Jump to content

Zamjena radija


kristijan

Recommended Posts

Ovo vidim prvi put i neznam koliko je to ajmo tako reci pouzdano. Pa jel nije bolja opcija onda to spajati na izlaze zvucnika plus konverteri?

Link to comment
Share on other sites

U onom Draganovom slučaju mislim da ne treba konvertor. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

U onom Draganovom slučaju mislim da ne treba konvertor. :dobroje:

 

Meni su rekli da spajati pojacalo na serijski cabasse je smrt za pojacalo bez tih nekakvih konvertera jer cu doslovno spalit pojacalo.

Link to comment
Share on other sites

Ako je ovo zalemljeno ispred internog pojacala to je onda nepojacan signal a takav imamo u RCA izlazima na aftermarket radijima.

Link to comment
Share on other sites

Tako je. Ovo je spojeno na ulaze internog pojačala. Ovo igra za originalni HU sa internim pojačalom TDA7385, a to pojačalo bi trebalo da imate većina vas.

 

- pinovi 11 i 12 =====> +RCA za zvučnike prednji desni prednji lijevi,

- pinovi 14 i 15 =====> +RCA za zvučnike zadnji desni i zadnji lijevi,

- pin 13 ==========> zajednička masa za sve zvučnike.

 

Shema internog pojačala TDA7385:

 

 

post-14075-0-38162000-1394525069_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da bi izlaze za pojačalo trebao znati svaki bolji HiFi servis uradit...

Link to comment
Share on other sites

Danas stigao HU. Jedva sam ga našao preko C.I.C.E foruma i naletio da ga baš admin prodaje a znamo ga i s ovog foruma pod nickom Brucci.

 

Ajde, drago mi je da si zadovoljan!  :zivili:  

Link to comment
Share on other sites

Jel može pomoć kod spajanja pojačala hifonics sons of olympus ( http://www.audi4ever.com/forumv2/index.php?topic=66734.0 ) na serijski radio cabasse sa 6 cd changerom. Glavna jedinica je ispod sjedala. Znaci u detalje sto trebam od dodataka oliti konvertera i koji te koje cicnceve kablove uzeti i gdje to ustekati na pojacalo. NIsam to nikad radio a volio bih nauciti pa da mi se pojsani. Treba nekakav kabl za pobudu pojacal i gdje se on spaja i tako na slici mozda oznaciti. evo bio bih zahvalan na pojasnjenju :)

 

Opciju da to lemim kao na slikama od prijed nebih radio pa bih radije te neke konvertere spajao cvikanjem zica i tako to. Evo moze postupak i hvala.

Link to comment
Share on other sites

ljudovi

 

recite mi cita li na meganeu 2003 god radio mp3? jednostavno mi nece cde ocitat za svakki daje error, a audio cd jos nisam probao

 

i pase li radio iz meganea 3 u meganea 2?

Link to comment
Share on other sites

Ne odgovara iz lagune II ph2 u ph1 pa sam siguran da ne odgovara tako niti u meganeu jer su komande i ekran na drugacijem protokolu i drugaciji pinout konektora iako su fizicki isti. To je razlika izmetu tuner list i update list uredaja. Iz megya trojke cisto sumnjam da bi stao i fizicki zbog oblika a komande i ekran ne rade sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Tako je. Ako ide uvalit update list radio, a originalno je bio tuner list, onda mora mijenjati i centralni display (mora i on biti za update list) da bi mu bili u funkciji display i komande na volanu.

Link to comment
Share on other sites

aha... tako sam si i mislio

 

a dali radio s redizajna cita mp3? znaci 2006 nadalje

Link to comment
Share on other sites

Gotovo sam 100% uvjeren da svi citaju ali neka jos potvrdi netko. U kojem god sam se vozio citali su, ali bili su i solidno opremljeni.

Link to comment
Share on other sites

pa mislim da mi je to onda jedino rijesenje da mogu mp3 slusat....ubacit si radio s redizajna...

Link to comment
Share on other sites

Stavi nekakav aftermarket hu i adapter za komande. Jer ovdje trebas ekran drugi, Hu drugi i nisam siguran za komande na volanu.

Link to comment
Share on other sites

ne citaju ni na ph.2 svi mp3, samo rijetki koji su i propisno oznaceni sa znakom mp3, a takodje ne pase ph.2 radio u ph.1 niti obrnuto.

Nadji Update list za ph.1 i skopcaj aux kaba.

Link to comment
Share on other sites

Mp3 ima šugav zvuk. Fino aux i cd-i a ni radio nije loš kako reće jedan...

Link to comment
Share on other sites

Mp3 ima šugav zvuk kad su ti snimke youtube rip.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozz svima,evo kao friški vlasnik Clia trojke htjedoh bolju muziku u autu,pošto sam na prijašnjem imao radio sa USB-m a većina muzike mi na usb-u ,tražeći svugdje po malo tako sam kupio kablove sa podrškom za komande na volanu u Svijet Medija,sve lijepo složio (inače imam Sony MEX BT-3600U) i sve lijepo radi osim displeja (pola mornarice mi se potopilo) ( znam znam Sony bljak bljak :D  ali mislim da je čist ok ). Zanima me pošto sam prelistao ovaj dio foruma dobrano dali svaki radio koji ima na sebi oznaku kompatibilnosti kad se spoji radi i zaslon od auta ili....????

Link to comment
Share on other sites

Kompatibilnost neznaci to u vecini slucajeva. Na mnogim radijima je potreban adapter. Sony nije bljak uopce. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

slažem se s tobom Smuchac da Sony nije bljak ali gdje god čitam o kazićima skoro svi kažu "ah Sony" ,meni je Sony super,nego da se vratim na temu,ako budem kupovao neki kaz.... ispravak Cd player oliti auto CD moram dobro ispitati stvar dali paše na brm brm.

Dali možda znate neki koji bi bio kopatibilan sa Clijačem?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.