Jump to content

Kamere za nadzor brzine


mata73

Recommended Posts

Koliko se sjecam prije prosirenja je ogranicenje na Slavonskoj-Ljubljanskoj bilo 60km/h. Tek iza bivšeg Leda prema istoku i od Jankomira iza podvožnjaka kod Metroa prema zapadu je bilo 80km/h. Tamo su često stajali s radarima i oni koji su tamo popušili kazne znaju točno koje je ograničenje tamo bilo :) No nebitno.

 

Abu Dhabi mi se svidio po pitanju regulacije prometa. Na svim avenijama je ograničenje 80km/h uključujući one koje prolaze kroz centar. Nema onih koji se voze prebrzo ili presporo jer jedni i drugi paraliziraju promet. Nema suludih ubacivanja, izlaženja iz auta da se raspraviš s nekim, a gužve su uglavnom prohodne. Tamo se ograničenja poštuju, a vozačka kultura je na daleko većem nivou nego kod nas. Zašto je tome tako? :)

 

Svakih par stotinjak metara je kamera sa plate/face recognitionon i isto tako su svako malo senzori pored ceste ili čak u asfaltu koji mjere brzinu. Čim pređeš 90km/h odmah si snimljen i naplata ide automatski sutradan s tvog tekućeg bez mogučnosti žalbe :D  Oduzmeš li nekome prednost ili se sudariš velika je šansa da si negdje snimljen i da se ne možeš izvući da se on naslonio na tebe, a ne na ti njega, primjerice vidi se da si naguzio tipa koji se pet milisekundi prije toga ubacio ispred tebe, a za takve sulude i opasne prekrsaje su kazne daleko stroze nego tu.

Link to comment
Share on other sites

Koliko se sjecam prije prosirenja je ogranicenje na Slavonskoj-Ljubljanskoj bilo 60km/h. Tek iza bivšeg Leda prema istoku i od Jankomira iza podvožnjaka kod Metroa prema zapadu je bilo 80km/h. Tamo su često stajali s radarima i oni koji su tamo popušili kazne znaju točno koje je ograničenje tamo bilo :) No nebitno.

 

Nije se ništa promijenilo po tom pitanju ni nakon proširenja.

 

2ed62a0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Potpis na zadnje!

Umjesto tih kamera trebali su pojacati ophodnje na krizicnim mjestima gdje se stvaraju vuzve zbog kojih ljudi kasnije voze brze na ovim mjestima na koja planiraju staviti nadzor! Govorim o krizanjima tipa Zvonimirova-Subiceva i slicno gdje se rade guve jer ekipa ulazi u krizanje a zna da nece proci kroz njega.

U srb se kamere postavljaju na semafore. Kazne stizu i za ostajanje u raskrizju i prekoracenje brzine. A i nema vise sustizanja kako bi se proletelo na zuto. Za ostajanje u raskrizju valjda pregledavaju snimke a za brzinu automatikom.
Link to comment
Share on other sites

Nije se ništa promijenilo po tom pitanju ni nakon proširenja.

Skoro sam 100% siguran da je prije prosirenja ogranicenje bilo 70 kmh. I na telki su pricali o tome kao "zanimljivosti".
Link to comment
Share on other sites

Pa tak to i treba biti, ali mi imamo sto kamera oko Kvatrica koje sluze za naplatu kazni za parkiranje a 100metara dalje je spomenuto krizanje na kojem je uvijek cirkus a kamere niti jedne na... Hrvatska posla...

Link to comment
Share on other sites

Te kamere na Kvatriću su itekako bile potrebne. Tamo su doslovno na sredini ceste posred kolničke trake ostavljali aute i išli na plac. Da stvar bude bolja još uvijek to netko tu i tamo napravi. To su hrvatska posla.

Link to comment
Share on other sites

Ok, al onda su mogli koju staviti i 200m dalje! A i na jos puno mjesta u gradu..

Link to comment
Share on other sites

Skoro sam 100% siguran da je prije prosirenja ogranicenje bilo 70 kmh. I na telki su pricali o tome kao "zanimljivosti".

 

Uh...mislim da nije, ja sam na tom dijelu grada.

