Jump to content

Zamjena radija


kristijan

Recommended Posts

Ovo na rasklapanje mi je zivi uzas. Nevidim nista od tog ekrana. Da je ukomponiran u tablu onda ok al ovako bas neprakticno. I izgledom mi se uopce nesvidja niti ide uz auto.

Link to comment
Share on other sites

Pustim si spotove da sviraju, klimicu i boli me kiflica u gužvi.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je bolje dok se vozi da je ekran/iPad mini montiran na staklo u visini očiju a može se koristiti i za navigaciju. 

Ima sad na njuškalu iPada za male novce jedino neznam ponudu holdera za staklo.

Link to comment
Share on other sites

To stavljanje uređaja na staklo, posebice sve veće od 5" je katastrofalno za preglednost ceste naprijed i to mi se pak nikako ne sviđa.

Jbga...ukusi. ;)

Link to comment
Share on other sites

u svakom slucaju ukusi su razliciti,ali serijala se ne može mjeriti sa pioneerom 88rs,alpinom 9887r,a kamo li sa clarionom hxd2 ili sl.Što se tice ovih kojima izlazi ekran imaju problem kaj im se razloha spoj pa se pocne trest ,a vrlo cesto ode i flat.2din su ok samo neki malo bolji sa dsp ,navigacijom ,webom kostaju u pm,sto se tice tableta kad smisle spdif na njima povezati na proc i to bude ok .Preglednost pati kod tableta jer zakriva desni cosak u zavoju tako da treba sto manji i nije bas za loše šofere.

Link to comment
Share on other sites

To stavljanje uređaja na staklo, posebice sve veće od 5" je katastrofalno za preglednost ceste naprijed i to mi se pak nikako ne sviđa.

Jbga...ukusi. ;)

Slažem se, osobno držač navigacije, kad je koristim, zaljepim za (polu)otvoreni poklopac na radiu. Jbg, gubim funkcionalnost držača za čaše, ali na staklu mi je predaleko za bilo kakvo tipkanje, nevezano uz zaklanjanje pogleda, + izloženije je suncu, od refleksije niš ne vidim. Ovako malo pomaknem, nagnem, utipkam i sve pet, bez naginjanja naprijed u vožnji. Inače, snimam već neko vrijeme nešto u 2dinu, još samo moram ženu uvjeriti da je to neophodno, hahaha.

Ili nešto od ovih držača, fino se uklope i funkcionalni su http://www.brodit.com/productList.html?lrhandDrive=lhd&brand=Renault&model=Laguna&year=2003&pn=prod

Link to comment
Share on other sites

Ne veliki iPad neg onaj Mini ta nije prevelikkad ga pažljivo staviš da ne smeta pogledu.

Link to comment
Share on other sites

ok pretpostavio sam da je mini ali kako ga spajas ako na radio pa aux to je opet original ili neki aftermarket radio i nije neko sretno rjesenje jer zvuk je tragedija preko usb -a malo bolje ali opet nikakva kontrola osim ako radio ima izlaz koji podržava ipad i opet ako se i puni dolazi do interferencije ,sto se tice bluetootha isto dosta lose jer pusta samo 8 bita jedino ako podrzava 3.0 ili bolje ,spdif nisam ziher da se može izvuc iz ipada tako da ipad ne podrazumjevam kao samostalni uređaj

Link to comment
Share on other sites

Već sam imao prije muziku preko iPod-a sa konektorom za HU. Nije bilo problema sa zvukom, ak si npr na flac-u nema razlike u odnosu na cd.

Link to comment
Share on other sites

kako to mislis nema razlike?

pa razlika je ko dan i noc .

Na kojem sistemu si to slusao?

ja sam ga imao spojenog na alpini 9887 sa pxa 701,genesis pojacalu,i focalovim k2 sistemima sa alpineovim original konektorom kroz kojeg se i puni.Ne samo da se cuje razlika na ipadovom formatu prema original cd-u, nego se mp3 na hu cuje deset puta bolje

Link to comment
Share on other sites

Koliki je orijentaciono bolji, jaci i kvalitetniji zvuk u odnosu na serijalu sa AM radiom ako je serijski radio spojen na dobra pojacala kao u mom slucaju na high level inpute. Zanimaju me recimo postotci i koliko bih ja to zaista primjetio?. Znaci ne netko tko samo promjeni radio u autu koji je na serijala zvucnicima i bez pojacala.

