Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

24 minutes ago, olympya said:

Izlazi bijeli dim iz ventilacije svako toliko dok radi klima. Da li je to zbog nedostatka plina? Nisam siguran ali mislim da je isti problem bio prije dvije godine i to je nestalo nakon punjenja sistema plinom..

meni je isto to bilo, i nakon punjenja nestalo. 👍🏻

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni isto. 😎

Frend se vozio, kad ono kao bojni otrov počelo ići iz vent......napunio i problem solved.

Link to comment
Share on other sites

Da se nadovežem vezano za klimu, prije tjedan dana bio na servisu a pošto klima nije radila, ekipa na servisu preporuči pregled i punjenje klime.

Preuzeo auto, sve super, hladi ko ludo, sad tjedan dana prošlo, opet sve po starom, doslovce odjednom je prestalo hladiti, jučer je hladilo, danas 0 bodova.

Pretpostavljam da pušta negdje, ali opet, valjda bi to u servisu skužili prije punjenja kad se radi ona odzraka i tlačenje...

Ima li netko ideju što bi moglo biti?

Još nešto, pošto prije nisam vozio Renault, ne znam što bi mogli značiti simptomi, dakle malo se čuje zujanje do ca. 2000 okr (vjerojatno turbina ima nešto lufta) a zanimljivo mi je to da kod laganog gasa kad se ubrzava, tada od 1500 do ca. 2200-2400 okr nekad se osjeti lagano cukanje, i recimo kada se nekih 50-60 km vozam po gradu i kratkim relacijama onda recimo kad u 2. li 3. brzini dam gasa do kraja, baci crni dim, nakon toga više ne, kao da se pročisti.

Dali su to simptomi lošeg/prljavog EGR ventila / luft na turbini?

Motor je 1.5 dci (2010.g.) od 78 kW, i ta serija nema DPF filter

Gdje god sam bio na servisu, kažu da je sve ok s autom, ne izbacuje nikakve lampice, pa valjda zbog toga?

Link to comment
Share on other sites

Sistem klime negdje pušta. Nadam se da su majstori bili dovoljno mudri da u sistem stave boju.
Prekontrolirati UV lampom i vidjeti gdje pušta.
Najčešće bude hladnjak ili kompresor

Link to comment
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru, sutra ću otići pa ću pitati mogu li pogledati.

Stvarno mi nije jasno, ako već ideš punit klimu, pa valjda postoji razlog zašto je došlo do pražnjenja, pa prvo pogledaš dali pušta negdje, još sam i naglasio da provjere sve, kažu provjerili i sve dobro. Realno, kad sam isprobao, zaista je sve dobro radilo do danas, ajd da je postepeno otkazivalo, nego odjednom, doslovce jučer sve ok, danas ne radi uopće, samo se čuje zujanje kad se uključi (isto kao i prije punjenja)

Link to comment
Share on other sites

Tjedan je i više nego dovoljan da iscuri plin ako je nešto šuplje.
To što danas radi a sutra ne radi znači da je presostat odradio da zaštiti kompresor od kvara kad je detektirao pad tlaka plina od neke xy vrijednosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, struga987 said:

Stvarno mi nije jasno, ako već ideš punit klimu, pa valjda postoji razlog zašto je došlo do pražnjenja, pa prvo pogledaš dali pušta negdje, još sam i naglasio da provjere sve, kažu provjerili i sve dobro.

Imaš nekih servisa koji ti nafilaju na x bara i gledaju dal pada tlak, a ne špricaju ništa. Majstori.

Napisah u drugoj temi (Max-ovoj), imao sam sličan slučaj prije neki dan i našli su da je (malo) puštalo na hladnjaku.  Zamijenili su hladnjak i radi dalje sve kako treba.


 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo bio na servisu i kazu da su dva puta radili vakum i da nije pokazalo da pusta igdje, pa onda objasnjenje da očito jako slabo pusta dok je nakon čak tjedan dana se ispraznilo tako da je kompresor prestao raditi.

