Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Oke, PS3 onda. :)

PS3 mi je na drugom autu, al u 245 dimenziji, jedina zamjerka je sto se jako trosi na autocesti (vise nego ostale), a sve ostalo je stvarno super. Bas me zanima kak ce se ponasat u manjoj dimenziji na slabijem autu. :)

 

 

 

 

:drivar:

Vidim da bi se iz ovog mojeg prijasnjeg posta moglo procitat da sam ju popljuvao, al nisam.  :smile: Super je za ono za što je namijenjena.

Ma ja sam zadovoljan, iako da sada biram uzeo bih od ovih 4 prvih na testu Dunlop jer je bolja na kočenju, a to može značiti razliku između totalke i netaknutog vozila

Link to comment
Share on other sites

kod mene friska kumho ecsta u 195/50/15 i za sad super zadovoljan!!! najvise me interesira progresivnost, ak bude izdrzala par godina bez naglih promjena, ja sretan!

Link to comment
Share on other sites

Evo i ADAC-ov test u novoj AutoReviji, scanirao sam meni zanimljivu dimenziju. A guma koju sam ja odabrao prije 2 godine je na 1. mjestu he-he

 

Jel ima još kakva dimenzija ili samo 15" i 17"?

Link to comment
Share on other sites

Prva ugradnja bile Michelin Premacy HP-izdržale 50 000km,,nisu se vizualno potrošile ali na 40 000 su već izgubile sve kvalitete i jedna je počela neizdrživo lupati kao da mi je ležaj kotača prolupao.

Nakon toga kupio Pirelli P7 cinturato- prešle 35000, jedna je već prolupala i sad tražim novi set.

 

Bio bi red zamjenit pa mi zapele Fulda Sportcontrol...205/55/16 za 600kn komad u Vulkalu??

Link to comment
Share on other sites

Mozda je malo OT, ali jel mi netko moze objasniti zašto proizvođači na na aue stavljaju gume tipa 205/60 R 16, a ne standardne 205/55 R 16 ili 195/55 R 15, a ne 195/65 R 15. Razlika u cijeni nije baš za zanemariti.

Link to comment
Share on other sites

proširuju paletu proizvođaču, problem je u maloprodaju što u prodaju uvijek idu najčešće dimenzije zbog nabavne cijene odnosno popusta koji se može dobiti na količinu, ostale dimenzije nemaju takve rabate... nekako je to zapravo zatvoren sustav i uvijek se jedna dimenzija u klasi profilira kao najpradavanija...

Link to comment
Share on other sites

Jel ima još kakva dimenzija ili samo 15" i 17"?

 

Nema.

 

Prva ugradnja bile Michelin Premacy HP-izdržale 50 000km,,nisu se vizualno potrošile ali na 40 000 su već izgubile sve kvalitete i jedna je počela neizdrživo lupati kao da mi je ležaj kotača prolupao.

Nakon toga kupio Pirelli P7 cinturato- prešle 35000, jedna je već prolupala i sad tražim novi set.

 

Bio bi red zamjenit pa mi zapele Fulda Sportcontrol...205/55/16 za 600kn komad u Vulkalu??

 

Nikad nisam čuo da gume "lupaju" :nezna:

Jedino ako si ju negdje oštetio na rupu ili izbočinu pa da taj dio daje nekakav debalans...

Link to comment
Share on other sites

Nikad nisam čuo da gume "lupaju" :nezna:

Jedino ako si ju negdje oštetio na rupu ili izbočinu pa da taj dio daje nekakav debalans...

 

 

Da baš... Kak misliš gume lupaju?

Link to comment
Share on other sites

PS3 je odlicna guma :dobroje:

 

PS2 je odlicna guma. Michelin PS2 i PS3 nisu ista klasa gume niti je PS3 nasljednik kao sto ime sugerira.

 
PS3 je nasljednik Pilot Exalta, a nasljednik PS2 je Pilot Supersport, iako se koliko znam PS2 jos prodaje... 
 
Ne mislim ovime gore da je PS3 losa guma, ali nije u istoj klasi kao PS2...
Link to comment
Share on other sites

Pa i ja imam dojam da su se moje Bridgestone Turanza stvrdnule sad kad sam ih stavio na auto, a imaju 22tkm i ovo je treca sezona!