Link to comment
Share on other sites

iPod mi je bio spojen preko Pioneer konektora rađenog za iPod zajedno spojeno bilo na Pioneer DEH-P6700MP. 

MP3 i dobar zvuk neidu zajedno u istu rečenicu a na iPod-u ovisi koji si format koristio. Ja koristim nisu ili nikakvu kompresiju ili losless ili flac formate ili onaj od Apple-a koji je opet bolji neg MP3 smeće od zvuka. Kod mene su zvučnici kao i pojačalo bili od BMW-a tvornički čist ok za laganije slušanje. Kvalitet zvuka ionako ne karakterizira glasnoća.

Link to comment
Share on other sites

to zrmi :velika je razlika u zvuku između serijale i dobro poštelanog primjerice clariona 778rusb ili pionera 88rsll.Ako ti je do serijskog izgleda mozes ic i na proc tipa audison bit ten ,jbl ms 8 ,3sixty ,neki alpine ili sl.

Link to comment
Share on other sites

to lastnight:na serijskim zvucnicima i aftermarket radiu bez processinga, jeftilen kablovima,bez kvalitetnih pojacala niti nemozes cuti razliku.S time da meni je prvi radio bio pioneer 6800 i bio je solidan naprema serijali ili nekim hu pocetne serije ali naprema alpini 7893r koju sam kupio nakon toga ili pioneeru p88 ne moze se uspoređivati

Link to comment
Share on other sites

Koliki je orijentaciono bolji, jaci i kvalitetniji zvuk u odnosu na serijalu sa AM radiom ako je serijski radio spojen na dobra pojacala kao u mom slucaju na high level inpute. Zanimaju me recimo postotci i koliko bih ja to zaista primjetio?. Znaci ne netko tko samo promjeni radio u autu koji je na serijala zvucnicima i bez pojacala.

Dogovori sa Grunfom garazu, privbavi kablovinu i ja ti dam svoj Alpine i probaj. Spojimo sve zracnom linijom, cisto da cujes razliku.

Link to comment
Share on other sites

to lastnight:na serijskim zvucnicima i aftermarket radiu bez processinga, jeftilen kablovima,bez kvalitetnih pojacala niti nemozes cuti razliku.S time da meni je prvi radio bio pioneer 6800 i bio je solidan naprema serijali ili nekim hu pocetne serije ali naprema alpini 7893r koju sam kupio nakon toga ili pioneeru p88 ne moze se uspoređivati

Kužim. Ionako ozbiljno slušanje glazbe radim doma a ne u autu. A autu ne težim perfekciji koju radim doma sa vinilom.

Tak da meni je to čisto bacanje love na kablove, peezdarije, kondenzatore, fluktuatore, rezanje table radi drugog HU i sl. To me držalo dok sam bio klinac kad uloviš nešto godina i iskustva odhebeš priču u autu i slušaš doma. Zato dobro podešen stock sistem i obavezno malo uložit u zvučnike i eventualno u neko pojačalce 4 kanala je 'puna šaka brade'.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Samo da se javim i zahvalim na pomoći, ali ipak sam na kraju otišo u Štarkelj, povuko za rukav nekog klinca kaj radi u radioni i užico da mi izvadi radio.

Lima je to i napravio, stigo moj yatour preko ebaya, spojen, ugrađen i fercera dobro.

Za nekoga ko želi i dalje imati originalni radio sa komandama na volanu, nema MP3 a želi ga, ovo je super riješenje.

LP i Hvala još jednom na pomoći.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

evo s obzirom da mi je cd u autu crko a imam orig radio molim pomoc oko odabira radia koji podrzava komande na upravljacu barem,hvala

Link to comment
Share on other sites

a jel netko zna jel bi pasao radio sa opel astre g tvornički radio u megana

Link to comment
Share on other sites

Radilo bi ali bez komandi i ekrana tako da je poprilicno beskorisno. Bez puno kemijanja, ili nekakav renault tog godista i radit ce sve ili nekakav hu poznatog proizvodaca pa se igrati adapterima da prorade komande i ekran.

Link to comment
Share on other sites

danas gledam da bi ga skinuo ali nevidim u rupicama od radia vijke.kak se to čudo od radija vadi

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.