Jump to content

naši akumulatori - bivši, sadašnji i budući


filipbabok

Recommended Posts

Jesi ikad vidio exide oem akumulator u francuskom vozilu?

Link to comment
Share on other sites

Neznam al jesam Tudor koji je isti proizvod. Identican. Kao i Centra. Neznam koja je svrha pitanja? Svaki oem aku radi neki brend. Uglavnom su to poznati brendovi. Peugeot i citroen imaju slicne renoovima..
fc2c33e507f99d04a9e6d835c3b57972.jpg6b86cd2b3b48f28c61c0b5b9f9c42edb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Najdugovječniji oem akumulatori su u premium segmentu, tipa bmw-mercedes-audi. Donekle i vw grupa. Svi ostali, ništa extra.

Link to comment
Share on other sites

Meni je na Cliu original bio nepunih 13g i nikad nije bio na punjaču.
Onda je Excide prdnuo za 3g, sad je Yuasa.

Link to comment
Share on other sites

Da, brendiran je bio nekad oem aku na renou, bili su tudor, takav je bio moj u meg2..tudor 52Ah
A postojali su i exide, i varta. To je ovak kaj sam nabrzinu naso..
dac3ccced5765263d659d8bf7fc97c2e.jpgd4ab56ad013c91f686de0dbd601737a0.jpg066978fd59bb885d59bc3590aa9f0e97.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 09. 03. 2019. at 13:43, mata73 said:

Meni je na Cliu original bio nepunih 13g i nikad nije bio na punjaču.
Onda je Excide prdnuo za 3g, sad je Yuasa.

Clio očito štedi akumulator. ? Kod mene na Thaliji OEM akumulator je trajao preko 11 god.

Link to comment
Share on other sites

Nekad bilo.. ovi novi no name budu drzali 3-4 godine i amen..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nekad bilo.. ovi novi no name budu drzali 3-4 godine i amen..
 
 
Uzmite u obzir i to da noviji auti imaju hrpu elektronike, koja bitno utječe na životni vijek aku. A i današnji aku su u globalu manje kvalitetni nego prije 10-ak god.

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Elon Musk i Mate Rimac se ne bi složili :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, filipbabok said:

Elon Musk i Mate Rimac se ne bi složili :)

Neš ti njih :-)))

Link to comment
Share on other sites

Nova Yuasa YBX3075 postavljena na Sandera.... Sretno joj bilo...

Originalni akumulator je zadnjih dana počeo zezati kad se stane na par minuta pa ponovno želi upaliti vozilo, čuje se i osjeti kratka stanka prilikom verglanja.... cca 0.5 sec. Dojma sam da se radi o onim malim kratkim spojevima.... zbog dotrajalosti.... ipak je 7.5 godina za nama.... Poslužiti će na Spačeku  ?

Link to comment
Share on other sites

Znam, zato i kažem, ma ako ova Yu-As-a potraje 5 godina biti će super.... sad kad imam tester, dobar punjač, auto garažiran, izbjegavamo kratke relacije koliko je moguće.... hm., možda uspije.... Mada je cijena akumulatora na razini malo većeg rezervoara benzina, da ne kažem četvrtina cijene ozbiljnijeg servisa na San(a)deru....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

U potrazi sam za punjačem akumulatora. Bacih oko na C Tek ali u šumi proizvoda ne znam koji bi.

Ono što mora imati je da može tjednima biti spojen na akumulator (održavanje) i da može puniti akumulatore sa start/stop sustavom.

Zahvaljujem na pomoći!

Link to comment
Share on other sites

lidlov može bit spojen mjesecima. Osim ako nestane struje, onda ga ponovo treba uključiti

Link to comment
Share on other sites

Danas je upravo ispustio dušu pa sad tražim drugi.
Otvorio sam ga i ploča je spaljena.

Link to comment
Share on other sites

Ova zadnja generacija iz lidla za 130 kn puni s 5A strujom, što je kao Ctek MXS 5 koji u berenu košta 600 kn.

Koliko vidim jedino nema onaj famozni recond.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mata73 said:

U potrazi sam za punjačem akumulatora. Bacih oko na C Tek ali u šumi proizvoda ne znam koji bi.

Ono što mora imati je da može tjednima biti spojen na akumulator (održavanje) i da može puniti akumulatore sa start/stop sustavom.

Zahvaljujem na pomoći!

Preporuka

Ctek-Ct5-Start-Stop-Battery-Charger-Maintainer.jpg

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, mata73 said:

Hvala,

A model
MXS 5.0 ?

Koji akumulator je u autu? EFB ili AGM?

Link to comment
Share on other sites

Još ni jedan ali planiram uskoro neki noviji auto pa da budem spreman.
Koji su zastupljeniji ili po kojim se kriterijima stavljaju akumulatori.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mata73 said:

Još ni jedan ali planiram uskoro neki noviji auto pa da budem spreman.
Koji su zastupljeniji ili po kojim se kriterijima stavljaju akumulatori.

Paaa obično u neku nižu/srednju klasu se stavljaju EFB, a u bolja vozila AGM. Ja sam u Cliu 2015 imao EFB. Razlika je u tome što je EFB aku s tekućim elektrolitom, dizajniran za veliki broj startanja, dok je AGM aku sa suhim elektrolitom, za još veći broj startanja. 

CT5 Start/stop punjač je dizajniran za punjenje i održavanje, kako i naziv kaže, start/stop akumulatora, svih vrsta, i EFB i AGM. Navodno sam prepoznaje vrstu akumulatora i automatski prilagođava napon i struju punjenja (max napon 14,55V; max struja 3,8A). Sve radi automatski, nema nikakvih podešavanja kod njega. Može biti priključen mjesecima u svrhu održavanja akumulatora, a u slučaju nestanka struje, automatski se ponovo uključuje.

S druge strane, MXS 5.0 je stariji model, odličan je izbor za klasične akumulatore, pogotovo jer ima funkciju recond, koja međutim nije presudna, rekao bih i štetna za EFB i AGM akumulatore. EFB jest sličan klasičnom akumulatoru, međutim kod njega su drugačije napravljeni separatori i ima nekih kostrukcijskih razlika u odnosu na klasične, tako da za EFB akumulatore nije potreban punjač sa recond funkcijom. A pogotovo bi bilo pogrešno raditi recond na AGM akumulatoru. 

Naravno, oba ctek punjača se mogu koristiti na vozilu bez odspajanja klema. Poprilično je zgodno imati stalni konektor, koji se spoji direktno na akumulator, a punjač se po potrebi ušteka/išteka na konektor.

 

bcnm68.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako kupiš hibrid, ide obični akumulator
Ako kupiš mild hybrid (podrazumijeva se start-stop), dobit ćeš tvornički (najvjerojatnije) EFB, ali ga možeš zamijeniti kasnije sa AGM, naravno
Marke su razne, nisam neko pravilo uočio što se proizvođača tiče
 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.