Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Ispada da gume koje su fantastične po kiši imaju vrlo meku smjesu i vrlo meke bočnice. Ista iskustva imam i sa Uniroyalom

Link to comment
Share on other sites

Ide li tko do furlana u narednih desetak dana, da mi pokupi ddv ?

 

Ne kužim zašto se nisi odmah vratio? Pa ima 2km od granice :)

Link to comment
Share on other sites

Pa jedan od razloga je to što je ulazak sa carinjenim gumama nedopušten. Trebao bi prijaviti ulazak u slo sa tim gumama u gepeku.

Link to comment
Share on other sites

Ne kužim...

 

JA bio prije tri tjedna, kupio gume u Furlanu, namontirao ih (taj dio je možda sporan i vjerojatno bi ih trebao voziti u gepeku), prošao hrv carinu, okrenuo se, ušao ponovo u Slo i digao Mwst...Na sjedalu imao zimske gume, carinik me pitao šta je to, ja rekao moje zimske gume i vozi...

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima

Netko je napisao da se kod Lašića da naći ista guma i do 20% jeftinije od Furlana,ja sam također naišao na takav slučaj kroz nekih mjesec dana. Konkretno zanimaju me Bridgestone Potenza Adrenalin Re002,dimenzija 195/50/15 i guma je bila jeftinija cca 7eura po komadu kod Lašića,ali sa DOT-om početak 2011!!!

Treba obratiti pažnju i na taj detalj,makar su oni meni odgovorili da mogu prodavati gume stare do 5 godina,pa tko voli nek izvoli.

Izgleda da su ih sve uspjeli prodati,jer ih trenutno nemaju,pa čekam da se ponovno pojave,nadam se sa novim DOT-om.

Link to comment
Share on other sites

što se tiče guma i država proizvodnje, određene dimenzije se rade u određenoj državi.

nema veze gdje se kupe.

npr sava 185/55 je njemačka

a 185/60 poljska ili turska

itd

Edited by penezic
Link to comment
Share on other sites

Ne kužim...

 

JA bio prije tri tjedna, kupio gume u Furlanu, namontirao ih (taj dio je možda sporan i vjerojatno bi ih trebao voziti u gepeku), prošao hrv carinu, okrenuo se, ušao ponovo u Slo i digao Mwst...Na sjedalu imao zimske gume, carinik me pitao šta je to, ja rekao moje zimske gume i vozi...

Ne znam što bi ti rekao, osim da si imao sreću i dobro raspoloženog carinika.

Link to comment
Share on other sites

Problem je u tome bio što sam vec imao svoje alu felge u autu, na ulasku u slo sam mu ih pokazao, rekao da će mi na njih namonitrat gume, a  kad sam se vraćao radio je probleme, da di je račun za felge, da ja njemu nisam ništa pokazao.

Link to comment
Share on other sites

Eto, kako se namjeriš na carinika. Ono što stoji je da te može zajebavati i da možeš biti optužen za carinski prekršaj.

Link to comment
Share on other sites

istina, par dana prije togasam isto bio, isto s felgama u autu bio je jedan drugi, kaže uredu hvala doviđenja.

Link to comment
Share on other sites

Ide li tko do furlana u narednih desetak dana, da mi pokupi ddv ?

 

Ja idem iduće subote odma ujutro.

 

Bio sam danas, ali ko za vraga kamion s mojim gumama nije još došao, a "kolega koji je pročitao mail je zaboravio odgovoriti da ne dolazim", tak da sam samo po dijelove otišao do Brežica.

 

Začudio sam se što su njihovi originalni dijelovi s povratom mervera 35% jeftiniji nego kod nas (kupovao sam senzorske ventile za ljetni set i tam je neto 45,50€, a kod nas je bruto 530kn).

