Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

5 hours ago, homer said:

Zna žena, kuži se 😂

Užas kako me iritira. Jučer priča kako je on "nov".. "nov" 9 godina. Prosle godine ga srušili na tehničkom zbog tekućine za kočenje. Punac poludio. Kaže kako ih nije sram.😃.  Sad mu se i auspuh čuje a ide mu rega ovaj mjesec. Ja im govorim da nije servis samo primjena ulja. Ma šta vrijedi. Kad sam im rekao da trebaju remenje promjeniti,svjećice,gume,auspuh,filter zraka i staviti u auto cca 5000 kn skoro me istjerali iz kuće. Sad će ga punica sigurno poslati da digne kredu i kupi novi.onda ću ja ovaj kupiti Nadam se.tako je 2008 kupio corsu i vozio 2 god. Napravio 6 800 km te meni prodao za 45 tkn a platio 93. Htio je dati ju cindriću staro za novo kad je Megane uzeo za 40. Da mi žena nije javila i ja ga zamolio da nama proda otišlo bi to samo tako. Čovjek zna s novcem nema šta

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, frenchkey said:

taj punac zlata vrijedi, i ja bi jednog 

Nije ti meni on ništa pomogao u životu. A nije ni svojoj kćeri na žalost. A kad umre ostaviti će dugove. . No to je tako. Inače su ljudi koji nabijaju drugima kako su im pomagali. Meni se ne usude ništa reći. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dado_sk said:

Užas kako me iritira. Jučer priča kako je on "nov".. "nov" 9 godina. Prosle godine ga srušili na tehničkom zbog tekućine za kočenje. Punac poludio. Kaže kako ih nije sram.😃.  Sad mu se i auspuh čuje a ide mu rega ovaj mjesec. Ja im govorim da nije servis samo primjena ulja. Ma šta vrijedi. Kad sam im rekao da trebaju remenje promjeniti,svjećice,gume,auspuh,filter zraka i staviti u auto cca 5000 kn skoro me istjerali iz kuće. Sad će ga punica sigurno poslati da digne kredu i kupi novi.onda ću ja ovaj kupiti Nadam se.tako je 2008 kupio corsu i vozio 2 god. Napravio 6 800 km te meni prodao za 45 tkn a platio 93. Htio je dati ju cindriću staro za novo kad je Megane uzeo za 40. Da mi žena nije javila i ja ga zamolio da nama proda otišlo bi to samo tako. Čovjek zna s novcem nema šta

Kad' ovo čitam, imam osjećaj da je priča nekoga iz moje obitelji.

Moj stric u autosalon dao novu Seat Ibizu (oko 3-4 godine staru) sa 12.000km za 3500eur nakon razvoda braka jer nema vozačku. Nije se sjetio nikom iz obitelji ponudit. Mislim sjetio se, samo tada "ona vrijedi 6000-7000 eura, to je novi auto".

Edited by MB104
Link to comment
Share on other sites

Ma da on ima novca ja bi rekao. Idiot diže kredit na kredit . Corsu nije plaćao ni dvije godine pa kupio Megane i otplaćivati dva dok nije otpremninu dobio pa ga to spasilo. Sad je sve potrošio i nema za ulje a kamoli gume. Jednostavno idiot. Mojoj ženi nije stolicu kupio za poklon kad se udavala u moj stan. Jadna kakvu budalu ima od roditelja. Samo priča kako će stan ostaviti njoj a uz njega će i hrpu kredita ostaviti pa bude stan na bubanj za dugove.  Oprostite što sam temu zagadio. Mnogi od vas će me razumjeti na žalost. Toliko od mene u ovom topicu. Da mu Krepe i kotač otpadne neću trepnuti. 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Ako tebe ne zajezazea da sarafis na auto ili da ga vozas okolo ostavi ga neka vozi auto kakav hoće.

A za duge se ne živciraj. Kada dodje vrijeme vidiš jel ima smisla naslijediti nešto ili jednostavno se odreći svega, pa i dugova. Imao nažalost jednu takvu situaciju u obitelji...

