Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

Ne treba ti propusnica. Anđelko ti pošalje GLS-om i sutra dan je kod tebe, poštarina 30 kn. Di je problem?

Link to comment
Share on other sites

Za zagreb i zagrebacku zupaniju netreba propusnica? A grad Velika gorica je zagrebacka zupanija.isto kak i Lomnica. [emoji23]

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne treba za iz zg u goricu propusnica?? Tijekom locka u proljece nisam prosao ni u zapresic ni u goricu.. mozda je sad zg i zg zupanija pod jedno, ne znam. Uglavnom, curi iza varijabilne, dal je na semeringu ili na onoj famoznoj brtvi izmedju poklopca bregastih i glave, nemrem dokucit. Dakle mijenjao bum sve remene, natezace, pumpu, semeringe sva 3, remenicu, antifriz, to je to. Valjda ne curi na onoj gnjecavoj brtvi bregastih..Ali@cardak je dostupan tek iza 10.1.2021, do tad dolijevam ulje. Neznam da dolijevam 10W40, mozda bu manje curilo od 5W40?

A koliko je kod Anđelka remenica, 800 kn?

Jebate remenica skuplja neg za 1.5dci original set remena s pumpom vode. Onda moras i remenicu radilice za svaki slucaj da ti se ne desi ko frenchkeyu.
Je skupa al zato traje max 100000 km. Ko i ona donja.
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo je komedija. Zato i ima 5500 postova....vec je ovdje nabio 100, a realno mu je bio dosta jedan post.

😬😬

  • Haha 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

A dajte najte ga tak napadat... prosla situacija s propusnicama je bila vezana na opcine pa je mislio da je tak i sad.. kaj ste takovi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, moril said:

Vezano za teže paljenje, meni na scenicu 1.6 dci kada temperatura bude oko nule zadnjih mjesec dana nekoliko puta zavergla prije nego li upali. Ne sviđa mi se nikako. Ne mogu uloviti vremena da odem do mehaničara da ga spoji na dijagnostiku. To se dešava samo ujutro. Svako slijedeće paljenje tijekom dana pali kao mina. Akumulator je star godinu i pol dana, da je on slabiji ne bi mi se aktivirao start-stop sustav, kao što se nije sa starim akumulatorom prije njegove zamjene.

Mehaničar kaže da ne moraju biti u pitanju grijači, već da može biti problem i s diznama. To mi se još manje sviđa. Nikakve lampice ne pali. 

Ako je problem u diznama, zašto onda na prvom paljenju kada je vani npr 10 celzijevaca nema verglanja??? Zar ne bi u tom slučaju i na višoj temperaturi teško palio?

 

Zna da je teško dijagnosticirati problem preko foruma, bez posjeta mehaničaru... moram ovih dana uloviti vremena da odem do radione.

Da quotam sam sebe, vezano za poteškoće s paljenjem, ako koga zanima...

bio sam jučer kod mehaničara, odradili dijagnostiku, očitana bila greška pod kodom P0380, vezano za grijače.

Ručno smo izmjerili otpore na sva četiri grijača, utvrdili da su dva neispravna i to drugi i četvrti.

U potrazi sam za grijačima.

Mehaničar preporuča Bosch kao provjeren izbor. Lokalni dućan na lageru ima Denso po cijeni od 144 kn/kom. Planiram promijeniti sva četiri.

Prodavač u dućanu veli da je Denso čak možda kvalitetniji od Boscha, a svakako je i skuplji. 

Zanima me ima li kakvih posebnih dobrih/loših iskustava i preporuka za određenu marku grijača?

 

Link to comment
Share on other sites

Sve sta stavis od renomiranih brendova je ok. Razlike minorne. Znaci bosch, denso, ngk i sl sve ce drzat bar 5 god, to su firme koje same proizvode takve proizvode. Izbjegavaj najjeftinije marke: tq, stark, abs, febi, kineze kojekakve.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, moril said:

Zanima me ima li kakvih posebnih dobrih/loših iskustava i preporuka za određenu marku grijača?

Kod mene su Bosch grijači trajali jako kratko, nakon nešto duže od godine 1 je pregorio pa sam ih sve izbacio i stavio Beru.

Od tada više nemam problema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je ovaj antifriz odgovarajuci za Megana 3 jer kao po specifikacijama pise Rx type d https://impexautodijelovi.hr/autodijelovi/renault/megane-iii-grandtour/1.5-dci-kz09-kz0d-kz1g-81kw/hladenje/zastita-od-mraza?productId=109492
 
Ili gdje se moze nabaviti tak Rx type d?
Ima Anđelko

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Srky007 said:

Da li je ovaj antifriz odgovarajuci za Megana 3 jer kao po specifikacijama pise Rx type d https://impexautodijelovi.hr/autodijelovi/renault/megane-iii-grandtour/1.5-dci-kz09-kz0d-kz1g-81kw/hladenje/zastita-od-mraza?productId=109492

 

Ili gdje se moze nabaviti tak Rx type d?

Odgovarajući. 

Link to comment
Share on other sites

On 29. 12. 2020. at 9:29, moril said:

Da quotam sam sebe, vezano za poteškoće s paljenjem, ako koga zanima...

bio sam jučer kod mehaničara, odradili dijagnostiku, očitana bila greška pod kodom P0380, vezano za grijače.

Ručno smo izmjerili otpore na sva četiri grijača, utvrdili da su dva neispravna i to drugi i četvrti.

U potrazi sam za grijačima.

Mehaničar preporuča Bosch kao provjeren izbor. Lokalni dućan na lageru ima Denso po cijeni od 144 kn/kom. Planiram promijeniti sva četiri.

Prodavač u dućanu veli da je Denso čak možda kvalitetniji od Boscha, a svakako je i skuplji. 

Zanima me ima li kakvih posebnih dobrih/loših iskustava i preporuka za određenu marku grijača?

 

https://moto-dynamic.com/glow-plugs-1-6-dci-renault-orygina-110651749r,3,1801,1563....15 eura je dostava

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala, no naručio sam preko Lagerosa. Original Renault grijači koje proizvodi Beru po 140 kn. Po meni fer cijena. Čekam da dođu.

Link to comment
Share on other sites

Mozda jedno glupo pitanje do sada nisam imao auto sa alu felgama i na njima su vijci sa nekom podloskom stavim sliku a da li oni mogu i za čelične felge ili moram kupiti druge vijke kao na drugoj slici?

107531-1-748x532.jpg

vijci-sarafi-alu-felge-dotz-renault-megane-slika-51045368.jpg

Link to comment
Share on other sites

A fleksi čelične felge?

Scenic 3 s fleksi felgama došao s takvima s konusnom podloškom. Rezervni kotač je obična čelična felga i u priboru došao set od 4 obična šarafa s fiksnim konusom. Valjda se štedilo u renaultu iako ne vidim kako bi obična felga mogla biti jeftinija od ove profilirane :)

Bio prošli tjedan kod vulkića satavljati zimulje i veli da je vidio dosta porazbijanih tih fleksi felgi na meganima. Da mu se čini kao da su mekše nekako.

Link to comment
Share on other sites

Upravokako dire kaze, uniste se sa vremenom pomicni konusni...pomicni konusni idu za alu..

Link to comment
Share on other sites

Dire je ponekad malo zagonetan ili mu se ne da puno pisati :)

Ja iz ovog njegovog gore nisam skužio kakvi bi šarafi trebali doći s flexi felgama? :)

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.