Jump to content

Kamere za nadzor brzine


mata73

Recommended Posts

Postavljena i kamera na držićevoj prije nadvožnjaka u smijeru juga.

Snima, snima, i kod izlaza Kosnica na obilaznici u smjeru Zagreba, taman za Ikea-še :)Pripaziti jer iznad nje piše na screenu 100! Samo malo nakon odvajanja

Link to comment
Share on other sites

Postavljena u Gajnicama na Bologni u smjeru zapada poslije Inine pumpe

Link to comment
Share on other sites

Feričanci, nekih 200 m nakon ulaska, smjer istok (prema NA-OS-VK-ŽU), lijepa ravnica, 70 je ograničenje.

Link to comment
Share on other sites

Već vidim kako će padati kazne. Sinoć sa vraćam doma vozim negdje između 70-80km/h kod Coca Cole i tek poslije se sjetim da je kamera tamo.

 

Kad popuste vrućine idem slagati tempomat i limitator na autu :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Oni koji imaju limitatore počet će ih napokon koristiti svakodnevno

Do sad je to bila opcija, a nakon ovoga i u rabljenima će se tražiti kao i klima

Link to comment
Share on other sites

Nikad ne koristim limitator. Niti vam to treba. Tempomat je ok. Mozete i s njim se igrat. Jednostavno drzat se propisa. A imate i dozvoljenu toleranciju.

Link to comment
Share on other sites

Nabijem ih na toleranciju mene boli noga kad vozim 50km/h jednostavno mi noga trne od neprirodnog polozaja 65km/h je vec bolje :)

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Nikad ne koristim limitator. Niti vam to treba. Tempomat je ok. Mozete i s njim se igrat. Jednostavno drzat se propisa. A imate i dozvoljenu toleranciju.

 

Baš bi volio vidjeti od kakve koristi bi ti tempomat bio po Osijeku ili Zagrebu :-p

Link to comment
Share on other sites

Ja tempomat koristimnna autoputu. Limitator ako sam upalio 10puta sve ove godine. A imao sam prilike nebrojeno puta. Nemojte zalit za tim jer najbolji limitator je noga na gasu. Znate gdje su kamere i pripazite. Barem da ih stave po Zg tamo gdje se utrkaju i isprobavaju tko je brzi. I to po noci pa da blicaju ko lude.

Link to comment
Share on other sites

Po osijeku se može vozit na tempomat, u zg također ali ne u svako doba dana...

Link to comment
Share on other sites

Po osijeku se može vozit na tempomat, u zg također ali ne u svako doba dana...

 

Koliko dugo? Par minuta kasno u noć dok te neki semafor ne zaustavi na aveniji? Ili par sekundi dok ti netko ne izleti ili ne oduzme prednost? Nemoj me nasmijavati.

 

Zrmi, skoro svaki dan prolazim dionicom gdje su postavili kameru već 12god pri 75-80km/h jer se tako svi voze, a navika je zajebana stvar. Nadam se da nisam jučer popušio kad se reklo da kamera ne tolerira zakonskih +10km/h.

Link to comment
Share on other sites

Daj ti ugradi tempomat pa onda pokušaj... A na crveno ne staješ kad voziš bez tempomata ili.... Treba se malo igrat sa podešenom brzinom ali se može vozit dok nisu velike gužve...

Link to comment
Share on other sites

Mora tolerirat,nevjerujem da si popusio. Mi imamo samo dvije kamere bas u gradu na dionici gdje je ogranicenje 70km/h. Ja se vozim malo ispod toga kad se priblizavam. No tu se volilo malo nagazit. Ima ih jos negdje ja obilaznici prema Cepinu ali nisam jos prolazio.

Link to comment
Share on other sites

Nemojte zalit za tim jer najbolji limitator je noga na gasu. Znate gdje su kamere i pripazite. Barem da ih stave po Zg tamo gdje se utrkaju i isprobavaju tko je brzi. I to po noci pa da blicaju ko lude.

Potpis!

Link to comment
Share on other sites

Tolerira i više od zakonskih 10 jer im se ne da zajebavat s svim kretenima koji će se žalit, ovako kad prođeš sa troznamenkastom cifrom kraj nje nemaš kaj za prigovorit.