 

Uglavnom, idem iduću subotu po gume i po mervere sebi pa ako dostaviš papirologiju, dobiš lovu :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam jucer na Scenica stavio nove Michelin Primacy 3 i najveca razlika koju sam primjetio je da se auto sada puno tise kotrlja nego sa starim Bridgestone Turanza koje su vec bile lose...za neka iskustva je jos prerano, ali po testovima ta guma je sami vrh u dimenziji 205/55/16.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam jucer na Scenica stavio nove Michelin Primacy 3 i najveca razlika koju sam primjetio je da se auto sada puno tise kotrlja nego sa starim Bridgestone Turanza koje su vec bile lose...za neka iskustva je jos prerano, ali po testovima ta guma je sami vrh u dimenziji 205/55/16.

 

 

Joj ja jedva čekam da se riješim tih Turanzi, tvrde i glasne za poludit. Sad imaju nekih 20.22tkm, dvije sezone znači. Najrađe bi ih zamijenio sad al mi je glupo bacit ih kad mogu bez problema izdržat još ovo ljeto... Nisam pametan...

Link to comment
Share on other sites

Tako je, F1 GS-D3, jako meke bocnice, grip upitan, nakon nekoliko km brze voznje osjecas kao da se guma pocela topiti... Po kisi vrhunske, najbolja guma koju sam probao po kisi...

 

Ako prežive i uđu u treću-četvrtu sezonu više nisu tako sjajne po kiši.  :D Za slabije aute koje voziš na max su super! Šteta što se novi F1 ne proizvodi u 205 dimenziji.

Link to comment
Share on other sites

Joj ja jedva čekam da se riješim tih Turanzi, tvrde i glasne za poludit. Sad imaju nekih 20.22tkm, dvije sezone znači. Najrađe bi ih zamijenio sad al mi je glupo bacit ih kad mogu bez problema izdržat još ovo ljeto... Nisam pametan...

 

 

Turanza je po testovima dobra guma, ali prema mojim iskustvima osim sto je bucna nakon odredjenog broja kilometara meni su se strasno brzo potrosile, jedva 40 000 Km i to totalno potrosile...usporedbe radi Dunlop SP Sport prije njih je na tom istom nivou potrosenosti bio tek nakon 65 000 Km, a auto je vozen jednako i po istim cestama manje vise...Michelin imam na Saxu i na njemu su vec 5 godina i za sada se jos dobro drze, nadam se da ce i na Renaultu biti dobre.

Link to comment
Share on other sites

Provjeri dal na te gume ide 225. Moje 17" su 7J te sam dobio par mišljenja vulkanizera da je to uska felga za 225 te bi guma mogla dobiti efekt balona po bočnicama. Sad što je tu istina ja ti ne bi znao, al recimo da vjerujem njima. Nisu malo guma postavili :D

Link to comment
Share on other sites

Šta vam znače te oznake 7 i 7,5x17? Kako da saznam koja je oznaka mojih felgi? Da li netko zna da li 225/45/17 idu na onakve felge sa slike jer su te dimenzije znatno jeftinije nego 205/50/17 tj. preko 30€ po gumi.

Edited by Hrc555
Link to comment
Share on other sites

to je sirina felge, pise ti na unutrasnjosti felge, ili na srcu ili na kraku..

Link to comment
Share on other sites

Kao sta 15, 16, 17 itd oznacava promjer felge u inchima, ova druga oznaka 6, 6.5 ili 7 itd je sirina felge takodjer u inchima. Ako ti netko kaže da ima felgu sirine 7J ili 7jota- to je krivo jer taj J oznacava kao neki oblik felge, al o tom po tom. Skoro sve felge danas su J ;-)

Sta se tice sirine, mozes stavit 225 gumu na 7x17, nece nista bit. Malo ce cudno izgledat jer ce se guma "prelijevat" izvan felge, dobra strana je da ces tako kasnije ostetit felgu jer ima dosta gume da ju stiti ;-)

Dojam u voznji, hmm ovisi o tvrdoci bocnice gume, al u principu u takvim slucajevima mozes osjetit "plivanje" auta. Auto ce drzat cestu tj guma nece klizat ali ce cijeli auto malo radit.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.