Link to comment
Share on other sites

Ma da on ima novca ja bi rekao. Idiot diže kredit na kredit . Corsu nije plaćao ni dvije godine pa kupio Megane i otplaćivati dva dok nije otpremninu dobio pa ga to spasilo. Sad je sve potrošio i nema za ulje a kamoli gume. Jednostavno idiot. Mojoj ženi nije stolicu kupio za poklon kad se udavala u moj stan. Jadna kakvu budalu ima od roditelja. Samo priča kako će stan ostaviti njoj a uz njega će i hrpu kredita ostaviti pa bude stan na bubanj za dugove.  Oprostite što sam temu zagadio. Mnogi od vas će me razumjeti na žalost. Toliko od mene u ovom topicu. Da mu Krepe i kotač otpadne neću trepnuti. 
Obzirom da kažeš da je idiot, vjerojatno besmisleno pričam, al ako misliš da ima šanse, neka daruje kćeri stan prije smrti, da ne ide nasljedstvom, pa se lako svega žena kasnije odrekne.
A ako nije toliko razuman, onda ga hračnite i odjebite unaprijed sve.

I opet, nemaš kaj. To je tak. Ja od nikog ništa nisam očekivao, al recimo otac sa kojim sam bio dobar za života je sjebao 2 stana u ZG i apartman na moru od 60 m2 plus terasa. Okej, njega su zajebali u poslu, dio je i on. Nije ga niko nikaj ktivio. Svaki dan sam ga u bolnicu vozil. Na kraju nisam prihvatio nasljedstvo i kuću djedovinu jer nisam znao koliki su repovi, tj. nije ni bila u postupku, jer na kraju ostavina nije vođena i tak. Normalno, dok je bio živ i dok sam mu rekao da makar na sestru prepiše svojih 50%, nije me shvaćao ozbiljno.
Sad ću mu djedovinu zapalit ak mi dođe.

Nešto ću oko tog kemijat kad ću imat volje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hehe, to su male bebe prema mojem puncu idiotu u glavu pojebanom. Ne bum vam s detaljima apetit svima kvaril, al osim kaj je pokral i izbacil bolesnu zenu iz kuce, pokral vlastitu majku, djeci nasro dugove 100k kn plus (koje skupa fala q rjesavamo), navlaci nas po sudu i tjera da placamo odvjetnike, psihicki matretira, k tome jos paralelno krivotvori potpise i prodaje tudju imovinu. I lik sece slobodno!!! Za sve postoje dokazi 1:1, sudovi traju godinama, zalbe se ulazu ko da se pizze narucuju. Zivu glavu je izvuko dok je na kćer svoju, moju dragu zenu, ruku digo... Sva sreca da sam bio 850 km dalje jer bi mogo poslje njega promptno u zatvor. A da vam velim kaj je dobil za taj fizicki napad i lakse tjelesne ozljede, ne bi mi vjerovali. Eto, mozda je eventualno neko sad ipak sretan sa svojim idiotom, clanom familije... Bez uvrede bilo kome hahahha. Ja sam samo presretan da je nasa priča nakon mnoooogih godina polako iza nas default_zubo.gif default_zivili.gif

 

E da, da bar nekaj ontopic bude. Ima kak bitno za pazit kod narudzbe amortizera za haubu? Se more samo jedan mjenjat, jer je samo jedan rascvjetali [emoji16]

Link to comment
Share on other sites

Odlicna tema ova o roditeljima nasih zena, moji su pak za 10. Da sam sam birao tesko bih bolje izabrao, a da nije u rangu ono, tata vlasnik firme sa 50 zaposlenih i sl.

Hoce pomoc uvijek, vecinom ih ne trazimo sami se ponude. Smjestaj imamo otprije tj za to sam se moja strana pobrinula.  Kad god treba nesto pomoc popraviti , punica sašit štajaznam , punac promjenit element u kuhinji, bilo kakva sitnica , tu su.A ne petljaju se bezveze nam u život. Vole moje dijete tj svog unuka i to mi je bitno. Oni nas traze pomoc minimalno.

Jedino vozi Škodu punac, al dobro nitko nije savršen, i namjerava ju prodat tak da ce se tu popravit.

Edited by hrvojexyz
  • Like 5
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ekipa,
Danas mi je žena dio auta donjela doma :D
Slika nije moja nego sam preuzeo sa neta.
Zanima me gdje bi mi bilo najjednostavnije i relativno najjeftinije tu ručku nabaviti?

Anđelka sam zvao, on nema.

