Jump to content

Ljetne gume...izbor?


TimeForce

Recommended Posts

On 03. 05. 2019. at 21:32, Ruske said:

Ja sam iza vozio na skroz mrtvim gumama, nije bio neki bed, osim sta je cijeli zadnji kraj se cimao kod prelaza preko mokrih bijelih crta na cesti

Sent from my LG-H870 using Slapatalk
 

Ja sam mislio da si ti razuman i savjestan vozač

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Vratio se prije 2 sata iz Dalmacije, od Gospica lagano kisa a onda prolom oblaka od Otocca to Zga. Moram reci da su CPC6 odlicne gume i za vece brzine na autoputu natopljenim vodom, ni u jednoj sekundi nisu zaplivale. Na suhom sam ih malo provozao od Murtera do Sibenika jucer kad sam bio sam u autu i obzirom da znam cestu napamet mogao sam bas probati kako drze. Odusevljen sam, nisam uspio doci ni do nekakvog pocetka proklizavanja, za to bi brzina trebala biti suluda! Guma je po meni vrhunska, udobnija od PS4 i GY Assy3, a drzi brutalno. Na autoputu fakat tiha i eto, na kisi vrhunska. 

Link to comment
Share on other sites

Vratio se iz zadra, preko A1 i ledene kise bez klizanja, na tempomatu 110-120 uljudno, iako je bilo par pacijenata koji ne postuju voznju pod tempomatom koji su dobili petardiranje sa strane dci-a, pa spust od zute lokve do senja na 0*C i sitni snijeg/komadici leda - nexenice drzale stvarno besprijekorno, unatoc tome sta je gospodja zamolila da ne testiram gume, desilo mi se 10tak zavoja da sam izao bas muski na noz, guma nije se pomakla ni 1mm. Ja nemogu se prestat diviti toj korejskoj gumi koja je stara 5 god...od senja na natrag je bilo cesto u fullu, posto sam svaki dan tamo zadnjih 2mj, pa znam cestu + bilo je suho jer je bura otpuhala kisu, pa je bilo gust...

 

Sent from my LG-H870 using Slapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam po cijeni su kao Save. A po svem što veliš bolje

Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno mogu reci samo najbolje o njima, jedino sto su za moj ukus na 18icama pre mekane bocnice, al sve zimske su mekane tak da...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao dojam da je tvrdja, doduse niza je od ljetnih, 215 vs 225...
Neznam, ja nisam vozio bolju gumu po svim uvjetima (osim vrucine, jer toga nije bilo ovih dana), nemogu vjerovati da ima vec 5 god...

Sent from my LG-H870 using Slapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jao jebale vas gume i koja je bolja hahahahah

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nebitno koja marka, dobra guma glavu cuva.

Naravno da svatko od nas preferira gumu koja njemu odgovara. 

Danas ima sve manje losih guma.

Pogotovo kad vozite klince u autu.

 

 

 

 

 

On 03. 05. 2019. at 18:01, Zrmi RS said:

Netko ima iskustva s Pirelli P Zero Nero GT? Frend si kupio nove i imao udes, a nije ih ni stavio pa jeftino prodaje. 

 

53 minutes ago, Zrmi RS said:

Jao jebale vas gume i koja je bolja hahahahah

Ajd ne kaki??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, zeko said:

Nebitno koja marka, dobra guma glavu cuva.

Naravno da svatko od nas preferira gumu koja njemu odgovara. 

Danas ima sve manje losih guma.

Pogotovo kad vozite klince u autu.

 

Da, da, svakako koristiti bolje gume, inače kasnije klinci u autu :)

 

Link to comment
Share on other sites

Kad vozim klince u autu onda ni ne pomisljam na jurnjavu. To mi je najveca sigurnost. Nadam se da ce mi GY A5 donjet kakvu takvu sigurnost iako nisam uzeo PS4.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, zeko said:

Ps4 pro uzmi.... bolja grafika

Jbga nemam ja 15000+kn u mobitelima kao ti :D

Link to comment
Share on other sites

Sad kad su već moje Nexenice prošle nekih 3000 km, mogu reći da su vrlo dobre. Po suhom super drže i manje se uvijaju od RS3. Na kiši su skroz korektne i sad kad su se malo razradile nema velike razlike u odnosu na RS3. Naravno u okvirima performansi Megana 1.5 dci ?

Link to comment
Share on other sites

Di ima za uzet N8000 il N9000 u 225/45/18 ... nisam bas nasao

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Preporuka za ljetne 205/55/16 frendu za Tourana? Do nekih cca 500kn.

Link to comment
Share on other sites

conti sport contact 6 ili goodyear assymetric 3 ili pilot sport 4s...

MARKICEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE ❤️

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Može preporuka za najtiše i najudobnije ljetne premium gume? Naravno da mi je bitna sigurnost, al na prvo mjesto bih stavio udobnost i tišinu. Dimenzije 185/65/15.

Link to comment
Share on other sites

Uskoro trebam uzeti ljetne gume za megija , nisam 3 godine već pratio gume od kako sam tada uzeo uniroyal rs3 i bio sve ovo vrijeme prezadovoljan. Okrenuo sam oko 65 ili 70 tkm za 3 sezone  na njima i još bi za ovu sezonu prošle, ima skoro 4mm mesa, ali zbog sebe i svakodnevno autoputa bi zamijenio. Gume su 205 50 17 ,pa tražim opet nešto za takve relacije. Što uzeti trenutno ,a da opet nisu preskupe. Ima netko novu uniroyal rs5 i kako se pokazala ?

Link to comment
Share on other sites

Boktemazo, na jednom mjestu hvale jednu gumu pa je na drugom seru. Teže od ičega izabrat gume. XD Ima ko iskustva sa Michelin primacy 4?

Edited by Smetzar
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.