Doslovno lupaju, glasnije su na rupama, ne upijaju onako zvuk i udarac kao na pocetku!

Link to comment
Share on other sites

 

PS2 je odlicna guma. Michelin PS2 i PS3 nisu ista klasa gume niti je PS3 nasljednik kao sto ime sugerira.

 
PS3 je nasljednik Pilot Exalta, a nasljednik PS2 je Pilot Supersport, iako se koliko znam PS2 jos prodaje... 
 
Ne mislim ovime gore da je PS3 losa guma, ali nije u istoj klasi kao PS2...

 

ma znam, ali i dalje bolja od energy saver peezdarija... jedino neznam tocnu usporedbu sa premium contactom 5 ... ali sigurno nece fulat ni s jednom od tih...

Link to comment
Share on other sites

ma znam, ali i dalje bolja od energy saver peezdarija... jedino neznam tocnu usporedbu sa premium contactom 5 ... ali sigurno nece fulat ni s jednom od tih...

 

To sigurno... Za Continental cujem da je odlican, ali da se trosi dosta...

Link to comment
Share on other sites

Michelin Premacy HP u standardnoj dimenziji 215/50 R17 na originalnim alufelgama na L3 110 FAP nakon 45 tkm i dalje super drze, imaju oko 5 mm profila i ne prave nikakve zvukove niti vibracije. Prednji tockovi @2.5 Bar, zadnji @2.0 Bar, kocenje sa 180 km/h do potpunog zasutavljanja obavljaju bez ikakvih problema i nakon 2 godine upotrebe. Jutros je padala kisa i probao sam kocenje sa 150 km/h i ista situacija, nikakvih problema. Ja zadovoljan i nikakvih primjedbi nemam.

 

Clio 3 75 FAP sa Michelin Energy Saverom u 185/60 R15 na originalnim alufelgama, oko 4-5 mm profila, nikakvih problema nakon 26 tkm na mom Cliu, a presle su prethodno ca 30 tkm na Cliu 3 kod covjeka od kojeg sam ih kupio. Koce, drze, po suhom i po kisi. Ja preporucujem.

Link to comment
Share on other sites

Malo sam istražio i provozao se - gume kojima imam pristup, jedino što nisu na istom autu i u istim dimenzijama:

245/40R18 Michelin Pilot Sport 3

215/55R17 Michelin Premacy HP

195/65R15 Continental PremiumContact 2

225/45R18 Dunlop SP Sport 01

 

Uvjerljivo najbolje ispadaju PS3 (na teškom AWD autu, stvarno odlično drže cestu), Dunlop su nekako najlošije po svemu - šteta jer su na Laguni. Iz nekog razloga su i zimske Dunlop WinterSport 3D bile čudne i nepredvidljive na tom autu, a svi ih hvale. Premacy HP su super - dugo traju uz normalnu vožnju i bolje drže od Dunlopa. Continental bi bio oko Dunlopa, vjerojatno je petica dosta bolja od dvojke.

Po trošenju, mislim da se PS3 troše najviše, vjerojatno zbog dosta agresivnije vožnje i težeg auta.

Za kišu ne znam, a i ovo je otprilike jer se nisam baš previše vozio okolo PS3 i Premacy, više po komentarima vozača.

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

Težak auto, 4x4 pogon, vrlo široka sportska guma=brza potrošnja gume.

 

Za Dunlop SP01 nisam baš čuo neke pohvale, a jedno vrijeme mi je bio u nekakvom izboru za Clio

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo mi je citati toliko kritika ili 'blijedih' komentara o Dunlopicama SP Sport 01... meni su dosle s autom (bile su u 2. sezoni) u 195/50R16 dimenziji i bijah skroz zadovoljan. Nista posebno, ali barem nije imala cudnjikavo ponasanje, nije naglo popustala, bila nevozljiva na sluzavom (kao Toyke Proxes na Twilcu, npr) isl. Stovise, cak su odradile i par zimskih mjeseci (2010/2011) i bile su ok osim po snijegu (ocekivano). Primjetio sam znatnu degradaciju kad su usle u 4. godinu, tako da bi ih i zamijenio krajem sezone da im moja draga nije skratila muke na rinzolu par mj prije isteka toplog vremena.
 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene ovaj vikend padaju 205/55/16 Conti Premium 5 za 71 euro. Vulkanizer malo iznad Krapine. Vidim da su Furlan/Lasic jeftiniji malo ali previse patnje do Zapresica.