Pozdrav

ZibTQml.jpg

Edited by frane998
Link to comment
Share on other sites

Tesko da ce ti neko prodat samo rukohvat, obicno ide cijeli pabel u kompletu, kako je to strgala to je morala bit jeb.... sila i sigurno bi se dalo slozit/popravit sa tekućom plastikom

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, brzi16v said:

Tesko da ce ti neko prodat samo rukohvat, obicno ide cijeli pabel u kompletu, kako je to strgala to je morala bit jeb.... sila i sigurno bi se dalo slozit/popravit sa tekućom plastikom

A nemam pojma kako je strgala, to ni ona sama ne zna.
Manje me bolilo kada je cijelu strani auta izgrebala, reko ajde nepažnja, ali za ovo nema objašnjenja, inače je nježna :D

@ivan.martinko

Gdje mi je najbolje na otpad otići?
Iskreno ne znam za Renault-e gdje bi otišao...

Link to comment
Share on other sites

Jel imao netko gresku "Battery charging fault". Javlja crvenu poruku i lampica od akumulatora svijetli. Uglavnom zasvijetlila jucer na 10ak sec u leru i sama se ugasila. Nakon toga odvozio jos 30ak km i nije se javljala.

Link to comment
Share on other sites

Vidi remenicu, ako je tu sve ok, kablovi, pa onda alternator. Koji auto je u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

Remenica izgleda ok, ne struze i ne lupa. Za zamjenit je mora alt van izgleda ili bit madionicar.
Mada mi ni alternator ne izgleda da se bas lagano skida, mozda bi mogao cetkica se docepat sa zadnje strane dok je na autu. Oksida na spoju kabla ima ali ne tolko da stvori gresku s punjenjem. Danas je ok ne javlja vise gresku. Auto je meg 3, 1.5dci 110.

Link to comment
Share on other sites

Četkice (regler) nećeš skinuti dok ne skineš alternator. Ne pitaj me kako znam... Za skinuti alternator ima poprilično posla.
Za početak prodrmaj konektor kabela koji ide na regler. Ja sam tu grešku imao kad sam (namjerno) izvukao jednu žicu iz tog konektora. Bila je to žica za komunikaciju ECU-alternator, bez nje alternator stalno puni sa 14.4V.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Danas napravio oko 50ak km i nije se palila poruka. Pogledao jesam taj kontroler kraj aku ali nista dok ga ne skinem ne izgleda kao sumljivac mada pitanje sta je unutra. Nisam otvarao haubu sigurno 3 mjeseca odkad je bio zadnji servis tako da za labave zice jedino glodavac. ;)
Steta za regler..imam doma jos 2 seta cetkica za valeo alternatore. Spojio sam na brzinu i unimer kaze 14.5v punjenje kad je tek upaljen, nakon pola sata 14.4v.

Link to comment
Share on other sites

Na mom je uobičajeni napon punjenja oko 13.5V, zbog toga sam svojedobno i skidao alternator jer sam mislio da me regler odnosno četkice zajebaju.
Kad sam sve rastavio vidio sam da će četkice i kolektor trajati još sto godina jer ništa nije bilo potrošeno. "Problem" zapravo nije bio problem jer tako to radi,  ECU regulira radom alternatora i po paljenju drži na 14.5V a onda nakon par minuta spusti napon. Zato sam i skidao tu žicu za komunikaciju, bez nje alternator stalno drži 14.5V ali se na tabli nakon par sekundi pali poruka "Battery charging fault".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A nemam pojma kako je strgala, to ni ona sama ne zna.
Manje me bolilo kada je cijelu strani auta izgrebala, reko ajde nepažnja, ali za ovo nema objašnjenja, inače je nježna [emoji3]

[mention=17699]ivan.martinko[/mention]
Gdje mi je najbolje na otpad otići?
Iskreno ne znam za Renault-e gdje bi otišao...
Auto ivan petrusevac, auto hrvoje u dubravi..
https://www.google.com/search?q=auto+ivan+petrusevac&oq=auto+ivan&aqs=chrome.1.69i57j69i59j0j69i60l2.6776j0j4&client=ms-android-samsung-ss&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#trex=m_t:lcl_akp,rc_f:,rc_ludocids:6271100370322099845,rc_q:AUTO%2520IVAN,ru_q:AUTO%2520IVAN
Link to comment
Share on other sites

Danas opet nista ne javlja vozio ga do ducana. Sve ok. Ma malo ga zblesiralo onaj dan mozda je uzrok jel su 4 zmigavca radila dok sam ga upalio. Na dijagnostici sam gledao isto nema gresaka.. ali ima gresku da sam u 9 mjesecu iskopcao svijetlo u gepeku. [emoji23]
Oksida je minimalno na spoju konektora i bakra. Malo sode bikarbone ak se ne varam ili ima neka bolja kemija

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.