Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

Koji motor se da upasat umjesto K4M 858, koji pase na getribu TL4030 6sp?

Ako nema nista, ima jedan motor za 2000 kn sa 140000 km 2011. godiste, tko mi moze taj atmosferski motor naturpijati da bude ko u tipa clio 3 gt 128 ks?

Kak mislim zadrzati auto a radilica mi nije sjajna u ovom bloku (da se i ona zamijeniti ali) htio bih malo vise momenta i snage jer je megane 3 sa tim motorom prelijen. Jos kad si sam i bez klime, ide ok, ali klima i 5 putnika plus pun bunker, ide ko clio 1.2 8v..

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Koji motor se da upasat umjesto K4M 858, koji pase na getribu TL4030 6sp?

Ako nema nista, ima jedan motor za 2000 kn sa 140000 km 2011. godiste, tko mi moze taj atmosferski motor naturpijati da bude ko u tipa clio 3 gt 128 ks?

Kak mislim zadrzati auto a radilica mi nije sjajna u ovom bloku (da se i ona zamijeniti ali) htio bih malo vise momenta i snage jer je megane 3 sa tim motorom prelijen. Jos kad si sam i bez klime, ide ok, ali klima i 5 putnika plus pun bunker, ide ko clio 1.2 8v..

 

 

Ne znam kak je podesen taj tvoj motor, ali u GT-u je mrtav do nekih 3000-3500 kada varijator stupa u igru. Al zato se fino razvrtava.

Link to comment
Share on other sites

Drukcije su bregaste, ventili i jos par detalja. Blokada je na 7200 okr za razliku od 6200 okr kod standardnog K4M 110 ks.
Varijabilne remenice su iste.

Link to comment
Share on other sites

Ima jedan jako lagan način. 

Prvo otvoriš oglase pa malo tražiš dok ne nađeš megana 3 tce, ne mora bit RS jer on ipak puno troši, nazoveš čovjeka i kupiš auto.

I rješio si problem, imaš više momenta i više snage i ne moraš "naturpijat" postojeći motor.

Ili možeš zadržat postojeći auto, napravit sve što misliš, dobit pomak od možda 5 konja i lupat se po glavi kasnije :)

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Cekao sam ovu provalu. Previse je prozirna i izrecena 1000 puta svugdje da je vec pomalo dosadna.

Nisam uopce pitao o kupnji i prodaji jer sam trenutno odustao.

Osim toga, takvih 1.4 tce auta ima toliko malo, da godinama trebas traziti. Osim toga nebih kupovao opet isto megane 3, pa to je ocigledno iz prijasnjih postova.

Tak da ono, neznam zakaj se ljudi ne suzdrze takvih komentara - prodaj taj auto i kupi drugi. Pa to bi znala i moja pokojna baka reci.

NHF al ak nemas komentara, bolje izbjegni komentar - kupi drugi auto.

Budem kupil drugi auto al ne sad i ne megane 3.

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji85]

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Jao pa ne znam kaj sam si mislil kad sam to napisal, bum se lupil po glavi.

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Pricekaj iza nove godine ako imas pripremljenu lovu i bude akcija kolko hoces. Pa mozda bude i kakva daca 4x4 malo rabljena ili nova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A da. Tak sam i odlucil. Ide radilica normalno. Bojal sam se da nebu pocela jesti lezaj al evo 5000 km i sve ko i kad je smontirano.
Tak da ide megane jos, imam i dijelove za veliki i mali servis pa cu i to ugradit ak nist ne uleti u gidinu dana za cca 100-120 tkn kolko se mogu razvuc financijski.
Znam da za to mogu dobit solidan FWD auto al kaj sad. Susjed iz dojcland dofuro opela astru karavan napucanu opremom, 2017, sa 90000 km, nije bila flotno vozilo, jos model sa fiatovim jtd 1.6 motorom i auto je zmaj. Ispao ga 100000 kn do rege.
Noviji opeli imaju hdi motore.

Link to comment
Share on other sites

Imaš par Kadjara 4x4 na njuški za oko 120kkn, to ti nije zanimljivo?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nego imam drugo pitanje, vidio sam da usis zraka za motor ide pored akumulatora i onda dole pored kotača u nekakvu plastičnu kutiju.. čemu to, mislim megane 2 mi je imao malu kutijicu i cijev i bok.. ovo je stvarno totalna restrikcija pa usisna cijev je duga preko jednog metra..

ovak je na megane 2

8150.jpg.39fa0f46b4bc3070bc6e87d6d8eb6d3b.jpg

 

a moj ima sad ovak, pretpostavljak mo i dci cijeli splet cijevi i koječega, zove se službeno Resonance Unit

 

 

01032202.thumb.png.e1625555ef9173ae9ab9a68843ff4e2c.png

Link to comment
Share on other sites

A da. Tak sam i odlucil. Ide radilica normalno. Bojal sam se da nebu pocela jesti lezaj al evo 5000 km i sve ko i kad je smontirano.
Tak da ide megane jos, imam i dijelove za veliki i mali servis pa cu i to ugradit ak nist ne uleti u gidinu dana za cca 100-120 tkn kolko se mogu razvuc financijski.
Znam da za to mogu dobit solidan FWD auto al kaj sad. Susjed iz dojcland dofuro opela astru karavan napucanu opremom, 2017, sa 90000 km, nije bila flotno vozilo, jos model sa fiatovim jtd 1.6 motorom i auto je zmaj. Ispao ga 100000 kn do rege.
Noviji opeli imaju hdi motore.
Nije nikad isao fiat 1.6 jtd u taj oplo niti bilokoji. Motor je 1.6 cdti proizvod opelovih inzinjera koji je dost kratko bio u opticaju. I dosta je los nije nikad rjesen problem s lancem i struganjem kod paljenja. Nakon kupovine od strane PSA grupe taj je motor otisao u povijest. Novi opeli dobivaju 1.6hdi motore tj isto ko u peugeotu fordu i puno su bolji od tog gm.
Link to comment
Share on other sites

Nemas pojma opet.