Malo sam proučavao to s klimama i navodno da se prije punjenja treba staviti neko sredstvo za brtvljenje (to zovu kontrast sredstvo) i to začepi sve do ca. pol mm zazora i da tek onda se pušta plin jer tih zazora uvijek ima u sistemu i to svuda, u hladnjaku, isparivaču, kompresoru, cjevima...

Link to comment
Share on other sites

Samo crveni abro, ništa ne brtvi kao crveni abro, bro. [emoji106]
Za u buduce... kaj to je? Link.. ili bilo kaj na tu smjesu
Link to comment
Share on other sites

Evo čisto da javim, bio sam u pravom servisu gdje rade klime, problem u klimi bio u hladnjaku koji je doslovno napuko.

Nikako mi nije jasno kako to da ekipa kod koje sam prvi put bio (da ne spominjem sad koji točno servis, zbog antireklame) njima je to očito ok, i ''sve je ispravno'' ali ne znamo zašto ne radi...

e3BBBtp.jpg

Očito se danas svatko naziva ''klima servisom'', nabave uređaj za punjenje klime i sad sam popio svu pamet svijeta...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jutros mi se upalila rezerva, ali nisam mogao na pumpu nego sam napravio jedno 30 km tako, ni prvi ni zadnji put. E onda sam ga večeras natankao do čepa i kad sam dao kontakt gorivo i dalje na nuli i svijetli rezerva. Očito zapeo plovak. Ima li šanse da se samopopravi kao što se na Renaultima često događa, ili mi ne gine rastavljanje i skidanje plovka?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

🤣

Sjeo sutradan u auto, prazan rezervoar, kontam sinoć točio, gledam po autu fali li nešto, kontam neko ga vozio, kad ono točio u g-đin auto. 🙈

  • Like 2
  • Haha 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites




Nikako mi nije jasno kako to da ekipa kod koje sam prvi put bio (da ne spominjem sad koji točno servis, zbog antireklame) njima je to očito ok, i ''sve je ispravno'' ali ne znamo zašto ne radi...
e3BBBtp.jpg
Očito se danas svatko naziva ''klima servisom'', nabave uređaj za punjenje klime i sad sam popio svu pamet svijeta...


I ti to podržavaš? Ok je sto si napisao gdje je bio kvar, ok bi bilo da spasiš koju dušu da ne ode kod Mate nego kod Ante....

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo jutros palim auto i pokazivač goriva se samopopravio. Triput hura za Renault! [emoji23]

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

[emoji1787]
Sjeo sutradan u auto, prazan rezervoar, kontam sinoć točio, gledam po autu fali li nešto, kontam neko ga vozio, kad ono točio u g-đin auto. [emoji85]
[emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787] predobro!!!
Link to comment
Share on other sites

On 29. 07. 2020. at 21:49, struga987 said:

Evo čisto da javim, bio sam u pravom servisu gdje rade klime, problem u klimi bio u hladnjaku koji je doslovno napuko.

Nikako mi nije jasno kako to da ekipa kod koje sam prvi put bio (da ne spominjem sad koji točno servis, zbog antireklame) njima je to očito ok, i ''sve je ispravno'' ali ne znamo zašto ne radi...

e3BBBtp.jpg

Očito se danas svatko naziva ''klima servisom'', nabave uređaj za punjenje klime i sad sam popio svu pamet svijeta...

Ovo bi trebao reći kod koga si bio, za to i služi forum.

Link to comment
Share on other sites

Ili to ili je i njega covid19 dohvatio.

 

Ja kad je nekaj s klimom ni ne pokusavam kod mehanicara, direkt kod ovih kaj samo klime rade.

Kod mene je bio jos gori slucaj, kad bih napunio izdrzalo bi nekih 6 mjeseci. Cim sam otisao kod klimića i to mu rekao kaj se dogada, odmah je rekao da moramo napunit, vozit se ja neko vrijeme mjesec-dva i onda se vratiti njemu da vidi di pusta.Tak je i bilo, spoj na killeru klime, promjenio ga i odonda sve super.

BTW ak ti je auto 2010g proizvodnja, mislim da je to motor 81kw i da ima pdf . Ak je 2009 , moze bit oboje.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.