Jump to content

Zamjena radija


kristijan

Recommended Posts

Pitanje.
Kako se vadi autoradio na Laguni III iz 2008. godine sa slike?

I ima li netko od vas iskustva sa ovim?

 

http://www.ebay.com/itm/Boitier-Auxiliaire-USB-MP3-pour-autoradios-dorigine-Renault-Laguna-3-Laguna-III-/331092867184?pt=FR_JG_Auto_Pieces_Cables_et_accessoires&hash=item4d16ac3870

 

Hvala.

 

big-im10.jpg

Link to comment
Share on other sites

U ova dva utora

 

post-11736-0-60744800-1398771925_thumb.j

 

trebaš gurnuti dva ovakva

 

post-11736-0-97941500-1398771959_thumb.j

 

Što se tiče onog gadgeta, imam jga, nije vrh, ali nije ni loše. Nego, zar Laguna III nema usb ulaz?

Link to comment
Share on other sites

jok, nema USB.Ova moja je bez operme. :)

 

A što ti znači nije vrh? Kaj ne valja?

Gdje mogu nabaviti ovaj ključ? Ima to neki naziv po kojem bi ga mogao naći na ebayu i slično?

Tamo samo nude one jebene vilice...

Link to comment
Share on other sites

Ma sve radi bez greške, zvuk gubi malo na kvaliteti. Puno je to kablovinja i pretvaranja signala. Najviše se osjeti na razini signala, uvijek moram pojačati više nego s radia/cd-a. Nemaš ni CD changer?

Evo ovo sam našao prvo, pa potraži, iako to možeš napraviti i sam od lima, http://www.ebay.com/itm/New-Clarion-Car-Radio-Stereo-Removal-Tool-Keys-/330588036004?pt=US_Car_Audio_Video_Dashboard_Installation_Kits&hash=item4cf8951ba4.

Link to comment
Share on other sites

Nemam niš, samo jebeni cd koji ne čita mp3. :)

Hvala, našao sam i ja to u međuvremenu.

Link to comment
Share on other sites

Ma pitao sam za changer jer bi ti trebao još jedan adapter da bi radilo oboje. I ovo si pogledaj pod Yatour, osjetno je jeftinije, a sve je isto.

Link to comment
Share on other sites

Jel zna netko koji je to model autoradija, proizvođač i slično...?

Ne mogu nigdje naći taj USB/SD/AUX adapter koji bi mi odgovarao.

Tnx.

Link to comment
Share on other sites

Triba bi izvadit radio i pogledat kakav ti je priključak iza.

 

Evo ti popis adaptera od Connects2 za pojedine modele Renaulta.

http://www.connects2.co.uk/c2/C2RangeProducts.aspx?Manfid=46&Groupid=6&Parentgroupid=0

 

Ako ti je iza "Quadlock" priključak onda ti ja mislim igraju ova dva.

http://www.connects2.co.uk/ProductInformation.aspx?id=11634

http://www.importplaza.hr/usb-aux-mp3-adapter/renault-usb-adapter/renault-mp3-adapter-yatour-quadlock.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ima netko u Zagrebu ko ima iskustva sa vađenjem originalnoga radija poput onog navedenog nekoliko postova iznad?

Naime, nabavio sam predložene ključeve za njihovo vađenje, ali nisu odgovarali. Bili su preširoki.

Onda sam ih pokušao stanjiti da uđu i onda su se svinuli i jebiga, ništ od toga.

Ne bi htio nekaj sjebat.

Ako ima netko ko ima alat i iskustva, rado bi mu platio za uslugu vađenja radija.

Ili barem preporuku gdje da odem da mi netko to napravi.

Nisam mislio da će mi ovakva sitnica zadavati toliko problema. :) 

Link to comment
Share on other sites

Oni ključevi šta ti je predložio Mafro neigraju kod tebe. Tebi trebaju ovakvi.

 

post-14075-0-34746600-1400490747_thumb.j

 

Umjesto njih možeš uzeti nekakve lame odgovarajuće širine ili čak i vezice odgovarajuće širine. Najbitnije je da krajeve otkineš pod kutem od 45° tako da šta više sliče onima na slici.

