Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Drugovi,

Ima li ko iskustva sa firestone ljetnim gumama u dimenziji 195/55/15?

Konkretno ko je vozio na firestone gumama? ne znam model pisalo je fuel saver ili tako nesto.

Link to comment
Share on other sites

Sječa, se da je svojevremeno bila velika afera oko Firestonea jer su gume pucale, a bome ne znam nikoga tko danas vozi na tim gumama. Zašto Firestone baš?

Link to comment
Share on other sites

Firestone je bila prva ugradnja na Opel Astri G. Veću plastiku na autu nisam imao, doduše jesam, Pirelli P3000 prva ugradnja Opel Corsa C.

 

Eto, pogledaj gdje se nalaze po ADAC testu:

 

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2012_Sommerreifen_Test_165_70_R14.aspx?ComponentId=113488&SourcePageId=31821

Link to comment
Share on other sites

Kako će se ponašati guma 215/45/17 na felgi 6 1/2 17 u vožnji babska vulgaris ili vožnji običnoj? Ne pada mi na pamet trgati gume jer si ih sam plaćam kao niti izigravati majmuna na cesti vožnjom relija.

 

Meni je kalkulator čudan jer kaže da za 205/40/17 mora ići felga 7x17.

 

Evo fotke kako izgleda 205/40/17 na 7x17... taman je fino nasjela, nije 'navucena' ili balon. Po meni je kalkulator prilicno realan, iako (naravno) ti uvijek mozes ici preko/ispod preporuke.

post-5976-0-46094500-1366011969_thumb.jp

Osobno mislim da bi 215 na 6.5" felgi bilo malo 'balonkasto'. OK za zastitu felge od rubnjaka, ali nista vise od toga. Inace, koja je original dimenzija na autu?

@Nathaniel: mozda je dobra prilika, ali gume su uzas... moja stara ih je uzela za svoj auto. OK je ako vozis skroz defanzivno, ali s obzirom da chipas auto isl - ne vjerujem da je to slucaj.

Link to comment
Share on other sites

Na autu su bile 205/50/17 i sjedaju kako treba dok ti kažeš da su nasjele "taman" a imaš felge 7. Mislim da mi centimetar šire gume ne mogu biti prevelike pošto u kalkulatorima za moje felge preporučuju i do 225 širine ali 50 visine dok ja mislim uzeti 215/45 na felge 6 1/2.

Edited by Hrc555
Link to comment
Share on other sites

Nisam uzeo firestone, uzeo sam tigar 195/50/15... rano je jos za utiske, cijena je povoljna 41 € po komadu.

 

Cini mi se da ide isto i na zimskim i na ljetnim haha :D

Link to comment
Share on other sites

Bolje da si štedio još mjesec-dva, pa uzeo nešto bolje... Ali eto, svakako, javljaj iskustva!

Link to comment
Share on other sites

...i poderao ove odlicne zimske koje imam pa opet NOVI trosak pred zimu ;)

 

Jbga najradije bih dao 500€ na 4 gume ali valja mi se selit krajem mjeseca a to mi je prece nego continentalke :D

Edited by Nathaniel
Link to comment
Share on other sites

bolje da si uzeo firestone makar je išla u tvornickoj ugradnji pa bi trebala biti osrednja guma

da se razumjemo smece su i jedna i druga

ali kad vec moraš biraj manje smece

Link to comment
Share on other sites

...i poderao ove odlicne zimske koje imam pa opet NOVI trosak pred zimu ;)

 

Jbga najradije bih dao 500€ na 4 gume ali valja mi se selit krajem mjeseca a to mi je prece nego continentalke :D

 

Heh ja baš sa svojim csc3 nisam baš presretan. Čini mi se da fali gripa. Morat ću se u neki kružni zaletit ko majmun pa da vidim kak se ponaša i gje je limit.

Link to comment
Share on other sites

sportske mume na laganim autima bolje se ponašaju zagrijane, odnosno ne stignu se toliko brzo ugrijati zbog male mase pa odaju takav dojam 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi, oprostite na banalnom pitanju, ali kako da budem siguran jesu li mi gume za zamjenu? Neznam koliko je s njima prevoženo jer nisam prvi vlasnik auta. Gume su Conti Sport Contact 2. 

Link to comment
Share on other sites

pogledaj kolko su stare gume, imas 4-znamenkasti broj na njima, prva 2 broja su broj tjedna u godini, a zadnja 2 su godina (tipa : 2310, 23. tjedan 2010.god.) , vidi kolko mesa imaju, dal su jednako potrosene i to ti je to...

Link to comment
Share on other sites

Evo i ADAC-ov test u novoj AutoReviji, scanirao sam meni zanimljivu dimenziju. A guma koju sam ja odabrao prije 2 godine je na 1. mjestu he-he

 

 

post-138-0-68098700-1366447292_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo i ADAC-ov test u novoj AutoReviji, scanirao sam meni zanimljivu dimenziju. A guma koju sam ja odabrao prije 2 godine je na 1. mjestu he-he

 

Daj pogledaj malo brojeve...

Michelin Energy Saver+ protiv Continental Premium Contact 5.

 

Conti mi po skoro svemu izgleda bolja od Michelina, a svejedno je druga po redu zato što su joj nabili broj radi buke (tiša od Michelina u autu, a izvan auta puuuno glasnija???) i nešto više radi trošenja. A da ne spomenem Dunlop koja ima bolje ocjene od obje "na onome što je najvažnije", a svejedno su ju smjestili na treću poziciju. Ispada da je Michelin prva zato što se najmanje troši, a manje važno je ono kako se ponaša na cesti.

 

 

Trebam otić po gume, dosad sam imao GoodYear Eagle F1 GDS3, a kako se više ne proizvodi moram odabrat nove u dimenziji 205/55R16...

Iako ne vozim neki ultra brz sportski auto, ne bi htio ići na lošije od dosadašnjih. Michelin Energy Saver+ (koju ne bi ni uzimao) košta isto kao i Pilot Sport 3, pa mi je no-brainer uzet Pilot Sport 3. Koliko vidim, u Sloveniji nema ContiSportContact 3, a ne želim uzimat "stariji" model dvojku. Radije bi uzeo bolje gume i vozio se godinu dana kraće na njima nego neke eco za istu cijenu. Jedino što mi još upada u oko je Continental Premium Contact 5. Znači da uzmem PS3?

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

Zato moje Michelin Energy izgledaju kao nove nakon 40000 km  :bigl: 

Link to comment
Share on other sites

Oke, PS3 onda. :)
PS3 mi je na drugom autu, al u 245 dimenziji, jedina zamjerka je sto se jako trosi na autocesti (vise nego ostale), a sve ostalo je stvarno super. Bas me zanima kak ce se ponasat u manjoj dimenziji na slabijem autu. :)

 

 

Zato moje Michelin Energy izgledaju kao nove nakon 40000 km   :bigl:

 

 

:drivar:

Vidim da bi se iz ovog mojeg prijasnjeg posta moglo procitat da sam ju popljuvao, al nisam.  :smile: Super je za ono za što je namijenjena.

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

Namijenjena je za isto za sto i ostale: voznju u svim osim u zimskim uslovima. :cool:  Eno ih i na mom Cliu 3, koce, drze, gaze kilometre bez ikakvih problema. Po kisi i po suhom. :00009019:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.