Combo 2019g 1.5hdi 130ks, combo 2015g  1.6jtd 120ks. Imamo ih u firmi 40ak..

Martinko- ono ti je megane 1motor.. gas na sajlu,alu termostat, nema varijator..

Edited by laci
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, laci said:

Combo 2019g 1.5hdi 130ks, combo 2015g  1.6jtd 120ks.

Combo je specifičan, jer je to ustvari Doblo. Opel ima svoj GM diesel 1.6 od 2013. Sad ide PSA, jer oni imaju daleko više mogućnosti za proizvodnju diesel motora od GM Opela. 

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Opel nikad nije imao posteni dizel isto kak fauve nikad nije napravio postenog benzinca, jos od 1990-tih. Sad opeli imaju HDI, ranije su imali JTD, i mali opeli su imali isto fiate, corsa 1.3 dizel itd. Al sad je Suzuki izbacio dizele iz osobnih auta, godinama su i u njih isli fiatovi dizeli. Jos stari SX iz 2000-ih je imao 1.9 JTD motor..
A kome ce sad fiat prodavati motore, tko zna. Mozda Saab i Volvo. Jos ide u Fiate, Alfe, Jeep, Tata..
Osim Europskog trzista koje ovisi o dizelu jer nema svoje nafte i cijena goriva je 1.5$, 4/5 svijeta vozi se na benzin, struju, cng itd.. dizel ide samo u teska vozila.
@laci znaci ak skinem onaj produzeni airbox nebu mi auto iso bolje? A ja se ponadao [emoji16]

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, direstraits said:

Combo je specifičan, jer je to ustvari Doblo. Opel ima svoj GM diesel 1.6 od 2013. Sad ide PSA, jer oni imaju daleko više mogućnosti za proizvodnju diesel motora od GM Opela. 

I dalje je opel.. kao i još neki radni opeli koji to nisu

Link to comment
Share on other sites

Imaš par Kadjara 4x4 na njuški za oko 120kkn, to ti nije zanimljivo?

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

Da? Nisam vidio.. bum bacio oko, makar mislim da od 2020. nista..

 

To je vjerojatno pogon poput onog u Dustera..

Link to comment
Share on other sites

Nemas pojma opet.
Combo 2019g 1.5hdi 130ks, combo 2015g  1.6jtd 120ks. Imamo ih u firmi 40ak..
Martinko- ono ti je megane 1motor.. gas na sajlu,alu termostat, nema varijator..
Dobro combo d je isto opel ako te to veseli. Uopce ne izgleda kao corsa d odnapred a uostalom jako je i ruzan. Ali isao je 1.6jtd u njega jel im se valjda nije dalo krojit sve nanovo. Ali htio sam rec 1.6 jtd nije apsolutno isao u nijedan opel.. znaci m1 vozila u koje spada i ova astra iz njemacke meriva, corsa, astra, zafira, mokka.. trpali su gm 1.6 cdti GM opelov izvorni motor i to je prvi opelov dizel motor od 1997 kad su projektirali x20dth iliti 2.0 i 2.2dti i umirovili negdje 2003. A za dobla i comba d ista stvar ko da nekom mercedesovom fanu kazes da je mercedes citan super odlican izvorni merc. Ok nema faking veze s mercedesom isto ko i combo d s opelom.
Link to comment
Share on other sites

Da ne kopam sad po bespucima forumske povijesti
Pukla zadnja desna opruga na karavanu. Preporuke za marku/prodavaca? Da nije čang čung a opet ne treba mi ni top klasa

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Danas gledali jednog Megana 1.6 2009 god u Auto Hrvatskoj.
Iznenadio sam se kad sam vidio da ima samo 74 kw, jel ima taj motor kakve razlike od ovog od 81kw osim sta je slabiji za tih 10-tak ks?
Inače lijepo ide i dosta je živahan u odnosu na moju Lagunu koja je 82kw.
Čekam još u ponedjeljak da mi se javi trgovac sa nekim podacima koje sam tražio i ako bude sve ok, uzet ćemo ga vjerojatno.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran ali mislim da je razlika da li ima ili nema varijabilnu remenicu. Ako ima onda ima i više ks.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, mane said:

Danas gledali jednog Megana 1.6 2009 god u Auto Hrvatskoj.
Iznenadio sam se kad sam vidio da ima samo 74 kw, jel ima taj motor kakve razlike od ovog od 81kw osim sta je slabiji za tih 10-tak ks?
Inače lijepo ide i dosta je živahan u odnosu na moju Lagunu koja je 82kw.
Čekam još u ponedjeljak da mi se javi trgovac sa nekim podacima koje sam tražio i ako bude sve ok, uzet ćemo ga vjerojatno.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
 

Da nije to musa ? Generation? Ima li karticu ili ključ?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.