivost, imas unutra malo gore isto zice tj razdjelnicu. Tu bi trebao biti kabel za zvucnike i napajanje te mini zuti iso konektor. Jesi to dobro ispregledao? Na taj nacin samo uzmes antenu koju ces vuci iz prtljaznika do te rupe i onda u rupu gdje je cd changer bio stavis radio po zelji. Dobro to pregledaj, poslikaj jer sam se i ja mucio s istim. Na kraju mi je bezpotrwbno lemio novi napajacki dzek i zvucnicki a sve bilo tamo sakriveno. Mora biti siguran sam.

nisam micao pretinac za rukavice, jel se može raskopati ? tj izvaditi i kak ?

mislis da iza pretinca za rukavice postoji euro konektor ili bi trebao od tih svih žica pronać koja je koja i cviknut ih i sam složit euro konektor u polemit  ?

nekaj cu morat složit, zadnja opcija bu bilo povuć komplet žice od gepeka do naprijed da bude plug and play

nisam napomenuo da CDC koji je trenutno nutra da sve svijetli, na ekranu je sve fukcionalno i očitava funkcije prek ekrana, kada želim umetnut cd nutra , neda mi da gurnem u otvor za cd jer je spustena ona plastika(zaštita) dali postoji nema filozofija oko umetanja cd-a u changer ili je to prosto ubacuješ kako i kada god poželiš ?

sorrite na gnjavaži, tko je u Gorici nek se javne za piće, no problem

tnx

Link to comment
Share on other sites

nisam micao pretinac za rukavice, jel se može raskopati ? tj izvaditi i kak ?

mislis da iza pretinca za rukavice postoji euro konektor ili bi trebao od tih svih žica pronać koja je koja i cviknut ih i sam složit euro konektor u polemit  ?

nekaj cu morat složit, zadnja opcija bu bilo povuć komplet žice od gepeka do naprijed da bude plug and play

nisam napomenuo da CDC koji je trenutno nutra da sve svijetli, na ekranu je sve fukcionalno i očitava funkcije prek ekrana, kada želim umetnut cd nutra , neda mi da gurnem u otvor za cd jer je spustena ona plastika(zaštita) dali postoji nema filozofija oko umetanja cd-a u changer ili je to prosto ubacuješ kako i kada god poželiš ?

sorrite na gnjavaži, tko je u Gorici nek se javne za piće, no problem

tnx

Neznam kako se kod megana skida pretinac, obicno je na par vijaka ispod one lajsne te iznutra jedan i sastrane jedan. Ne iza pretinca. Nego kad njega maknes onda lijevo vidis sto je iza prednje konzole tj iza radia i iza komadi ventilacije klima i sl. Znaci sam dobijes vise prostora te bolju vidljivost sta se krije iza. Znaci neznam sto nije jasno? Iza toga bi ti trebao biti zuti iso konektor, te ako je razdjelnica onda imas dva isa ustekanih u produzni koji idu dalje do iza u prtljaznik. Iskpcas ih oba (jedan je za zvucnike, drugi napajanje) i direktno onda bodes na novi radio ili oem radio koji nije changer. Kuzis??

Link to comment
Share on other sites

Neznam kako se kod megana skida pretinac, obicno je na par vijaka ispod one lajsne te iznutra jedan i sastrane jedan. Ne iza pretinca. Nego kad njega maknes onda lijevo vidis sto je iza prednje konzole tj iza radia i iza komadi ventilacije klima i sl. Znaci sam dobijes vise prostora te bolju vidljivost sta se krije iza. Znaci neznam sto nije jasno? Iza toga bi ti trebao biti zuti iso konektor, te ako je razdjelnica onda imas dva isa ustekanih u produzni koji idu dalje do iza u prtljaznik. Iskpcas ih oba (jedan je za zvucnike, drugi napajanje) i direktno onda bodes na novi radio ili oem radio koji nije changer. Kuzis??

kuzim :) kad raskopam i vidim javnem situaciju, hvala

Link to comment
Share on other sites

Neprilagis nista blize sredisnjoj konzoli gde bi isti mogli biti

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dovoljno je da makneš radio i tu policu koju imaš ispod radija da dobiješ više prostora za pogledati, ali svejedno ja mislim da nećeš ništa naći.

Link to comment
Share on other sites

Dovoljno je da makneš radio i tu policu koju imaš ispod radija da dobiješ više prostora za pogledati, ali svejedno ja mislim da nećeš ništa naći.

I ja sam to mislio kao i majstor u Autosoundu. Sve dok nisam malo bolje pogledao. Neznam jel u Meganu isto tako rijeseno kao da je produzeno, ali to mi ima logike ako zelis izbacit cabasse i stavit obicni mp3 tvornicki radio. Cabasse je ok ali nema mp3, a drkica s cd changerom minje zesca njesra. Ovako barem na cliu 3 imas opciju stavit obican oem radio bio on mp3 ili ne. Ustekas zvucnike, napajanje i zuti iso i sviraj. I jos ti rade komande i imas display. Znam to jer sam za probu stavljao iz drugog obican oem radio mp3. Sam usteko i sve radi. Jedino kazem treba vuci antenu ali to nije problem jer ima produznih za to.

Link to comment
Share on other sites

nisam napomenuo da CDC koji je trenutno nutra da sve svijetli, na ekranu je sve fukcionalno i očitava funkcije prek ekrana, kada želim umetnut cd nutra , neda mi da gurnem u otvor za cd jer je spustena ona plastika(zaštita) dali postoji nema filozofija oko umetanja cd-a u changer ili je to prosto ubacuješ kako i kada god poželiš ?

sorrite na gnjavaži, tko je u Gorici nek se javne za piće, no problem

tnx

Naravno da postoji filozofija nije čista fizika u pitanju za ubaciti CD. Mora on sam zboksati unutra 6 CD-ova.

Ovako:

- stisni SRC (na ekranu će napisato "no CD")

- stisni LOAD (na ekranu će ispisati "Wait", a zatim "Insert")

- stisneš broj 1,2,3,4,5 ili 6 i ubaciš disk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

houston we have a problem 

Stavil bi drugi radio ali kao i obično ništa nije lako, a pogotovo kad je riječ o zamjeni radija. Dakle stavil bi neki radio i dodatno bi kupio onaj adapter za komande i display ili sve zajedno s radijom samo ne znam kojim. Pa sam išel malo prčkati i nađem izolirane žice i dodatno stavljene žice. Pretpostavljam da su ove izolirane od zvučnika u stražnjim vratima, a da su ove drugačije od zvučnika koji su naknadno ugrađeni iza zadnjeg sica. Da li se slažete s menom i savjet koji radio da stavim nutra da mu rade komande i display? 

16923935_10212838844824773_2135823068_n.jpg

16933548_10212838821824198_1548061004_n.jpg

16933764_10212838822224208_851146531_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zamjeni radio al pusti komande u qurac. To je bacanje para. Radia koja imaju mogucnost spajanja na neke adaptere za renault su u pravilu skupa bar 200€ a adapteri su po 50-60-70€. Kad zbrojis,kupis krasan radio a natalis komande. Imam sve to i sad kad imam skoro i ne koristim.... Vodi racuna da je usb straga. :dobroje:

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.