 

Bitno da guma OK drzi na vlaznom, na suhom je svaka odlicna za potrebe moje gospode :)

Link to comment
Share on other sites

Meni stvarno neki ljudi nisu jasni. Rade DO 10 000 km godišnje, imaju aute sa 50 KS i onda traže ne znam kakve gume kao da će voziti reli i bitna im je svaka milisekunda na 100 km ceste... Bitno im je da se gume ne troše a 50 000 km (što svaka guma mora izdržati nekakve normalne vožnje) ne naprave ni za 10 godina ali ih se mijenja nakon 3 godine jer nakon toga više ne valjaju. Bitno im je da dobro drži po mokrom jer valjda kada je mokro stišću gas da vide mogu li doći brže nego kada je suho... Dajte nemojte.

Edited by Hrc555
Link to comment
Share on other sites

Meni stvarno neki ljudi nisu jasni. Rade DO 10 000 km godišnje, imaju aute sa 50 KS i onda traže ne znam kakve gume kao da će voziti reli i bitna im je svaka milisekunda na 100 km ceste... Bitno im je da se gume ne troše a 50 000 km (što svaka guma mora izdržati nekakve normalne vožnje) ne naprave ni za 10 godina ali ih se mijenja nakon 3 godine jer nakon toga više ne valjaju. Bitno im je da dobro drži po mokrom jer valjda kada je mokro stišću gas da vide mogu li doći brže nego kada je suho... Dajte nemojte.

 

+10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

Link to comment
Share on other sites

ako se ovo odnosilo na mene, whaaaaaat?

uostalom, sta te briga ko zeli kakvu gumu na svom autu? zapravo je pohvalno da neko zeli sto bolju gumu, a ne all season ili eco peezdarije....
prvi put neko prigovara jer netko zeli sto BOLJU gumu! o majko mila....

ako nije, i dalje je ovo moje misljenje...

2 nd4spd: za tebe se zivo cudim sto si potpisao taj post... s obzirom kakve si gume htio na toledu i 1. cliu...

Link to comment
Share on other sites

Hahaha...

A da se kupuju žnj gume bilo bi "kaj kupujete to, pa izletit ćete na prvoj kiši".

 

PS3 i Eco, barem u mojoj dimenziji, koštaju isto. A i da koštaju dvaput više uzeo bi bolje. Dovoljno je da te jednom spase i isplatio si ih više puta. Ne mora biti od jurnjave ili brzine.

 

Pa valjda bi trebao govorit ljudima da pametno biraju.

 

Uostalom, vidjet ćeš kad te jednom pobere netko koga je zaneslo jer prištedio 100kn po gumi pa ti neće biti svejedno. Evo, prije tjedan dana je neka baba ispred mene preletila preko rinzola u jarak po sluzavoj cesti na staroj nepotrošenoj jeftinoj gumi, a ja sam prošo kao da je suho.

Link to comment
Share on other sites

ako se ovo odnosilo na mene, whaaaaaat?

uostalom, sta te briga ko zeli kakvu gumu na svom autu? zapravo je pohvalno da neko zeli sto bolju gumu, a ne all season ili eco peezdarije....

prvi put neko prigovara jer netko zeli sto BOLJU gumu! o majko mila....

ako nije, i dalje je ovo moje misljenje...

2 nd4spd: za tebe se zivo cudim sto si potpisao taj post... s obzirom kakve si gume htio na toledu i 1. cliu...

 

Ma mislim da nas niste skuzili, ili bar mene, ja sam uvijek za najbolju mogucu gumu, ali ne zbog toga sto cu negdje biti sekundu brzi, nego zbog sigurnosti...

 

Toyo R888 ne racunam u tu gornju pricu, bar ne po kisi :D

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

Super je što ljudi žele dobru gumu (guma glavu čuva :D ), ali ne treba pretjerivati i stavljati neke npr. ultra sportske gume na auto koji to ne zahtjevaju.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Prošao sam nekih 300tinjak km sa CSC5 i mogu reći da sam zadovoljan osim sa jednim. Bučne su. Šum je prisutan, Sa CSC3 šum nije bio toliko izražen. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.