Link to comment
Share on other sites

Kamere bi trebale biti na puno više mjesta od ovih 30, ustvari 15 lokacija.

A pojačane ophodnje na kritičnim mjestima ne bi donijele ništa. Danas sam vidio kako je lik ispred mene skrenuo lijevo i oduzeo prednost policijskom vozilu koje je išlo ravno. Frajeri nisu ni trepnuli. Bitange lijene.

Link to comment
Share on other sites

Postavljena nekakva kamera na zelenom valu smijer zapad, Hebrangova i Trg Maršala Tita. Navodno snima u dolasku i odlasku, nisam ju još vidio.

Link to comment
Share on other sites

Postavljena nekakva kamera na zelenom valu smijer zapad, Hebrangova i Trg Maršala Tita. Navodno snima u dolasku i odlasku, nisam ju još vidio.

Te kamere navodno vrlo efikasno šalju kazne svima koji ostanu u križanju kad se upali crveno.

Link to comment
Share on other sites

Kamere bi trebale biti na puno više mjesta od ovih 30, ustvari 15 lokacija.

A pojačane ophodnje na kritičnim mjestima ne bi donijele ništa. Danas sam vidio kako je lik ispred mene skrenuo lijevo i oduzeo prednost policijskom vozilu koje je išlo ravno. Frajeri nisu ni trepnuli. Bitange lijene.

 

Ako u tom policijskom autu nisu bili prometni policajci onda im ne mogu ništa.  Prije je temeljna policija mogla zaustavljati, ali to je davno ukinuto.

Link to comment
Share on other sites

Ako u tom policijskom autu nisu bili prometni policajci onda im ne mogu ništa.  Prije je temeljna policija mogla zaustavljati, ali to je davno ukinuto.

Ko im brani da te privredu ako im se sprdne, pod izlikom ugrožavanje života i imovine? :)

Uočeno neposrednim opažanjem policijskih djelatnika...

Link to comment
Share on other sites

Ko im brani da te privredu ako im se sprdne, pod izlikom ugrožavanje života i imovine? :)

Uočeno neposrednim opažanjem policijskih djelatnika...

I ne samo to, nego te ne moraju uopće privesti, nego uslijed neposrednog opažanja tvog počinjenog ugrožavanja sigurnosti u prometu mogu tj imaju pravo i ovlasti zadržati do dolaska patrole prometne policije :policija: .

Pa takve stvari se znaju raditi zbog najobičnijeg nezaustavljanja na pješačkom prijelazu, a kamoli zbog prolaska kroz crveno ili sličnih težih prekršaja.

Kod nas u gradu, kad krene škola, cijeli 9i mj je u centru di je 5 pješačkih u 200m, kraj svakog po 1 policajac, te na izlazu iz centra sa svake strane po 1 patrola koja čeka dojavu jednog od ovih koji stoje uz pješački da se nisi zaustavio i propustio školarce, i kazna stiže odmah.

Da ne spominjem da smo pogranično područje, pa kad te zaustavi pogranična policija u graničnoj kontroli, ako nanjuši alkohol, zove prometnu policiju, zadržava te do tad i kad ovi dođu, ako napiriš, hebo si ježa :) .

Link to comment
Share on other sites

Ma ne poznam toliko zakon, ali znam za ovo što sam napisao, da uvijek mogu... A sasvim sigurno i ovo tvoje

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uvijek se sjetim gostovanja Jay Lena u Top Gearu kada je spomenuo kako za razliku od Engleske u L.A.-u nema kamera koje snimaju brzinu jer su ih sve skinuli ludi amerikanci pucajući iz auta sačmaricama :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Super mi je kamera koju postavljaju kod Vjesnika u Zagrebu u smjeru zapada. Od prolistanog drveća kamera ništa ne vidi :D

 

59662682.jpg

Link to comment
Share on other sites

Danas postavili na obilaznici smjer zapad na stupu info panela cca 1km prije Oryx centra sigurne vožnje.

Link to comment
Share on other sites

I kaj sad necemo stvarno vise preko 140 voziti ili?

Link to comment
Share on other sites

Bit će zanimljivo kad na displayu bude pisalo 130, a oni te uslikaju tvrdeći da je pisalo 100....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.