Link to comment
Share on other sites

Jel znate već nekog ..negdje...da je dobio kaznu na osnovu tih novih policijskih "gadgeta"?

Link to comment
Share on other sites

Po svim većim ulicama u ZG vozim na tempomatu godinama. Tko ne vjeruje nemora, njegov problem. Tko nema tempomat ili ga ne koristi ne treba pričati kako je nemoguće, već dapače vožnja je ugodnija i sigurnija.

Dosta off topica.

Link to comment
Share on other sites

Jel znate već nekog ..negdje...da je dobio kaznu na osnovu tih novih policijskih "gadgeta"?

Navodno da to sve krece od 1.8.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam načuo ...pravnici su bili skužili neku rupu u zakonu vezano uz fotografije koje su prije radile Multanove. Jedno vrijeme po čitavom gradu su bile te kamere postavljane...i onda je odjednom to prestalo. Baš me zanima kako će se to odnositi na ovu priču.

 

Obzirom da skoro svaki dan prolazim pored kamere na Držičevoj...razmišljam...dali kamera snima samo jedan trak ...i na koju udaljenost očitava brzinu.

Kako mogu dokazati da je to baš moja brzina u slučaju da se u trakama pored mene ...desno ili lijevo...ili recimo iza mene u tom trenutku također nalaze vozila? Ili će slati kaznu ako su 100% sigurni ..tj ...u slučaju da si kao Pale sam na cesti :)

Link to comment
Share on other sites

Tolerira i više od zakonskih 10 jer im se ne da zajebavat s svim kretenima koji će se žalit, ovako kad prođeš sa troznamenkastom cifrom kraj nje nemaš kaj za prigovorit.

 

Ovu informaciju imam i ja iz policijskih krugova. Zatrpaju se sitnim kaznama i onda administracija muku muči da to riješi pogotovo onima kojima je prvi puta. Tamo gdje je npr. ograničenje 70 ne zaustavljaju i ne snimaju ispod stotke, pa dobiju 10-20 puta manje kazni ali dobiju one velike ;)

Link to comment
Share on other sites

Obzirom da skoro svaki dan prolazim pored kamere na Držičevoj...razmišljam...dali kamera snima samo jedan trak ...i na koju udaljenost očitava brzinu.

Kako mogu dokazati da je to baš moja brzina u slučaju da se u trakama pored mene ...desno ili lijevo...ili recimo iza mene u tom trenutku također nalaze vozila? Ili će slati kaznu ako su 100% sigurni ..tj ...u slučaju da si kao Pale sam na cesti  :)

 

Vele da snima do 4 voznih traka, tak da se može trkat cijela ergela i da sve posnimi. :)

 

Ovu informaciju imam i ja iz policijskih krugova. Zatrpaju se sitnim kaznama i onda administracija muku muči da to riješi pogotovo onima kojima je prvi puta. Tamo gdje je npr. ograničenje 70 ne zaustavljaju i ne snimaju ispod stotke, pa dobiju 10-20 puta manje kazni ali dobiju one velike ;)

 

Onda smo čuli istu informaciju i mislim da ima smisla da im se ne da zajebavat sa kaznama od par sto kuna, ovako pišu samo +100 u gradu i prije će amortizirat investiciju u kamere. :)

Link to comment
Share on other sites

treba provjeriti u zakonu da li kamere moraju biti obeljezene xy metara ranije. tako je svuda van kolko sam putovao, sumnjam da se razlikuje zakon. no kod nas nisam vidio jos tablu "paznja kontrola brzine" i slicnog znacenja

Link to comment
Share on other sites

i vi se zalite za tih par kamera po gradu... Rijeka sama je dobila po centru 7 lokacija i 3 na zaobilaznici... od toga su 4 kamere u gradu a jedna na zaobilaznici... 

Link to comment
Share on other sites

Sad je netko otkrio ameriku:

http://www.jutarnji.hr/-lokacije-kamera-odabrane-su-kako-bi-se-ispisalo-vise-kazni--a-ne-kako-bi-se-sprijecile-nesrece-/1288905/

"U prometnim su se krugovima pojavila nagađanja da razlog postavljanja trajnog nadzora nije smanjenje broja nesreća kojima je uzrok brzina, već kažnjavanje vozača za brzu vožnju i - punjenje proračuna."

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.