Sada ih uvučeš u one rupe ispod radia sa izbočenim/špicastim dijelom okrenutim prema radiju. 

 

Evo ti i link za e-bay.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/PC5-93-European-Release-Removal-Stereo-Keys-Radio-CD-/160512218525

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Meni uvijek zamjena originalnog radija sa nekim aftermarketom jako nagrdi interijer, baš ono šaka u oko...pogotovo recimo na nekoj lijepoj Laguni 3...

Link to comment
Share on other sites

Pa koliko sam ja razumio Emmeta uopće nema namjeru mijenjati originalni HU, samo traži USB/SD/AUX adapter za spojiti na HU.

Link to comment
Share on other sites

Morao je on napisat i tu kako je to šaka u oko iako ne zna o čemu se radi...

Link to comment
Share on other sites

Bitna je riječ original, lastnight je žestoko zastupa. Uznemirio ga i sam pogled na sliku onih limića za vađenje originalnog radia :D.

Link to comment
Share on other sites

Mozda cak i limovi moraju biti orginalni, nedaj Boze vadit orginalni radio sa neorginalnim limovima...

Link to comment
Share on other sites

Ne pratim redovito temu pa nemogu znat sve detalje. Vidim da su se mimoze uznemirile.:)

 

Meni svejedno što će stavit samo kažem da mi je ljepši oriđiđi radio u Laguni. Valda nije problem dat mišljenje na nekom forumu.

Link to comment
Share on other sites

Zato meni svira serijala i jos ljepo izgleda. A samo da cujes kako dobro svira :-)

Link to comment
Share on other sites

Sve 5 momci. Odlučili ste ostat na serijala muzici i ne vidim čemu nekoga tjerat da to ne radi ukoliko želi. :dobroje:

Čim netko pita za ključeve za vadit radio lastnight odma stopira i kaže nemoj to je šaka u oko ovo ono. Batali radije,ko pokvarena ploča zvučiš.Nije čovjek budala da ne zna šta želi.

Link to comment
Share on other sites

Moja isprika ako sam nekog povrijedio, ponavljam, ne vidim uvijek o ćem se piše jer nisam često tu tj ne pratim uvijek cijelu priću.

Kod novijih vozila sam uvijek za tvorničko rješenje jer je dizajnirano u skladu s interijerom. Pa kako ko voli.

Link to comment
Share on other sites

Meni je DVD 5x ljepši od stock HUa. Ukusi...a da ne pričam o kvaliteti zvuka i većoj mogućnosti podešavanja istog.

IMAG0198.jpg

Link to comment
Share on other sites

Isto tako smeta i zaklanja komande ako ti iste zatrebaju, po meni nepraktično rješenje. Najbolje je ako se ima potreba za ekranom montirat negdje iPad mini i da se po potrebi lako skine dole. Navodno postoje holderi za takvo što.

Link to comment
Share on other sites

Isto tako smeta i zaklanja komande ako ti iste zatrebaju, po meni nepraktično rješenje. Najbolje je ako se ima potreba za ekranom montirat negdje iPad mini i da se po potrebi lako skine dole. Navodno postoje holderi za takvo što.

 

Gdje smeta, imam automatsku klimu.

 

A ako pak treba podesiti - jedan gumb i motorizirani ekran se spusti u roku (doslovce) 3s.

Link to comment
Share on other sites

A gle ja nevolim da mi išta zaklanja komande a i ti motorizirani ekrani nisu baš zaživjeli baš iz razloga što pomalo smetaju.

Meni nisu legli jer volim da mi interijer ostane tvornički tj bez vađenja originalnog radija. Pitanje je i sljedeće: za što mi treba ekran kad slušam muziku?? Također nisam sklon gledanju filmova dok vozim a najpraktičnije dosad mi se čini montirati na staklo iPad i gledat film, tv ili web dok stojim negdje plus daleko bolji ekran od tih na sklapanje.

Nisu bezveze počeli s ugradnjom ekrana u interijere npt BMW oponaša iPad sa svojim ekranom koji je usađen u tablu gore i ne pokriva komande, npr novi Peugeot 308 isto ima ekran na dodir ukomponiran u kontrol tablu. Pitanje je dana kada će se tableti naći u autima koji se mogu vaditi van.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.